Jump to content

Bye Bye Wind!


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αναλυεται μια συγκεκριμενη περιπτωση,κακα τα ψεμματα οταν μιλαμε για πολλα λεφτα να μενουν στον αερα λογικο ειναι οι εταιριες αυτες και οχι μονο αλλα και οι τραπεζες να βαζουν τα τηλεφωνικα κεντρα αυτα. δυστηχως ομως δεν γινεται καλο φιλτραρισμα στις λιστες τις οποιες τους δινονται. αυτο εχω καταλαβει.

παντως ολες οι εταιριες το εχουν κανει αυτο. τωρα καποιοι τα δινουν και καποιοι φευγουν

 

πολυ σωστο. το φιλτραρισμα ειναι για τα κλαματα. ελευθερη αγορα υπαρχει. φευγει κ ησυχαζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά, έχοντας πρότερη (πολύ αρνητική) εμπειρία με τις άλλες 2 εταιρείες, μπορώ να πω ότι στον τομέα αυτό η Wind είναι πολύ πιο σωστή. Αρκεί βέβαια γενικά το ιστορικό σου να είναι σωστό (σχετικά έγκαιρες πληρωμές κτλ). Αυτό που με έχει προβληματίσει (και γι' αυτό το σκέφτομαι να αλλάξω εταιρεία) είναι οι απαράδεκτα μικρές επιδοτήσεις που δίνει. Με μέσο όρο 150-200 ευρώ το μήνα μου είχαν δώσει πέρυσι επιδότηση 100 ευρώ περίπου !!! Είναι βέβαια και οι πόντοι avantage, αλλά δεν ανεβαίνει και πολύ το ποσό. Αυτό που έκανα ήταν να κατεβάσω το πάγιο από τα 80+ ευρώ στο χαμηλότερο και φέτος μάλλον θα... μετακομίσω!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, αμα κανεις και λογαριασμους 150-200 ευρω, σου λεω εγω εγγυημενα, παρε τηλεφωνο στο 1260 και ζητα να καταχωρηθει αιτημα αυξησης της επιδοτησης. Θα δεις τα ευρω να πολλαπλασιαζονται. Ετσι λειτουργουν αυτα....κακως, αλλα ετσι ειναι.

Παντως, εαν το μονο προβλημα σου ειναι το ποσο της επιδοτησης και οχι κατι αλλο, τοτε αυτο φτιαχνεται πολυ ευκολα .

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ενω ασχολουμαστε με τις συναλλαγες μεσω πιστωτικης καρτας και καποια αλλα θεματα,η wind τσιμπαει λιγουλακι το λογαριασμο της καρτας μας(προς αποφυγη παρεξηγηςεων μιλαω για καρτοκινητο f2g) πιο συγκεκριμενα καπου καπου τσεκαρω το υπολοιπο μου κι ας ειναι υψηλο,κι ενω εχω ενεργοποιηση την προσφορα της χρονιας και οι κλησεις μου για καποιες συγκεκριμενες μερες ειναι μονο προς f2g το υπολοιπο της καρτας πεφτει,καθως δεν υπαρχει καποια ενεργοποιημενη υπηρεσια για να μου τα τρωει,τις τελευταιες μερες μου εχει φαει 2 ευρω,δε τρελαινομαι για τα 2 ευρω ουτε τα 5 ουτε τα 10 αλλα το να γινεται κατα αυτο τον τροπο δε μου αρεσει...
Link to comment
Share on other sites

1. δεν χρειαζοταν να ανοιξεις νεο θεμα

2. μηπως εχεις ενεργοποιημενη την υπηρεσια my tones?

3. καλεσε στο 1260 και ανεφερε το προβλημα εμενα μου ειχαν επιστρεψει 3 ευρω απο λαθος χρεωσεις.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

1. δεν χρειαζοταν να ανοιξεις νεο θεμα

2. μηπως εχεις ενεργοποιημενη την υπηρεσια my tones?

3. καλεσε στο 1260 και ανεφερε το προβλημα εμενα μου ειχαν επιστρεψει 3 ευρω απο λαθος χρεωσεις.

 

1.ισως

2.το διευκρινησα οχι

3.δε νομιζω, το θεμα ειναι αν εχει διαπιστωσει και κανεις αλλος κατι τετοιο,και 2 δε μου αρεσει να εχω υπονοιες μηπως ξανασυμβει ..και να εχω στο μυαλο μου να ελεγχω το υπολοιπο συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

Αντε, καλο δρομο λοιπον.

Αρχισε λοιπον η νεα μοδα,ο καθενας που εχει παραπονο να κανει και το δικο του "bye bye wind" νημα. Ελεος.

Επισης, 99% δεν σε "κλεβει" αλλα απλα δεν ξερεις που οφειλονται οι χρεωσεις. 1% να εχει γινει λαθος συστηματος . Και στις δυο περιπτωσεις με ενα τηλεφωνημα στο 1260 μπορεις να ζητησεις να γινει ελεχος χρεωσεων στο καρτοκινητο σου, και να ταλαιπωρησεις καποια υπαλληλο με το να σου υποδειξει πια χρεωση που ειχες ξεχασει ειναι τα 2 ευρω που "χαθηκαν" και να πεις μετα, α, ναι...

Link to comment
Share on other sites

1.ισως

2.το διευκρινησα οχι

3.δε νομιζω, το θεμα ειναι αν εχει διαπιστωσει και κανεις αλλος κατι τετοιο,και 2 δε μου αρεσει να εχω υπονοιες μηπως ξανασυμβει ..και να εχω στο μυαλο μου να ελεγχω το υπολοιπο συνεχεια...

 

αρκετεσ φορεσ μου εχει συμβει κ εμενα με μικροποσα. το υπολοιπο μου ειναι κατι χιλιαδεσ ευρω αλλα το παρακολουθω πολυ στενα. η απαντηση απο το cc ειναι οτι καποιοσ που ξερει οτι εχω πολλεσ μοναδεσ χρησιμοποιει το κινητο μου κ δεν μου το λεει. απο την απαντηση τουσ κ μονο καταλαβαινεισ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι να πω επεσα σε καλον; οχι ολοι καλοι ειναι. θα το προωθησουν στο αρμοδιο τμημα- και στην περιπτωση μου- μετα απο 2 εβδομαδες πηραν να με ενημερωσουν πως πιστωσαν τον λογαριασμο μου με 3 ευρω. ερχονται μερες δυσκολες που σε λιγο ολοι θα αρχισουν να ελεγχουν το υπολοιπο τους!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αντε, καλο δρομο λοιπον.

Αρχισε λοιπον η νεα μοδα,ο καθενας που εχει παραπονο να κανει και το δικο του "bye bye wind" νημα. Ελεος.

Επισης, 99% δεν σε "κλεβει" αλλα απλα δεν ξερεις που οφειλονται οι χρεωσεις. 1% να εχει γινει λαθος συστηματος . Και στις δυο περιπτωσεις με ενα τηλεφωνημα στο 1260 μπορεις να ζητησεις να γινει ελεχος χρεωσεων στο καρτοκινητο σου, και να ταλαιπωρησεις καποια υπαλληλο με το να σου υποδειξει πια χρεωση που ειχες ξεχασει ειναι τα 2 ευρω που "χαθηκαν" και να πεις μετα, α, ναι...

 

+1

Παρε πρωτα τηλεφωνο να δεις τι εγινε και μετα βγαλε συμπερασμα.

Αλλα παρτο και αλλιως, πιστευεις αληθεια οτι μια μεγαλη εταιρια θα εβγαζε κατι με το να σου κλεψει 2 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

+1

Παρε πρωτα τηλεφωνο να δεις τι εγινε και μετα βγαλε συμπερασμα.

Αλλα παρτο και αλλιως, πιστευεις αληθεια οτι μια μεγαλη εταιρια θα εβγαζε κατι με το να σου κλεψει 2 ευρω?

 

αποψη σου... και τη σεβομαι ειλικρεινα αν και δεν την αποδεχομαι..τωρα οσο για το οτι ανοιξα νεο θεμα αν υπαρχει προβλημα ας κλειδωθει η ας διαγραφει κλπ κλπ

 

 

Στη wind ειμαι περιπου 6 ισως και παραπανω χρονια,εκει που εισαι πληρης ικανοποιημενος κατι γινεται και στραβωνει η ολη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Α και το ξεχασα τους πηρα τηλεφωνο,μετα απο ενα 6λεπτο σε αναμονη για να το ελεγξουν δε βρηκαν τιποτα ....αυριο θα σας στειλουμε μυνημα για να σας πουμε τι συνεβει...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ενω ασχολουμαστε με τις συναλλαγες μεσω πιστωτικης καρτας και καποια αλλα θεματα,η wind τσιμπαει λιγουλακι το λογαριασμο της καρτας μας(προς αποφυγη παρεξηγηςεων μιλαω για καρτοκινητο f2g) πιο συγκεκριμενα καπου καπου τσεκαρω το υπολοιπο μου κι ας ειναι υψηλο,κι ενω εχω ενεργοποιηση την προσφορα της χρονιας και οι κλησεις μου για καποιες συγκεκριμενες μερες ειναι μονο προς f2g το υπολοιπο της καρτας πεφτει,καθως δεν υπαρχει καποια ενεργοποιημενη υπηρεσια για να μου τα τρωει,τις τελευταιες μερες μου εχει φαει 2 ευρω,δε τρελαινομαι για τα 2 ευρω ουτε τα 5 ουτε τα 10 αλλα το να γινεται κατα αυτο τον τροπο δε μου αρεσει...

 

Φιλε αυτος ειναι και ο λογος που την εκανα απο την Wind. H μονη απαντηση που επαιρνα απο το cc ηταν οτι το τεχνικο τμημα ελεγξε την γραμμη μου και δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Και μιλαμε για εναν αριθμο που ειναι μονιμος κλειστος (απλα ειναι ευκολος αριθμος και ηθελα να τον κρατησω) Επισης μην ακους ορισμενα παπαγαλακια της εν λογω εταιριας που γραφουν εδω μεσα. Μας παιρνουν κι αυτοι οπως και η εταιρια που υποστηριzουν (οχι με επιτυχια) οτι ειμαστε τιποτα ασχετοι που δηθεν ενργοποιηουμε υπηρεσιες, που καποιος αλλος μας κλεβει το τηλεφωνο και κανει κληαεις και αλλες τετοιες αστειες -για να μην πω τιποτα αλλο- δικαιολογιες. Τι αραγε θα ειχε να κερδισει μια μεγαλη(???!!!) εταιρια αν "εκλεβε" 2 ευρω μηνιαιως απο 1000000 συνδρημητες? Περιμενω απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω μονο καλες εμπειριες. πριν μια εβδομαδα το κινητο δεν εστελνε μηνυματα και ειχα σωστο κεντρο μηνυματων πηρα το 1260 και μου ειπαν πως οντως η γραμμη ειχε προβλημα και οτι σε 2 ωρες θα λυνοταν και οντως. τι να πω; τοσο τυχερος ειμαι;

(δεν θεωρουμαι παπαγαλος - δεν εχω να κερδισω τιποτα απο την wind - καλυτερο δικτυο εχει η wind - καλυτερα συμβολαια η cosmote - γνωμη μου)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

κι εγω μεχρι προσφατα καλες εμπειριες ειχα μονο... :(

 

τι αλλο να πουμε που παρακαλουσαμε με e-mail να μας πιστωσουν τα 9 eyro που η vodafone το εκανε μονη της ...καλα ισως να υπεθεταν πως δε θα τα θελαμε(μιλαω για τη προσφορα της χρονιας)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω μονο καλες εμπειριες. πριν μια εβδομαδα το κινητο δεν εστελνε μηνυματα και ειχα σωστο κεντρο μηνυματων πηρα το 1260 και μου ειπαν πως οντως η γραμμη ειχε προβλημα και οτι σε 2 ωρες θα λυνοταν και οντως. τι να πω; τοσο τυχερος ειμαι;

(δεν θεωρουμαι παπαγαλος - δεν εχω να κερδισω τιποτα απο την wind - καλυτερο δικτυο εχει η wind - καλυτερα συμβολαια η cosmote - γνωμη μου)

 

Δεν αναφερθηκα σε εσενα προσωπικα η στον καθε ενα που με επιχειρηματα εχει κατι να πει, αλλα σε καποιους που γραφουν εδω μεσα και οι απαντησεις τους ειναι οι ιδιες με αυτες του cc της Wind. Και εγω δεν ειχα πολλα προβληματα για τα 6 χρονια που ημουν συνδρομητης της εν λογω εταιριας οσπου αντεληφθη οτι αυτο που γινοταν εις βαρος μου ηταν απατεωνια. Ουτε εγω υποστηριzω καποια εταιρια ουτε και με ενδιαφερει αλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε TSIT δε σε κατηγορει κανεις,εξαλλου αυτη τη σημασια εχει το forum και γιαυτο γραφει ο καθενας γιατι θελει τη γνωμη των αλλων σε καποια θεματα
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτος ειναι και ο λογος που την εκανα απο την Wind. H μονη απαντηση που επαιρνα απο το cc ηταν οτι το τεχνικο τμημα ελεγξε την γραμμη μου και δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Και μιλαμε για εναν αριθμο που ειναι μονιμος κλειστος (απλα ειναι ευκολος αριθμος και ηθελα να τον κρατησω) Επισης μην ακους ορισμενα παπαγαλακια της εν λογω εταιριας που γραφουν εδω μεσα. Μας παιρνουν κι αυτοι οπως και η εταιρια που υποστηριzουν (οχι με επιτυχια) οτι ειμαστε τιποτα ασχετοι που δηθεν ενργοποιηουμε υπηρεσιες, που καποιος αλλος μας κλεβει το τηλεφωνο και κανει κληαεις και αλλες τετοιες αστειες -για να μην πω τιποτα αλλο- δικαιολογιες. Τι αραγε θα ειχε να κερδισει μια μεγαλη(???!!!) εταιρια αν "εκλεβε" 2 ευρω μηνιαιως απο 1000000 συνδρημητες? Περιμενω απαντηση...

 

 

Μαλιστα εισαι παπαγαλακι οταν λες κατι λογικο δηλ. να παρει πρωτα τηλεφωνο να μαθει τι εγινε και μετα να βγαλει συμπερασμα. Το ακουσαμε και αυτο..:!:

 

Παντως φιλε jimmy αφου εχεις τετοια προβληματα, μην το σκεφτεσαι. Οπως σου ειχα ξαναπει λιγες μερες πριν το μονο ευκολο ειναι να κανεις φορητοτητα. Και εγω αν μου παρουσιαστει καποιο προβλημα, την αλλη μερα εχω φυγει, οπως και εκανα μετα απο 8 χρονια στην vodafone. :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα εισαι παπαγαλακι οταν λες κατι λογικο δηλ. να παρει πρωτα τηλεφωνο να μαθει τι εγινε και μετα να βγαλει συμπερασμα. Το ακουσαμε και αυτο..:!:

 

Παντως φιλε jimmy αφου εχεις τετοια προβληματα, μην το σκεφτεσαι. Οπως σου ειχα ξαναπει λιγες μερες πριν το μονο ευκολο ειναι να κανεις φορητοτητα. Και εγω αν μου παρουσιαστει καποιο προβλημα, την αλλη μερα εχω φυγει, οπως και εκανα μετα απο 8 χρονια στην vodafone. :)

 

Δεν διαφωνω καθολου στο να παρει τηλεφωνο να μαθει τι γινετε αν και οπως ειπα ο καταλογος με τις δικαιολογιες του cc ειναι τεραστια. Εσυ πως εισαι τοσο σιγουρος οτι μια μεγαλη εταιρια -οπως λες- οτι αμεσα η εμμεσα (δηλαδη σε λαθη που οφειλωνται στο συστημα της) δεν παιρνει 2 ευρω (η και περισσοτερα οπως στη δικη μου περιπτωση). Αυτο που επαναλαμβανω ειναι οτι ας μην σπευδουμε αβιαστα να υποστηριξουμε την οποια εταιρια και να μαθουμε να ακουμε και την γνωμη των αλλων που αν μη τι αλλο δεν ειναι ασχετοι να δεχονται ετσι απλα τις οποιες φθηνες δικαιολογιες των εταιριων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι παραξενεσ χρεωσεισ υπαρχουν, ειναι γεγονοσ αυτο. δεν κοιμομαστε ολοι ορθιοι κ δεν ξεχναμε αν εχουμε ενεργοποιησει καποιεσ υπηρεσιεσ. αν εξακολουθουμε να ειμαστε στην wind ειναι γιατι πολυ απλα μασ συμφερει, μιλαω προσωπικα παντα. αν αυριο αλλαξουν τα δεδομενα θα αλλαξουμε κ εταιρια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η Wind κλεβει ευρω απο το υπολοιπο σας. Το κανει συστηματικα και κρυφα να μην το παρετε χαμπαρι. Οποιος το μυριστει και ζητησει τα ρεστα, του λενε οτι δεν υπαρχει προβλημα και οτι κανει λαθος.

 

Υπαρχει ειδικος κωδικας στο συστημα που κλεβει 1-2 ευρω η και παραπανω αμα λαχει, συστηματικα. Κανεις δεν ξεφευγει απο τον κωδικα αυτον , εκτος απο λιγα ατομα - κραχτες, οπως ο stathis123, ετσι ωστε να υπαρχει και καμια θετικη αποψη να θολωνει τα νερα.

 

Μη μασατε. The truth is out there....

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι παραξενεσ χρεωσεισ υπαρχουν, ειναι γεγονοσ αυτο. δεν κοιμομαστε ολοι ορθιοι κ δεν ξεχναμε αν εχουμε ενεργοποιησει καποιεσ υπηρεσιεσ. αν εξακολουθουμε να ειμαστε στην wind ειναι γιατι πολυ απλα μασ συμφερει, μιλαω προσωπικα παντα. αν αυριο αλλαξουν τα δεδομενα θα αλλαξουμε κ εταιρια.

 

Συμφωνω 100% με οσα λες. Αυτο λεω οτι πρεπει να συzηταμε σε ενα φορουμ οπως αυτο εδω και οχι ετσι απλα να λεμε "ελα μωρε τι αναγκη εχει η ταδε εταιρια να το κανει" (μην το παρει κανεις προσωπικα παρακαλω) η να το παιρνουμε αψηφηστα. Εφοσον συμβαινει και σε αλλους (εκτος απο εμενα που εφυγα με φορητοτητα) σημαινει κατα την γνωμη μου οτι ειναι πλεον πρακτικη τους και αυτο μονον καλο δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η Wind κλεβει ευρω απο το υπολοιπο σας. Το κανει συστηματικα και κρυφα να μην το παρετε χαμπαρι. Οποιος το μυριστει και ζητησει τα ρεστα, του λενε οτι δεν υπαρχει προβλημα και οτι κανει λαθος.

 

Υπαρχει ειδικος κωδικας στο συστημα που κλεβει 1-2 ευρω η και παραπανω αμα λαχει, συστηματικα. Κανεις δεν ξεφευγει απο τον κωδικα αυτον , εκτος απο λιγα ατομα - κραχτες, οπως ο stathis123, ετσι ωστε να υπαρχει και καμια θετικη αποψη να θολωνει τα νερα.

 

Μη μασατε. The truth is out there....

 

x-files. :) off - topic

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η Wind κλεβει ευρω απο το υπολοιπο σας. Το κανει συστηματικα και κρυφα να μην το παρετε χαμπαρι. Οποιος το μυριστει και ζητησει τα ρεστα, του λενε οτι δεν υπαρχει προβλημα και οτι κανει λαθος.

 

Υπαρχει ειδικος κωδικας στο συστημα που κλεβει 1-2 ευρω η και παραπανω αμα λαχει, συστηματικα. Κανεις δεν ξεφευγει απο τον κωδικα αυτον , εκτος απο λιγα ατομα - κραχτες, οπως ο stathis123, ετσι ωστε να υπαρχει και καμια θετικη αποψη να θολωνει τα νερα.

 

Μη μασατε. The truth is out there....

η ειρωνια δεν βοηθαει πουθενα. αν σε χαλαει η συζητηση κ η αντιθετη αποψη προβλημα σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...