Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδία έχω ένα πρόβλημα με το DIAMOND 2.Εχω το DESTENATOR 7 Όταν πηγαίνω να γράψω την πόλη για πλοήγηση στο πληκτρολόγιο παίρνει μονάχα το πρώτο γράμμα και μετά τίποτα Επίσης στην πλοήγηση το όνομα της οδού το έχει στο μέσο της οθόνης πάνω από το βελάκι που δείχνει την θέση του αυτοκινήτου πως θα λύσω το πρόβλημα Έχω βάλει skin του PANOSA ΤΟ 801 άλλαξα στο κινητό το πληκτρολόγιο έβαλα το πληκτρολόγιο τηλεφώνου το συμπαγές και το πλήρες αλά πάλι τα ιδία και το κακό είναι ότι το ίδιο πρόγραμμα στο ίδιο τηλέφωνο δούλευε μια χαρά αλά το διέγραψα και το έβαλα πάλι μήπως διορθώσω την μπάρα στη μέση. Περιμένω κάθε βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδία έχω ένα πρόβλημα με το DIAMOND 2.Εχω το DESTENATOR 7 Όταν πηγαίνω να γράψω την πόλη για πλοήγηση στο πληκτρολόγιο παίρνει μονάχα το πρώτο γράμμα και μετά τίποτα Επίσης στην πλοήγηση το όνομα της οδού το έχει στο μέσο της οθόνης πάνω από το βελάκι που δείχνει την θέση του αυτοκινήτου πως θα λύσω το πρόβλημα Έχω βάλει skin του PANOSA ΤΟ 801 άλλαξα στο κινητό το πληκτρολόγιο έβαλα το πληκτρολόγιο τηλεφώνου το συμπαγές και το πλήρες αλά πάλι τα ιδία και το κακό είναι ότι το ίδιο πρόγραμμα στο ίδιο τηλέφωνο δούλευε μια χαρά αλά το διέγραψα και το έβαλα πάλι μήπως διορθώσω την μπάρα στη μέση. Περιμένω κάθε βοήθεια.

 

δικιμασες απο αγγλικο σε ελληνικο? πριν μπεις στο destinator...δοκιμασε διαφορες αλλαγες,ειχα το ιδιο προβλημα αλλα δεν θυμαμαι με πια αλλαγη γινοταν σωστη δουλεια.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

δικιμασες απο αγγλικο σε ελληνικο? πριν μπεις στο destinator...δοκιμασε διαφορες αλλαγες,ειχα το ιδιο προβλημα αλλα δεν θυμαμαι με πια αλλαγη γινοταν σωστη δουλεια.

 

Φίλε δοκίμασα στο τηλέφωνο στα τρεία πληκτρολόγια του τηλεφώνου και Αγγλικά και Ελληνικά και στο πληκτρολόγιο του destenator το ίδιο αλά έχει μουλαρώσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το συνδυασμό flash - browser βρήκατε άκρη; Εγώ χρησιμοποιώ τον uzard web, ο οποίος παίζει αρκετά βίντεο αλλά εν γένει είναι αποτυχία. Καμιά άλλη ιδέα;

 

Επίσης με το android τι γίνεται; Ποια είναι η εμπειρία σας; Αξίζει να το βάλουμε ή καλά είμαστε με τις μαγειρεμένες wm 6.x; Εγώ μόλις το spacetime γίνει διαθέσιμο για android (http://www.spacetime.us/android/), τότε θα σκεφτώ σοβαρά να το βάλω. Αρκεί βέβαια να υποστηρίζεται σοβαρά και όχι να δουλεύει 1 λεπτό και να κολλάει 10. Αληθεύει ότι για να είναι καλά πρέπει να εγκατασταθεί σε μία κάρτα αποθήκευσης class 10;

Edited by energeiakos
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Γενικώς uzard είναι από τις καλύτερες επιλογές σήμερα. Αυτές τις λύσεις τις έχεις δοκιμάσει;

 

Όσον αφορά το android... ρίξε μια ματιά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τον uzard πχ το http://www.extra3.tv σερνεται.

Ενω το http://www.kontrachannel.gr δεν παιζει.

Εχει καταφερει κανεις να ανοιξει αυτα τα 2?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή έχεις ρωτήσει παντού και θετική απάντηση δεν έχεις πάρει νομίζω ότι δεν πρέπει και να υπάρχει. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δικιμασες απο αγγλικο σε ελληνικο? πριν μπεις στο destinator...δοκιμασε διαφορες αλλαγες,ειχα το ιδιο προβλημα αλλα δεν θυμαμαι με πια αλλαγη γινοταν σωστη δουλεια.

 

Καλημέρα πάλη Μετά απο πολύ κοπο κατάφερα να λύσω και τα δύο προβλήματα που είχα στο DIAMOND 2 με το DESTINATOR 7 Στο μεν πληκτρολόγιο κάνουμε τις παρακάτω ρυθμίσεις Πηγαίνουμε στο τηλέφωνο και βάζουμε το [ πλήρες QWERTY] Mετά ανοίγουμε το DESTINATOR και πηγαίνουμε επιλογές/ρυθμίσεις/όψη και αίσθηση και απενεργοποιούμε το προτίμηση QWERTY.Το άλλο πρόβλημα με την μπάρα πάμε στις ρυθμίσεις χάρτη και απενεργοποιούμε το γραμμή επόμενης οδού

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρόλα αυτά, εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος πια για να χρησιμοποιεί κάποιος το destinator ακόμα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω με Destinator 7 παω τελεια και ασφαλεστατα.

Δεν με προδιδει ποτε

Στο HD touch.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν λέω ότι είναι κακό στην πλοήγηση και αυτό λόγω αξιόλογων χαρτών. Λέω όμως ότι είναι απαρχαιωμένο σαν πρόγραμμα πλοήγησης και αυτό φαίνεται περισσότερο όταν έχεις δουλέψει τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το igo 8 υπάρχει στα Αγγλικά, αλλά με όλους τους Ελληνικούς χάρτες; (Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα πμ για να μην ψάχνω 10 ώρες).

edit: Εντάξει το βρήκα.

 

Με τους browsers τελικά δεν βρήκα άκρη.

Edited by energeiakos
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι είναι κακό στην πλοήγηση και αυτό λόγω αξιόλογων χαρτών. Λέω όμως ότι είναι απαρχαιωμένο σαν πρόγραμμα πλοήγησης και αυτό φαίνεται περισσότερο όταν έχεις δουλέψει τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν.

 

Συμφωνώ με τον φίλο Athanaso το πρόγραμμα DESTINATOR 7 είναι πολύ παλιό και βαρύ Αλά ο καινούριος χάρτης που έβαλα εδώ στον Πλαταμώνα είναι πολύ καλός.Εχει όλα τα δρομάκια και πάρα πολλά POI ξενοδοχεία φαγάδικα καφετέριες κ.τ.λ.π.πολύ ενημερωμένος.Το κακό είναι ότι όταν πατάς επάνω στο POI δεν σου γράφει τι είναι όπως κάνει το IGO 8 που έχω επίσης έχω το SYGIC 10 το οποίο μου αρέσει πάρα πολύ.ελαφρη πρόγραμμα και πιάνει πολύ γρήγορα τους δορυφόρους και δεν τους χάνει ούτε κάτω από γέφυρες και μικρά τούνελ. Ρωτώ τον Athanaso αν μπορώ να βάλω τον χάρτη του DESTINATOR στο IGO και SYGIC.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρωτώ τον Athanaso αν μπορώ να βάλω τον χάρτη του DESTINATOR στο IGO και SYGIC.

 

Όχι, δεν υπάρχει συμβατότητα να μπει ακριβώς το ίδιο αρχείο, εντούτοις κάθε εταιρία πχ. η TeleAtlas βγάζει ξεχωριστούς χάρτες ανάλογα το πρόγραμμα που προορίζονται. Η προαναφερθείσα εταιρία μάλιστα βγάζει χάρτες και για τα τρία αυτά προγράμματα πλοήγησης. Ποιους χάρτες χρησιμοποιείς στο Destinator;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει συμβατότητα να μπει ακριβώς το ίδιο αρχείο, εντούτοις κάθε εταιρία πχ. η TeleAtlas βγάζει ξεχωριστούς χάρτες ανάλογα το πρόγραμμα που προορίζονται. Η προαναφερθείσα εταιρία μάλιστα βγάζει χάρτες και για τα τρία αυτά προγράμματα πλοήγησης. Ποιους χάρτες χρησιμοποιείς στο Destinator;

 

Χρησιμοποιώ τον MLS.DESTINATOR.2011.V.5013 Τώρα τον έχω βάλει Γιά τον IGO και SYGIC ποιός αντίστοιχος χάρτης είναι?

Link to comment
Share on other sites

εχω το destinator 7.δουλευε κανονικα σχεδον 20 μηνες.σημερα στην αρχικη οθονη που ανοιγει,καθως φορτωνει η μπαρα,σταματαει στην τελευταια γραμμη και κλεινει...καμια λυση???εκανα soft.εβγαλα την καρτα αποθ. και την τοποθετησα παλι αλλα τπτ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε στον φάκελο που βρίσκεται το .exe και βρες το αρχείο smsmodule.dll. Σβήστο και ξαναπροσπάθησε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον φάκελο που βρίσκεται το .exe και βρες το αρχείο smsmodule.dll. Σβήστο και ξαναπροσπάθησε.

sorry αλλα ειμαι αρκετα ασχετος.παω στο φακελο destinator που εχω στην καρτα αποθ.και βλεπω ...forlinks-greeceu-language-skin-user data-voice και destinator.σε κανενα απο αυτους τους φακελους δεν υπαρχει το αρχειο που λες.

 

OOOOOK.ανοιξε κανονικα.οταν ειδα το ονομα του αρχειου...sms ,θυμηθυκα ενα mms που μου εστειλαν.το εσβησα και ολα οκ.ευχαριστω.

Edited by mmaannoossss
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μέσα στον φάκελο destinator δεν υπάρχει;

 

Κάτι άλλο τότε; Έχεις MMS στη συσκευή σου; Αν ναι σβήστα και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον φάκελο destinator δεν υπάρχει;

 

Κάτι άλλο τότε; Έχεις MMS στη συσκευή σου; Αν ναι σβήστα και ξαναδοκίμασε.

 

Καλημέρα ερώτηση αν γνωρίζετε ποιος είναι ο τελευταίος χάρτης για Ελλάδα για IGO8 και sygic mobile Eπίσης μήπως έπρεπε να υπάρχει θέμα σχετικό με GPS

Edited by EGANI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα ερώτηση αν γνωρίζετε ποιος είναι ο τελευταίος χάρτης για Ελλάδα για IGO8 και sygic mobile Eπίσης μήπως έπρεπε να υπάρχει θέμα σχετικό με GPS

 

Για το iGO Navteq 2010.Q2 και TeleAtlas 2010.09 (υπάρχουν άλλοι 3 λιγότερο δημοφιλείς).

 

Για το Sygic, Navteq 2010.07, TeleAtlas 2010.09 και CIT 2010.10.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

ενω δουλεύω εδω και καιρό τον resco explorer δέν μπορώ να κάνω εγκατάσταση σε κανένα προγραμμα μέσα απο τον resco και όλα τα κάνω με τον file explorer εκτός αυτού μέσα απο τον file explorer μολις μπαίνω εχει κολήσει στον φακελο windows δεν ανταποκρίνεται. και μετα απο λίγο η οθόνη σβήνει κια δεν ανταποκρίνεται το τηλέφωνο καθόλου. βγάζω μπαταρία αφου δεν λειτουργεί τιποτα και ξανα απο την αρχή. σαν τηλεφωνο και λειτουργίες ολα δουλεύουν παρα μονο το παραπανω προβλημα. τον file explorer των windows πως μπορώ να τον κανω απεγκατάσταση?? και πώς θα τον ξαναβάλω? αντιμετώπισε κανενας αλλος κατι τέτοιο??

Edited by orffeux
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...