Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα το μυνημα που σου ήρθε δεν είναι fake?

Μπορείς να βάλεις εδώ το μήνυμα που σου έστειλε η revolut?

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήρθε σε μένα αλλά δεν του έδωσα σημασία γιατί έχω πάνω από χρόνο να ασχοληθώ με Revolut

 

You may have noticed a recent charge in your transaction history from a card payment you made a few months ago. This may have caused confusion, so we wanted to reach out and clear things up.*

 

Essentially, you made a payment with your Revolut card a few months ago. We paid the money to the merchant, however, we didn’t actually take the money from your balance.*

 

We recently found out that your account wasn’t charged for this transaction, so we deducted the money from your account last week. This is not standard practice for us - as transactions usually process within one or two days.*

 

If you update your app to the latest version and check your transaction history, you will see that the payment has only been successfully paid once. If you see a ‘reverted’ payment in your account history, this means it was not originally deducted from your balance.*

 

We pride ourselves on being an open and transparent brand and therefore wanted to reach out personally and explain the situation in full. We apologise for the delayed transaction and ensure you that we’ll do our best to stop this from happening again in the future.*

 

Should you need any help in identifying the transaction, please do not hesitate to contact our support team via the app.*

 

Thanks for your understanding,

 

Inna Grynova

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η revolut ποτέ δε μου έχει στείλει μήνυμα για συναλλαγή. Ότι είναι φαίνεται μέσα στην εφαρμογή.

 

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήρθε σε μένα αλλά δεν του έδωσα σημασία γιατί έχω πάνω από χρόνο να ασχοληθώ με Revolut

 

You may have noticed a recent charge in your transaction history from a card payment you made a few months ago. This may have caused confusion, so we wanted to reach out and clear things up.*

 

Essentially, you made a payment with your Revolut card a few months ago. We paid the money to the merchant, however, we didn’t actually take the money from your balance.*

 

We recently found out that your account wasn’t charged for this transaction, so we deducted the money from your account last week. This is not standard practice for us - as transactions usually process within one or two days.*

 

If you update your app to the latest version and check your transaction history, you will see that the payment has only been successfully paid once. If you see a ‘reverted’ payment in your account history, this means it was not originally deducted from your balance.*

 

We pride ourselves on being an open and transparent brand and therefore wanted to reach out personally and explain the situation in full. We apologise for the delayed transaction and ensure you that we’ll do our best to stop this from happening again in the future.*

 

Should you need any help in identifying the transaction, please do not hesitate to contact our support team via the app.*

 

Thanks for your understanding,

 

Inna Grynova

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και σου έχουν αφαιρεθεί χρήματα από την revolut;;; ;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

και σου έχουν αφαιρεθεί χρήματα από την revolut;;; ;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Ναι μου πήρε 3 ποσά για αγορές από το aliexpress γύρω στα 10€ σύνολο.

Είναι τώρα ο λογαριασμός μου -11€

Τώρα κατέβασα την εφαρμογή και τα είδα. Την εχω παρατήσει την Revolut εδω και μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το μυνημα που σου ήρθε δεν είναι fake?

Μπορείς να βάλεις εδώ το μήνυμα που σου έστειλε η revolut?

 

MI 5 using Tapatalk

 

Εννοείται... Μου αφαιρέθηκε αυτό το ποσό από τον λογαριασμό μου... Δεν νομίζω να είναι fake!

 

Δεν μπορώ να βρω πως να ανεβάσω το screenshot....

 

Η revolut ποτέ δε μου έχει στείλει μήνυμα για συναλλαγή. Ότι είναι φαίνεται μέσα στην εφαρμογή.

 

 

MI 5 using Tapatalk

 

Αυτό εννοώ και εγώ μήνυμα στην εφαρμογή ότι πραγματοποιήθηκε η τάδε συναλλαγή...

Edited by nivaz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Χρειάζομαι την βοήθεια σας επειγόντως!!! Σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε μήνυμα στο κινητό από την εφαρμογή της Revolut ότι έχω χρεωθεί με ένα ποσό κοντά στα 180 ευρώ. Συναλλαγή την οποία δεν έχω πραγματοποιήσει εγώ... Οπότε μιλάω λίγο με το support τους για να το ακυρώσουμε και μου έλεγαν κάτι δικά τους. Ε λέω θα πάω PayPal που έχω συνδεδεμένη την Revolut να βγάλω άκρη. Έλα μου όμως που δεν μπορούσα να συνδεθώ.... Και πάω στα email μου και μου λέει ότι we are sorry that you have decided to close your account.... Μα δεν έκλεισα κανένα account! Χωρίς λογαριασμό δεν μπορώ να επικοινωνήσω.... Και ούτε και να κάνω dispute. Όποιος γνωρίζει σας παρακαλώ να με βοηθήσει...και όσο πιο γρήγορα γίνεται!

 

Μου συνέβη ακριβώς το ίδιο την Κυριακή τα ξημερώματα.

Ειδοποίηση από revolut για αγορά προϊόντος μέσω PayPal.

Μέχρι να τσεκάρω άλλες δύο ειδοποιήσεις για αγορές συνολικά γύρω στα 170€.

Ο τύπος είχε μπει και στο λογαριασμό της yahoo και έσβηνε τα μέιλ των επιβεβαιώσεων αγορών.

Εσένα προφανώς σου διέγραψε και το λογαριασμό.

Με την PayPal δεν δικαιώθηκα παρόλο που τηλεφώνησα 2 φορές.

Οι μόνοι που φαίνεται να ασχολούνται σοβαρά πια με το θέμα είναι οι της Revolut.

Κατάφερα από μία αγορά που έκανε από gearbest μπαίνοντας στον λογαριασμό μου να βρω όνομα και διεύθυνση που είχε προσθέσει αλλά δεν ξέρω πόσο αληθινά είναι, πάντως η παραγγελία εκεί εστάλη.

Με λίγα λόγια ο τύπος μπήκε και ήλεγξε τους λογαριασμούς μου του gearbest, yahoo και PayPal τουλάχιστον.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Η revolut έχει επιλογή να γίνεται freeze μέσα από την εφαρμογή και δεν μπορεί να τη χρησιμοποιήσει ούτε ο κάτοχος αν δεν την ξεμπλοκαρει πρώτα.

Όσοι δεν το έχετε κάνει κάντε το

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη ακριβώς το ίδιο την Κυριακή τα ξημερώματα.

Ειδοποίηση από revolut για αγορά προϊόντος μέσω PayPal.

Μέχρι να τσεκάρω άλλες δύο ειδοποιήσεις για αγορές συνολικά γύρω στα 170€.

Ο τύπος είχε μπει και στο λογαριασμό της yahoo και έσβηνε τα μέιλ των επιβεβαιώσεων αγορών.

Εσένα προφανώς σου διέγραψε και το λογαριασμό.

Με την PayPal δεν δικαιώθηκα παρόλο που τηλεφώνησα 2 φορές.

Οι μόνοι που φαίνεται να ασχολούνται σοβαρά πια με το θέμα είναι οι της Revolut.

Κατάφερα από μία αγορά που έκανε από gearbest μπαίνοντας στον λογαριασμό μου να βρω όνομα και διεύθυνση που είχε προσθέσει αλλά δεν ξέρω πόσο αληθινά είναι, πάντως η παραγγελία εκεί εστάλη.

Με λίγα λόγια ο τύπος μπήκε και ήλεγξε τους λογαριασμούς μου του gearbest, yahoo και PayPal τουλάχιστον.

μα πως βρηκε τους κωδικους?

Link to comment
Share on other sites

μα πως βρηκε τους κωδικους?

 

Δεν έχω ιδέα!

Και το PayPal δεν βρήκε καμία παραβίαση γι αυτό δεν μου δικαίωσε την αίτηση για μη εξουσιοδοτημένη συναλλαγή.

Edited by SO69
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

μα πως βρήκε τους κωδικούς?

 

Τους εχεις αποθηκευμένους κάπου, είναι εύκολοι, είναι ίδιοι παυπαλ και εμαιλ, ο υπολογιστής σου είναι οκ από ιούς κλπ.

 

Ο μεγαλύτερος ιος σήμερα είναι τα ίδια τα Windows χαχαααα

 

 

Ενεργοποίησε την εξτρα προστασία του παυπαλ. αποστολή pin με sms

Link to comment
Share on other sites

Τους εχεις αποθηκευμένους κάπου, είναι εύκολοι, είναι ίδιοι παυπαλ και εμαιλ, ο υπολογιστής σου είναι οκ από ιούς κλπ.

 

Ο μεγαλύτερος ιος σήμερα είναι τα ίδια τα Windows χαχαααα

 

 

Ενεργοποίησε την εξτρα προστασία του παυπαλ. αποστολή pin με sms

 

εχω προσπαθησει να βαλω το κινητο μου για εξτρα προστασια αλλα δεν το δεχοτανε με κανενα συνδιασμο δηλαδη με 0030 μπροστα ή +30 ή χωρις. Σιγουρα γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

εχω προσπαθησει να βαλω το κινητο μου για εξτρα προστασια αλλα δεν το δεχοτανε με κανενα συνδιασμο δηλαδη με 0030 μπροστα ή +30 ή χωρις. Σιγουρα γινεται ?

Σκέτο το αριθμό θέλει

 

 

Το εχω ενεργοποιησει και ακυρώσει 4-5 φορές

You've activated your mobile phone.

 

The mobile number (********69**) that you registered on your PayPal account as a Security Key has been activated.

In addition to your username and password, you’ll also use this mobile number to log in to PayPal, whether you log in to see your account, to make a payment or to take any other action.

Link to comment
Share on other sites

Σκέτο το αριθμό θέλει

 

 

Το εχω ενεργοποιησει και ακυρώσει 4-5 φορές

You've activated your mobile phone.

 

The mobile number (********69**) that you registered on your PayPal account as a Security Key has been activated.

In addition to your username and password, you’ll also use this mobile number to log in to PayPal, whether you log in to see your account, to make a payment or to take any other action.

 

δοκιμασα και παιζει ισως παλαιοτερα να ειχε προβλημα ευχαιστω

Link to comment
Share on other sites

αν έχω καταλάβει καλά σε κάποιους χακαραν το Yahoo τους και απο αυτό μπήκαν σε paypal gearbeat και έκαναν αγορές.....

 

το Yahoo είχε θέμα πριν καιρό που κλάπηκαν κάποια στοιχεία και κωδικοί....

 

θα έπρεπε οποίος έχει λογαριασμό εκεί να αλλάξει τον κωδικό του....

 

αυτο που με προβληματίζει είναι ότι όταν γίνονται αγορές η revolut δσν στέλνει μηνύματα.....

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αν έχω καταλάβει καλά σε κάποιους χακαραν το Yahoo τους και απο αυτό μπήκαν σε paypal gearbeat και έκαναν αγορές.....

 

το Yahoo είχε θέμα πριν καιρό που κλάπηκαν κάποια στοιχεία και κωδικοί....

 

θα έπρεπε οποίος έχει λογαριασμό εκεί να αλλάξει τον κωδικό του....

 

αυτο που με προβληματίζει είναι ότι όταν γίνονται αγορές η revolut δσν στέλνει μηνύματα.....

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

ναι παντα στελνει απο την εφαρμογη αλλα αν τα βλεπει καποιος

Link to comment
Share on other sites

οκ απο την εφαρμογή ναι, λες για τα στιγμιαία μηνύματα όταν γίνεται η συναλλαγή....

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις 3 μικροχρεώσεις που μου έκανε η Revolut.

Σήμερα που είχα χρόνο, έκανα μια έρευνα και βρήκα ότι ίσως τις έχω κάνει εγώ τις συναλλαγές στο Aliexpress, από λάθος μου.

Eπειδή έγινε δεκτή η πληρωμή δεν κατάλαβα, ότι είχα επιλέξει λάθος κάρτα.

Πως μπορώ να δω, με ποια κάρτα πλήρωσα τις αγορές, μέσα από το Aliexpress?

Link to comment
Share on other sites

η λογική λέει πάντως ότι αν σε χακαραν δεν θ έκαναν μικρό χρεώσεις αλλα τουλάχιστον καμμια κατοστάρα ευρω....

 

ώρα και πόσο και εύκολα βρίσκεις αν έκανες εσύ την χρέωση.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αν έχω καταλάβει καλά σε κάποιους χακαραν το Yahoo τους και απο αυτό μπήκαν σε paypal gearbeat και έκαναν αγορές.....

 

το Yahoo είχε θέμα πριν καιρό που κλάπηκαν κάποια στοιχεία και κωδικοί....

 

θα έπρεπε οποίος έχει λογαριασμό εκεί να αλλάξει τον κωδικό του....

 

αυτο που με προβληματίζει είναι ότι όταν γίνονται αγορές η revolut δσν στέλνει μηνύματα.....

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Κι εγώ κυρίως τη yahoo υποψιάζομαι αλλά πώς διάβολο βρήκε κωδικούς του PayPal;!

Και τον είχα αλλάξει πριν κανά δίμηνο...!

Όσο για το PayPal οι απαντήσεις τους ήταν εντελώς ξύλινες και σχετικές με τις τυπικές διαδικασίες υποβολής καταγγελιών για unauthorized transactions οι οποίες όμως δεν λειτουργούν στο σάιτ τους και γι αυτό αναγκάστηκα να τους πάρω τηλ. δύο φορές αλλά ούτε που νοιάστηκαν για το όνομα και τη διεύθυνση που δήλωσε ο τύπος.

Αντίθετα η revolut ζήτησε τα πάντα και ακόμα εξετάζουν την κατάσταση.

Μάλιστα μου ζήτησαν να ακυρώσω την κάρτα και μου στέλνουν νέα και χωρίς μεταφορικά!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις 3 μικροχρεώσεις που μου έκανε η Revolut.

Σήμερα που είχα χρόνο, έκανα μια έρευνα και βρήκα ότι ίσως τις έχω κάνει εγώ τις συναλλαγές στο Aliexpress, από λάθος μου.

Eπειδή έγινε δεκτή η πληρωμή δεν κατάλαβα, ότι είχα επιλέξει λάθος κάρτα.

Πως μπορώ να δω, με ποια κάρτα πλήρωσα τις αγορές, μέσα από το Aliexpress?

 

Από το Αλι δεν μπορεις να δεις απο ποια καρτα σου εγινε η συναλλαγη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ κυρίως τη yahoo υποψιάζομαι αλλά πώς διάβολο βρήκε κωδικούς του PayPal;!

Και τον είχα αλλάξει πριν κανά δίμηνο...!

Όσο για το PayPal οι απαντήσεις τους ήταν εντελώς ξύλινες και σχετικές με τις τυπικές διαδικασίες υποβολής καταγγελιών για unauthorized transactions οι οποίες όμως δεν λειτουργούν στο σάιτ τους και γι αυτό αναγκάστηκα να τους πάρω τηλ. δύο φορές αλλά ούτε που νοιάστηκαν για το όνομα και τη διεύθυνση που δήλωσε ο τύπος.

Αντίθετα η revolut ζήτησε τα πάντα και ακόμα εξετάζουν την κατάσταση.

Μάλιστα μου ζήτησαν να ακυρώσω την κάρτα και μου στέλνουν νέα και χωρίς μεταφορικά!

 

Μάλιστα ... ειναι η υποτιθεμενη ασφαλεια που σου παρεχει το Paypal εναντι των καρτων !! :mad:

Link to comment
Share on other sites

αφού σου έκλεψαν το λογαριασμό σου στο Yahoo έκαναν επαναφορά του κωδικού στο PayPal.....

 

μετα έκαναν αγορές...

για αυτό τον λόγο καλό είναι να μην αφήνουμε καμμια κάρτα στο PayPal....

 

θα μου πεις είναι μπελάς να βάζεις και να βγάζεις, στην περίπτωση αυτή βάζεις μια revolut αλλα την απενεργοππιηεις για ηλεκτρονικές συλλογές....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

και να προσθέσω και κατι αλλο, οποιαδήποτε συναλλγη ακόμα και μη επιτυχή φαίνεται στην εφαρμογή της revolut αε αντίθεση με την skrill η καποια αλλη κανονική πιστωτική κάρτα....

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εχω προσπαθησει να βαλω το κινητο μου για εξτρα προστασια αλλα δεν το δεχοτανε με κανενα συνδιασμο δηλαδη με 0030 μπροστα ή +30 ή χωρις. Σιγουρα γινεται ?

 

Θέλει σκέτο τον αριθμό, χωρίς κενά αλλά πρέπει να μπεις από μπρόουσερ από το κινητό!

Όσες φορές το προσπάθησα από υπολογιστή δεν το δεχόταν!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

αφού σου έκλεψαν το λογαριασμό σου στο Yahoo έκαναν επαναφορά του κωδικού στο PayPal.....

 

μετα έκαναν αγορές...

για αυτό τον λόγο καλό είναι να μην αφήνουμε καμμια κάρτα στο PayPal....

 

θα μου πεις είναι μπελάς να βάζεις και να βγάζεις, στην περίπτωση αυτή βάζεις μια revolut αλλα την απενεργοππιηεις για ηλεκτρονικές συλλογές....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

και να προσθέσω και κατι αλλο, οποιαδήποτε συναλλγη ακόμα και μη επιτυχή φαίνεται στην εφαρμογή της revolut αε αντίθεση με την skrill η καποια αλλη κανονική πιστωτική κάρτα....

 

Το σωστό ειναι να εχεις παντου δευτερο verification απο το κινητο σου (email, paypal, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό ειναι να εχεις παντου δευτερο verification απο το κινητο σου (email, paypal, κλπ)

σωστα, έτσι πρέπει

και το Yahoo και το paypal δίνουν αυτή την δυνατότητα.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...