Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1 και από εμένα σε windows7 με το Windows Mobile Center συγχρονίζει τέλεια. Πριν κάνεις αναβάθμιση πάρε backup οπωσδήποτε. Μόλις τέλειωσα μια εκτενή δοκιμή της καινούριας rom, μικροαλλαγές είδα όχι τίποτα σημαντικό, σε επιδόσεις πάνω κάτω τα ίδια, ήρθαν 3 συντομεύσεις στη αρχική οθόνη αλλά βγήκε η καρτέλα Προγράμματα και δεν υπάρχει πλέον χώρος να εμφανίζονται τα γεγονότα από το ημερολόγιό μου στην αρχική οθόνη (αυτό λύνεται κάπως?). Έχουμε προσθήκη twitter καρτέλας, για facebook και footprint που λέγαμε δεν βρήκα κάτι. Και σε αυτή τη rom και στην προηγούμενη είχα πρόβλημα να φτιάξω λογαριασμό POP3 ή IMAP, εσάς δουλεύει κανονικά?

 

edit:επειδή είδα και άλλα μηνύματα ο task manager εγκαταστάθηκε μια χαρά από το link που δίνεται 2-3 σελίδες πίσω και ξεκινάει μια χαρά αυτόματα από εκεί και πέρα.

Edited by kekropas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχω εγκατστησει τη νεα rom&μετα απο χρηση 2 ημερων εχω το εξης προβλημα στα καλα του καθουμενου.Πατωντας το κουμπι εναρξη δεν εμφανιζονται ολα τα προγραμματα παρα μονο το εικονιδιο σημερα.Δοκιμασα soft reset,για καποιο λογο δε μπορω να κανω hard reset εφοσον δε μπορω να μπω στις ρυθμισεις>συστημα.Μπαινω στα προγραμματα μονο μεσω του file manager.

Καμμια λυση κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανείς να δει βιντεάκια σε άλλο site εκτός απο το youtube? Ενώ στο youtube τα εμφανίζει κανονικά, στα άλλα sites μου εμφανίζει ένα κενό κουτί που γράφει "plug-in content". Στο troktiko.blogspot.com πχ, όπου τα διάφορα βιντεάκια είναι απο το youtube δεν μπορώ να τα δω...

Έχω περασμένο το Opera 10 Beta.

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

- Προσθήκη εορτολογίου στο Ημερολόγιο του Manila.

 

- Πως να βάλουμε το εορτολόγιο στο ημερολόγιο του HTC Sense μεσώ OUTLOOK ή με το πρόγραμμα PimBackup

 

παιδια εγω το εκανα αυτο αλλα στο manila δυστυχώς δεν μου εμφανιζει τπτ γιατι?

καμια βοηθεια μηπως. και μαλιστα τα εβαλα με και με τους 2 τροπους αλλα τπτ

 

νομίζω οτι το προβλημα είναι οτι το τηλ κανει συγχρονισμό του calendar του manila με το calendar του outlook. σε εμένα όμως το αρχειο έχει περαστει σαν ξεχωριστώ με την ονομασία " ημερολογιο" το οποίο όταν το επιλέξω ανοίγει ξεχωριστα διπλα απο το ημερολόγιο του calendar (sto outlook) και μου εμφανίζει τις γιορτές. άρα κάτι έχει γίνει λαθος και δεν μπορω να καταλάβω τι.

καμιά βοήθεια?

Edited by perdikos2000
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το εκανα αυτο αλλα στο manila δυστυχώς δεν μου εμφανιζει τπτ γιατι?

καμια βοηθεια μηπως. και μαλιστα τα εβαλα με και με τους 2 τροπους αλλα τπτ

 

νομίζω οτι το προβλημα είναι οτι το τηλ κανει συγχρονισμό του calendar του manila με το calendar του outlook. σε εμένα όμως το αρχειο έχει περαστει σαν ξεχωριστώ με την ονομασία " ημερολογιο" το οποίο όταν το επιλέξω ανοίγει ξεχωριστα διπλα απο το ημερολόγιο του calendar (sto outlook) και μου εμφανίζει τις γιορτές. άρα κάτι έχει γίνει λαθος και δεν μπορω να καταλάβω τι.

καμιά βοήθεια?

 

Κανε την λυση με το PIM Backup.Κι εμενα με το Outlook δεν πετυχε ενω το αλλο μου πετυχε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο από τα msn, skype, fring klp υποστηρίζει κλήσεις αλλά με κάμερα τόσο από το htc όσο και από την άλλη πλευρα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο από τα msn, skype, fring klp υποστηρίζει κλήσεις αλλά με κάμερα τόσο από το htc όσο και από την άλλη πλευρα.

 

Ευχαριστώ.

 

Οχι δυστυχως απο το κινητο δεν μπορεις να κανεις κλησεις με καμερα σε καποιο απο αυτα τα προγραμματα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω περασμένο το Opera 10 Beta.

 

Έχει βγει final έκδοση. Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=260545

 

Στο τελευταίο post δίνω και μία έκδοση με ενσωματωμένο flash player. Δοκίμασε το και πες μου αν σου δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει final έκδοση. Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=260545

 

Στο τελευταίο post δίνω και μία έκδοση με ενσωματωμένο flash player. Δοκίμασε το και πες μου αν σου δουλεύει.

 

Εμενα παντως η εκδοση με το flash player δεν μου παιζει.Ή μαλλον μου παιζει αλλα παλι δεν υποστηριζει το φλας.Αν παιζει ρολο φοραω την τελευταια ρομ.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει τη νεα ρομ και εχω βαλει το GR-EN_keyboards αλλα δυστυχως στα μηνύματα βγάζει μονο 70 χαρακτηρες. εχει δοκιμασει κανει? υπαρχει καμια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις το μηνυμάτων έχεις επιλέξει το "Use unicode when necessary"?

ναι το εχω επιλεξει και μαλιστα όταν γραφω με κεφαλαία πάλι 70 χαρακτηρες μου δινει.

μαλλον υπαρχει καποιο προβλημα. ψαχνω να βρω καμια λυση αλλα τπτ.

καθε πρόταση δεκτη.

ειναι πολυ δυσκολο να επιλεξω και κεφαλαία διοτι δεν μπορω να τα κανω μόνιμα κεφαλαία.

Edited by perdikos2000
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δοκίμασε αν θες αυτό αλλά με δικό σου ρίσκο και μόνο εάν το πληκτρολόγιο που βλέπεις στο screenshot είναι ακριβώς ίδιο με το δικό σου από άποψη διάταξης.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3077947#post3077947

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις το μηνυμάτων έχεις επιλέξει το "Use unicode when necessary"?

 

το πληκτρολογιο λειτουργει τελικά μονο αν απο-επιλέξω το "Use unicode when necessary"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σιγουρέψου όμως ότι σε αυτή τη περίπτωση ο παραλήπτης δεν λαμβάνει μόνο ερωτηματικά (?????? ???? ???????).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου όμως ότι σε αυτή τη περίπτωση ο παραλήπτης δεν λαμβάνει μόνο ερωτηματικά (?????? ???? ???????).

ενα που εστειλα το πηρε κανονικα. τωρα τι να πω λες να στειλω σε καποιον και να παιρνει ερωτηματικα:lol:

τι να πω εχω μπερδευτει

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολογιο λειτουργει τελικά μονο αν απο-επιλέξω το "Use unicode when necessary"

 

Κι εγω αυτο εκανα φιλε.Και εστειλα και μυνηματα και ολοι κανονικα τα βλεπανε οποτε αστο ετσι.Εγω παρατηρησα παντως οτι με την καινουρια ρομ σε σχεση με την προηγουμενη 6.5 ρουφαει την μπαταρια σαν τρελο.Ισχυει και σε αλλους;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει τη νεα ρομ και εχω βαλει το GR-EN_keyboards αλλα δυστυχως στα μηνύματα βγάζει μονο 70 χαρακτηρες. εχει δοκιμασει κανει? υπαρχει καμια λύση?

 

 

Γεια σου φιλε , και εγω ειχα προβλημα και βρικα το εξης :

Γεια να ποιασουν τα ελληνικα δεν πρεπει να αλλαξεις την γλωσσα απο εκει που λεει στο keyboard GR - EN , αλλαζει μεν στα ελληνικα αλλα γραφει μεχρι 70, στην δικια μου περιπτωση πατησα εκει διπλα απο το space to 12# , με το που παταω εκει εμφανιζεται και εκει ελληνικο το πληκτρολογιο με το οποιο γραφω μεχρι 160. Ελπιζω να ειναι ετσι και σε σενα... Αλλιως να σου στειλω το cab GR_EN_HD2_KEYBOARD_160 που εχω αν και πιστευω πως εχουμε το ιδιο, ειμαι σιγουρος πως φταιει το παραπανω που ανεφερα και εγω μετα απο ενα μηνα το διαπιστωσα. Δοκιμασε και πες μας το αποτελεσμα.

 

Oπως ειπε και ο Athanaso77 πιο πανω τωρα ειδα το μηνυμα του, 100% με το 12# θα πετυχει...

Edited by Tolis_c
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Oπως ειπε και ο Athanaso77 πιο πανω τωρα ειδα το μηνυμα του, 100% με το 12# θα πετυχει...

 

Ναι... πιο πάνω το ίδιο αρχείο του δίνω και εγώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως δεν πετυχε το 12#.Το παταω και δεν βγαζει αλλο πληκτρολογιο.Αμα ομως βγαλω την χρηση unicode γραφω 160 χαρακτηρες και στελνει κανονικα τα μυνηματα.Παραξενο ομως που σε αλλους λειτουργει αλλιως...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε , και εγω ειχα προβλημα και βρικα το εξης :

Γεια να ποιασουν τα ελληνικα δεν πρεπει να αλλαξεις την γλωσσα απο εκει που λεει στο keyboard GR - EN , αλλαζει μεν στα ελληνικα αλλα γραφει μεχρι 70, στην δικια μου περιπτωση πατησα εκει διπλα απο το space to 12# , με το που παταω εκει εμφανιζεται και εκει ελληνικο το πληκτρολογιο με το οποιο γραφω μεχρι 160. Ελπιζω να ειναι ετσι και σε σενα... Αλλιως να σου στειλω το cab GR_EN_HD2_KEYBOARD_160 που εχω αν και πιστευω πως εχουμε το ιδιο, ειμαι σιγουρος πως φταιει το παραπανω που ανεφερα και εγω μετα απο ενα μηνα το διαπιστωσα. Δοκιμασε και πες μας το αποτελεσμα.

 

Oπως ειπε και ο Athanaso77 πιο πανω τωρα ειδα το μηνυμα του, 100% με το 12# θα πετυχει...

ουτε ετσι δουλευει. νομίζω τελικά οτι εινια προβλημα με τη νεα ρομ.

θα το διαπιστώσουν πιστεύω οσοι χρησιμοποιήσουν αυτη τη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...