Jump to content

[Firmwares] iPhone OS 3.x Betas & Gold Master: πληροφορίες - δοκιμές


Nikats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλοι έχουν σπάσει τα νεύρα μου προσπαθώ να κάνω επαναφορά σε 2.2.1 και

δεν καταφέρνω τ'ιποτα συνέχεια μου βγάζει error 1013 (αν δεν κάνω λάθος) στο

itune . 5 ώρες παιδεύομαι παρακαλώ ας βοηθήσει κάποιος

 

μόλις τα κατάφερα ..............άκυρο

ρε φιλε pik ποιο πρεπει να κανω updoate to 1,1_3.0_7A238J_Restore η το 1,2_3.0_7Α238j_Restore?

το προτο το περασα και δν ginete quickpwon το δευτερο δν γινετε apdoate.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε φιλε pik ποιο πρεπει να κανω updoate to 1,1_3.0_7A238J_Restore η το 1,2_3.0_7Α238j_Restore?

το προτο το περασα και δν ginete quickpwon το δευτερο δν γινετε apdoate.

 

το πρωτο ειναι ειναι για 1st gen iPhone καi το δευτερο για 3g iphone.οταν βλεπεις στην αρχη του firmware 1,1 παντα να θυμασε οτι ειναι για 1st gen iPhone.οταν εχει 1,2 ειναι για 3g iphone

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο ειναι ειναι για 1st gen iPhone καi το δευτερο για 3g iphone.οταν βλεπεις στην αρχη του firmware 1,1 παντα να θυμασε οτι ειναι για 1st gen iPhone.οταν εχει 1,2 ειναι για 3g iphone

 

Γεια να βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα

σε windows vista

 

iphone 2g (βετα 2 = iphone1,1_3.0_7A259g_restore.ipsw.)

διαδικασια : shift+restore se beta 2

quickpwn-30-beta2 jailbreak χωρις unlock ξεκαρισμενο..

 

και ειστε ετοιμοι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το cydia μπαινει σε jailbroken 2g με την 3.0 beta 2 περασμενη???και αν ναι πως??

 

γιατι απο αυτο το icy δεν μπαινει τιποτα σχεδον...

 

καταφερα εβαλα cydia αλλα κρασαρει...υπαρχει λυση γι'αυτο??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το cydia μπαινει σε jailbroken 2g με την 3.0 beta 2 περασμενη???και αν ναι πως??

 

γιατι απο αυτο το icy δεν μπαινει τιποτα σχεδον...

 

καταφερα εβαλα cydia αλλα κρασαρει...υπαρχει λυση γι'αυτο??

 

Και στο δικο μου 3g κρασαρει!Το αναφερω και πιο πισω.Κι ετσι γυρισα στην 2.1.1.

Σ.Σ:Ακομα δεν μου απαντησε κανεις σχετικα με το modem firmware:(

Mετα την αναβαθμιση στην 3 εγινε 04.22.01,ενω πριν ητανε 04.21.01.Ομως και μετα την επαναφορα στην 2.1.1,παρεμεινε 04.22.01!!Και ξαναρωταω,πειραζει?Παιζει ρολο στην εγγυηση?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ξεκολλατε ωρε....

 

εγω δεν νομιζω να παιζει ρολο....

 

αφου λειτουργει κανονικα.....

 

στην χειροτερη να γραφτειτε σε ενα προγραμμα dev...

εννοω να γραψετε το κινητο...οχι να δωσετε 80Ε ετσι....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά απο περίπου 10 μέρες εντρύφησης στην os3 beta 2 jailbroken στο iphone 2g μου κατέληξα στα εξής

 

Όταν κάνουμε quickpwn να έχουμε το activation μη επιλεγμένο. Το icy είναι αυτό το οποίο θα μας δώσει τις αντίστοιχες εφαρμογές του cydia. Όμως δεν είναι όλες συμβατές... Οπωσδήποτε όμως πρέπει να βάλουμε OpenSSH ακολούθως αναβάθμιση στο Icy 1.1, Core Utils, Mobile Substrate, Cydia (δεν λειτουργεί αλλά χρειάζεται για το bosstool) και το Boss tools

μετά την εγκατάσταση των παραπάνω βγάζει μνμ για όριο δίσκου...

 

Τέλος το winterboard ήταν αυτό το οποίο μου κόλλησε το Iphone 2 φορές στην εκκίνηση και δεν συνέχιζε πέραν του apple λογότυπου...συνεπώς δεν το βάζουμε.

Η ροζ οθόνη με το σήμα του itunes ήταν αυτό το οποίο πραγματικά με τρομοκράτησε και τις 2 φορές...επιβεβαιώνω όμως το downgrade στην custom 2.2.1 με απλό cmd (ή shift στα windows) + restore.

Τι λειτουργεί στην 3...

 

SSH + SSL, MakeItMine, iBluetooth, MXTube , dTunes , BossTool, Poof, Categories, Liveclock, row springboard, Status Notifier, Swap Tunes, SysInfoPlus, PowerTool, Flashlight, AppFlow, CyDelete, Reflective Dock, Fontswap, Weathericon, ToggleSSH

 

τι δεν λειτούργησε σε εμένα τουλάχιστον: από τα μαμά το youtube απο cydia: Winterboard και SBS (μάλιστα κάνει και ζημιά), Backgrounder, Boss Prefs, Cycorder, qik, video recorder 3.0, snapture

 

θα ακολουθήσουν και άλλες δοκιμές

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Από την υπογραφή του pik. "Mac OSX 10.5.7" ??? Και μιας και γράφω. 3G και EDGE συσκευές δουλεύουν μια χαρά με την 3.0. Δεν με πολυενδιαφέρουν οι εφαρμογές και Cydia στη παρούσα φάση και τα κινητά δουλεύουν απροβλημάτιστα και ειδικά με την δεύτερη beta τα κολλήματα είναι ελάχιστα. To 3G μια φορά χτύπησε στα SMS και με γύρισε στο springboard. Δε μου αρέσει και τόσο η ελληνική υλοποίηση της γραμματοσειράς Marker Felt στις σημειώσεις αλλά οκ μπροστά στη δυνατότητα να γράφω ελληνικά δε τραβάω και κανένα ζόρι...Αν μπορούσα να τραβάω και κανένα βιντεάκι τα μωρά μου όταν παίζουν και κάνουν κάτι σκηνικά απίστευτα θα ήμουν υπέρ ευχαριστημένος, (άντε να ανοίγεις τη βιντοεκάμερα), αλλά αναμένουμε στο καινούριο iPhone
Link to comment
Share on other sites

Γεια να βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα

σε windows vista

 

iphone 2g (βετα 2 = iphone1,1_3.0_7A259g_restore.ipsw.)

διαδικασια : shift+restore se beta 2

quickpwn-30-beta2 jailbreak χωρις unlock ξεκαρισμενο..

 

και ειστε ετοιμοι.

 

μαλλον τα εχεις μπερδεψει λιγο.και τα 2 firmware ειναι 3.0os beta 2.

το πρωτο firmware (1,1_3.0_7A259g_restore.ipsw) ειναι για 1st gen iPhone.

το δευτερο firmware (1,2_3.0_7Α238j_Restore.ipsw) ειναι για 3g iphone.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

μαλλον τα εχεις μπερδεψει λιγο.και τα 2 firmware ειναι 3.0os beta 2.

το πρωτο firmware (1,1_3.0_7A259g_restore.ipsw) ειναι για 1st gen iPhone.

το δευτερο firmware (1,2_3.0_7Α238j_Restore.ipsw) ειναι για 3g iphone.

 

το ιδιο ακριβως λεμε, λεγοντας 2g ηθελα να πω πως δεν ειναι 3g

 

τωρα : 1,2_3.0_Α259g_restore.ipsw ειναι 3.0 beta 2 για 3G iphone

1,2_3.0_a238J_restore.ipsw ειναι 3.0 beta 1 για 3g iphone

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ακριβως λεμε, λεγοντας 2g ηθελα να πω πως δεν ειναι 3g

 

τωρα : 1,2_3.0_Α259g_restore.ipsw ειναι 3.0 beta 2 για 3G iphone

1,2_3.0_a238J_restore.ipsw ειναι 3.0 beta 1 για 3g iphone

 

ετσι ακριβως.:)

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Λέω να βοηθήσω αυτούς που δεν βρίσκουν να κατεβάσουν το 3.0 beta 2 για iPod touch 1ης γενιάς..

 

http://www.freedrive.com/file/748102,ipod1%2C1_3.0_7a259g_restore.ipsw

:D

http://i3.ytimg.com/vi/Z_op8LqWYrg/default.jpg

Jumpstyle!

Link to comment
Share on other sites

telika to 3.0 beta den aksizei mia. den doulevei to uotube, dn krataei tis prosfates kleisis, den mporeis na peraseis ola ta apps apo to itunes kai apo to yci dn mporeis na katebaseis pola. 2.2 k pali 2.2 gia tin ora
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά απο περίπου 10 μέρες εντρύφησης στην os3 beta 2 jailbroken στο iphone 2g μου κατέληξα στα εξής

 

Όταν κάνουμε quickpwn να έχουμε το activation μη επιλεγμένο. Το icy είναι αυτό το οποίο θα μας δώσει τις αντίστοιχες εφαρμογές του cydia. Όμως δεν είναι όλες συμβατές... Οπωσδήποτε όμως πρέπει να βάλουμε OpenSSH ακολούθως αναβάθμιση στο Icy 1.1, Core Utils, Mobile Substrate, Cydia (δεν λειτουργεί αλλά χρειάζεται για το bosstool) και το Boss tools

μετά την εγκατάσταση των παραπάνω βγάζει μνμ για όριο δίσκου...

 

Τέλος το winterboard ήταν αυτό το οποίο μου κόλλησε το Iphone 2 φορές στην εκκίνηση και δεν συνέχιζε πέραν του apple λογότυπου...συνεπώς δεν το βάζουμε.

Η ροζ οθόνη με το σήμα του itunes ήταν αυτό το οποίο πραγματικά με τρομοκράτησε και τις 2 φορές...επιβεβαιώνω όμως το downgrade στην custom 2.2.1 με απλό cmd (ή shift στα windows) + restore.

Τι λειτουργεί στην 3...

 

SSH + SSL, MakeItMine, iBluetooth, MXTube , dTunes , BossTool, Poof, Categories, Liveclock, row springboard, Status Notifier, Swap Tunes, SysInfoPlus, PowerTool, Flashlight, AppFlow, CyDelete, Reflective Dock, Fontswap, Weathericon, ToggleSSH

 

τι δεν λειτούργησε σε εμένα τουλάχιστον: από τα μαμά το youtube απο cydia: Winterboard και SBS (μάλιστα κάνει και ζημιά), Backgrounder, Boss Prefs, Cycorder, qik, video recorder 3.0, snapture

 

θα ακολουθήσουν και άλλες δοκιμές

 

 

ξανακόλλησε στο apple logo και ίσως προέκυψε από το πλήθος εφαρμογών του icy...

 

επιβεβαιώνω οτι το ibluetooth δουλεύει άψογα. Το youtube προς το παρόν δεν με απασχολεί.

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σε 2g δεν δουλεεύει το gprs. Δεν υπάρχει καν η ρυθμιση στα prefs. Και το youtube βεβαια. Αλλά οι χάρτες που δεν δουλεύανε στην beta1 τωρα με την beta2 δουλεύουν.

 

Ξέρει κανεις για το GPRS???

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
telika to 3.0 beta den aksizei mia. den doulevei to uotube, dn krataei tis prosfates kleisis, den mporeis na peraseis ola ta apps apo to itunes kai apo to yci dn mporeis na katebaseis pola. 2.2 k pali 2.2 gia tin ora

 

Με την 3.0 beta2 δουλεύει μια χαρά το youtube, κρατάει μια χαρά τις πρόσφατες κλήσεις και πέρασε μια χαρά και τις 98 συνολικές εφαρμογές που είχα στο itunes!

 

Επίσης στην περιοχή μου η Wind αναβάθμισε το GPRS σε EDGE και όπου δεν έχω 3G τα data παίζουν άψογα μέσω EDGE.

 

Το μόνο που δεν κάνει για την ώρα είναι το να κρατάει την υπογραφή στο email και ενώ το αλλάζεις μετά στο γυρνάει πάλι σε "sent from my iphone".

:p

Link to comment
Share on other sites

Με την 3.0 beta2 δουλεύει μια χαρά το youtube, κρατάει μια χαρά τις πρόσφατες κλήσεις και πέρασε μια χαρά και τις 98 συνολικές εφαρμογές που είχα στο itunes!

 

Επίσης στην περιοχή μου η Wind αναβάθμισε το GPRS σε EDGE και όπου δεν έχω 3G τα data παίζουν άψογα μέσω EDGE.

 

Το μόνο που δεν κάνει για την ώρα είναι το να κρατάει την υπογραφή στο email και ενώ το αλλάζεις μετά στο γυρνάει πάλι σε "sent from my iphone".

:p

 

πρεπει να εισαι απο τους τυχερους...καλα πως και σου δουλευει το youtube???σε μενα με τη beta 2 σε "μαμισιο" 2g (no jailbroken) δε παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
πρεπει να εισαι απο τους τυχερους...καλα πως και σου δουλευει το youtube???σε μενα με τη beta 2 σε "μαμισιο" 2g (no jailbroken) δε παιζει...

 

Το 3G 16gb έχω και χωρίς jailbreak κλπ. Τι πρόβλημα σου βγάζει δηλαδή, δεν ανοίγει καν το app του youtube???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...