Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα ακυρο με ολα τα προηγουμενα: Εσεις νομιζετε οτι η FroYo θα ερθει και για Magic???

 

κάτσε να έρθει η Eclair...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιες ειναι οι βασικες διαφορες της vmasense απο την cyanogen?Επισης,ποια απο τις 2 vmasense προτεινετε να εγκαταστησω?
Link to comment
Share on other sites

Η VmaSense είναι "βελτιωμένη" εκδοχή της επίσημης ελληνικής αναβάθμισης και έχει Sense UI και Android 1.5. Εάν εγκαταστήσεις τη VmaSense προτίμησε την 0.2. Δουλεύει με το 6.35.xx.xx radio.

 

Η Cyanogen στηρίζεται στο Android 2.1 (με υποστήριξη bluetooth) και δεν έχει Sense UI. Χρειάζεσαι το 3.22.xx.xx radio.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον με βλεπω να εγκαθιστω την vma 0.2.Εαν για οποιοδηποτε λογο δεν μεινω ικανοποιημενος,μπορω με ευκολια να τη σβησω κ να γυρισω στην αρχικη εκδοση του κινητου μου?Παρακατω ειναι τα στοιχεια της συσκευης μου

SAPPHIRE PVT 32A SHIP S-ON H

HBOOT-1.33.0009 (SAPP10000)

CPLD-12

RADIO-3.22.20.17

May 8 2009,21:02:32

Δε υπαρχει προβλημα συμβατοτητας ετσι?Δηλαδη μπορω να βαλω την vma 0.2?

Link to comment
Share on other sites

Η VmaSense είναι "βελτιωμένη" εκδοχή της επίσημης ελληνικής αναβάθμισης και έχει Sense UI και Android 1.5. Εάν εγκαταστήσεις τη VmaSense προτίμησε την 0.2. Δουλεύει με το 6.35.xx.xx radio.

 

Η Cyanogen στηρίζεται στο Android 2.1 (με υποστήριξη bluetooth) και δεν έχει Sense UI. Χρειάζεσαι το 3.22.xx.xx radio.

 

Μαλλον με βλεπω να εγκαθιστω την vma 0.2.Εαν για οποιοδηποτε λογο δεν μεινω ικανοποιημενος,μπορω με ευκολια να τη σβησω κ να γυρισω στην αρχικη εκδοση του κινητου μου?Παρακατω ειναι τα στοιχεια της συσκευης μου

SAPPHIRE PVT 32A SHIP S-ON H

HBOOT-1.33.0009 (SAPP10000)

CPLD-12

RADIO-3.22.20.17

May 8 2009,21:02:32

Δε υπαρχει προβλημα συμβατοτητας ετσι?Δηλαδη μπορω να βαλω την vma 0.2?

 

Προφανώς δεν κατάλαβες αυτά που σου έγραψα. Καλό είναι να διαβάσεις τις FAQs, για να καταλάβεις μερικά πράγματα σχετικά με τις διαδικασίες που θα χρειαστεί να κάνεις παρακάτω.

 

Η VmaSense χρειάζεται radio 6.35.xx.xx. Εσύ έχεις το 3.22.20.17. Άρα, υπάρχει θέμα ασυμβατότητας. Ωστόσο, εδώ θα βρεις τη διαδικασία που χρειάζεται να κάνεις, για να αλλάξεις το radio (και το SPL) κι έπειτα να εγκαταστήσεις τη VmaSense.

 

Στη θέση σου θα δοκίμαζα πρώτα τη Cyanogen (η οποία δουλεύει απευθείας με το radio που έχεις τώρα). Βέβαια, θα πρέπει να εγκαταστήσεις engineering SPL, για να μπορέσεις να εγκαταστήσεις τη Cyanogen. Τις οδηγίες για την εγκατάσταση engineering SPL μπορείς να τις διαβάσεις εδώ (ενότητα "Εγκατάσταση engineering SPL").

 

Φυσικά, όποια από τις δύο εγκαταστήσεις, μπορείς να επιστρέψεις σε αυτή που έχεις τώρα (δε νομίζω ότι θα θέλεις :)), αρκεί να κρατήσεις nandroid backup (πληροφορίες και γι' αυτό στις FAQs του πρώτου post).

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα, προσπαθω να περασω τις ρυθμισεις ιντερνετ για vodafone απο εδω. Το θεμα ειναι οτι δε μπορω να αποθηκευσω τις αλλαγες στις default ρυθμισεις που εχει το κινητο, οποτε εφτιαξα νεο apn αλλα δεν ξερω τι να βαλω στο πεδιο password γιατι το εμφανιζει με κουκιδες στο default apn.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρω password, γιατί δε χρειάζεται να βάλεις κάποιο. Αστεράκια εμφανίζονται ανεξάρτητα από το γεγονός ότι αρχικά εκεί δεν υπάρχει κάποιο password.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρω password, γιατί δε χρειάζεται να βάλεις κάποιο. Αστεράκια εμφανίζονται ανεξάρτητα από το γεγονός ότι αρχικά εκεί δεν υπάρχει κάποιο password.

 

OK βασιλη το βρηκα. Απο βοντα μου εστειλαν μαιλ και λεει εκει να βαλω "pass" ωστοσο παλι δε δουλευει... μου βγαζει network error, προσπαθω να καταλαβω τι φταιει...:(

 

Edit το εφτιαξα! ελπιζω να συνεχισει να δουλευει!:)

Edited by contime
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα καλα,η rom που αντιστοιχει στο κινητο μου,χωρις να αλλαξω το radio,ειναι η cyanogen.Στο πινακακι με τις rom sto site σου,εχεις 3 προγραμματακια που πρεπει να εγκατασταθουν με τη σειρα.Το engineering SPL,ποτε το εγκαθιστω?
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα καλα,η rom που αντιστοιχει στο κινητο μου,χωρις να αλλαξω το radio,ειναι η cyanogen.Στο πινακακι με τις rom sto site σου,εχεις 3 προγραμματακια που πρεπει να εγκατασταθουν με τη σειρα.Το engineering SPL,ποτε το εγκαθιστω?

 

Βέβαια, θα πρέπει να εγκαταστήσεις engineering SPL, για να μπορέσεις να εγκαταστήσεις τη Cyanogen. Τις οδηγίες για την εγκατάσταση engineering SPL μπορείς να τις διαβάσεις εδώ (ενότητα "Εγκατάσταση engineering SPL").

 

Πρώτα εγκαθιστάς το engineering SPL. Διαφορετικά δε θα μπορέσεις να προχωρήσεις στην εγκατάσταση καμίας ROM. Όσο για το πινακάκι, εκείνη είναι παλιά έκδοση της Cyanogen. Για την τελευταία έκδοση κοίτα τις οδηγίες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

 

να ρωτησω ρε παιδες, εχω τη cyanogen μεσα, πως μπορω να κανω battery reset stats?

 

ευχαριστωωω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

δεν επηρεαζει τη rom αυτο ετσι?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

δεν επηρεαζει τη rom αυτο ετσι?

 

Όχι, αλλά δεν έχει νόημα να το κάνεις, παρά μόνο αν το κινητό σου δείχνει ότι φορτίζει πολύ αργά (πάνω από 2,5-3 ώρες).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

- Νεα recovery απο τον Amon_RA v1.7.0

 

- Πρεπει να αναβαθμησουμε ,ή δεν ειναι απαραιτητο προς στιγμην;; ....

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

- Νεα recovery απο τον Amon_RA v1.7.0

 

- Πρεπει να αναβαθμησουμε ,ή δεν ειναι απαραιτητο προς στιγμην;; ....

 

Αυτή η αναβάθμιση είναι μόνο για όσους έχουν το radio 3.22.xx.xx. Δεν είναι απαραίτητο να αναβαθμίσετε, εάν δεν είχατε κάποιο πρόβλημα.

 

Ορίστε το change log:

- Fixed some minor bugs

- Recovery and scripts use /sd-ext instead of /system/sd as mountpoint to support the new apps2sd method (implemented mostly by Chris Soyars)

- Added an option to backup/restore Google proprietary Android system files (backuptool.sh written by Cyanogen)

- Removed "move apps2sd"-option as it's not needed anymore with the new apps2sd method

- Updated BART to v1.3.1 (updated by Dumfuq to support /sd-ext)

- Added a wipe cache only option

- Nandroid now backups/restores /cache again by default

- Dalvik-cache wipes /cache/dalvik-cache now

- Removed SDCARD: prefix in output when chosing zip to flash

- Added Cyan version (There's no difference with the normal version, only the wallpaper and textcolor changed)

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα Βασιλη ,.. εχει καποια εξτρα features, ... αλλα οπως ειπες αφου δεν εχω προβλημα με το 1.6.2 ,.... δεν χρειαζεται !!

 

- Βλεπω οτι η 5.0.7 Τ5 "κολλησε" , ... τι θα κανει ο cyan ... θα περπατησει την επομενη αναβαθμιση;; .... στα σχετικα φορουμς ,δεν αναφερεται τιποτα ,... εχεις τιποτα υπ'οψιν σου για προσεχως;; ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα Βασιλη ,.. εχει καποια εξτρα features, ... αλλα οπως ειπες αφου δεν εχω προβλημα με το 1.6.2 ,.... δεν χρειαζεται !!

 

- Βλεπω οτι η 5.0.7 Τ5 "κολλησε" , ... τι θα κανει ο cyan ... θα περπατησει την επομενη αναβαθμιση;; .... στα σχετικα φορουμς ,δεν αναφερεται τιποτα ,... εχεις τιποτα υπ'οψιν σου για προσεχως;; ...

 

γεια σε ολους. αγορασα το μαγικο απο cosmote και θελω να το κανω root αλλα δεν θελω να αλλαξω rom. μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι δεν εχω ιδεα και μολις μετακομισα απο το iphone. ευχαριστω πολυ. το mail μου ειναι mariosraptor@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου(htc magic).Ενώ ρυθμίζω το ξυπνητήρι να χτυπήσει μια συγκεκριμένη ώρα δεν χτυπάει.Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο γίνετε αυτό.Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει? Ευχαριστώ προκαταβολικά
...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. αγορασα το μαγικο απο cosmote και θελω να το κανω root αλλα δεν θελω να αλλαξω rom. μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι δεν εχω ιδεα και μολις μετακομισα απο το iphone. ευχαριστω πολυ. το mail μου ειναι mariosraptor@yahoo.gr

 

Καλωσήρθες στο forum. Καλό είναι να διαβάσεις τις FAQs στο πρώτο post. Εκεί θα βρεις πολλές χρήσιμες πληροφορίες, μεταξύ των οποίων και τον τρόπο για να κάνεις root το Magic. Για να σου δώσουμε κάποιες ποιο συγκεκριμένες οδηγίες, θα πρέπει να μας πεις το radio και το SPL που έχει το κινητό σου.

 

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου(htc magic).Ενώ ρυθμίζω το ξυπνητήρι να χτυπήσει μια συγκεκριμένη ώρα δεν χτυπάει.Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο γίνετε αυτό.Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει? Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Υπάρχει ξεχωριστή ρύθμιση για τις ειδοποιήσεις στις ρυθμίσεις ήχου. Κοίταξε μήπως είναι ελαττωμένη. Εάν δεν είναι, μπορεί να χρειαστεί να κάνεις soft reset, για να λυθεί το πρόβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου(htc magic).Ενώ ρυθμίζω το ξυπνητήρι να χτυπήσει μια συγκεκριμένη ώρα δεν χτυπάει.Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο γίνετε αυτό.Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει? Ευχαριστώ προκαταβολικά

Μήπως χρησιμοποιείς task killer εάν ναι μπορεί να φταίει αυτό. Μου το έκανε και εμένα και μόλις τον έβγαλα όλα οκ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς task killer εάν ναι μπορεί να φταίει αυτό. Μου το έκανε και εμένα και μόλις τον έβγαλα όλα οκ.

 

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ. Τελικά μόλις έβγαλα το task killer και όλα είναι μια χαρά...!!!

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να το βγαλετε.Απλα καντε το ignore στο taskiller και δε θα το ενοχλει.

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εβαλα ξανα την τεστ5 του cyanogen μηπως και δεν ειχα δει καλα την πρωτη φορα.

εχουμε και λεμε.

καμερα και βιντεο ζουμ καπουτ.

ημερολογιο καπουτ.

εικονιδιο market γιοκ.

ελληνικο πληκτρολογιο με τπτ.

κατα τα αλλα ολα καλα:angry::angry::angry:.

μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το κινητο.

φτιαχνεται τπτ απο τα παραπανω?

βασιληηηηηηηη βοηθεια!

 

εν τω μεταξυ υπαρχει περιπτωση να το επαναφερω στην αρχικη κατασταση οπως οταν το αγορασα?δεν εχω κανει μπακ απ ομως.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να το βγαλετε.Απλα καντε το ignore στο taskiller και δε θα το ενοχλει.

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Εγώ έχω 2 μήνες και , χωρίς taskkiller και όλα πάνε τέλεια δεν ξαναβαζω με τίποτα.

 

 

 

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...