Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1 για το pocket artist

 

Πολύ κάλο πρόγραμμα,

πληροφορίες εδώ

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν από καιρό είχα αναφέρει 2 προβλήματα όπως φαίνεται ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός ακόμα και στα ηλεκτρονικά! Φυσικά αστειεύομαι όποιος έχει το 1ο καλύτερα να το κοιτάξει με την εγγύηση γιατί μπορεί να επιστρέψει όπως έφυγε. Για το 2ο ίσως το βρει κάποιος χρήσιμο.

 

1. είχα κάποια μαύρα σημάδια στην οθόνη που δεν ήξερα αν είναι από την ίδια την οθόνη η το digitizer. Από την πρώτη στιγμή άλλαζε το σχήμα τους και η θέση τους. Στην αρχή ήταν σχεδόν στη μέση αργότερα μετακινηθήκαν προς τα κάτω και μίκρυναν. Τώρα έχουν εξαφανιστεί! Φαίνεται μόνο μια πολύ λεπτή γραμμή στο κάτω κάτω μέρος ακριβώς επάνω από το zoom bar και μόνο σε άσπρο background.

 

2. Το my location δούλευε μόνο μέσω wifi. Ούτε activesync ούτε gprs.. Είχα αλλάξει πάνω από 5 rom και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο ‘no weather data available’. Χθες αναβάθμισα τη radio rom και τώρα δουλεύει κανονικά! Η radio που είχα ήταν μια 3.x.x.. τώρα έβαλα την 4.49.25.91 και όλα καλά!!

y4
Link to comment
Share on other sites

Πριν από καιρό είχα αναφέρει 2 προβλήματα όπως φαίνεται ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός ακόμα και στα ηλεκτρονικά! Φυσικά αστειεύομαι όποιος έχει το 1ο καλύτερα να το κοιτάξει με την εγγύηση γιατί μπορεί να επιστρέψει όπως έφυγε. Για το 2ο ίσως το βρει κάποιος χρήσιμο.

 

1. είχα κάποια μαύρα σημάδια στην οθόνη που δεν ήξερα αν είναι από την ίδια την οθόνη η το digitizer. Από την πρώτη στιγμή άλλαζε το σχήμα τους και η θέση τους. Στην αρχή ήταν σχεδόν στη μέση αργότερα μετακινηθήκαν προς τα κάτω και μίκρυναν. Τώρα έχουν εξαφανιστεί! Φαίνεται μόνο μια πολύ λεπτή γραμμή στο κάτω κάτω μέρος ακριβώς επάνω από το zoom bar και μόνο σε άσπρο background.

 

2. Το my location δούλευε μόνο μέσω wifi. Ούτε activesync ούτε gprs.. Είχα αλλάξει πάνω από 5 rom και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο ‘no weather data available’. Χθες αναβάθμισα τη radio rom και τώρα δουλεύει κανονικά! Η radio που είχα ήταν μια 3.x.x.. τώρα έβαλα την 4.49.25.91 και όλα καλά!!

 

1)Σκόνη;)

2)Σωστός:)

Link to comment
Share on other sites

Πριν από καιρό είχα αναφέρει 2 προβλήματα όπως φαίνεται ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός ακόμα και στα ηλεκτρονικά! Φυσικά αστειεύομαι όποιος έχει το 1ο καλύτερα να το κοιτάξει με την εγγύηση γιατί μπορεί να επιστρέψει όπως έφυγε. Για το 2ο ίσως το βρει κάποιος χρήσιμο.

 

1. είχα κάποια μαύρα σημάδια στην οθόνη που δεν ήξερα αν είναι από την ίδια την οθόνη η το digitizer. Από την πρώτη στιγμή άλλαζε το σχήμα τους και η θέση τους. Στην αρχή ήταν σχεδόν στη μέση αργότερα μετακινηθήκαν προς τα κάτω και μίκρυναν. Τώρα έχουν εξαφανιστεί! Φαίνεται μόνο μια πολύ λεπτή γραμμή στο κάτω κάτω μέρος ακριβώς επάνω από το zoom bar και μόνο σε άσπρο background.

 

2. Το my location δούλευε μόνο μέσω wifi. Ούτε activesync ούτε gprs.. Είχα αλλάξει πάνω από 5 rom και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο ‘no weather data available’. Χθες αναβάθμισα τη radio rom και τώρα δουλεύει κανονικά! Η radio που είχα ήταν μια 3.x.x.. τώρα έβαλα την 4.49.25.91 και όλα καλά!!

1) Εγώ το πήγα στη εγγύηση και μου έκαναν δωρεάν αλλαγή οθόνης. Εμένα ήταν σταθερά σε 3 σημεία και το σχήμα τους άλλαζε σε εμβαδόν (μεγάλωνε), για περίπου 5-6 μέρες, οπότε και το πήγα.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να βρουμε την μεγαλη μπαταρια στην Θεσσαλονικη γνωριζει κανεις??

 

Οχι μονο απο Ebay.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν ασχολουμε με καρτες και δεν μπορω να παραγγειλω απο εξωτερικο.

Τελος παντον εαν παραγγειλει καποιος απο θεσσαλονικη να παρει και για εμενα και του πληρωνω και την δικια του..(pm)

Μια ερωτηση τωρα: εχω βαλει το spb και δεν μου εμφανιζει πάνω δεξιά στην μπαρα το σχετικό εικονίδιο του task manager γιατι?? οταν γυριζω απο το spb στο sense εμφανιζετε κανονικα:blink: ..

Κολαει με το spb??

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται κάρτες...ούτε εγώ έχω. Απλά συνδέεις έναν λογαριασμό σου και στέλνεις με web banking(ή μπορείς να το κανεις και στην τράπεζα αλλά έχει μεγάλη προμήθεια) έμβασμα εσωτερικού (στα στοιχεία που λέει στο TOP UP tab του paypal ) τα λεφτά που θέλεις και μπαίνουν στο paypal σου.
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν ασχολουμε με καρτες και δεν μπορω να παραγγειλω απο εξωτερικο.

Τελος παντον εαν παραγγειλει καποιος απο θεσσαλονικη να παρει και για εμενα και του πληρωνω και την δικια του..(pm)

Μια ερωτηση τωρα: εχω βαλει το spb και δεν μου εμφανιζει πάνω δεξιά στην μπαρα το σχετικό εικονίδιο του task manager γιατι?? οταν γυριζω απο το spb στο sense εμφανιζετε κανονικα:blink: ..

Κολαει με το spb??

 

To shell εχει δικο του task manager που ειναι πολυ ευχρηστος!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει μια Rom με την εμφανιση της Official και απαλαγμενη απο τα επιπλεον προγραμματα και γενικος mods ! Ας δοκιμασει τις Rom του qbus ειναι τρομερες ...

αμα ειχατε i900 σιγουρα θα τον ξερεται απο το modaco ειναι μορφη ;)

Link to comment
Share on other sites

O task manager του spb πραγματι ειναι καλος αλλα με το προηγουμενο ειχε με ενα πατημα να κλεινουν ολλες οι εφαρμογες (σου ελεγε και ποσοστα %),τελος παντον με μια συντομευση του spb γινετε η δουλεια.

Ασχετο αλλα το Shell- Sense Switcher ειναι ολα τα λεφτα,πηδας απο το ενα στο αλλο πανευκολα με 2 συντομευσεις..;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τισ επαφες μου πως μπορω να της περασω στο τηλ μου τισ εχω στο outlook κανχ συχρονισμο αλλα μου βγαζει σφαλμα και δεν κανει τιποτα ....
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν ασχολουμε με καρτες και δεν μπορω να παραγγειλω απο εξωτερικο.

Τελος παντον εαν παραγγειλει καποιος απο θεσσαλονικη να παρει και για εμενα και του πληρωνω και την δικια του..(pm)

Μια ερωτηση τωρα: εχω βαλει το spb και δεν μου εμφανιζει πάνω δεξιά στην μπαρα το σχετικό εικονίδιο του task manager γιατι?? οταν γυριζω απο το spb στο sense εμφανιζετε κανονικα:blink: ..

Κολαει με το spb??

 

μπορουμε να βρουμε την μεγαλη μπαταρια στην Θεσσαλονικη γνωριζει κανεις??

Εγώ είχα παραγγείλει 2 μπαταρίες, και ως εκ τούτου έχω μια 1700αρα διαθεσιμη.

Θα πρεπει ομως να βολεψει να ανεβω στη Θεσσαλονικη ή να κατεβεις εσυ για μπανιο στην Κατερινη.

Οσο για task manager για το SPB, εγω βρηκα σαν καλυτερη λυση το

ArkSwitch. Ειναι ενα προγραμματακι που τρεχει στο παρασκηνιο και πατωντας

στο εικονιδιο της Εναρξης των Windows (πανω αριστερα) ανοιγει το μενου των

ενεργων προγραμματων, απο οπου μπορεις να επαναφερεις ή να κλεισεις οποιο

θελεις.

Αν θελεις δοκιμασε το και αν δε γουσταρεις, απεγκατεστησε το.

Για τη μπαταρια, αν θελεις επικοινωνησε.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει μια Rom με την εμφανιση της Official και απαλαγμενη απο τα επιπλεον προγραμματα και γενικος mods ! Ας δοκιμασει τις Rom του qbus ειναι τρομερες ...

αμα ειχατε i900 σιγουρα θα τον ξερεται απο το modaco ειναι μορφη ;)

 

να σε ρωτήσω κάτι φίλε μου, οι rom που λες στέλνουν ελληνικούς χαρακτήρες στα sms ή στέλνουν παπάκια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κανείς την Googy 3.4 ROM, που έχει WM6.1 και Manila 2.5. Την έχω βάλει από χθες το βράδυ και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές. Ισως η πιό γρήγορη ROM που έχω δοκιμάσει ποτέ με manila 2.5. Μου θυμίζει τις παλιές καλές μέρες με WM6.1, που σχεδόν δεν θυμάμαι πλέον! :-)

 

Υ.Γ. Να σας ενημερώσω για μιά δυσκολία που είχα όταν την εγκατέστησα. Είχα κάνει backup τις επαφές, μηνύματα, emails κλπ με το Spb Backup από την TESS Prime IV (WM6.5) αλλά με το restore πάθαινε κάτι το manila και κόλαγε (μετά hard reset και πάλι από την αρχή). Μετά από κανα δυό δοκιμές κατάφερα να επαναφέρω επαφες/μηνύματα/email/myDocuments κάνοντας backup/restore τις επαφές/μηνύματα με PIM Backup και email/MyDocuments με Spb Backup.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να απενεργοποιήσω τελείως το 3g έβαλα το nodata αλλα στην οθόνη μου πάρχει το 3g.επίσης μερικές φορές εμφανίζεται ένα Ε ή ενα Η.Λίγο βοήθεια γιατι μου έχει σπάσει τα νεύρα.
Link to comment
Share on other sites

1) Start > Settings > Connections > Advanced Connection > Disable (κλείνει το Η)

 

2) Manilla > Settings > Wireless Settings > 3G > Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησει ακομα δεν μπορω να κανω συχρονισμο δεν μπορω να καταλαβω γιατι... που μπορω να βρω ελληνικη ρομ ομως να εχει και το manila επανω???? ξερει κανεις ???
Link to comment
Share on other sites

1) Εγώ το πήγα στη εγγύηση και μου έκαναν δωρεάν αλλαγή οθόνης. Εμένα ήταν σταθερά σε 3 σημεία και το σχήμα τους άλλαζε σε εμβαδόν (μεγάλωνε), για περίπου 5-6 μέρες, οπότε και το πήγα.

 

Έχοντας διαβάσει όλες τις αναφορές του φαινομένου το οποίο κατά το XDA το ονομάζουν Newton Ring, λένε ότι ουσιαστικά γίνεται μία αποκόλληση των φιλμ του digitizer και καταλήγει στο να δημιουργεί αυτά σημάδια ή σε άλλες περιπτώσεις, όπως η δική μου, μία φαρδιά γραμμή στο κέντρο της οθόνης που μοιάζει σαν να έχει υγρασία ή κάποια λαδιά από κάτω. Το θέμα είναι ότι από χώρα σε χώρα και από αντιπρόσωπο σε αντιπρόσωπο, διαφέρει κατά πόσο το περνάνε ως εγγύηση ή όχι. Ο φίλος energeiakos φαίνεται ότι το κατάφερε να το περάσει ως εγγύηση άρα έχουμε ήδη μία περίπτωση που η ελληνική HTC το αναγνωρίζει ως κατασκευαστικό λάθος.

 

Η ερώτηση τώρα είναι η εξής. Εγώ το έχω αγοράσει από Expansys τέλη Απριλιού 2009, όταν σχεδόν πρωτογβήκε. Στην Ελλάδα η εγγύηση αν δεν κάνω λάθος είναι μόνο ένα έτος, αλλά στην Ευρώπη (συμπεριλμβανομένου της Ελλάδος) ως οδηγία της Ευρωπαικής ένωσης, είναι 2 έτη. Άρα αν τους το πάω θα μου το φτιάξουν και εμένα ή όχι? ηδού η απορία????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Πιθανότατα θα αγοράσω το διαμαντάκι την δευτέρα,used,και διαβάζοντας το topic μου έχουν δημιουργηθεί κάποιες απορίες.

Η συσκευή έχει επάνω τα 6.1,να τα αναβαθμίσω σε 6.5 ή όχι.

Για να κάνουμε Hardspl πρέπει να πληρώσουμε ή λάθος κατάλαβα?(xda-developers).

Tέλος (για τώρα:p) η ROM ακολουθείται απο συγκεκριμένη radio ή βάζουμε όποια θέλουμε εμείς?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και εάν κάτσει θα τα λέμε τακτικά.

 

Tελικά το πήρα σήμερα και φοράει τα εξείς:

Εκδ.λειτ.συστ.5.2.21887(21887.5.0.86)

Εκδ.Manila 2.5.20121226.0

Εκδ.Rom 2.53.482.4 (76952) ELL

Εκδ.radio 4.49.25.91

Απο τα παραπάνω το μόνο που βρήκα είναι το ότι δεν πληρώνουμε για το HardSpl

 

1) Start > Settings > Connections > Advanced Connection > Disable (κλείνει το Η)

 

2) Manilla > Settings > Wireless Settings > 3G > Off

 

Mου είναι στα ελληνικά και δεν τα βρίσκω.Και σε προηγούμενο post που είχαν ρωτήσει και του απαντήσαν(έναρξη-κλπ) πάλι δεν τα βρήκα.

 

Edit: Δεν μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές του outlook με την συσκευή μέσω του Windows Mobile Device Center 6.Μου ζήτησε την πρώτη φορα το αρχείο .pst και μετα ενώ μου δείχνει ότι έκανε sync δεν τις μετέφερε τις επαφές στο κινητό.Ιδεά κανείς???

Edited by phonez
Πρόσθεση μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σε ολους! γνωριζει καποιος αν παιρνει το diamond 2 τους χαρτες Garmin? (και στα windows 6.5?) ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μερικές ερωτήσεις .

Σχετικά με τον core player , όταν προσπαθώ να τρέξω ένα αρχείο avi ,μου λέει οτι επιτρέπεται η αναπαραγωγή μέχρι μια συγκεκριμένη ανάλυση.Δεν θυμάμαι ακριβώς το μήνυμα αλλά λέει κάτι σαν μέχρι 1024χ840 (με μεγάλη επιφύλαξη). Τι πρέπει να κάνω;

 

Στα προγράμματα του WebVirus δεν μπορώ να βρώ τον opera 10 .Αν το βρώ και το εγκαταστήσω ,μπορώ να απεγκαταστήσω τον opera 9 (να φύγει και η συντόμευση του απο τα προγράμματα);

 

Τώρα τελευταία ,όταν ανοίγω τον opera 9 ,προσπαθώ ώρες να κάνω την οθόνη να ''γυρίσει'' στα πλάγια αλλά τίποτα. Όταν όμως το κάνω στις ειδοποιήσεις ''γυρίζει'' αμέσως!!!

 

Πως μπορώ να δω αν μου αρέσει μια cooked rom πριν μπω στην διαδικασία να την εγκαταστήσω ;

 

Οι υπόλοιπες ερωτήσεις αργότερα :p

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρε παιδια δεν υπαρχει ελληνικη τελευταια ρομ με manilla ελληνικη ????????? τωρα εβαλα την energy

ΜΕ ΡΑΔΙΟ 4.49.25.17

ROM DATE 11.20.09

ROM VERSION 13.MAY.2010 wwe

manila version 2.5.20121225

os version 5.2.23569.5.5.0

ειναι αγλικη εγω θα ηθελα οπως ειναι αυτη αλλα να ειναι ολα ελληνικα

υπαρχει???????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σε ολους! γνωριζει καποιος αν παιρνει το diamond 2 τους χαρτες Garmin? (και στα windows 6.5?) ευχαριστω πολυ!

Τους παιρνει μια χαρα και ειναι το καλυτερο απ'ολα.

 

Καλησπέρα

Μερικές ερωτήσεις .

Σχετικά με τον core player , όταν προσπαθώ να τρέξω ένα αρχείο avi ,μου λέει οτι επιτρέπεται η αναπαραγωγή μέχρι μια συγκεκριμένη ανάλυση.Δεν θυμάμαι ακριβώς το μήνυμα αλλά λέει κάτι σαν μέχρι 1024χ840 (με μεγάλη επιφύλαξη). Τι πρέπει να κάνω;

 

Στα προγράμματα του WebVirus δεν μπορώ να βρώ τον opera 10 .Αν το βρώ και το εγκαταστήσω ,μπορώ να απεγκαταστήσω τον opera 9 (να φύγει και η συντόμευση του απο τα προγράμματα);

 

Τώρα τελευταία ,όταν ανοίγω τον opera 9 ,προσπαθώ ώρες να κάνω την οθόνη να ''γυρίσει'' στα πλάγια αλλά τίποτα. Όταν όμως το κάνω στις ειδοποιήσεις ''γυρίζει'' αμέσως!!!

 

Πως μπορώ να δω αν μου αρέσει μια cooked rom πριν μπω στην διαδικασία να την εγκαταστήσω ;

 

Οι υπόλοιπες ερωτήσεις αργότερα :p

 

Ευχαριστώ

Οταν μετατρεπεις το βιντεο δοκιμασε 800 Χ 480.

Ο Opera ειναι στοιχειο της ROM. Δεν μπορεις να το ξεφορτωθεις.

 

τελικα βρε παιδια δεν υπαρχει ελληνικη τελευταια ρομ με manilla ελληνικη ????????? τωρα εβαλα την energy

ΜΕ ΡΑΔΙΟ 4.49.25.17

ROM DATE 11.20.09

ROM VERSION 13.MAY.2010 wwe

manila version 2.5.20121225

os version 5.2.23569.5.5.0

ειναι αγλικη εγω θα ηθελα οπως ειναι αυτη αλλα να ειναι ολα ελληνικα

υπαρχει???????

Επισημη, τι αλλο;

Edited by kolkoskylo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...