Jump to content

Προγραμματα i της Cosmote


makouin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις ξαναστειλα κ παλι μονο το 500+500 ενημερωση. τιποτα αλλο... ισως ακομα ειναι σε δοκιμες!

 

δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο το γεγονος οτι το νουμερο μου ειναι σε εταιρικο πακετο.

αν και δεν το νομιζω...

 

τεσπα θα δειξει, ας τους δωσουμε και λιγο χρονο, μολις χθες ξεκινησε να ισχυει η ενημερωση για τα προγραμματα i.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ερωτηση εχει παρει κανεισ το 5800 με αυτο το προγραμμα?εκανα καινουρια συνδεση σημερα στην αρχη μου λενε γινετε κ μολισ κανουν τα χαρτια αρχιζουν τις π...ες κ μου λενε μονο με iphone!!κ στο τελος μου λενε μπορουμε να σου δοσουμε το 5800 αλλα θα δοσεις 300ευρο με κοσμοτε ι 35!τοσο χαλια επιδοτηση εχει ?μακρια απο κοτε κ ι35 παιδια απλα δε ξερουν τι τους γινετε
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση εχει παρει κανεισ το 5800 με αυτο το προγραμμα?εκανα καινουρια συνδεση σημερα στην αρχη μου λενε γινετε κ μολισ κανουν τα χαρτια αρχιζουν τις π...ες κ μου λενε μονο με iphone!!κ στο τελος μου λενε μπορουμε να σου δοσουμε το 5800 αλλα θα δοσεις 300ευρο με κοσμοτε ι 35!τοσο χαλια επιδοτηση εχει ?μακρια απο κοτε κ ι35 παιδια απλα δε ξερουν τι τους γινετε

 

η αληθεια ειναι οτι προγραμμα i μπορει να φοραει οποιοδηποτε smartphone αρα και το 5800.

εγω ας πουμε εχω το Ν82 και προσφατα περασα σε προγραμμα i.

 

τωρα για τις επιδοτησεις που δινουν σε αυτα τα προγραμματα για νεα συνδεση δεν γνωριζω περισσοτερα, αλλα ειναι γεγονος οτι προσπαθουν να σμπρωχνουν το iphone, αρα για αυτην την συσκευη ισως δινουν και μεγαλυτερες επιδοτησεις.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

φανηκε καθαρα τι κανουν!!εδω επεμεναν κιολασ οτι δε γινετε κ να μοθ λενε παρε το 5800 300ευρο σου κανουμε κ χαρη γιατι μονο το iphone γινετε!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με iphone στο i45, οταν στελνω EY (με αγγλικους κεφαλαιους χαρακτηρες) στο 1256, μου απανταει οτι "Η υπηρεσια ελεγχος υπολοιπου δεν διατιθεται". Το εχω δοκιμασει αρκετες φορες τις προηγουμενες μερες, με τελευταια πριν λιγο.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

έχω το iPhone αγορασμένο από vodafone και το χρησιμοποιώ με whats up...θέλω όμως να έχω κ όγκο δεδομένων και έτσι σκέφτομαι να κάνω το i20 και μετά να κάνω μια 2in1 sim... θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με όλα αυτά...? Ακόμα... Έστω ότι κάνω την αίτηση για δημιουργία σύνδεσης αύριο... Πότε θα είναι διαθέσιμη? Και ισχύει ακόμα ο διπλασιασμός του δωρεάν όγκου, ήτοι στην περίπτωση μου 250 +250 δωρεάν?
Link to comment
Share on other sites

έχω το iPhone αγορασμένο από vodafone και το χρησιμοποιώ με whats up...θέλω όμως να έχω κ όγκο δεδομένων και έτσι σκέφτομαι να κάνω το i20 και μετά να κάνω μια 2in1 sim... θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με όλα αυτά...? Ακόμα... Έστω ότι κάνω την αίτηση για δημιουργία σύνδεσης αύριο... Πότε θα είναι διαθέσιμη? Και ισχύει ακόμα ο διπλασιασμός του δωρεάν όγκου, ήτοι στην περίπτωση μου 250 +250 δωρεάν?

 

Εαν κανεις καινουρια συνδεση στα προγραμματα i περνεις κατευθειαν το προγραμμα και εαν κανεις εκεινη τη στιγμη και το 2 σε ενα(2 αριθμους sim σε μια καρτα)την περνεις και δωρεαν...αρκει να ειναι και τα δυο cosmote και οχι το ενα μιας εταιριας και το αλλο νουμερο αλλης....

Εαν κανεις απο vodafone φορητοτητα τοτε παλι γινεται δωρεαν αλλα εκει θα περιμενεις καμια 10αρια μερες για την φοτητοτητα.....να ενημερωσης ομως οτι θελεις 2 σε ενα για να γλιτωσης τα εχτρα 15 ευρω της twinsim..περιπου....

Οσο για τα προγραμματα i η προσφορα με τον διπλασιασμο ισχυει μεχρι τις 20 Ιουνιου νομιζω...

Εαν ειμαι σε κατι λαθος διορθωστε με.... :)

Link to comment
Share on other sites

το οτι στο μηνυμα της ενημερωσης υπολοιπου λεει σταθερα 750 ΜΒ ενω εχω ''φαει'' καποια MB, οφειλεται στο οτι αρχικα χρησιμοποιουνται τα MB της προσφορας (i-40 που ειμαι, τα 750 MB γινοντουσαν 2 GB με την προσφορα);

σωστα;

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις καινουρια συνδεση στα προγραμματα i περνεις κατευθειαν το προγραμμα και εαν κανεις εκεινη τη στιγμη και το 2 σε ενα(2 αριθμους sim σε μια καρτα)την περνεις και δωρεαν...αρκει να ειναι και τα δυο cosmote και οχι το ενα μιας εταιριας και το αλλο νουμερο αλλης....

Εαν κανεις απο vodafone φορητοτητα τοτε παλι γινεται δωρεαν αλλα εκει θα περιμενεις καμια 10αρια μερες για την φοτητοτητα.....να ενημερωσης ομως οτι θελεις 2 σε ενα για να γλιτωσης τα εχτρα 15 ευρω της twinsim..περιπου....

Οσο για τα προγραμματα i η προσφορα με τον διπλασιασμο ισχυει μεχρι τις 20 Ιουνιου νομιζω..

Εαν ειμαι σε κατι λαθος διορθωστε με.... :)

 

Εγώ θέλω να κάνω νέα σύνδεση συμβολαίου και να κάνω μια 2in1 κ να χω σύνδεση+whats up. Δηλαδή θα κάνω το i-20, θα πάρω την κάρτα και αμέσως εκείνη τη στιγμή θα πω για το 2in1 και αντί να χρεωθώ τα 13 περίπου ευρώ για την έκδοση της νέας sim, δε θα τα χρεωθώ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να κάνω νέα σύνδεση συμβολαίου και να κάνω μια 2in1 κ να χω σύνδεση+whats up. Δηλαδή θα κάνω το i-20, θα πάρω την κάρτα και αμέσως εκείνη τη στιγμή θα πω για το 2in1 και αντί να χρεωθώ τα 13 περίπου ευρώ για την έκδοση της νέας sim, δε θα τα χρεωθώ?

 

Πηγαινε εκει και εξηγησε τους απο την αρχη τι θελεις να κανεις μην ξεκινησει καμια διαδικασια και μετα σου λεει μαμακιες.Και πες κιολας οτι εχεις ακουσει για αυτο το πακετακι που δινει και δωρεαν τη καρτα μην πεσεις σε κανενα που δεν ξερει...Σου δινουν τη SIM και εντος λιγων ωρων εισαι κομπλε

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

φανηκε καθαρα τι κανουν!!εδω επεμεναν κιολασ οτι δε γινετε κ να μοθ λενε παρε το 5800 300ευρο σου κανουμε κ χαρη γιατι μονο το iphone γινετε!

 

Η αλήθεια είναι ότι τα μεγάλα ποσά επιδότησης δίνονται μόνο αν πάρεις το iphone, αλλιώς παίρνεις τα κλασικά που ισχύουν για το πρόγραμμα που επέλεξες. Αλλά το ότι σου λένε ότι μπορείς να έχεις το i35 μόνο με συσκευή iphone είναι τεράστια μπούρδα. Είτε εσύ κατάλαβες κάτι λάθος, είτε θα πρέπει να πας και να τους πεις να μάθουν τη δουλειά τους καλύτερα γιατί προφανώς είναι άσχετοι. Τα προγράμματα της σειράς i λανσαριστηκαν μεν μαζί με τα iphone, αλλά ο καθένας μπορεί να έχει ένα τέτοιο πρόγραμμα. Ακόμα και αν γουστάρει να έχει το ericsson 768 ( τηλέφωνο δεκαετίας ). Και αν επιμείνουν στη *******, στείλε και ένα παραπονάκι στη cosmote, να τους φτιάξει μάγκες.

Link to comment
Share on other sites

εγω καλα καταλαβα αφου τους εβαλα κ τηλεφωνησαν αθηνα ειδαν οτι ειχα δικιο μεχρι κ για τα λεφτα αφου στο τελοσ μου ειπαν οτι θελει 200 εθρω κ οχι 300 κ 290 π ειπαν αφου τουσ ελεγα να ψαξουν καλα!!το θεμα ηταν οτι εσπασαν τα νευρα μου ετσι δεν αγορασα το τηλ κ μου εκαναν τη συνδεση μονο, γιατι λεει δε μπορουσαν να την ακυρωσουν!αρα μακρια απο αθηνα κλασσικα χαοσ δεν ενημερωνει κανεις!!υ.γ ξερει κανεισ αφου ειναι αοριστου ποτε μπορω να την κοψω?χτεσ εγινε η συνδεση
Link to comment
Share on other sites

εγω καλα καταλαβα αφου τους εβαλα κ τηλεφωνησαν αθηνα ειδαν οτι ειχα δικιο μεχρι κ για τα λεφτα αφου στο τελοσ μου ειπαν οτι θελει 200 εθρω κ οχι 300 κ 290 π ειπαν αφου τουσ ελεγα να ψαξουν καλα!!το θεμα ηταν οτι εσπασαν τα νευρα μου ετσι δεν αγορασα το τηλ κ μου εκαναν τη συνδεση μονο, γιατι λεει δε μπορουσαν να την ακυρωσουν!αρα μακρια απο αθηνα κλασσικα χαοσ δεν ενημερωνει κανεις!!υ.γ ξερει κανεισ αφου ειναι αοριστου ποτε μπορω να την κοψω?χτεσ εγινε η συνδεση

 

Και πάλι, αν σου είπαν όντως ότι δεν μπορούσαν να το ακυρώσουν και δεν κατάλαβες λάθος εσύ, αν δηλαδή σε υποχρέωσαν να πάρεις τη σύνδεση επειδή είχε ξεκινήσει, πάλι μπούρδες σου είπαν. Αν δεν παραλάβεις τη σύνδεση εντός 7 ημερών, η cosmote διατηρεί το δικαίωμα να διακόψει τη σύνδεση. Και είναι κάτι που αναφέρεται στο συμβόλαιο. Σε συνεννόηση με το τμήμα ακυρώσεων, θα βρισκόταν λύση ( καλό είναι να προβαίνουμε σε αυτή τη λύση σε συνεργασία με την ίδια τη cosmote ). Αν ήμουν στη θέση σου, θα μιλούσα με 1212 τουλάχιστον για να υποβάλω έγγραφο παράπονο για το εν λόγω κατάστημα. Έτσι όπως τα λες, δεν φταις εσύ, αλλά αυτοί στο κατάστημα που δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Και για του λόγου το αληθές, τσέκαρε τη παράγραφο 1.2 στο συμβόλαιό σου:

" η Αίτηση γίνεται αποδεκτή με τη γνωστοποίηση του αριθμού κλήσης του συνδρομητή. Σε περίπτωση που ο συνδρομητής δεν παραλάβει τη κάρτα SIM εντός επτά ( 7 ) ημερών απο την ημερομηνία υποβολής της Αιτησης, η COSMOTE δικαιούται να θεωρήσει ότι ο υποψήφιος συνδρομητής ανακάλεσε την αίτησή του. "

Link to comment
Share on other sites

σου λεω εγω καλα ακουσα αλλα εχε χαρη....!!!μου εδωσαν τη σιμ την πηρα κ εφυγα δεν αντεξα αλλο να περιμενω στη κατασταση μου κ δε μπορω να χαλαω το χρονο μου μ αυτα δεν εχω ανοιξει ακομα τη σιμ αυριο π θα ειμαι θεσσαλονικη θα παω στη κοσμοτε να την κοψω!!
Link to comment
Share on other sites

σου λεω εγω καλα ακουσα αλλα εχε χαρη....!!!μου εδωσαν τη σιμ την πηρα κ εφυγα δεν αντεξα αλλο να περιμενω στη κατασταση μου κ δε μπορω να χαλαω το χρονο μου μ αυτα δεν εχω ανοιξει ακομα τη σιμ αυριο π θα ειμαι θεσσαλονικη θα παω στη κοσμοτε να την κοψω!!

 

Πάρε 13838 απο σταθερό ( θα χρεώσεις το σταθερό σου μεν, αλλά καλό είναι να μη χρεώσεις τη σύνδεσή σου ), πες ότι θέλεις να ακυρώσεις μια σύνδεση επειδή ενεργοποιήθηκε χωρίς να πληρούνται οι προϋποθέσεις βάσει των οποίων την αιτήθηκες και ζήτα να σε συνδέσουν με το αρμόδιο τμήμα. Εκεί πες το ιστορικό και ζήτα λύση, καθώς και φαξ για να υποβάλεις έγγραφο παράπονο για το κατάστημα. Είμαι σίγουρος ότι θα βρεθεί λύση.

Link to comment
Share on other sites

Σε τελική ανάλυση, δες το σαν τον τρόπο για να βελτιώσεις τη κατάσταση στη περιοχή σου, μόνος σου είπες ότι πέραν της Αθήνας το χάος. Ενημέρωσε λοιπόν την εταιρία γι'αυτό το χάος, μπας και λάβουν τα μέτρα τους.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια αυριο αυτο εχω σκοπο να κανω!βεβαια δεν θελω να κανω παραπονο απλα να βρω μια ακρη να τελειωνω!!
Link to comment
Share on other sites

Η συμβουλή μου για παράπονο πατάει σε 2 παραμέτρους:

α) Για να κατοχυρωθείς,

β) Για να ενημερωθεί η Cosmote για το χάος που επικρατεί σε κάποιο κατάστημα με το οποίο έχει συνεργασία και να κάνει τις απαραίτητες κινήσεις / συστάσεις ( λογικά αυτό θα κάνει ). Αν το έχει κάνει σ'εσένα, θα το έχει κάνει και σε άλλους. Χαλάει λοιπόν το όνομα μιας εταιρίας απο κάποιον αντιπρόσωπο που είτε δεν ξέρει να κάνει καλά τη δουλειά του είτε δεν θέλει να κάνει καλά τη δουλειά του. Αν μη τι άλλο, η cosmote οφείλει να λάβει τα μέτρα της, αλλά αν δεν το γνωρίζει, πως θα το κάνει αυτό; Get the picture?

Link to comment
Share on other sites

το οτι στο μηνυμα της ενημερωσης υπολοιπου λεει σταθερα 750 ΜΒ ενω εχω ''φαει'' καποια MB, οφειλεται στο οτι αρχικα χρησιμοποιουνται τα MB της προσφορας (i-40 που ειμαι, τα 750 MB γινοντουσαν 2 GB με την προσφορα);

σωστα;

 

καποιος για αυτο που ρωτησα χθες;

 

επισης 1 νεα απορια,

φανταζομαι οτι τα δωρεαν MB που μου δινει το προγραμμα μου, μπορω να τα διαχειριστω οπως θελω και καλυπτουν οτιδηποτε χρησιμοποιει το προφιλ cosmote internet, ετσι;

δεν ειναι ας πουμε μονο για σερφαρισμα στο ιντενρνετ αλλα μπορω να τα χρησιμοποιησω λογικα και για update σε καποιο προγραμμα που να δειχνει τον καιρο ή σε καποιον e-mail client (profimail π.χ.) ή τελος για γρηγοροτερο κλειδωμα δορυφορων με το a-gps, αρκει βεβαια σε ολα αυτα να επιλεγω το προφιλ cosmote internet, σωστα;

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

καποιος για αυτο που ρωτησα χθες;

 

επισης 1 νεα απορια,

φανταζομαι οτι τα δωρεαν MB που μου δινει το προγραμμα μου, μπορω να τα διαχειριστω οπως θελω και καλυπτουν οτιδηποτε χρησιμοποιει το προφιλ cosmote internet, ετσι;

δεν ειναι ας πουμε μονο για σερφαρισμα στο ιντενρνετ αλλα μπορω να τα χρησιμοποιησω λογικα και για update σε καποιο προγραμμα που να δειχνει τον καιρο ή σε καποιον e-mail client (profimail π.χ.) ή τελος για γρηγοροτερο κλειδωμα δορυφορων με το a-gps, αρκει βεβαια σε ολα αυτα να επιλεγω το προφιλ cosmote internet, σωστα;

 

Τα δωρεάν mb είναι για διακίνηση δεδομένων μέσω του προφίλ cosmote internet. Είτε περιηγηθείς, είτε κάνεις update, είτε κατεβάσεις αρχεία ( π.χ. αν χρησιμοποιήσεις το κινητό σαν modem προς desktop ή laptop pc ).

Link to comment
Share on other sites

Στενλνοντας σημερα μηνυμα EY στο 1256 πηρα αναλυτικη ενημερωση(πρωτη φορα)απο ολο το προγραμμα i35 που τρεχει με το ποσος χρονος μου απομενει απο τα 100 λεπτα, απο τα μηνυματα,και απο τα 500 λεπτα που εχω εχτρα για τα κινητα cosmote.....αυτο ομως που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ο υπολοιπομενος χρονος που αναφερει οτι εχω διαθεσημα MB ειναι λεει 1514,699MB......τι ακριβως μπορει να συμβαινει αφου το maximoun ειναι 1,5GB και ενω σε 10 μερες περιπου κλεινει ο λογαριασμος μου εγω εχω κανει χρηση περιπου 150 MB χρηση?

Κατι δεν παει καλα στον αρχικο χρονο και γενικα στο μετρημα....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κ γω, πχ λέει έχω 45 λεπτά διαθέσιμα κλήσης, τη στιμγή που ζήτημα αν έχω κάνει 5 λεπτά κλήση από το σμβόλαιο!! το ίδιο κ για τα sms, αρκετα μειωμένα και δεν έχω στείλει ΟΥΤΕ ενα!!!καλα για τα mb, δε το συζητώ, λέει 750 ενώ έχω κάνει χρήση 6 kb περίπου με απενεργοποιημένα ΤΑ ΠΑΝΤΑ (που κ να τα χα πάλι δε θα προλαβαινα να φαω τοσα πολλα mb) ενω κανονικα ειμαι στο i35 κ εχω για 1 χρονο 1,5 gb!
Link to comment
Share on other sites

για τα ΜΒ, επειδη και εμενα εμφανιζει σταθερα 750 ΜΒ (οσα προσφερει δηλαδη κανονικα το πακετο μου) σε i-40 (εταιρικο) ενω εχω καταναλωσει μερικα συμφωνα με το μητρωο, η μονη σκεψη μου ειναι οτι ισως δεν εμφανιζει στο ενημερωτικο μηνυμα τα ΜΒ της προσφορας, οποτε τρως πρωτα αυτα και μετα αρχιζει να αφερει απο αυτα του πακετου σου.

 

αν καποιος γνωριζει κατι περισσοτερο ας ριξει τα φωτα του...

 

για τον δωρεαν χρονο (καθως τα εταιρικα προγραμματα i δεν εχουν μηνυματα) εγω δεν εχω παρατηρησει κατι λαθος, καθος εμφανιζεται σωστα οτι εχω χρησιμοποιησει και απο τον ενδοεταιρικο χρονο αλλα και απο τον γενικο του πακετου μου.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...