Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ένα registry editor στο hkey_currrent _user/mui/curlang/hex αλλαξε την τιμή σε 409 από 408 κάνε ένα δύο soft reset και εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με ένα registry editor στο hkey_currrent _user/mui/curlang/hex αλλαξε την τιμή σε 409 από 408 κάνε ένα δύο soft reset και εισαι οκ

 

ωραιος ο φιλος! επαιξε !!! ευχαριστω.....

 

βεβαια εχω παλι αγγλικο μενου αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα!!

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει το Weather Wallpaper με το Animated Wallpaper;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

εχω την R4 του dutty και εχω παρει backup με το spb backup τα παντα ολα!

Αν περασω την R1 holly grain του dutty και επαναφερω το backup θα εχω προβλημα με τα πργραμματα,lumos,και τα σχετικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ενδείκνυται να περνάς backup από άλλη rom. Παρουσιάζονται προβλήματα σταθερότητας. Το μόνο που μπορείς να επαναφέρεις με ασφάλεια είναι η pim πληροφορία, δηλ. επαφές, sms, calendar, κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το beam τι ακριβώς κάνει;

Στο comm manager είναι στο On. Να το αφήσω έτσι ή να το απενεργοποιήσω;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

1. πως ενεργοποιείται το lock κάθε φορά που μπαίνει στο standby mode? δλδ να μην χρειάζεται κάθε φορά να πατάω το Home key?

Ψάξε και εγκατέστησε το smartlock. Εμφανίζεται μία συντόμευση στις ρυθμίσεις/σύστημα οπου ορίζεις πότε θα κλειδώνει η συσκευή. Πολύ βολικό και ελαφρύ!!!

 

4. Που είναι εκείνο το εικονίδιο πάνω δεχιά που έλεγε πόση ram χρησιμοποιούμε όπως στα 6.1 ? Εδώ δεν υπάρχει κάπου γρήγορα να το βλέπουμε?

 

Το έχει αφαιρέσει επίτηδες ο σέφ γιατι λέει έχει καλύτερη απόκριση η συσκευή. Στην πρώτη σελίδα της ROM στο xda έχει ένα cab για να το επαναφέρεις.

 

6. μια που έβαλα το HardSPL να βάλω και άλλη Radio? έχω αυτή που είχε...3.43.25.19

 

Εννοείτε θα βάλεις την τελευταία!!! Κατέβασε την όμως ΜΟΝΟ απο xda και ΜΟΝΟ απο το θέμα σχετικά με την συσκευή μας, γιατί υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιήσεις λάθος εργαλείο (custumRUU) με αποτέλεσμα να κάνει HardReset!!!

 

7. ο καιρος δεν κάνει update ούτε με Internet με usb απτό pc ούτε με Cosmote που έχω (στα site μπαίνει κανονικά) update έκανε μόνο όταν έβαλα τη ρομ πρώτη φορά μετά δεν κάνει ούτε automatic ούτε manual.

 

Μήπως το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορεί να προσδιορίσει την θέση σου στο My Location? Δοκίμασε μια άλλη τυχαία πόλη (London πχ)

 

8. όταν κάνω install διάφορα cabs τα εικονίδια τους βγαίνουν διάσπαρτα..μετά πως τα βάζεις στις διάφορες υποκατηγορίες που υπάρχουν?D

 

Μειονέκτημα ορισμένων εκδόσεων 6.5. Σε άλλες νεότερε έχει λυθεί, τοποθετώντας ότι εικονίδιο θες όπου θες. Απλά δεν είναι επίσημες εκδόσεις και ο σέφ στηρίζεται πάνω στη επίσημη της HTC.

 

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω να σου πω!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε και εγκατέστησε το smartlock. Εμφανίζεται μία συντόμευση στις ρυθμίσεις/σύστημα οπου ορίζεις πότε θα κλειδώνει η συσκευή. Πολύ βολικό και ελαφρύ!!!

 

 

 

Το έχει αφαιρέσει επίτηδες ο σέφ γιατι λέει έχει καλύτερη απόκριση η συσκευή. Στην πρώτη σελίδα της ROM στο xda έχει ένα cab για να το επαναφέρεις.

 

 

 

Εννοείτε θα βάλεις την τελευταία!!! Κατέβασε την όμως ΜΟΝΟ απο xda και ΜΟΝΟ απο το θέμα σχετικά με την συσκευή μας, γιατί υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιήσεις λάθος εργαλείο (custumRUU) με αποτέλεσμα να κάνει HardReset!!!

 

 

 

Μήπως το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορεί να προσδιορίσει την θέση σου στο My Location? Δοκίμασε μια άλλη τυχαία πόλη (London πχ)

 

 

 

Μειονέκτημα ορισμένων εκδόσεων 6.5. Σε άλλες νεότερε έχει λυθεί, τοποθετώντας ότι εικονίδιο θες όπου θες. Απλά δεν είναι επίσημες εκδόσεις και ο σέφ στηρίζεται πάνω στη επίσημη της HTC.

 

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω να σου πω!!! :)

 

 

το smartlock είναι άλλο πρόγραμμα για να κλειδώνει? ή ενεργοποιεί το κλείδωμα των windows 6.5 όποτε θέλω? Γιατί αν είναι άλλο πρόγραμμα θα βάλω το S2U2 που είχα και στα 6.1 και ήταν πολύ καλό...Εγώ θέλω των windows το new κλείδωμα να προσαρμόσω.

 

Το mylocation τελικά έφταιγε...όταν είναι στο αυτόματο δεν κάνει update....μόλις έβαλα manual την πόλη που ήθελα (Local) τότε έκανε update. Αλλά ξαναγύρισε μόνο του στο automatic μετά από κάποια ώρα...πρέπει να ναι κάποιο bug...

 

όσο για τη radio ... κάνω download την 4.49.25.17 να την δοκιμάσω.

 

thx για τα υπόλοιπα info

Link to comment
Share on other sites

το smartlock είναι άλλο πρόγραμμα για να κλειδώνει? ή ενεργοποιεί το κλείδωμα των windows 6.5 όποτε θέλω? Γιατί αν είναι άλλο πρόγραμμα θα βάλω το S2U2 που είχα και στα 6.1 και ήταν πολύ καλό...Εγώ θέλω των windows το new κλείδωμα να προσαρμόσω.

 

Το mylocation τελικά έφταιγε...όταν είναι στο αυτόματο δεν κάνει update....μόλις έβαλα manual την πόλη που ήθελα (Local) τότε έκανε update. Αλλά ξαναγύρισε μόνο του στο automatic μετά από κάποια ώρα...πρέπει να ναι κάποιο bug...

 

όσο για τη radio ... κάνω download την 4.49.25.17 να την δοκιμάσω.

 

thx για τα υπόλοιπα info

 

Με το SmartLock προσαρμόζεις πότε θα κλειδώνει η συσκευή. Κλειδώνει με το νέο κλείδωμα των 6.5

 

Για το My location τσέκαρε στο tab των ρυθμίσεων στο Location αν είναι ενεργοποιημένα τα 2 πρώτα

Link to comment
Share on other sites

το my location μου κανε και μενα ενα κουλο το πρωι.

εκει ποιυ βρισκομουν στη δουλεια ξαφνικα εδειχνε οτι ημουν στην bogota, της κολομβιας αν δεν κανω λαθος.με ενα reset ξαναβρεθηκα αθηνα.

ελπιζω να μην του συμβαινει συχνα.

διαφορετικα υπαρχει και το cabaki για disable my location

Link to comment
Share on other sites

@paokaras45 μια χαρά το cabaki σου :) έβαλα και την radio ... θα δούμε πως πάει..

 

@athanaso thx λύθηκε το πρόβλημα με τον καιρό τώρα...το location πρέπει να χει bug στο αυτόματο όταν είναι και αλλάζει όποτε θέλει....οπότε το cab βοήθησε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Περιμενω να το παρω την Δευτερα και ειναι το πρωτο μου wm...Συγχωρεστε με για τις ανοητες ερωτησεις αλλα ζαλιστηκα με τοσα πολλα που διαβασα:

 

1) Ειναι ηδη φορτισμενο ή οχι? ποσες ωρες οι πρωτες φορτισεις (με usb ?)

 

2) Με τι προγραμμα μεταφερω τις επαφες/μηνυματα/ημερολογιο απο το Nokia n95 στο diamond2?

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Περιμενω να το παρω την Δευτερα και ειναι το πρωτο μου wm...Συγχωρεστε με για τις ανοητες ερωτησεις αλλα ζαλιστηκα με τοσα πολλα που διαβασα:

 

1) Ειναι ηδη φορτισμενο ή οχι? ποσες ωρες οι πρωτες φορτισεις (με usb ?)

 

2) Με τι προγραμμα μεταφερω τις επαφες/μηνυματα/ημερολογιο απο το Nokia n95 στο diamond2?

 

1) Συνήθως έχει μισή μπαταρία και απ ότι λένε καλά είναι στην αρχή να του κάνεις 3-4 πλήρες φορτίσεις - εκφορτίσεις, μετά δούλεψε το όπως θες δεν έχει πρόβλημα...

 

2) Επαφές και ημερολόγιο θα τα μεταφέρεις πολύ εύκολα αν τα συγχρονίσεις με το office outlook... για τα μηνύματα δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Συνήθως έχει μισή μπαταρία και απ ότι λένε καλά είναι στην αρχή να του κάνεις 3-4 πλήρες φορτίσεις - εκφορτίσεις, μετά δούλεψε το όπως θες δεν έχει πρόβλημα...

 

Όχι, δεν είναι αυτή η ενδεδειγμένη μέθοδος σε αυτές τις συσκευές. Την πρώτη φορά το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά "παίζεις" κανονικά. Δεν το αφήνουμε να ξεφορτίσει πλήρως, δεν κάνει καλό στην μπαταρία. Και σε γενικές γραμμές... δεν αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

 

Μόλις απόκτησα χτες το HTC Diamond 2 και θα ήθελα βοήθεια σχετικά με την αλλαγή στη γλώσσα του μενού. Το κινητό είναι αγορασμένο στην Ισπανία με αποτέλεσμα και το μενού του να είναι στα ισπανικά. Θέλω να το μετατρέψω κατά προτίμηση στα ελληνικά ή στα αγγλικά.

Το λειτουργικό που είναι εγκατεστημένο στο τηλέφωνο είναι το Windows Mobile 6.1. Μπορώ να κάνω αναβάθμιση τα ισπανικά Windows 6.1 σε ελληνικά Windows 6.5, αλλάζοντας έτσι και τη γλώσσα? Υπάρχουν άλλες εναλλακτικές λύσεις?

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο προβληματάκια.

 

1) Εγκατέστησα 2-3 εφαρμογές, οι οποίες μου βγάζουν το εξής μήνυμα:

"uConvert needs Adobe Flash Lite to run. Continue?"

πατάω yes

"Network Unavailable. Try Again Later"

και κλείνει το πρόγραμμα

 

Εγκατέστησα αυτό το αρχείο "AdobeFlash3.1 plugin.cab", αλλά και πάλι το ίδιο συμβαίνει.

 

 

2) Στην start οθόνη μου εμφανίζεται το MyCosmos εικονίδιο. Προσπάθησα να το μετακινήσω ή να το διαγράψω, αλλά μετά από restart εμφανίζεται και πάλι. Πως το διαγράφω οριστικά;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γειά σας!

 

Μόλις απόκτησα χτες το HTC Diamond 2 και θα ήθελα βοήθεια σχετικά με την αλλαγή στη γλώσσα του μενού. Το κινητό είναι αγορασμένο στην Ισπανία με αποτέλεσμα και το μενού του να είναι στα ισπανικά. Θέλω να το μετατρέψω κατά προτίμηση στα ελληνικά ή στα αγγλικά.

Το λειτουργικό που είναι εγκατεστημένο στο τηλέφωνο είναι το Windows Mobile 6.1. Μπορώ να κάνω αναβάθμιση τα ισπανικά Windows 6.1 σε ελληνικά Windows 6.5, αλλάζοντας έτσι και τη γλώσσα? Υπάρχουν άλλες εναλλακτικές λύσεις?

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

 

Μπορείς να βάλεις όποια ROM θέλεις με όποια γλώσσα θέλεις αλλά πρέπει να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου με δική σου ευθύνη και βγαίνεις εκτός εγγύησης μέχρι να την επαναφέρεις.

 

Εδώ θα δεις πως ξεκλειδώνεις τη συσκευή σου και εδώ θα βρεις όλες τις official WM6.5 ROMs που κυκλοφορούν για τη συσκευή σου (υπάρχει και αγγλική και ελληνική).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2) Στην start οθόνη μου εμφανίζεται το MyCosmos εικονίδιο. Προσπάθησα να το μετακινήσω ή να το διαγράψω, αλλά μετά από restart εμφανίζεται και πάλι. Πως το διαγράφω οριστικά;

 

Αντικατέστησε το Welcomehead.192.png στον φάκελο /Windows με ένα της επιλογής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις όποια ROM θέλεις με όποια γλώσσα θέλεις αλλά πρέπει να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου με δική σου ευθύνη και βγαίνεις εκτός εγγύησης μέχρι να την επαναφέρεις.

 

Εδώ θα δεις πως ξεκλειδώνεις τη συσκευή σου και εδώ θα βρεις όλες τις official WM6.5 ROMs που κυκλοφορούν για τη συσκευή σου (υπάρχει και αγγλική και ελληνική).

 

Σε ευχαριστώ! Η συσκευή είναι ήδη ξεκλειδωμένη αφού ήταν αγορασμένο από ισπανική orange και αλλιώς δεν θα λειτουργούσε με ελληνική sim.

Οσο για το ROM αν μπορείς να μου πεις λίγα λόγια αφού είμαι πρωτάρης στα εξελιγμένα κινητά. Αξίζει να κάνω αναβάθμιση σε windows 6.5 ή απλά θα μου ξοδέυει τη μπαταρία? Σε περίπτωση που θέλω να παραμείνω στα 6.1 και θέλω να αλλάξω τη γλώσσα μόνο πρέπει πάλι να ξαναεγκαταστήσω το ROM ή μήπως υπάρχει απλούστερος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...