Jump to content

Samsung S5600 Preston


isidorosr20595
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα σας!

Προμηθευτηκα την παρασκευη αυτο το υπεροχο τηλ. απο online καταστημα και αμφιβαλω λιγο για την γνησιοτητα του.Θα μπορουσε να μου απαντησει καποιος που το εχει αγορασει κανονικα,γιατο αν το βιβλιαρακι με τις ελληνικες οδηγιες μοιαζει να ειναι εγχρωμα φωτοτυπημενο και να λεει printed in Korea,ενω το αγγλικο και γερμανικο που εσωκλειονται να λενε printed in China.Ειναι λογικο?Επισης πουθενα στο κουτι του απ'εξω δεν λεει τη χωρα προελευσης.Θα πρεπει να ανησυχω και να επιχειρηω να το αλλαξω?Ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 111
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο δίκο μου το ελληνκό και το αγγλικό manual λένε printed in korea. (γερμανικό δεν έχει)

Το κουτί δεν αναφέρει χώρα προέλευσης.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος στα παρακάτω περίεργα θέματα που έχω ;;;;

 

1- Όταν δέχομαι κλήση πατάω το πλήκτρο απάντησης ΑΛΛΑ δεν ενεργοποιήται αμέσως.

Δηλαδή πατάω το πλήκτρο απάντησης ΑΛΛΑ το τηλέφωνο θα κτυπήσει ακόμα μία φορά και μετά θα απαντήσει στην εισερχόμενη κλήση.

Είναι λογικό αυτό ;;;;

 

2- Κάθε 4-5 μέρες αναγκάζομαι να του κάνω επανεκκίνηση επειδή η απόκριση παντού στα μενού είναι ΠΑΡΑ πολύ αργή.

Δηλαδή ενώ στην αρχή όλα είναι σχετικά καλά μετά από μερικές μέρες η απόκριση σε όλες τις λειτουργίες είναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ αργή, σε σημείο να νομίζω ότι δεν το πάτησα καλά, να το πατάω δεύτερη φορά και να ενεργοποιείται αμέσως το μεθεπόμενο μενού ή επιλογή αντίστοιχα.

 

Μήπως πρέπει να κάνω καμμιά αναβάθμιση ή θέλει τίποτα άλλο ;;;;

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Στο δίκο μου το ελληνκό και το αγγλικό manual λένε printed in korea. (γερμανικό δεν έχει)

Το κουτί δεν αναφέρει χώρα προέλευσης.

 

 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση.Μηπως να ειναι εισαγωγη απο Γερμανια?Τι να πω.....Να ρωτησω και κατι αλλο...Στην οθονη οταν το πρωτοαγοραζουμε,υπαρχει προστατευτικο screen protector οπως στο πισω μερος η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Ναί, υπάρχει μπρός πίσω και στα πλάγια...

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Ναί, υπάρχει μπρός πίσω και στα πλάγια...

 

Σ'ευχαριστω και παλι για την πολυτιμη βοηθεια σου.Τελικα θα προσπαθησω να το επιστρεψω.Εσυ αληθεια απο που το αγορασες και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος στα παρακάτω περίεργα θέματα που έχω ;;;;

 

1- Όταν δέχομαι κλήση πατάω το πλήκτρο απάντησης ΑΛΛΑ δεν ενεργοποιήται αμέσως.

Δηλαδή πατάω το πλήκτρο απάντησης ΑΛΛΑ το τηλέφωνο θα κτυπήσει ακόμα μία φορά και μετά θα απαντήσει στην εισερχόμενη κλήση.

Είναι λογικό αυτό ;;;;

 

2- Κάθε 4-5 μέρες αναγκάζομαι να του κάνω επανεκκίνηση επειδή η απόκριση παντού στα μενού είναι ΠΑΡΑ πολύ αργή.

Δηλαδή ενώ στην αρχή όλα είναι σχετικά καλά μετά από μερικές μέρες η απόκριση σε όλες τις λειτουργίες είναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ αργή, σε σημείο να νομίζω ότι δεν το πάτησα καλά, να το πατάω δεύτερη φορά και να ενεργοποιείται αμέσως το μεθεπόμενο μενού ή επιλογή αντίστοιχα.

 

Μήπως πρέπει να κάνω καμμιά αναβάθμιση ή θέλει τίποτα άλλο ;;;;

1. όχι

2. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ επανεκίνηση, αλλά σπάνια το αφήνω 4-5 μέρες ανοιχτό. Ίσως 1-2 φορές.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Στο manual του S5600* ειδα πως το sar ειναι 0.960 αντι για 0.75 που αναφερεται στην πρωτη σελιδα του τοπικ. Τελικα ποιο απο τα 2 ισχυει ?

 

* http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200906/20090617151417921/GT-S5600_UM_Open_Eng_Rev.1.2_090617.pdf

 

Σελιδα 12

Link to comment
Share on other sites

1- Όταν δέχομαι κλήση πατάω το πλήκτρο απάντησης ΑΛΛΑ δεν ενεργοποιήται αμέσως.

Δηλαδή πατάω το πλήκτρο απάντησης ΑΛΛΑ το τηλέφωνο θα κτυπήσει ακόμα μία φορά και μετά θα απαντήσει στην εισερχόμενη κλήση.

Είναι λογικό αυτό ;;;;

 

 

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Δεν θυμάμαι να το έκανε παλιότερα αλλά ίσως και να μην το είχα προσέξει. Ελπίζω να λύνεται με αναβάθμιση (η οποία ελπίζω να λύσει και το bug του μετρητή μηνυμάτων).

Link to comment
Share on other sites

1. όχι

2. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ επανεκίνηση, αλλά σπάνια το αφήνω 4-5 μέρες ανοιχτό. Ίσως 1-2 φορές.

 

Τί προτείνεις να κάνω ;;;

Αναβάθμιση ;;; Και πού ;;;

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κανένα site για widgets η παιχνίδια για αυτο το κινητο παιδια?Εχω ψάξει αλλα δεν εχω βρεί τιποτα αξιόλογο.Help plz.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας

 

Θα ηθελα να ρωτησω εαν το εχει χρησιμοποιησει κανεις για να ακουσει τραγουδια? Αν ναι εχω δυο ερωτηματα

 

1. Ποσο γρηγορα μεταφερονται τα mp3 απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο? Εαν θελω να μεταφερω καμια 100ρια θα περιμενω λιγα λεπτα η κανα 30ωρο?

 

2. Υπαρχει η επιλογη drag n drop? η πρεπει να τρεχει και κανα cd της samsung κατα την μεταφορα?

 

ευχαριστω

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το σ5600...κσθως ασχετη απο samsung κινητα!

υπαρχει δυνατοτητα να βαλεις ως ηχος μηνυματος καποιον δικο σου ηχο 'η αναγκαστικα βαζεις καποιον απο μια συγκεκριμενη ομαδα ηχων του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Θα ηθελα να ρωτησω εαν το εχει χρησιμοποιησει κανεις για να ακουσει τραγουδια? Αν ναι εχω δυο ερωτηματα

 

1. Ποσο γρηγορα μεταφερονται τα mp3 απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο? Εαν θελω να μεταφερω καμια 100ρια θα περιμενω λιγα λεπτα η κανα 30ωρο?

 

2. Υπαρχει η επιλογη drag n drop? η πρεπει να τρεχει και κανα cd της samsung κατα την μεταφορα?

 

ευχαριστω

1.Περιπου 15-30 λεπτα

2.drag n drop μεσα απο το προγραμμα της samsung

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το σ5600...κσθως ασχετη απο samsung κινητα!

υπαρχει δυνατοτητα να βαλεις ως ηχος μηνυματος καποιον δικο σου ηχο 'η αναγκαστικα βαζεις καποιον απο μια συγκεκριμενη ομαδα ηχων του κινητου?

Bαζεις δικο σου ηχο και σε κληση και σε μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

161,40 euro από τον ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ!Με εγγύηση αντιπροσωπείας ή είναι παραεισαγωγή;

Σημειώνω ότι το ΠΛΑΙΣΙΟ το έχει 233 euro.

Ας απαντήσει κάποιος!

Link to comment
Share on other sites

161,40 euro από τον ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ!Με εγγύηση αντιπροσωπείας ή είναι παραεισαγωγή;

Σημειώνω ότι το ΠΛΑΙΣΙΟ το έχει 233 euro.

Ας απαντήσει κάποιος!

Ίσως είναι προσφορά ή για αγορά online.

Δεν υπάρχει παρεισαγωγή σε τέτοια προϊόντα.;) Οι αντιπροσωπίες τα δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από το electroworld με 160 euro.

Το μόνο που θέλω να μάθω είναι πώς μπαίνουν οι αριθμοί ταχείας κλήσης.

Αν κάποιος φίλος θέλει ας απαντήσει.

 

ΑΚΥΡΟ:Το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω αν βαλω μια εικονα σε μια επαφη και με παρει αυτη η αυτος που εχω στην επαφη θα φενεται σε ολη την οθονη η εικονα;:)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν παιχνίδια που να παίζουν χρησιμοποιώντας την οθόνη και όχι τα εικονικά πλήκτρα ;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το S5600 για δεύτερο κινητό. Θα το πάρω από vodafone αλλά έχω δύο ερωτήσεις:

1) Το κινητάκι έχει υποδοχή 3.5 mm?? Αν όχι μήπως έχει το hands free που το συνοδεύει??

2) Για όποιυς το έχουν πάρει από Vodafone. Μήπως η voda το δίνει με δικό της menu??

 

Ευχαριστώ

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5600 Preston

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...