Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα παρηγγειλα κ εγω το εργαλειο απο Κωτσοβολο. Θα μου το φερουν την παρασκευη... Υπομονη μεχρι τοτε...

Θα ηθελα να ρωτησω κατι. Το προγραμματακι που κανουμε εγκατασταση στα Windows εχει επεξεργασια επαφων και μηνυματων??

Και θα ηθελα κ μια συμβουλη για τον τροπο και τις ωρες φορτισης. Πρωτη φορτιση και επομενες... Ευχαριστω παιδια και πολλα μπραβο για τις βοηθειες που δινετε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση παιδια, Samsung S8000 Jet rose-black ειναι αυτο με το ιριδιζον πισω καλυμα ενω αυτο με το απλο καλυμα λεγεται: Samsung S8000 Jet black??

για να καταλαβω.....

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να περασω το route66 ακολουθωντας κατα γραμμα τις οδηγιες του site.

κατεβασμα>εγκατασταση route66>λειτουργια μαζικης απoθηκευσης στο τηλεφωνο.

οποια κινηση και να κανω με το τηλεφωνο ρυθμισμενο ως mass storage ,παιρνω το μηνυμα

"η συσκευη δεν ειναι σωστα συνδ/ν...".

εαν προσπαθησω με την συσκευη ενεργ/νη στην λειτουργια pcsuite,με προτρεπει να γυρισω την συσκευη σε mass storage.

 

τι λαθος κανω?

 

μια βοηθεια εδω...?

Link to comment
Share on other sites

Καρτα μνημης εχεις βαλει . θελει καρτα για να περασεις το προγραμμα.

 

Μια ερωτηση παιδια, Samsung S8000 Jet rose-black ειναι αυτο με το ιριδιζον πισω καλυμα ενω αυτο με το απλο καλυμα λεγεται: Samsung S8000 Jet black??

για να καταλαβω.....

 

μαλον ετσι ειναι !!

Link to comment
Share on other sites

Καρτα μνημης εχεις βαλει . θελει καρτα για να περασεις το προγραμμα.

 

 

 

μαλον ετσι ειναι !!

 

ναι ρε φιλε-το δοκιμασα πρωτα στου boss το τηλεφωνο που δεν εχει ακομα καρτα...

 

ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως η φουσκα πλεον φαινεται και οταν λειτουργει η οθονη καθε μερα με αλλο μεγεθος και σχημα. πραγματικα εχω μπερδευτει...

 

Τι εννοεις φαινεται ; με ανοιχτη οθονη και φαινεται πανω ;

Επειδη εχει καταντησει κουραστικο το θεμα,δεν αναλαμβανουμε ολοι οσοι εχουμε την διαβοητη φουσκα να στειλουμε μερικα mails στην samsung μπας και μας διαφωτισουν εκεινοι ; αν ειναι οντως προβλημα θα ειναι γνωστο. Αν δεν ειναι θα ναι παλι γνωστο οποτε θα μας απαντησουν αναλογως. Γιατι απ το να λεει κανεις το μακρυ του και το κοντο του ακρη δε βγαινει και καταντησε γραφικο πλεον. Εγω παντως θα στειλω

Link to comment
Share on other sites

Καποιος πιο πανω ειπε για υγρασια στην οθονη. Καποιος αλλος μας εδωσε ενα λινκ με ατομα στη Βρετανια να αναφερουν το ιδιο προβλημα. Και ξαναρωτω. Ειναι δυνατον να βγηκε μαζικη ελαττωματικη παραγωγη,να τα μοιρασαν σε ολο τον κοσμο με υγρασια(ακουσον ακουσον) στην οθονη ; αν ειναι οντως τοσο σοβαρο προβλημα θα αποσυρθουν ολα τα μοντελα. Και η samsung θα εξαγοραστει απο τη Nokia. Και καλα κρασια
Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω πλέον πανευτυχής κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από:

 

- Την ποιότητα της οθόνης και τα χρώματα

- Το λειτουργικό της samsung που είναι χωρίς ούτε ένα bug και με αρκετές επιλογές

- Την ταχύτητα του κινητού και την ικανότητα του με άνεση να κάνει multitasking

- Tην περιήγηση στο internet

- Την εγγραφή video

 

Δεν με έχει ικανοποιήσει ακόμα:

 

- To gps που δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρώ δορυφόρο

- Η αναπαραγωγή μουσικής που δεν είναι όσο δυνατό στα ακουστικά όσο θα ήθελα(χωρίς όμως να έχω δοκιμάσει ακόμα άλλα ακουστικά)

- Η φούσκα που δεν έχει να κάνει με κάποιο φως στην οθόνη αλλα σάν να υπάρχει υγρό κάτω απο την οθόνη και κουνιέται όταν το πατάς το οποίο δεν με ενοχλεί καθόλου αν μας διαβεβαιώσουν οτι δεν θα δημιουργήσει πρόβλημα στο μέλλον.

- Η μπαταρία που μεσα σε 1 μερα με 1 ώρα μουσική λίγο internet και λιγο ψάξιμο πέφτει στις 3-2 γραμμές.

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι για την μπαταρία διαβάζω το αντίθετο. Έχει πρόβλημα και αν το πάω θα μου την αλλάξουν η θα στρώσει σιγά σιγά?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παραμυθι με την υγρασια το ακουω απο διαφορους και για αλλα κινητα. Αν εν ετει 2009 περναει τοσο ευκολα υγρασια στις συσκευες και παθαινουν ζημια τοτε αλιμονο μας! Μην ψαρωνετε με ο,τι ακουτε. Εν τελει καντε αυτο που ειπε ο φιλος και μιληστε με την ιδια την Samsung. Σιγα μην εξαγοραστει απο τη Nokia, μην τρελλαθουμε τωρα. Για μια μαμακια στην οθονη που μπορει να μην ειναι τιποτα σοβαρο φεραμε την καταστροφη!
Link to comment
Share on other sites

Guest dimarhos2004

έχω εγκαταστήσει το Rout66 στο κινητό , χωρίς βέβαια να έχω πληρ'ωσει για την καθοδήγηση και παρατηρώ το εξής πρόβλημα. 8 στις 10 φορές που θέλω να χρησίμοποιήσω το navigation δεν βρίσκει δορυφόρο με τίποτα.για την ακρίβεια βρίσκει 2-3 ή και περισσότερους αλλά στην απεικόνιση τους στο Route66 είναι με κόκκινο κύκλο και το στίγμα μου δεν εμφανίζεται.Παρατήρησα οτι οταν τρέχει το navi το wifi ενεργοποιείται απο μόνο του,χωρίς να καταλαβαίνω τον λόγο.αν πάω στις ρυθμίσεις κινητού->GPS->GPS+δεδομένα->λήψη.... κατεβάζει κάτι και στην συνέχεια οταν επιστρέφω στο route66 βρίσκει το στίγμα μου σε 10secs!! Μπορεί καποιος να μου εξηγησει γιατι γίνεται αυτο...και αν υπαρχει τρόπος να παρακάμπτω την "ληψη" για να γρω το στίγμα μου

 

το agps είναι πάντα ενεργοποιημένο?χρειάζεται να έχεις στο προφιλ του GPS τις ρυθμίσεις του provider? πχ cosmote internet??

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στην ομορφη παρεα σας.

 

Προκειται αυριο να παω να παρω κ εγς αυτο το κινητο. Βεβαια με ενδιαφερει και το lg arena αλλα μου αρεσει περισσοτερο αυτο(βασικα δεν χερο πιο να παρω :P)

 

Ηθελα να ρωτισω αν ειχατε κανε προβλημα με την οθονη στην ανταποκριση και αν η μπαταρια του κραταει αρκετα. ??

 

Ο ηχος κλησης ειναι οντως πολυ χαμηλος??

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι υγρασια σιγουρα. το θεμα ειναι τι στην ευχη ειναι γιατι μου χουν σπασει τα νευρα. πλεον το παρατηρω καθε μερα. το πρωι δεν φαινεται τιποτα και οσο περνα η ωρα μεγαλωνει η φουσκα αυτη και ειναι εμφανης και οταν λειτουργει η οθονη. επισης με ενοχλει το γεγονος οτι στο εξωτερικο κανουν αντικατασταση γι αυτο το θεμα που σημαινει οτι ειναι σοβαρο...
Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος κλησης ειναι παρα πολυ δυνατος. Η μπαταρια κρατα 2,5 μερες αντε 2.

 

Παμε στη φουσκα παλι. Εσυ ειχες δωσει το λινκ που εγραφαν για αντικαταστασεις ; σ εκεινο διαβασα εναν να λεει για 4 αντικαταστασεις(ειπαμε στο εξωτερικο ειναι σοβαρες επιχειρησεις και τις κανουν) και πηρε ολες τις φορες κινητο "φουσκωτο". 4 ελαττωματικα μοντελα ; ΟΚ να το δεχτω. Κι αφου ειναι τοσο μαζικο το προβλημα δε θα κανε τιποτα η εταιρια ; ειχαμε συνηθισει η νοκια να μας τα κανει αυτα...μηπως το θεμα ειναι καθαρα κατασκευαστικο ; λεω εγω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγειλα κ εγω το εργαλειο απο Κωτσοβολο. Θα μου το φερουν την παρασκευη... Υπομονη μεχρι τοτε...

Θα ηθελα να ρωτησω κατι. Το προγραμματακι που κανουμε εγκατασταση στα Windows εχει επεξεργασια επαφων και μηνυματων??

Και θα ηθελα κ μια συμβουλη για τον τροπο και τις ωρες φορτισης. Πρωτη φορτιση και επομενες... Ευχαριστω παιδια και πολλα μπραβο για τις βοηθειες που δινετε!

 

Κανεις??? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Κανεις??? :worry:

 

Ναι το προγραμμα που εχει κανεις επεξεργασια επαφων.

Σε μενα εκανε προβλημα λογω vista 64 , με τους divers του usb.

Το κινητο το εβλεπε κανονικα αλλα δεν μπορουσα να περασω τις επαφες που ειχα στο contacts του Η/Υ απο το παλιο κινητο.

Ετσι αναγκαστικα τις περασα απο το παλιο κινητο με bluetooth .

Παντως σχετικα με τη φουσκα μου εμφανιστικε και μενα τωρα το βραδυ αλλα δεν επηρεάζει καθολου την λειτουργια του κινητου και δεν φαινεται οταν ειναι σε λειτουργεια η οθονη.

Παντως το menu του και η ταχυτητα του ειναι φανταστικο. Το μοο που δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει ειναι το shake ( που κουνας το κινητο και αλλαζει τραγουδια στο media player )

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει να απαντήσετε σε 2η κλήση ενώ μιλάτε σε άλλη ....?? ...Σε εμένα όποτε συμβαίνει αυτό...κάνει reset το κινητό.....Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό...?

 

Έχει κανείς ιδέα τι πρέπει να κάνω...?

:)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι υγρασια σιγουρα. το θεμα ειναι τι στην ευχη ειναι γιατι μου χουν σπασει τα νευρα. πλεον το παρατηρω καθε μερα. το πρωι δεν φαινεται τιποτα και οσο περνα η ωρα μεγαλωνει η φουσκα αυτη και ειναι εμφανης και οταν λειτουργει η οθονη. επισης με ενοχλει το γεγονος οτι στο εξωτερικο κανουν αντικατασταση γι αυτο το θεμα που σημαινει οτι ειναι σοβαρο...

 

καλημέρα σε όλους και καλο μήνα.:)

 

ελπίζω σε αυτό το μηνα να έχουμε λύσει το θέμα με τις φούσκες :X

 

η φούσκα που λέτε είναι το ίδιο πράγμα,με αυτό που είχα πει εγώ? δλδ ένα μπλε πράγμα όταν κλείνεις το κινητό? η είναι τελείως διαφορετικά πράγματα?

στο τέλος θα πάω να το αλλάξω γιατί θα τρελαθώ :p

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παντελως διαφορετικο. Εκεινο ΣΙΓΟΥΡΑ,1000%,τον κοβω,οτι δεν ειναι προβλημα. Αποφορτιζεται η οθονη απλα.

Φορτιση εγω νομιζω την κλασσικη,3-4 πρωτες φορτισεις να γινονται με πληρη αποφορτιση-φορτιση. Δηλαδη να αδειαζει εντελως και να το φορτιζεις. Μετα οπως θες φορτιζε το

Ναι ας μας πει καποιος ποτε λειτουργει η κινηση με το χερι(δεξια αριστερα χτυπημα απο πανω κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο. Η πρωτη φορτιση ποσο διαρκει? 12 ωρες οπως τα παλια κινητα?? Δε θα το αντεξω!!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο. Η πρωτη φορτιση ποσο διαρκει? 12 ωρες οπως τα παλια κινητα?? Δε θα το αντεξω!!!! :p

 

το κινητό έχει ήδη μπαταρία ώστε να το ανοίξεις αν θες, αλλα καλο θα ήτανε να το έχεις κλειστό και να το φορτίσεις.όσο για τον χρόνο αστο μια νύχτα k όταν ξυπνήσεις θα ναι ready :p

Link to comment
Share on other sites

το κινητό δεν χρειάζεται φόρτιση παραπάνω από τη στιγμή που η ένδειξη εμφανίσει τη μπαταρία γεμάτη δηλαδή περίπου 2 ώρες. Το γράφουν οι οδηγίες το έχουμε πει και άλλες φορές στο forum.

 

Πείτε μου αν έχει τύχει να απαντήσετε σε 2η κλήση ενώ μιλάτε σε άλλη .......Σε εμένα όποτε συμβαίνει αυτό...κάνει reset το κινητό.....Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό...?

 

Έχει κανείς ιδέα τι πρέπει να κάνω...?

:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 3 μέρες το jet.

Η αίσθησή του στα χέρια μου παρόλο που είναι όλο πλαστικό είναι πάρα πολύ καλή. Πρώτη φορά πιάνω touch κιν. και η αλήθεια είναι πως δυσκολεύομαι κάπως στην κύλιση της οθόνης ειδικά στο ευρετήριο. Φούσκες δεν υπάρχουν. Σε χαμηλό φωτισμό σε εσωτερικό χώρο Αν καθρεφτιστεί υπό γωνία η οθόνη τηλεόρασης ή η/υ στο τηλ. το οποίο θα είναι σβηστό τότε διακρίνεις μια περιοχή με κάτι σαν νερά ανεπαίσθητα στην οθόνη του. Σε καμία άλλη περίπτωση. Μακάρι να μείνει μόνο αυτό.(Ο goldeneye με ανησύχισε).

Το gps πολύ καλό(καλύτερο από ότι το περίμενα).

Το wifi κατάφερα να το λειτουργώ μόνο σε ξεκλέίδωτα δίκτυα. Δεν το έψαξα και πολύ.

Η μπαταρία που με ενδιαφέρει μου κράτησε 2 μέρες ακριβώς με 2 ώρες ομιλία και αρκετό παίξιμο. Όμως στη δεύτερη φόρτιση πριν ολοκληρωθεί η μέρα άδειασαν 3 γραμμές. Ίσως επειδή είχα ξεχάσει ανοιχτό το wifi. Περίμενα κάπως καλύτερα τα πράγματα πάνω σ' αυτό. Μπορεί να φταίει και το ότι δεν θέλεις να το αφήνεις καθόλου από τα χέρια σου:lol:

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το jet.

Και μια ερώτηση: Υπάρχει φορτιστής αυτοκινήτου?(είπαμε το gps πολύ καλό αλλά...)

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 3 μέρες το jet.

Φούσκες δεν υπάρχουν. Σε χαμηλό φωτισμό σε εσωτερικό χώρο Αν καθρεφτιστεί υπό γωνία η οθόνη τηλεόρασης ή η/υ στο τηλ. το οποίο θα είναι σβηστό τότε διακρίνεις μια περιοχή με κάτι σαν νερά ανεπαίσθητα στην οθόνη του. Σε καμία άλλη περίπτωση. Μακάρι να μείνει μόνο αυτό.(Ο goldeneye με ανησύχισε).

 

Τι εννοεις ακριβως ; τι βλεπεις,αν βλεπεις και πως το βλεπεις ; σορρυ αλλα νοημα δε βγαζω...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ακριβως ; τι βλεπεις,αν βλεπεις και πως το βλεπεις ; σορρυ αλλα νοημα δε βγαζω...

 

Έβαλα όλες αυτές τις παραμέτρους για να δείξω πως στην ουσία δεν βλέπω τπτ. Οι δαχτυλιές στην οθόνη είναι πολύ πιο ενοχλητικές. Δεν νομίζω να είχα προσέξει κάτι αν δεν είχε συζητηθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...