Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν παιζει, δεν εχω ξανα μπει εκει αλλα νομιζω ειμαι στο σωστο μερος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

αμα βρεις τιποτα ρε θοθωρη (εσυ που εχεις και μαυρη ζωνη σ αυτα :) ) σφυρα και εμενα γιατι εδω επαρχια δεν ποιανουμε αθηνα radio και μου λειπει ...
Link to comment
Share on other sites

χαχα θα το κοιτάξω αύριο και θα σου πω. πάω για ύπνο τώρα :)
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλετε την τελευταία έκδοση του Opera - είναι η μονη που ενσωματώνει Flash Lite 3. Και πάλι όμως είναι πολύ χρονοβόρο να μπαίνεις μέσω browser για radio. Το καλύτερο είναι να εγκαταστήσετε το Wunderradio (Δες το post 3327) για να έχετε έτοιμη λίστα με σταθμούς χωρίς να χρειάζεται browsing.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι επιβαρυνε πολυ την αυτονομια αυτη η εφαρμογη για την περιστροφη της οθονης.

ειναι ετσι η ειναι ιδεα μου?εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πολύ πιθανό αφού τρέχει μονίμως στο background.

 

Πάντως κατά τη γνώμη μου, αυτά τα εργαλεία περισσότερο κουραστικά γίνονται μετά από λίγο καιρό παρά εξυπηρετικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο βλεπω και γω και μαλλον (αφου το φορτισω και βεβαιωθω οτι αυτο φταιει) θα φαει σουτ.

απο την αλλη μου κακοφαινεται να μην μπορω να το γυρισω σε landscape οποτε θελω εγω.στο cruise παταγα ενα κουμπι και γυρναγε.

εδω θα πρεπει να εχω ενεργο τον μπαταριοφαγο ντε και καλα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Φρόντισε στη registry να έχεις το...

 

HKLM/system/GDI/Rotation/HideOrientationUI = 0

 

Και βάλε το AEBPlus να δεις εάν μπορείς να κάνεις κάποιο πλήκτρο assign σε αυτό που θες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε στη registry να έχεις το...

 

HKLM/system/GDI/Rotation/HideOrientationUI = 0

 

Και βάλε το AEBPlus να δεις εάν μπορείς να κάνεις κάποιο πλήκτρο assign σε αυτό που θες.

 

οτι και να πω ειναι λιγο.

διορθωσα το registry και χωρις να βαλω το aebplus εκανα assign (μεσα απο τις ρυθμισεις των wm)το μοναδικο κουμπι (ρυθμιζομενο) να γυρναει.

θεος :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τι κάνει αυτό το registry? εμένα μ'αρέσει πολύ το προγραμματάκι για το orientation αλλά δεν είμαι σίγουρος αν τρώει μπαταρία (πολύ)
Link to comment
Share on other sites

τι κάνει αυτό το registry? εμένα μ'αρέσει πολύ το προγραμματάκι για το orientation αλλά δεν είμαι σίγουρος αν τρώει μπαταρία (πολύ)

 

παλιοτερα στις ρυθμισεις για assign καποιου hardware button εμφανιζοταν η επιλογη του rotate screen.

απο το diamond και μετα δεν εμφανιζεται.

με την αλλαγη που προτεινε ο γιαννης εμφανιζεται και παλι.

για το προγραμμα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι επιβαρυνει πολυ την μπαταρια.

το εβαλα χθες βραδυ και σημερα το πρωι βρηκα τη μπαταρια ξεζουμισμενη

Link to comment
Share on other sites

είμαι σχεδόν σίγουρος ότι φταιει άλλο πρόγραμμα που έχεις βάλει, θα το αφήσω και εγώ σήμερα εκτός φόρτιστης το βράδυ και θα σου πω. άστο και εσύ να δούμε τι θα γίνει. πάντως δεν θέλω να αποχωριστώ το προγραμματάκι, ελπίζω να μην φταίει αυτό γιατί το έχω βολευτεί.
Link to comment
Share on other sites

για να δουμε βρε θοδωρη.

εγω παντως το απεγκατεστησα και εκανα το κουμπι 1 να γυρναω εγω οποτε θελω την οθονη.το φορτιζω τωρα και βλεπουμε.

μια χαρα ειναι παντως το d2 νομιζω,οσο το συνηθιζω τοσο πιο πολυ το βολευομαι.

το μονο οτι δεν βιαζομαι να το στησω τελεια μιας που απο οτι ακουω συντομα θα του περασουμε τα 6.5 και θα το στησουμε παλι απο την αρχη.

απο οτι διαβαζω οσοι τα φορανε δεν πολυ θελουν να γυρισουν στα 6.1 οποτε...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πολύ χλωμό να πάω στα 6.5, ειδικά μετά την τελευταία εμπειρία μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όσοι φοράνε τα 6.5 σε διάφορες συσκευές αντιμετωπίζουν τα διάφορα προβλήματα που οφείλονται σε beta builds που κυκλοφορούν. Το τελικό αποτέλεσμα θα είναι σίγουρα καλύτερο.

 

Το καλό με εσάς είναι ότι θα φορέσετε επίσημα τα 6.5. Πάντως μην περιμένετε σημαντικές διαφορές, ο πυρήνας ο ίδιος είναι και ως επί των πλείστων οι αλλαγές είναι αισθητικές, όχι κάτι το ουσιαστικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα με κάποιες αλλαγές στην registry να ενεργοποιήσω το TV out και χρησιμοποίησα κάποιο tv out cable που είχα με το touch pro αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. ίσως να χρειάζονται κάποιες άλλες ρυθμίσεις στη registry ίσως να φταίει το καλώδιο που είχα, πάντως φημολογείτε ότι το κινητό υποστηρίζει τη δυνατότητα αυτή.
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα αλλαζει το TF3D με κατι αναλογο.

το οποιο ειναι πιο βολικο η οχι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@gpx:

Από τη στιγμή που επίσημα δεν υποστηρίζεται θα έλεγα να μην στηρίζετε όλες σας τις ελπίδες εκεί. Ακόμα και θεωρητικά να γίνεται, εάν λείπουν οι drivers... δύσκολο.

 

Μακάρι βέβαια να βγω λάθος... αλλά έχουν γίνει κινήσεις και στο παρελθόν σε διάφορες συσκευές να ενεργοποιήσουν πράγματα που υποτίθεται υποστήριζαν αλλά στην πράξη ποτέ δεν έγινε κάτι (πχ. με το wifi στο Touch Dual).

 

@christou:

Ναι... το Titanium. Το κατά πόσο είναι καλύτερο ή όχι, είναι λίγο σχετικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κατευάσεις και το πρόγραμμα, (μαλλον μέσα στο forum του Touch Pro στους xda)

για να το δοκιμάσεις

 

όσο για τα 6.5 είναι αδύνατον να είναι καλύτερα απο τα 6.1 για τον εξής απλό λόγο. είναι ακριβώς τα 6.1 απο κάτω αλλά φορτωμένα με πολύ περισσότερα φρου φρου και αρώματα άρα πιο βαρύ και αργό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάπως έτσι είναι, πάντως... σε cooked WM6.5 έχω δει εντυπωσιακούς χρόνους στο bootάρισμα της συσκευής! Επίσης, το titanium είναι πολύ ελαφρύτερο του manila.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά είναι και πιο δύσκολο στη χρήση και πιο αργό στη χρήση απο το manilla

 

άσε που δεν με νοιάζει πόσο γρήγορα bootari μια συσκευή εφόσον αυτή η διαδικασία γίνεται αρεά και που

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...