Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άνοιξα στην γυναίκα νέο λογαριασμό αλλά δεν με αφήνει να προσθέσω απλή χρεωστική.λόγω capital?

Ναι. Μονο καρτα προσθετεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

εννοείς σε ΉΔΗ υπάρχοντα λογαριασμό μόνο μπορείς να προσθέσεις κάρτα;

Συγνωμη λαθος δικο μου. Νομισα οτι ηθελες να προσθεσεις τραπεζικο λογαριασμο στο paypal

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη λαθος δικο μου. Νομισα οτι ηθελες να προσθεσεις τραπεζικο λογαριασμο στο paypal

Όχι, έφτιαξα μια χαρά νέο λογαριασμό στην γυναίκα πήγα να περάσω την-παρόμοια με την δική μου-χρεωστική της αλφα bank αλλά δεν με αφήνει!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έφτιαξα μια χαρά νέο λογαριασμό στην γυναίκα πήγα να περάσω την-παρόμοια με την δική μου-χρεωστική της αλφα bank αλλά δεν με αφήνει!

Δεν σε αφηνει να την προσθεσεις ή την προσθεσες και δεν σε αφηνει να κανεις αγορες;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, έφτιαξα μια χαρά νέο λογαριασμό στην γυναίκα πήγα να περάσω την-παρόμοια με την δική μου-χρεωστική της αλφα bank αλλά δεν με αφήνει!

 

1 πρεπει να εχει χρηματα ο λογαρισμος με τον οποιο ειναι συνδεμένη η καρτα

3. αν συνεχισει να μην σε αφηνει δοκίμασε αλλη

3.και να συνδέσεις τελικα ελληνικη καρτα δεν ειναι και πολυ σίγουρο οτι θα κανεις αγορές

 

βγαλε μια ρεβολυτ και τελος, διαβασε την υπογραφή μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τον τετραψήφιο κωδικό για την ενεργοποίηση της κάρτας μου στον λογαργιασμό paypal. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στη διαδικασία να κάνω paypal και αυτό λόγο capital controls! Έχω διαβάσει ότι για να φανεί η κίνηση του 1.50 ευρώ που θα χρεωθώ και να λάβω το κωδικό ίσως περάσουν 1-2 εργάσιμες ημέρες! (χθες ήταν η δεύτερη εργάσιμη που πέρασε καθώς σήμερα είναι αργία) Μπαίνω μέσω win bank μιας και η κάρτα μου είναι πειραιώς αλλά το μόνο που βλέπω είναι τα χρήματα που έβαλα πριν καιρό για να κάνω τις αγορές μου και το 1.50 ευρώ φαίνεται ως δεσμευμένο ποσό! Δηλαδή έχω διαφορετικό λογιστικό υπόλοιπο και διαφορετικό διαθέσιμο! Η κίνηση του 1.50 ευρώ δεν είναι επιλέξιμη ώστε να δω επιπλέον πληροφορίες και να πάρω το κωδικό! Αυτό συμβαίνει επειδή δεν έχει γίνει ακόμα η χρέωση από paypal ή κάνω κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Δε κανείς κάτι λάθος. Λογικά έως την παρασκευή θα σου φανεί. Απλά περίμενε. Επειδή έκανα παλιά λογαριασμό paypal κ τότε δεν υπήρχε e-banking, έπαιρνα τηλέφωνο και μου λέγανε αναλυτικά τι γινόταν όπως επίσης μου έδωσαν κ τον verification code. Κάνε λίγη υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τον τετραψήφιο κωδικό για την ενεργοποίηση της κάρτας μου στον λογαργιασμό paypal. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στη διαδικασία να κάνω paypal και αυτό λόγο capital controls! Έχω διαβάσει ότι για να φανεί η κίνηση του 1.50 ευρώ που θα χρεωθώ και να λάβω το κωδικό ίσως περάσουν 1-2 εργάσιμες ημέρες! (χθες ήταν η δεύτερη εργάσιμη που πέρασε καθώς σήμερα είναι αργία) Μπαίνω μέσω win bank μιας και η κάρτα μου είναι πειραιώς αλλά το μόνο που βλέπω είναι τα χρήματα που έβαλα πριν καιρό για να κάνω τις αγορές μου και το 1.50 ευρώ φαίνεται ως δεσμευμένο ποσό! Δηλαδή έχω διαφορετικό λογιστικό υπόλοιπο και διαφορετικό διαθέσιμο! Η κίνηση του 1.50 ευρώ δεν είναι επιλέξιμη ώστε να δω επιπλέον πληροφορίες και να πάρω το κωδικό! Αυτό συμβαίνει επειδή δεν έχει γίνει ακόμα η χρέωση από paypal ή κάνω κάτι λάθος?

Ισως αργησει μια δυο μερες ακομη. Δοκιμασε και την επιλογη Εκκρεμεις κινησεις στο ebanking της Winbank

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια επιλογή για κινήσεις που εκκρεμούν απ' όσο μπορώ να δω οπότε θα κάνω υπομονή έως τη Παρασκευή και αν δε φανεί κάτι θα τηλεφωνήσω στο κέντρο εξυπηρέτησης! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
Link to comment
Share on other sites

Για χρεωστική κάρτα μιλάς;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να κανω μια αγορά ενός τηλεφώνου στα 210$! Επειδή ή ισοτιμία που δίνει το paypal είναι 1€=1,02$ υπάρχει τρόπος νομιζω ειχα ακούσει να επιλέξεις να σου κάνει ή τράπεζα την μετατροπή και όχι το paypal??? Ισχύει κάτι τέτοιο? Πως γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια επιλογή για κινήσεις που εκκρεμούν απ' όσο μπορώ να δω οπότε θα κάνω υπομονή έως τη Παρασκευή και αν δε φανεί κάτι θα τηλεφωνήσω στο κέντρο εξυπηρέτησης! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Παρε τηλεφωνο την τραπεζα σου να στον πουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να κανω μια αγορά ενός τηλεφώνου στα 210$! Επειδή ή ισοτιμία που δίνει το paypal είναι 1€=1,02$ υπάρχει τρόπος νομιζω ειχα ακούσει να επιλέξεις να σου κάνει ή τράπεζα την μετατροπή και όχι το paypal??? Ισχύει κάτι τέτοιο? Πως γίνεται?

 

Aφου συνδεθεις στο ππ πατα το παρακάτω λινκ

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding

 

Μετα πάτα

Conversion Options

 

,,,και επίλεξε το

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

 

Μετα πάτα

Save

 

Τελος

Link to comment
Share on other sites

Aφου συνδεθεις στο ππ πατα το παρακάτω λινκ

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding

 

Μετα πάτα

Conversion Options

 

,,,και επίλεξε το

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

 

Μετα πάτα

Save

 

Τελος

 

Εάν το κάνω έτσι θα κερδισω τίποτα παραπάνω????

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να τραβήξει το Paypal χρήματα για κάποια αγορά, από πάνω από μια συνδεδεμένες κάρτες; Δηλαδή αν π.χ. θέλω να κάνω αγορά 50€ και σε μια κάρτα έχω 38€ υπόλοιπο και σε άλλη -συνδεδεμένη πάντα εννοείται και με balance 0 στο paypal- τα άλλα 12€, μπορεί να γίνει η αγορά;
Link to comment
Share on other sites

τι ιδους καρτες προπληρωμένες?

 

Δεν νομιζω να εννοει προπληρωμενες. Καρτες γενικα συνδεδεμενες με το paypal

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

τι ιδους καρτες προπληρωμένες?

 

Όταν λέω για "υπόλοιπο", προφανώς με ενδιαφέρει με προπληρωμένες αν γίνεται. Σε πιστωτικές/χρεωστικές δεν έχει μεγάλη σημασία να μπορεί να γίνεται. Στις προπληρωμένες όμως που μπορεί να μείνουν π.χ. 4,38€, 7,65€ 12,45€ σε 3 διαφορετικές συνδεδεμένες και δε μπορείς να κάνεις μια αγορά 15€, υπάρχει θέμα... Γίνεται με κάποια επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω για "υπόλοιπο", προφανώς με ενδιαφέρει με προπληρωμένες αν γίνεται. Σε πιστωτικές/χρεωστικές δεν έχει μεγάλη σημασία να μπορεί να γίνεται. Στις προπληρωμένες όμως που μπορεί να μείνουν π.χ. 4,38€, 7,65€ 12,45€ σε 3 διαφορετικές συνδεδεμένες και δε μπορείς να κάνεις μια αγορά 15€, υπάρχει θέμα... Γίνεται με κάποια επιλογή;

 

Αυτό το "προφανώς" εγω δεν το καταλαβα, και το ερμηνευσα διαφορετικα.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω για "υπόλοιπο", προφανώς με ενδιαφέρει με προπληρωμένες αν γίνεται. Σε πιστωτικές/χρεωστικές δεν έχει μεγάλη σημασία να μπορεί να γίνεται. Στις προπληρωμένες όμως που μπορεί να μείνουν π.χ. 4,38€, 7,65€ 12,45€ σε 3 διαφορετικές συνδεδεμένες και δε μπορείς να κάνεις μια αγορά 15€, υπάρχει θέμα... Γίνεται με κάποια επιλογή;

 

Ακριβως εκει πηγε και μενα το μυαλο μου, σε μενα δεν εχει γινει ποτε αυτο, δηλαδη το ππ δεν εχει τσιμπήσει ποτε χρηματα απο δυο καρτες, ας μας πει κάποιος αλλος που ισως να του εχει συμβει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "προφανώς" εγω δεν το καταλαβα, και το ερμηνευσα διαφορετικα.

 

Εντάξει δεν σου πήρα και το κεφάλι. :)

 

Ακριβως εκει πηγε και μενα το μυαλο μου, σε μενα δεν εχει γινει ποτε αυτο, δηλαδη το ππ δεν εχει τσιμπήσει ποτε χρηματα απο δυο καρτες, ας μας πει κάποιος αλλος που ισως να του εχει συμβει

 

Αν μπορούμε να το εξαναγκάσουμε να το κάνει λέω. Να ρωτάει π.χ. "δεν επαρκεί το υπόλοιπο της Α κάρτας, από ποιά άλλη θέλεις να χρεώσω συμπληρωματικά;". Αν υπάρχει κάποια επιλογή όπως αυτή που καθορίζουμε το ποιός θα κάνει τη μετατροπή νομίσματος. Υποψιάζομαι ότι δεν γίνεται και αυτό φαίνεται τώρα που αρχίσαμε να το ψάχνουμε ότι είναι σοβαρή παράλειψη. Τουλάχιστον έπρεπε να υπάρχει η επιλογή να φορτώνεις κατ'επιλογήν το balance από τις διάφορες κάρτες που έχεις συνδέσει. Έτσι θα ήταν εκμεταλλεύσιμες πλήρως ακόμα και όταν μειώνεται "επικίνδυνα" το υπόλοιπο κάποιων εξ'αυτών και ανεξάρτητα από το θέμα των capital controls. Μπορεί να ακούγονται περίεργες οι απαιτήσεις μου σε κάποιους, αλλά παρά το ότι έχω pp account όσο πίσω μπορώ να θυμηθώ, είχα μέχρι πρόσφατα συνδεδεμένες κανονικές πιστωτικές (με συνδρομή), ήμουν ξένοιαστος και ουδέποτε είχα πολυασχοληθεί με τέτοιες λεπτομέρειες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αφηνει να την προσθεσεις ή την προσθεσες και δεν σε αφηνει να κανεις αγορες;

δεν με αφήνει να την προσθέσω!

1 πρεπει να εχει χρηματα ο λογαρισμος με τον οποιο ειναι συνδεμένη η καρτα

3. αν συνεχισει να μην σε αφηνει δοκίμασε αλλη

3.και να συνδέσεις τελικα ελληνικη καρτα δεν ειναι και πολυ σίγουρο οτι θα κανεις αγορές

 

βγαλε μια ρεβολυτ και τελος, διαβασε την υπογραφή μου

Δεν έχει χρήματα! λες να φταίει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

δεν με αφήνει να την προσθέσω!

 

Δεν έχει χρήματα! λες να φταίει αυτό;

 

To paypal πρέπει να τραβήξει 1 ευρώ για να δει αν λειτουργεί η καρτα και στο επιστρέφει.Αμα δεν εχει χρήματα η καρτα δεν μπορει να γινει αυτή η επιβεβαίωση και ετσι σε βγάζει άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...