Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγα το ειδα αλλα δεν το πηρα,καλη οθονουλα,καλο ηχειο αν και λιγο χαμηλο,αυτο που δε μου αρεσε ηταν η γυαλιστερη επιφανεια του,δεν μου κατσε στο ματι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, όποιος μπορεί ας βοηθήσει με 3 προβλήματα που αντιμετωπίζω με το S8000:

 

1) Η οθόνη μου αλλάζει φωτεινότητα όποτε της καπνίσει και αυτό το έχω παρατηρήσει κυρίως σε δύο περιπτώσεις έως σήμερα:

 

α) Κατά την πλοήγηση στο ίντερνετ, κυρίως όταν φορτώνει μια σελίδα

β) Ενώ βλέπω ταινία (μια φορά το δοκίμασα και έκανε την ίδια μεταβολή της φωτεινότητας ανάμεσα σε δύο επίπεδα - χωρίς να υπάρχει κάποια σχετική ένδειξη φυσικά - κατά βούληση)

 

2) Έχει βρει κάποιος κάποια εφαρμογή VοIP, ώστε να μπορούμε να κάνουμε δωρεάν ή φθηνές κλήσεις, όταν υπάρχει διαθέσιμο WiFi;

 

3) δεν έχω καταφέρει να κάνω κάτι με το διπλό χτύπημα στην κορυφή του κινητού στο mp3 player, ούτε να κλείσω εφαρμογή με τριπλή κίνηση, ούτε να αλλάξω τραγούδι στο mp3 player με το να γέρνω λίγο αριστερα-δεξιά το κινητό. Στον οδηγό εκμάθησης όμως όλα δουλεύωουν τέλεια!

 

Eυχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

για το 1ο δες αν στην φωτεινοτητα εχεις βαλει να αλλαζει αυτοματα...πας ρυθμισεις, οθονη και φωτισμος,φωτεινοτητα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia!

 

Edw kai ligwn imerwn katoxos tou samsung jet , trello to kinitaki

 

Exw mia aporia otan sindeomai me wifi kai as poume thelw na dw ena videaki youtube, enw merika ta paizei, se merika alla vgazei mono to eikonidio F (flash) me ena 9 katw katw,,

 

Pws mporw na kanw anavathmisi sto flashplayer ??giati logika tha einai kapoia neoterh version? !:worry:

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

-= Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish =-

Link to comment
Share on other sites

χρισημοποιώ μια 512 κάρτα μνήμης η οποία είναι μούφα και όταν μπαίνω στο αλμπουμ αργούν οι φώτο πολύ να φορτώσουν με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τις αλάξω με το accelerometer,θεωρητικά οι class 4 με τις class 6 δεν έχουν μεγάλη διαφορά,εσείς που έχετε δοκιμάσει είναι όντως έτσι?
Link to comment
Share on other sites

χτες εκανε το πρωτο του restart μετα απο χρηση gps wifi και ραδιοφωνο.

 

για την καρτα μνημης αν εχεις παρα πολλα αρχεια στις φωτο οτι καρτα και να χεις θα ψιλοαργει.

εσενα ποσο αργει;

Link to comment
Share on other sites

οταν τις είχα τις φωτό στο τηλέφωνο,στο αλμπουμ τις άλλαζα με το accelerometer,τώρα που είναι στην κάρτα αργουν αρκετά να αλλάξουν
Link to comment
Share on other sites

512 και να αργει; Στο Viewty που ειχα σχεδον 470mb φωτο στην καρτα ετρεχε μια χαρα. Και μιλαμε για κινητο που δεν φημιζεται για την ταχυτητα του!

Γιατι ομως δεν εκμεταλλευεστε τη μνημη του κινητου; Βαζετε εκει τις φωτο και στην καρτα αλλα αρχεια οπως mp3, video κλπ.

Link to comment
Share on other sites

για το 1ο δες αν στην φωτεινοτητα εχεις βαλει να αλλαζει αυτοματα...πας ρυθμισεις, οθονη και φωτισμος,φωτεινοτητα

 

Μάλλον αυτό είναι. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

http://www.skype.com/intl/en/download/skype/skypelite/

 

για java skype

 

και http://gigaom.com/2008/06/03/mobile-voip/

 

για ολα τα υπολοιπα

 

Ευχαριστώ για το link, το είχα πετύχει στο παρελθόν, αλλά αναζητούσα κάτι εκτός JAVA. Θα δοκιμάσω κάποιο από αυτά τουλάχιστο, να δω αν δουλεύει τουλ σε JAVA.

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά site είδα ότι χρησιμοποιεί το Samsung Mobile Navigator σαν πρόγραμμα για το gps. Ισχύει κάτι τετοιο??

Απ'ότι είδα είναι προγραμμα που το έχει αναπτύξει η ίδια η Samsung se συνεργασία με την GARMIN και δίνει δωρεάν τους χάρτες...

Εδώ είδα για το πρόγραμμα αυτό και παραθέτω και το συγκεκριμένο απόσπασμα:

To complement the available GPS receiver, the Samsung S8000 Jet comes with some new on-board 3D map navigation software Samsung Mobile Navigator developed by Samsung themselves. It makes use of the electronic compass that's on board and allows for vehicle and pedestrian navigation.

 

Αυτό είναι και το επίσημο site της Garmin για το πρόγραμα και τους χάρτες:

http://www.garmin.com/garmin/cms/site/us/samsung/overview

Link to comment
Share on other sites

samsung mobile navigator λεει η samsung οποια παραλλαγη γνωστου προγραμματος πλοηγησης χρησιμοποιει στο εκαστοτε κινητο της.

για τα win mobile ειναι παραλλαγη της garmin για το jet και το S8300 (και οσα αλλα ειναι με κλειστο λειτουργικο) ειναι το java της route 66.

 

δοκιμασα χτες το we travel που παιζει μεσω java (free - open source) το οποιο τρεχει αλλα δεν βλεπει τους χαρτες (thanx to jimdem απο το thread του lg arena http://jimdem582.googlepages.com/jimdemarenatools2 ) ας το δοκιμασει καποιος μηπως και το καταφερει και μας πει τι γινεται γιατι ειναι πληρες σαν προγραμμα (ανανεωσιμοι χαρτες φωνητικη πλοηγηση και ολα τα καλα)

 

512 και να αργει; Στο Viewty που ειχα σχεδον 470mb φωτο στην καρτα ετρεχε μια χαρα. Και μιλαμε για κινητο που δεν φημιζεται για την ταχυτητα του!

Γιατι ομως δεν εκμεταλλευεστε τη μνημη του κινητου; Βαζετε εκει τις φωτο και στην καρτα αλλα αρχεια οπως mp3, video κλπ.

φταιει η καρτα εγω εχω 2 gb φωτογραφιες σε micro sdhc των 8gb class 4 και δεν εχω προβλημα. επισης για να ειναι ακομα πιο γρηγορο το μενου βαλτες σε υποφακελους. οχι ενα φακελο με ολες μεσα - κανε ετσι και στα υπολοιπα αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε εκγαταστασει java games k εφαρμογες............... ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Link to comment
Share on other sites

Και γω αγόρασα μια 8αρα transcend class 6 και είναι μια χαρά!

 

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να αναβαθμίσω τοv flash player για να παίζει ολα τα vids??

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτην (απο το Ν82) μου , βολευει το card reader ;)

 

ο φιλος πριν πρεπει να εννοει αυτην

Link to comment
Share on other sites

και γω από πλαίσιο την πήρα,προχθές 25€, δεν την έχω γεμίσει ακόμα.

 

Το καλό είναι ότι έχει ένα μπρελόκ usb και περνάω αρχεία καπάκια κ οχι απο το Pc Studio.

 

Με το flash δεν έχει κανείς καμιά ιδέα εε?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καμμια διαφορα με το pc studio ασε που γλιτωνεις το βαλε βγαλε της καρτας στο κινητο (με την επιλογη συσκευη αποθηκευσης ειναι το ιδιο γρηγορο με το φλασακι)
Link to comment
Share on other sites

εχετε προσπαθησει να ενημερώσετε τις επαφές του outlook με αυτές του κινητού μέσω pc studio; Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να επιλέγω εγώ κάθε φορά ποιες επαφές θα ενημερώνονται και από πού; πχ το Nokia pc suite σε αφήνει αν θες να ενημερώσεις το outlook από το κινητό και γενικά να κάνεις ότι θέλεις. Υπάρχει κάτι ανάλογο και για το s8000;
Link to comment
Share on other sites

οταν μου στελνουν κατι με bluetooth αποθηκευoνται στην μνημη τηλεφωνου πως γινετε να αποθηκευοναι στην καρτα??
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλα κινητα δεν γινεται. Προσωπικα μ'ενοχλει για ενα μονο λογο.. οποιο κινητο απεκτησα μεχρι τωρα ειχε μικρη μνημη και οταν μου εστελναν πολλα αρχεια μαζι καποιες φορες γεμιζε και επρεπε να μεταφερω μερικα στην καρτα και να αδειασει η μνημη του κινητου για να μπουν τα υπολοιπα! Στο συγκεκριμενο κινητο δεν θα με πειραζε αφου εχει 2 γιγα. Εξαλλου ποσοι χρησιμοποιουν τοση μνημη ολοκληρη σε μικρο χρονικο διαστημα; Εγω θα γεμιζα πρωτα τη μνημη του κινητου και υστερα θα εβαζα καρτα. Στο κινητο "τρεχουν" και πιο γρηγορα τα αρχεια...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...