Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως (γι' αυτούς που έχουν δει το official flash site του jet) αν έχετε δει αναφέρει ως "προσόν" το φοβερό gps το οποίο λέει έχει ένα σωρο λειτουργίες ,αν δείτε, και drive-to-mode και walk-to-mode!!! ΑΧΡΙΔΙΑ(ΣΟΡΡΥ ΚΙΟΛΑΣ)! Α και κάτι άλλο σήμερα έβαλα ένα avi βιντεο και δεν το έπαιζε!!!! Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτήν την ενεργοποίηση του divx vod που σου δίνει και έναν κωδικό??????

 

 

καταρχην ψυχραιμια και δεν βλαπτει να ρωτας και να ψαξεις λιγο πριν αρχισεις τα καντιλια. το gps ειναι πολυ καλο και γρηγορο. αρχεια video παιζει το 95 % (μονο βιντεο με αναλυση πανω απο 720 Χ 480 η με ασυμβατο φορματ) που εχω βαλει μεσα και το 100 % των divx ταινιων που παιζουν στους ελληνικους τρακερ. για το youtube κατεβαστε στο pc με το youtube HD downloader και βαλτε την δευτερη επιλογη (.avi - normal quality compatible with wm player) και θα παιζουν ολα κομπλε.

για το wi-fi δοκιμασε αρκετες φορες ειτε με ξεκλειδωτο το δικτυο για να δεις αν ειναι προβλημα του κινητου ή με wpa 2 κωδικο τον οποιο θα τον δηλωσεις πρωτα στο κινητο οταν συνδεεσαι στο υπομενου κρυπτογραφιση. εκει θα βαλεις wpa2-psk ή καμμια αναλογα τι εχεις επιλεξει.

 

ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο highwatcher για τον πολυ καλο οδηγο και τον Djjesh22 για τα παιχνιδακια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

OK ευχαριστώ για τα video!! To gps πως είναι καλό και γρήγορο αφού δεν έχει!! Δεν είπαμε πως βάζουμε το route66?? Έχει αυτό τις λειτουργίες που υπόσχονται (τα walk drive κλπ)?? Αφου λέμε ότι πρέπει να πληρώσουμε 20 για να το έχουμε! Άρα τι gps είναι αυτό??? ή έχω δίκιο ή κάτι δεν κατάλαβα!!!

 

Σε δυο τρεισ μέρες μου έρχεται η κάρτα! Βάζω το route66 κατεβάζω ελληνικούς χάρτες και έχω gps???

 

Διαφωτίστε με περιτου θέματος γιατί τώρα στις διακοπές το χρειάζομαι το gps!

Θα έπρεπε να δουλεύει σαν του αμαξιού όπως το καταλαβαίνω!!

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ακριβως δουλευει σαν του αμαξιου αλλα για walk drive και φωνητικη καθοδηγησει ζητανε 60 euro πλεον
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πολυ ενδιαφέρει η φωνητική καθοδήγηση!

Νόμιζα ότι ήθελε 20 ευρω για την κανονική λειτουργία έτσι είχε αναφερθει!!

Τεσπα αν και κανονικά όλες οι λειτουργίες θα έπρεπε να είναι χωρίς πληρωμή!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πληρώσεις για την άδεια, θα μπορείς μόνο να βλέπεις που είσαι και να κάνεις αναζήτηση δρόμων. Δεν θα υπάρχει η δυνατότητα καθοδήγησης.
Link to comment
Share on other sites

στο τζαμπα τιποτα δεν γινεται (κανονικα...) ακομα.... (τα περισσοτερα κινητα με gps δεν εχουν προεγκατεστημενη εφαρμογη ή δεν εχουν χαρτες)

 

ενα προβλημα που εχω με το route 66 ειναι οτι στην αναζητηση οδου οταν πληκτρολογω δεν μου δινει την επιλογη να γραφω ελληνικα. το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος αυτο;

Link to comment
Share on other sites

στο τζαμπα τιποτα δεν γινεται (κανονικα...) ακομα.... (τα περισσοτερα κινητα με gps δεν εχουν προεγκατεστημενη εφαρμογη ή δεν εχουν χαρτες)

 

ενα προβλημα που εχω με το route 66 ειναι οτι στην αναζητηση οδου οταν πληκτρολογω δεν μου δινει την επιλογη να γραφω ελληνικα. το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος αυτο;

 

1. Αν βάλεις διευθυνση σε επαφή στα ελληνικά τότε το βρισκει.

2. Ηθελα να βάλω Τρωαδος 10 στο search και εβαλα troados 10 και δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και το zuma μέσα Lurker!!

Μόνο το PyramidBloxx δεν βρήκα που μου άρεσε, ούτε παιχνίδια με χρήση του accelerometer!

 

Σε ευχαριστούμε djjesh22 :)

 

Το pass για το .rar αρχείο;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παραγγειλει το jet και το περιμενω μεσα στην επομενη εβδομαδα.λοιπον καπου διαβασα οτι η φωτο του δεν ειναι και τοσο καλες.μπορειτε να μου πειτε αν στν οθονη του κινητου φαινονται λεπτομερης κ με ωραια χρωματα?μιας και τωρα εχω το Ν82 και φοβαμαι μηπως το jet ειναι πολυ πισω.λετε να απογοητευτω?το ledακι κανει καλη δουλεια?οσο για την οθονη του ειναι τοσο καλη οσο ακουγεται?πχ εχει την λεπτομερεια του διαμαντιου?ευχαριστω
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

βγαζει ελαχιστα χειροτερες φωτο στα ψηλα ISO και την νυχτα ειναι δυνατα τα LED αλλα οχι οσο το xenon του 82. η οθονη ειναι απλα οτι καλυτερο υπαρχει σημερα ακομα και σε πολυ ακριβοτερα κινητα. μακαρι να κυκλοφορουσε και καμμια tv με τοσο καλη οθονη (και ειδικα η αποδοση στον ηλιο)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση gοldeneye.δλδ μ λες οτι η φωτο του την ημερα(γιατι την νυχτα ειναι φυσιολογικο να υστερει κατα πολυ του ν82) ειναι λιγο χειροτερη απο του ν82?στο πως απεικονιζεται στν οθονη του κινητου παντα..γιατι σκεφτομαι αφου εχει τοσο καλη οθονη αρα και η φωτο του πανω σε αυτο δν πρεπει να φαινονται τουλαχιστν με ευκρινεια ,ζωντανια κ ωραια χρωματα?
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι υστερει κατα πολυ. απλα λογω λιγοτερου φωτισμου στο απολυτο σκοταδι δεν τραβαει σε μεγαλη αποσταση. για κοντα ειναι πολυ καλα. την μερα εχει πολυ καλη φωτο η οποια λογω της τρομερης οθονης αναδεικνυεται καλυτερα απο τα υπολοιπα κινητα (ειδικα απο την συγκριτικα ανυπαρκτη οθονη του νοκια ν82). καλα για το video δεν το συζητω απλα αριστο.

γενικοτερα συγκριτικα με το Ν82 ειναι η μερα με την νυχτα τα δυο κινητα.

επισημαινω οτι παροτι εχω φορτωσει και την καρτα μνημης και την εσωτερικη μνημη, εχω βαλει πολλα games και apps και του αλλαζω τα φωτα καθημερινα το κινητο δεν εχει κολλησει ουτε εχει πεσει η ταχυτητα κατα το ζορισμα ποτε και κατω απο τις 2 μερες η αναμονη δεν πεφτει με τιποτα. money well spent εχω να πω μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Aντε να μου ερθει και θα τα συγκρινω!!Οσο για τις φωτο μονο στην οθονη του κινητου με ενδιαφερουν γιατι στο pc λιγες φορες τις περναω.Και αν την ημερα η φωτο του jet στην οθονη του φαινεται καλυτερη απο αυτη του Ν82 ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΜΑΚΑΡΙ να ειναι ετσι...Γιατι χρησιμοποιω πολυ τηω φωτο του κινητου
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

 

Το φόρουμ με βοήθησε πάρα πολύ στην επιλογή μου κι έτσι κατέληξα στο Jet! Σας παραθέτω κάποιες πληροφορίες κι εντυπώσεις από τις πρώτες 3 μέρες λειτουργίας:

 

1. Απίστευτη ανταπόκριση της οθόνης. Κάνεις ότι θες γρήγορα κι άνετα. Δεν υπάρχει περίπτωση να απογοητευτεί κανείς. Όσο για δαχτυλιές εγώ προσωπικά δεν παρατήρησα κάτι.

2. Η συνδεσιμότητα του τηλεφώνου με τον υπολογιστή μπορεί να γίνει μέσω σουίτας ή κατ'επιλογή με χρήση του κινητού σαν USB storage. Σε όλες τις λειτουργίες η μεταφορά αρχείων ήταν άνετη και γρήγορη.

3. Έκανα μεταφορά τηλεφωνικών αρχείων/mp3/mp4/3gp μέσω bluetooth. απολύτως κανένα πρόβλημα και σε αυτόν τον τομέα.

4. Το google maps με εντόπισε στο χάρτη με ακρίβεια χιλιοστών εγώ θα έλεγα. Δεν με ενδιαφέρει το GPS προσωπικά οπότε μένω εκεί ως προς το άν το google maps είναι κάτι καλό ή όχι.

5. Ο κύβος μενού είναι αρκετά διασκεδαστικός και εντυπωσιάζει αλλά ως εκεί. Το κλασσικό μενού είναι πιο άνετο αν και οι κακές γλώσσες θα πουν ότι είναι λίγο από i-phone. Πάντως κανένα μενού δεν είναι βαρετό!

6. Ως νέος χρήστης touch phone δεν αντιμετώπισα πρόβλημα γενικά στη χρήση του κινητού αλλά θα ήθελα τα help menus kai τα βιβλία οδηγιών να είναι πιο χρήσιμα (δεν εξηγούν πολλά πράγματα).

7. Οι motion λειτουργίες που απαιτούν τίναγμα του χεριού πιθανώς μα εκτοξεύσουν το κινητό διότι είναι μικρό και το κάλυμμα του από γλυστερό (σχετικά) πλαστικό.

8. Το ραδιόφωνο είναι απλά τόσο ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!!!!!!!!! Εγγραφή μουσικής άνετα με ένα κουμπί και αναγνώριση καλλιτέχνη.

9. ΕΓΓΥΗΣΗ: Το κινητό σαν συσκευή έχει εγγύηση αντιπροσωπείας 2 χρόνια. Εγγύηση ΟΘΟΝΗΣ όμως 7 (ΕΠΤΑ) ημερολογιακές μέρες. Δεν μου ξεκαθάρισαν στο ΠΛΑΙΣΙΟ αν οι 7 μέρες είναι με περιορισμό στα λεπτά κλήσης από VODAFONE απάντησαν πως δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 30 λεπτά οπότε ρωτήστε :)

10. Η συσκευή προσφέρει τη δυνατότητα κλειδώματος όλου του μενού ή μέρους με κωδικό. Το ίδιο ισχύει και με τον τηλεφωνικό κατάλογο.

 

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ:

 

1. Ψάχνω να βρώ applications (Open office/games τέτοια πράγματα). Γνωρίζει κανείς κάποια ιστοσελίδα? Αν ναι ας την παραθέσει :)

2. Το hands free έχει στο μικρόφωνο ένα ασημι κουμπί το οποίο σε δοκιμή δεν "απάντησε" την κλήση. Έτσι πρέπει ή έχει χαλάσει? :blink:

3. Γενικά το κινητό είναι "Java enabled"? Συγγνώμη για την ερώτηση απλά δεν έχω καταλάβει ακόμη τι format λογισμικού να ψάχνω :)

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:

 

Φανταστικό τηλέφωνο απίθανη οθόνη και ικανοποιεί σε όλους τους τομείς και κυρίως λόγω...τιμης :D

Αν έχετε τη δυνατότητα να πάτε για κάτι καλύτερο φυσικά κάντε το αλλά σίγουρα αξίζει να το δείτε αυτό το κινητό. Προσωπικά σαν μέσος χρήστης με αυξανόμενες ανάγκες αλλά και περιορισμούς στο budget για κινητό νομίζω ότι απλά δεν υπάρχει καλύτερη λύση.

 

Καλορίζικο σε όσους το αποκτήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου. Επειδή δεν την έχω ψάξει την δουλειά, μπορεί κανείς να με ενημερώσει για τα εξείς θέματα?

 

1. Για Wallpapers και όταν κάνεις Slideshow στις αποθηκευμένες σου φωτογραφίες, οι διαστάσεις τους πρέπει να είναι 480Χ800 για να καταλαμβάνουν ολόκληρη την οθόνη??

 

2. Είδα με μεγάλη μου χαρά- από τα προεγκατεστημένα Wallpapers της Samsung, ότι το κινητάκι αναγνωρίζει και αρχεία *.bmp (εκτός από *.jpg), κάτι το οποίο δεν έκαναν παλιότερα κινητά.Ξέρει κανείς τί άλλα αρχεία εικόνας υποστηρίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο?

 

3. Οι εικόνες των επαφών, όταν σε καλεί κάποιος, καταλαμβάνουν όλη την οθόνη ή μόνο ένα τμήμα της στο κέντρο? Και εάν ναι, τότε τί διαστάσεις πρέπει να έχει η φωτογραφία της επαφής για να καταλαμβάνει ολόκληρη την οθόνη?

 

Ευχαριστώ;);)

Link to comment
Share on other sites

βγαζω εκτος το lg arena πολυ χειροτερο απο το jet και μικρη διαφορα τιμης (πολυ κακη εξυπηρετηση απο την αντιπροσωπεια). το iphone ειναι ενα ipod touch μαζι με ενα πολυ κακο τηλεφωνο και ακομα χειροτερη καμερα.παρε iphone μονο αν δεν σε νοιαζουν τα λεφτα και σου αρεσει πραγματικα το λειτουργικο και οι εφαρμογες του. το jet στα λεφτα του ειναι αχτυπητο και τα κανει ολα out of the box εχει καλη καμερα και βιντεο (το iphone δεν εχει), αριστο media player divx playback, ετοιμαζεται app store και την καλυτερη μακραν οθονη σε κινητο μεχρι σημερα.
Link to comment
Share on other sites

ενα ηχειο εχει ο ηχος ειναι πολυ καλος μονο στα divx ειναι λιγο χαμηλος αλλα με ακουστικαι και virtual surround απλα τα σπαει. οχι μαλλον ξεκιναει ο ανταγωνισμος, ξεκινησε.τι παραπανω προσφερει για τα πολλα παραπανω λεφτα που κοστιζει στον καθημερινο χρηστη; το jet οτι κανει το κανει πολυ καλα γρηγορα και απλα. και αυτο ειναι που μετραει. και πανω απ ολα και δεν θα σταματησω να το λεω ειναι τηλεφωνο και κανει ακριβως αυτο που χρειαζεται σε πρωτη φαση. τηλεφωνηματα και messaging.

 

Καλησπέρα σε όλους... !!!

 

Πήρα το κινητό μου την Παρασκευή και τα έκανα όλα χρησιμοποιώντας τις πολύτιμες συμβουλές σας, μια και το εγχειρίδιο ειναι πραγματικά πολύ φτωχό...!!! Είστε πραγματικά απίστευτοι...Μπράβο σας...!!!!

 

Έχω όμως μία ερώτηση παίρνοντας αφορμή από την παραπάνω δημοσίευση του goldeneye........Τι είναι το virtual surround και πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο κινητό μου;

:)
Link to comment
Share on other sites

οταν βλεπεις divx με ακουστικα στο κινητο και πατωντας πανω αριστερα στην οθονη την επιλογη 5.1 SRS ενεργοποιεις το virtual surround το οποιο σου δινει την αισθηση οτι βλεπεις ταινια σε home cinema (αν εχεις και ακουστικα που εχουν την δυνατοτητα για dolby surround τοτε ακομα καλυτερα).
Link to comment
Share on other sites

1. Για Wallpapers και όταν κάνεις Slideshow στις αποθηκευμένες σου φωτογραφίες, οι διαστάσεις τους πρέπει να είναι 480Χ800 για να καταλαμβάνουν ολόκληρη την οθόνη??

 

Με μία λέξη: Ναί

Με πολλές: Θα βλέπεις τις εικόνες σου στο αρχικό τους size και μπορείς να τις κάνεις zoom αλλά για να σώσεις το zoom πρέπει να πας στο σχετικό πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας.

 

2. Είδα με μεγάλη μου χαρά- από τα προεγκατεστημένα Wallpapers της Samsung, ότι το κινητάκι αναγνωρίζει και αρχεία *.bmp (εκτός από *.jpg), κάτι το οποίο δεν έκαναν παλιότερα κινητά.Ξέρει κανείς τί άλλα αρχεία εικόνας υποστηρίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο?

 

Όλα τα αρχεία εικόνας .jpg/.jpeg/.bmp/.gif τα πάντα όπως ένα pc.

 

3. Οι εικόνες των επαφών, όταν σε καλεί κάποιος, καταλαμβάνουν όλη την οθόνη ή μόνο ένα τμήμα της στο κέντρο? Και εάν ναι, τότε τί διαστάσεις πρέπει να έχει η φωτογραφία της επαφής για να καταλαμβάνει ολόκληρη την οθόνη?

 

Η εικόνα επαφής έχει συγκεκριμένες διαστάσεις και μετατρέπει αυτόματα μια φωτογραφία στις πρέπουσες διαστάσεις. Δεν ξέρω αν το κάνει και για πιο μικρές φωτογραφίες (αν δηλαδή τις μεγαλώνει για να ταιριάζουν με το πλαίσιο) πάντως γενικά δέχεται οποιαδήποτε φωτογραφία και απλά ίσως κάποιες να χρειαστούν περιστροφή για να μην τις βλέπεις ανάποδα ή πλάγια.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού(Firmware) του JET;

Αν το πάει κανείς στην Samsung δηλαδή πία θα του βάλουν;

 

Έχω μερικά ψιλοπροβληματάκια.

-Όταν συνδέω το κινητό με το PC μετά πρεπει κάθε φορά να ξαναρυθμίζω τον ήχο κλήσης μου γιατί αλλάζει και μπαίνει αυτόματα ο ήχος της Samsung , και το άλλο είναι ότι μετά την σύνδεση ξεχνάει ότι το έχω ρυθμισμένο να αποθηκεύει τις φωτογραφίες στην κάρτα μνήμης και όχι στην μνήμη του κινητού. Αυτό το κάνει και για το Βίντεο και για τις φωτογραφίες.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Σκέπτομαι να αγοράσω το κινητό αυτό και θα ήθελα να ρωτήσω

όσους έχουν αγοράσει το κινητό αν μπορεί να λειτουργεί και ως modem.

Συγκεκριμένα θα ήθελα να το συνδέσω με τον φορητό για να έχω

Ιντερνέτ (στο φορητό) όπως γίνεται με το κινητό (W300i)που έχω τώρα.

Διάβασα στο Ιντερνέτ ότι το Bluetooth του Jet υποστηρίζει dial up networking.

Αυτό σημαίνει ότι θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το Bluetooth (όπως κάνω τώρα με το W300i) για να δώσω Ιντερνέτ στο φορητό .

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις .

Link to comment
Share on other sites

οταν βλεπεις divx με ακουστικα στο κινητο και πατωντας πανω αριστερα στην οθονη την επιλογη 5.1 SRS ενεργοποιεις το virtual surround το οποιο σου δινει την αισθηση οτι βλεπεις ταινια σε home cinema (αν εχεις και ακουστικα που εχουν την δυνατοτητα για dolby surround τοτε ακομα καλυτερα).

Είναι τρέλα σε ευχαριστώ πολύ..!!! Έχω πορωθεί πάρα πολύ με αυτό το κινητό...!!!! και είχε χρόνια να μου συμβεί αυτό...

 

Υπάρχουν όμως 2 προβλημάτακια τα οποία με χαλάνε λίγο:

 

1. δεν μπορείς να γράψεις διεύθυνση στα ελληνικά για να τη βρεις στο χάρτη. Θα πρέπει κάθε φορά να περνάω τη διεύθυνση σε μία test επαφή και να επιλέγω την επαφή για να το βρει..; Λίγο ανορθόδοξο δεν είναι αυτό..;

 

2. Δεν μπορώ να δηλώσω ονόματα στους ραδιοφωνικούς σταθμούς....Τους αποθηκεύει μόνο με την ονομασία τους..και αυτό ομολογώ ότι δεν με βολεύει και πολύ...Με παρηγορεί όμως που στη μουσική αναγνωρίζει φακέλους...και έτσι αντί να στηρίζομαι στο τι έχει γραφτεί στις λεπτομέρειες του κομματιού, μπορώ να τα ομαδοποιήσω εγώ σε φακέλους...

 

Τέλος 2 ακόμα ερωτήσεις:

 

1. Πως μπορώ να εξασφαλίσω ότι δεν θα χρησιμοποιεί σύνδεση με κόστος για υπηρεσίες χωρίς να με ειδοποιεί πρώτα..? Πχ αν δεν έχω ενεργοποιήσει το wifi πως συνδέεται με το google maps ή τα widgets...? Αυτό δεν μου δημιουργεί κάποιο κόστος...? Πως μπορώ να ρυθμίσω ώστε να συνδέεται σε αυτές τις υπηρεσίες μόνο μέσω wifi...?

 

2. Υπάρχει στο κινητό ενσωματωμένο πρόγραμμα για επεξεργασία εικόνων..? Αν ναι που..? Γιατί δεν έχω καταφέρει να το εντοπίσω ακόμα...

 

Σας ευχαριστώ πολύ για όλη τη βοήθεια σας μέχρι τώρα

:)
Link to comment
Share on other sites

και στα αγγλικα να γραψεις βρισκει την οδο απλα καμμια φορα θελει συγκεκριμενα γραμματα για να δουλεψει πχ την πανεπιστημιου την γραφεις panepistimiou.

 

στο κινητο πας στο ρυθμισεις ρυθμισεις δικτυου συνδεσεις και διαγραφεις οποια συνδεση gprs δεν σου χρειαζεται και κρατας μονο τα προφιλ για mms και wifi.

 

στο route 66για την συνδεση απλα βαζεις το προγραμμα στην επιλογη εργαλεια -> ρυθμισεις ->περισσοτερα--> να μην συνδεεται ποτε ή μονο αυτη την φορα και απο κατω επιλεγεις μονο το wifi σποτ που θελεις.

 

το προγραμμα επεξεργασιας ειναι αυτο που λεει στο μενου στην δευτερη σελιδα (πρωτη γραμμη τριτη στηλη) δυναμικη παλεττα. αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...