Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα όλες αυτές τις παραμέτρους για να δείξω πως στην ουσία δεν βλέπω τπτ. Οι δαχτυλιές στην οθόνη είναι πολύ πιο ενοχλητικές. Δεν νομίζω να είχα προσέξει κάτι αν δεν είχε συζητηθεί.

 

Ακριβως ετσι κι εγω,αν δε το κουραζαν τοσο πολυ ορισμενοι εδω δε θα το προσεχα καν. Κι αν το προσεχα μαλλον δε θα δινα σημασια,αφου η οθονη ειναι τελεια. Αλλα βλεπεις...ορισμενοι ζουν απ αυτο,να δημιουργουν πανικο και καταστροφη. Το χω παθει σε ολα τα προηγουμενα κινητα μου(μερικες φορες δικαιολογημενα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το προβλημα ειναι υπαρκτο και στο εξωτερικο το αλλαζουν γι αυτο το πραγμα (γιατι αραγε) καθως με τον καιρο μεγαλωνει η φουσκα (οπως και στο δικο μου) και μετα κανει μια μεγαλη σκια στην οθονη οταν λειτουργει.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια αλλα κανεις δεν δημιουργησε κανενα πανικο ουτε ειπαμε οτι ηρθε το τελος του κοσμου...απλα το προβλημα με την κοιλιδα στην μεση ειναι ΥΠΑΡΚΤΟ...τελος...τωρα αν ειναι ετσι ολα τα jet τοτε οκ χαλαρωνουμε και ολα καλα...αλλα ο αδερφος μου που εχει το i8910 που εχει ιδιου τυπου οθονη δεν εχει τετοιο προβλημα...και ναι αν το παρατηρησεις καλα φενεται και οταν η οθονη ειναι ανοιχτη...οποτε αν κανεις εχει καποια ΕΠΙΣΗΜΗ ενημερωση απο SAMSUNG ας μας το πει και τοτε ολα καλα...κανεις δεν ειπε οτι ειναι μαπα το κινιτο...απλα οταν δινεις 400+ ευρω εε sorry κιολας εγω προσωπικα χαλιεμαι οταν βλεπω την κοιλιδα...

 

 

 

 

Το κλασσικο πλεον φαινομενο,δημιουργια πανικου απο το ΠΟΥΘΕΝΑ. Μαλλιασε η γλωσσα μας,υπαρχει σε ολα,ΔΕΝ ειναι φουσκα ουτε μπαλονι ουτε αεροστατο,απλα με σβηστη την οθονη φαινεται στη μεση ακριβως να κανει κατι νερακια. Σε ολα ετσι ειναι. Σε ΟΛΑ ομως μολις αναψεις την γαμ...η οθονη του,ουτε νερα κοιτας ουτε ποταμια ουτε νεροχυτες ουτε φουσκες. Οποιος το δωσει πισω γι αυτον τον λογο να μου το πει και σε μενα να του δωσω κατι πεντε που χω ευκαιρα...you know...

 

NO NEED FOR F... PANIC ! Everything is under control

Ελπιζω να το καταλαβατε ολοι τωρα και με συγχωρειτε για το υφος μου,απλα το χω λατρεψει το κινητο και μου τη δινει να το βγαζουν προβληματικο :)

http://www.paok-hellas.gr/logo.jpg

ΟΕΟ ΟΕΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΤΕΟ :shoot: :kill: :rocket:

Link to comment
Share on other sites

φιλε sx1vg18 αν δεν εχεις κατι επισημο ή χρησιμο σχετικα με το θεμα να αναφερεις καλο ειναι να μην γραφεις βαρυγδουπα σχολια περι πανικου και περι πεντε... που δεν εχουν κανενα νοημα στην συζητηση. ειναι σαν να λες οτι οσοι το επεστρεψαν και η samsung ή η vodafone που προχωρησε στην αντικατασταση αξιζουν το δικο σου φασκελο. κανεις δεν παει να το βγαλει προβληματικο και αν δεις παλαιοτερα post μου μονο θετικα ειχα να αναφερω. αλλα τωρα δεν ειναι δυνατο να μην δωσω σημασια σε ενα προβλημα που καθημερινα μεγαλωνει συμβαινει σε πολυ κοσμο και στο εξωτερικο εχει γινει αποδεκτο (ουτε καν service αμεση αντικατασταση και δυο και τρεις φορες σε ορισμενες περιπτωσεις http://forum.vodafone.co.uk/index.php?showtopic=31541 http://forumuk.samsungmobile.com/PostsList.aspx?ForumPostID=150950).

 

για να στο λεω κατι ξερω και βλεπω μπροστα μου. ξεκινησε μια βδομαδα μετα που το πηρα. απειροελαχιστη σε μεγεθος ορατη με σβηστη την οθονη. δεν εδωσα σημασια. μετα απο την αναφορα στο φορουμ ανησυχησα αλλα και παλι δεν ασχοληθηκα παραπανω. την τελευταια βδομαδα απλα χειροτερευει (μεγαλωνει αργα αλλα σταθερα) και φαινεται και οταν λειτουργει η οθονη. τωρα το ποιος χτυπιεται προσβαλει και δεν καθεται να ακουσει ειναι αλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε παιδια. Αν ολοι εσεις που γκρινιαζετε απευθυνοσασταν κατευθειαν στη Samsung θα ιδρωνε τ'αυτακι τους και τοτε θα εκαναν κινησεις για αντικατασταση κλπ. Μιληστε πρωτα με τους υπευθυνους για να εχουμε μια πιο σαφη απαντηση περι τινος προκειται. Γιατι ο ενας λεει φουσκα, ο αλλος κηλιδα, ο τριτος νερα, σκιες κι εγω δεν ξερω τι αλλο! Επικοινωνηστε με την εταιρια και υστερα συνεχιζουμε το θεμα εχοντας να πουμε κατι πιο ουσιωδες και οχι υποθεσεις και καταστροφολογιες...
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν μιλαει για υποθεσεις ή καταστροφολογιες. αναφερομαστε σε ενα προβλημα που δεν ειναι γνωστη η αιτια του. απλα γινεται αναφορα στο πως εμφανιζεται και στο αν εχει παρατηρηθει και σε αλλους. που ειναι η καταστροφολογια;
Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος που εχει εξελιχτει η κουβεντα ειναι η καταστροφολογια. Αποτρεπει καποιον να το αγορασει. Και ολα αυτα χωρις να εχει μιλησει κανεις με τη Samsung βλεποντας τι κανουν στο εξωτερικο και κανοντας υποθεσεις. Γιατι να γινεται αυτο και να μην ξερουμε σιγουρα οτι ειναι προβλημα και που οφειλεται; Δεν θα ηταν πιο χρησιμο απο το να μιλαμε για φουσκες και νερα;
Link to comment
Share on other sites

ξαναρωταω που ειναι οι υποθεσεις και η καταστροφολογια; ειπαμε τελειο το κινητο αλλα το θεμα αυτο ειναι υπαρκτο και δεν αλλαζει.
Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι απλή ας παει καποιος -καποιοι στο service της samsung να δειτε τι θα σας πουν.

Και αν το παιζουν κοκοβιοι πιεστε τους.....so simple

Δεν υπαρχει λογος να κανετε υποθεσεις γιατι μπορεί να βρεθει λύση -απάντηση σχετικά αμεσα πιστεύω.

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ειναι υπαρκτο σε ορισμενους. Απο τα τοσα ατομα που εχουν παρει αυτο το κινητο μονο 5-6 βλεπω ν'ασχολουνται με αυτο το "προβλημα". Και εν τελει εχει ανακοινωσει η Samsung οτι ειναι προβλημα; Αν το εχει κανει και εφοσον δινουν πισω κινητα στο εξωτερικο ειναι ανωφελο να καθεστε και να χαλιεστε.. επικοινωνηστε με τη Samsung, στειλτε mail, παρτε τους τηλ.και γενικα κινηθειτε! Με το να λεμε εδω ο ενας στον αλλο για φουσκες και νερα δεν βγαινει τιποτα και με το "προβλημα" θα μεινετε.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο λεμε φιλε ειναι απλα τα πραγματα.

Τα υπολοιπα ειναι για να περναμε την ωρα μας...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο λεμε φιλε ειναι απλα τα πραγματα.

Τα υπολοιπα ειναι για να περναμε την ωρα μας...

 

Καλημέρα και από μένα. Παιδιά σας έχει τύχει να κάνει διακοπές στο ράδιο και μόλις πατάς κάποιο κουμπί να επανέρχεται?????

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 3 μέρες το jet.

Η αίσθησή του στα χέρια μου παρόλο που είναι όλο πλαστικό είναι πάρα πολύ καλή. Πρώτη φορά πιάνω touch κιν. και η αλήθεια είναι πως δυσκολεύομαι κάπως στην κύλιση της οθόνης ειδικά στο ευρετήριο. Φούσκες δεν υπάρχουν. Σε χαμηλό φωτισμό σε εσωτερικό χώρο Αν καθρεφτιστεί υπό γωνία η οθόνη τηλεόρασης ή η/υ στο τηλ. το οποίο θα είναι σβηστό τότε διακρίνεις μια περιοχή με κάτι σαν νερά ανεπαίσθητα στην οθόνη του. Σε καμία άλλη περίπτωση. Μακάρι να μείνει μόνο αυτό.(Ο goldeneye με ανησύχισε).

Το gps πολύ καλό(καλύτερο από ότι το περίμενα).

Το wifi κατάφερα να το λειτουργώ μόνο σε ξεκλέίδωτα δίκτυα. Δεν το έψαξα και πολύ.

Η μπαταρία που με ενδιαφέρει μου κράτησε 2 μέρες ακριβώς με 2 ώρες ομιλία και αρκετό παίξιμο. Όμως στη δεύτερη φόρτιση πριν ολοκληρωθεί η μέρα άδειασαν 3 γραμμές. Ίσως επειδή είχα ξεχάσει ανοιχτό το wifi. Περίμενα κάπως καλύτερα τα πράγματα πάνω σ' αυτό. Μπορεί να φταίει και το ότι δεν θέλεις να το αφήνεις καθόλου από τα χέρια σου:lol:

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το jet.

Και μια ερώτηση: Υπάρχει φορτιστής αυτοκινήτου?(είπαμε το gps πολύ καλό αλλά...)

 

Αυτο μαλλον ενοουν φουσκα , και αυτο παρατηρησα και εγω στο κινητο. Αν ειναι μονο αυτο χ@@@@@@ :)

Το κινητο ειναι δυο μηνων ( used ) οποτε μαλλον εκει θα μεινει αλλα ετσι για το γ@@@@ θα παρω το service της Samsung να δω τι λενε.

Οπως ειπες το gps δουλευει παρα πολυ καλα , οταν εισαι σε ανοιχτο χωρο ( οχι μεσα στο σπιτι ) κλειδωνει γρηγορα.

Απλως οι χαρτες του route66 δεν ειναι και οι πιο ενημερωμενοι . Στο σπιτι μου βγαζει διευθυνση που ειχα πριν απο 10 χρονια :D.

Το οτι ομως ειναι καθαρο Gps και οχι Α-GPS για να χρειαζεται να συνδεεσαι στο intenet ειναι plus. Δεν ξερω αν εχεις και την πλοηγηση ( 60€ το χρονο ) αν αλλαζουν οι χαρτες.

Με το wifi δεν εχω κανενα προβλημα απλως τι προσεξα σε κλειδωμενα wifi . Εαν συνδεθεις την πρωτη φορα σε ενα κλειδωμενο wifi και το λενε πχ ( usr9108 το ονομα του router που συνυθως κανενας δεν αλλαζει ονομα ) αποθηκευει το κλειδι .

Εαν πας να μπεις σε αλλο δικτυο με το ιδιο ονομα αλλα αλλο κωδικο δεν σου βγαζει να βαλεις κλειδι με αποτελεσμα να σου βγαζει λαθος . Πρεπει να πας στις ρυθμισεις δικτυου και να αλλαξεις τον κωδικο απο εκει και κανενα προβλημα.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

'Εχει μήπως κάποιος καμία λύση για την μεταφορά των επαφών από το outlook στο κινητό ? 'Εφαγα χθες 2 ώρες και δεν κατάφερα τίποτα. Το κακό είναι ότι ότι το άλλο μου τηλέφωνο είναι iphone και δεν μπορώ να τα στείλω με bluetooth ή άλλο τρόπο.
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

'Εχει μήπως κάποιος καμία λύση για την μεταφορά των επαφών από το outlook στο κινητό ? 'Εφαγα χθες 2 ώρες και δεν κατάφερα τίποτα. Το κακό είναι ότι ότι το άλλο μου τηλέφωνο είναι iphone και δεν μπορώ να τα στείλω με bluetooth ή άλλο τρόπο.

 

σε XP και με το προγραμμα της samsung γινεται πολυ απλα με μοναδικο προβλημα ισως την εμφανιση μερικων διπλοεγγραφων. τρεχεις το προγραμμα και σε καθε βημα συγχρονιζεις το φακελο του outlook με το προγραμμα της samsung και μετα με την μνημη του κινητου.

 

Καλημέρα και από μένα. Παιδιά σας έχει τύχει να κάνει διακοπές στο ράδιο και μόλις πατάς κάποιο κουμπί να επανέρχεται?????

 

επανερχεται απο μονο του συνηθως μετα απο 5-6 sec αλλα ειναι πολυ λιγες οι φορες που μου το χει κανει (3-4). δεν εχω δοκιμασει αν με το πατημα καποιου πληκτρου επανερχεται γρηγοροτερα

Link to comment
Share on other sites

Με τη φούσκα όντως δεν έχουν πρόβλημα όλοι....γιατί δεν υπάρχει σε όλους!!!!

 

Σας παρακαλώ....δείτε αυτό και πείτε μου...

 

....Δουλεύει κανονικά η διαχείριση κλήσεων και μπορείτε να πάρετε 2η κλήση αφού κλήσει η 1η ή κατά τη διάρκεια της 1ης.....??

 

Σε εμένα όποτε συμβαίνει αυτό...κάνει reset το κινητό.....δηλαδή κλείνει και ανοιγεί και αμέσως χωρίς να μου ζητήσει pin!!!!! Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό...?

:)
Link to comment
Share on other sites

τις μισες φορες δεν μου εχει δουλεψει η εναλλαγη κλησεων (οταν ειναι ενεργη ακομα η πρωτη κληση) αλλα δεν μου κλεινει κιολας.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήρατε το τηλέφωνο από vodafone,είχε μέσα εγκατεστημένους χάρτες garmin?Ετσι αναφερει το φυλλαδιο της vf.
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει garmin για το jet. garmin υπαρχει μονο για WM και για series 60. το jet δεχεται εφαρμογες συμβατες με το λειτουργικο του (για gps το route 66).
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει garmin για το jet. garmin υπαρχει μονο για WM και για series 60. το jet δεχεται εφαρμογες συμβατες με το λειτουργικο του (για gps το route 66).

Δηλ γράφει βλακείες ο κατάλογος????Αναφέρει ότι περιλαμβάνεται λογισμικό garmin mobile XT.Τι να πω...:wacko:

Wallpapers μπαινουν στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

σε XP και με το προγραμμα της samsung γινεται πολυ απλα με μοναδικο προβλημα ισως την εμφανιση μερικων διπλοεγγραφων. τρεχεις το προγραμμα και σε καθε βημα συγχρονιζεις το φακελο του outlook με το προγραμμα της samsung και μετα με την μνημη του κινητου.

 

Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω αύριο.

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

'Εχει μήπως κάποιος καμία λύση για την μεταφορά των επαφών από το outlook στο κινητό ? 'Εφαγα χθες 2 ώρες και δεν κατάφερα τίποτα. Το κακό είναι ότι ότι το άλλο μου τηλέφωνο είναι iphone και δεν μπορώ να τα στείλω με bluetooth ή άλλο τρόπο.

 

Με την τελευταια εκδοση του new pc studio εκανα σημερα το πρωι συχρονισμο τις επαφες με το outlook σε vista 64

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Το μοο που δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει ειναι το shake ( που κουνας το κινητο και αλλαζει τραγουδια στο media player )

Πατας παρατεταμενα το πληκτρο του κυβου!

no woman no cry!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οπως και να γυρισω το τηλεφωνο,φουσκα δεν βλεπω.να εχει και να μην την βλεπω?μπορει..

το μονο "περιεργο" στην οθονη ειναι οταν παταω το off για να κλεισει το τηλεφωνο,λιγο πριν σβησει εντελως και για κλασματα δευτερολεπτου,φαινεται στο κλεισιμο της οθονη να κανει ενα διαγωνιο "ραγισμα".

το εχει παρατηρεισει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κι εγω πλεον κατοχος του κινητου και ειμαι ηδη πολυ ευχαριστημενος!!!

Απλα θα ηθελα να μου πει καποιος πως μπορω να περασω το ebuddy στο κινητο...

Η λιστα με τα κινητα δεν περιεχει το Jet...Γιατι??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...