Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι δεν μιλάω για την energy. μιλάω για το κανονικό το πρόγραμμα το max sense χωρίς tweaks και ιστορίες απο τον energy. δεν έχω φορτώσει την ρομ του energy οπότε δεν ξέρω πως δείχνει εκεί το max sense

ωραία όταν την περάσεις πές μας εντυπώσεις, αν και δεν νομίζω να έχει κάνει κανένα tweak και καμία ιστορία..:)

edit: που να έρθει και ο συνδιασμός dinik με maxsense(για energy πάντα μιλάμε)...όλα τα λεφτά!

Edited by scarface5323
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το προβλημα που ειχα πει παραπανω παραμενει....ουτε κανενα pc βλεπει το τηλεφωνο,ουτε αυτο κανενα pc(μεσω usb)...τι να κανω ουτε hard reset επιασε ουτε τπτ....μια βοηθεια παρακαλω....
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πολλούς οδηγούς για να περάσω custom ROM αλλά τίποτα για το αν γίνεται να μην κάθομαι να κάνω πάλι εγκαταστάσεις/ρυθμίσεις. π.χ. Τα προγράμματα που έχω στην κάρτα μνήμης ( και οι ρυθμίσεις τους ) λογικά θα παραμείνουν έτσι δεν είναι ?
no sig...
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα απιστευτο προβλημα απο χτες.

απο καποια στιγμη που εγκατεστησα κατι στο τηλεφωνο ( το topaz tweeks ) νομιζω , η συσκευη δεν ανοιγε και εκανε συνεχεια επανεκινησεις.

μετα απο αυτο , ξαναπερναω την ρομ κανω hard reset και το προβλημα παραμενει.

δοκιμαζω αλλη ρομ πιο παλια ... παλι τα ιδια , εκει που παει να ανοιξει ξανακανει restart .

το κουφο ειναι οτι αν βαλω την πρωτη ρομ , την 140 ... ανοιγει και λειτουργει κανονικα ...

δοκιμασα μετα απο την 140 να ξαναβαλω την τελευταια παλι τα ιδια ...

το εχει παθει κανεις?

στο xda το εχει παθει καποιος απο ΕλλΑΔΑ αλλα δεν ειδα να εχει βρει λυση . δοκιμασα ολες τις official rom και η συσκευη δουλευει μονο με την πρωτη..

επισης δοκιμασα και εβαλα ρομ και απο αλλο pc μηπως παιζει κατι ... αλλα τζιφος ...

Edited by Bxtrm
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.εχω το διαμαντι 2 και θα ηθελα να ρωτησω κατι.υπαρχει κανενα προγραμμα που να βαλω μεσα λιστες φαρμακων?κατι σαν τον ΕΟΦ ισως.ειδα ενας φιλος που εχει το iphone οτι κατεβασε ενα τελειο προγραμμα απο το itunes ενα τελειο τετοιο προγραμμα(μεχρι και τιμες λεει) και μαλιστα στα ελληνικα. θελω πολυ μια τετοια λιστα-ευρετηριο αλλα δεν λεει να αλλαξω κινητο γι ανα εχω την λιστα.μπορει να με βοηθησει καποιος?υπαρχει κατι τετοιο για htc? αλλιως θα παω να παρω το iphone........ παροτι το htc το εχω 1,5χρονο.σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα απιστευτο προβλημα απο χτες.

απο καποια στιγμη που εγκατεστησα κατι στο τηλεφωνο ( το topaz tweeks ) νομιζω , η συσκευη δεν ανοιγε και εκανε συνεχεια επανεκινησεις.

μετα απο αυτο , ξαναπερναω την ρομ κανω hard reset και το προβλημα παραμενει.

δοκιμαζω αλλη ρομ πιο παλια ... παλι τα ιδια , εκει που παει να ανοιξει ξανακανει restart .

το κουφο ειναι οτι αν βαλω την πρωτη ρομ , την 140 ... ανοιγει και λειτουργει κανονικα ...

δοκιμασα μετα απο την 140 να ξαναβαλω την τελευταια παλι τα ιδια ...

το εχει παθει κανεις?

στο xda το εχει παθει καποιος απο ΕλλΑΔΑ αλλα δεν ειδα να εχει βρει λυση . δοκιμασα ολες τις official rom και η συσκευη δουλευει μονο με την πρωτη..

επισης δοκιμασα και εβαλα ρομ και απο αλλο pc μηπως παιζει κατι ... αλλα τζιφος ...

τις ρομ τις παιρνάς με hardspl?

Link to comment
Share on other sites

τις ρομ τις παιρνάς με hardspl?

Oχι , μονο official ρομ περναω . διαβασα οτι ο φιλος στο xda που ειχε το ιδιο προβλημα εχει δοκιμασει παρα πολλες cooked ρομς και το προβλημα παραμενει.

για να κανω update απο την καρτα χρειαζομαι hardspl? γιατι μονο αυτο δεν δοκιμασα ...

προσπαθω με τον bootloader να περασω καινουρια ρομ απο την καρτα και λεει no image file ...

Link to comment
Share on other sites

Oχι , μονο official ρομ περναω . διαβασα οτι ο φιλος στο xda που ειχε το ιδιο προβλημα εχει δοκιμασει παρα πολλες cooked ρομς και το προβλημα παραμενει.

για να κανω update απο την καρτα χρειαζομαι hardspl? γιατι μονο αυτο δεν δοκιμασα ...

προσπαθω με τον bootloader να περασω καινουρια ρομ απο την καρτα και λεει no image file ...

 

φαντάζομαι ότι είσαι νέος στα pda Και για αυτό δεν ξέρεις.

 

πρέπει πριν περάσεις κάποια ρομ cooked να έχεις βάλει το HardSPL στο τηλέφωνό σου, αλλιώς δεν παίζει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520312

 

 

ΥΓ. ΒΓΗΚΕ 1.8 COOKIETAB!!! ο τυπάς είναι πολύ μπροστά. τι max και πράσσινα άλογα.

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον την πατησα και πρεπει να το παω για επισκευη το εχουν παθει κι αλλοι απ'οτι ειδα στοθσ xda.....πως κανουμε hardspl relocker ομως χωρις usb θυρα?:dash:
Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι ότι είσαι νέος στα pda Και για αυτό δεν ξέρεις.

 

πρέπει πριν περάσεις κάποια ρομ cooked να έχεις βάλει το HardSPL στο τηλέφωνό σου, αλλιώς δεν παίζει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520312

 

 

ΥΓ. ΒΓΗΚΕ 1.8 COOKIETAB!!! ο τυπάς είναι πολύ μπροστά. τι max και πράσσινα άλογα.

το είδα και εγώ, αλλά πολλοί λένε ότι στην 6june δεν μπορείς να δημιουργήσεις sms..(και mms χωρίς να είμαι σίγουρος..)

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι ότι είσαι νέος στα pda Και για αυτό δεν ξέρεις.

 

πρέπει πριν περάσεις κάποια ρομ cooked να έχεις βάλει το HardSPL στο τηλέφωνό σου, αλλιώς δεν παίζει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520312

 

 

ΥΓ. ΒΓΗΚΕ 1.8 COOKIETAB!!! ο τυπάς είναι πολύ μπροστά. τι max και πράσσινα άλογα.

 

ειμαι πολυ παλιος με pda απλα εχω πολλα χρονια να περασω cooked rom .

τελος παντων , σημερα δοκιμασα και cooked roms με wm6.5, και παλι εχω το ιδιο προβλημα . η συσκευη δεν ξεκιναει , κανει restart μολις φτανει στο λογοτυπο των windows. η ρομ που περασα ειναι αυτη Energy.TOPAZ.23569.Sense2.5.Cookie.May.28.7z.

ειδα οτι ο φιλος που ειχε το προβλημα εχει γραψει εδω μεσα παλιοτερα , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2986885#post2986885, έλπιζω να βρηκε λυση και να με βοηθησει αν δει το post.

Link to comment
Share on other sites

παιδες το diamond σημερα μας αφησε χρονους.... παει να κανει boot , δειχνει την αρχη οθονη που γραφει την λεξη HTC με τα πρασινα γραμματα και μετα καπουτ....

 

 

ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

παιδες το diamond σημερα μας αφησε χρονους.... παει να κανει boot , δειχνει την αρχη οθονη που γραφει την λεξη HTC με τα πρασινα γραμματα και μετα καπουτ....

 

 

ιδεα???

αν ειναι το ιδιο προβλημα με το δικο μου , βαλε την πρωτη ρομ με windows 6.1.

ειναι αυτη εδω RUU_Topaz_HTC_ELL_1.40.482.4_Radio_Signed_Topaz_61.20t.25.10_3.43.25.19_Ship.exe

Link to comment
Share on other sites

και τι κερδιζω με αυτο;
κερδιζεις οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις μεχρι να βρουμε τι φταει η μεχρι να το στειλουμε στο service

δεν ειναι προγραμμα αυτο που σου εγραψα. ειναι η επισημη ρομ που ειχε το κινητο περυσι τετοιον καιρο. και για να μπορεσεις να το βαλεις πρεπει να μπεις πρωτα στον bootloader.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε να βάλετε official rom, μετά βγάλτε το HardSPL.

 

βάλτε πάλι το HardSPL, δοκιμάστε και το τελευταίο, αλλά και το προτελευταίο. και μετά σηκώστε μια cooked rom πάλι.

 

όσο για το 1.8, εγώ δεν έβαλα απο ρομ, αλλά cab κατευθείαν. μην βάλεις ρομ, γιατί θα βγεί νέο cookie version σε πολύ λίγο

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω αναφερω το ιδιο πρόβλημα. με την τελευταία επίσημη ρομ ξαφνικά μολις κανω boot κολάει η οθόνη δεν μπορω να πληκτρολογίσω τον κωδικο και μετα απο δυο τρια ρεσετ μπαινω λειτουργει για λιγο και μετα παλι παγώνει η οθόνη. και ξανα τα ιδια. τη να κανω? ανα βαλω παλιοτερη ρομ είναι εύκολο αυτό? ή απαιτει κάτι άλλο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε να βάλετε official rom, μετά βγάλτε το HardSPL.

 

βάλτε πάλι το HardSPL, δοκιμάστε και το τελευταίο, αλλά και το προτελευταίο. και μετά σηκώστε μια cooked rom πάλι.

 

όσο για το 1.8, εγώ δεν έβαλα απο ρομ, αλλά cab κατευθείαν. μην βάλεις ρομ, γιατί θα βγεί νέο cookie version σε πολύ λίγο

ρε συ... ,με ποια λογικη να τα κανω ολα αυτα για να δουλεψει το κινητο ?

τωρα δεν εχω HARD SPL .. Kαι δεν ειχα ουτε οταν μου διμιουργηθηκε το προβλημα ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω αναφερω το ιδιο πρόβλημα. με την τελευταία επίσημη ρομ ξαφνικά μολις κανω boot κολάει η οθόνη δεν μπορω να πληκτρολογίσω τον κωδικο και μετα απο δυο τρια ρεσετ μπαινω λειτουργει για λιγο και μετα παλι παγώνει η οθόνη. και ξανα τα ιδια. τη να κανω? ανα βαλω παλιοτερη ρομ είναι εύκολο αυτό? ή απαιτει κάτι άλλο?

ευχαριστω

αν βαλεις την επισημη 1.40.... δεν απαιτει τιποτε . απλα την τρεχεις με συνδεμενο το κινητο και μπαινει...

δοκιμασε το και πες μας ...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς παιδιά αν και έβαλα και παλιότερες rom δεν δουλευει με τπτ. δεν ανταποκρίνεται η οθόνη. όποτε πάω για τηλ. μιας και το κινητό είναι εκτός εγγύησης

εκτός αν ξέρετε κάποιον για service. βεβαια το εχω αγοράσει απο το expansys και δεν ξερω αν με καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

ρε συ... ,με ποια λογικη να τα κανω ολα αυτα για να δουλεψει το κινητο ?

τωρα δεν εχω HARD SPL .. Kαι δεν ειχα ουτε οταν μου διμιουργηθηκε το προβλημα ...

 

νόμιζα ότι το είχες περασμένο. αυτό που λες δεν μπορεί να είναι κάτι διαφορετικό απο ρομ. δεν δοκιμάζεις σε αυτή τη περίπτωση να σηκώσεις και μία cooked?

 

δυστυχώς παιδιά αν και έβαλα και παλιότερες rom δεν δουλευει με τπτ. δεν ανταποκρίνεται η οθόνη. όποτε πάω για τηλ. μιας και το κινητό είναι εκτός εγγύησης

εκτός αν ξέρετε κάποιον για service. βεβαια το εχω αγοράσει απο το expansys και δεν ξερω αν με καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπεία

 

και εσύ πρόβλημα? όλο και κάτι κοινό θα έχετε δεν μπορεί. ξεκινάει το τηλέφωνο αλλά δεν παίζει η οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

νόμιζα ότι το είχες περασμένο. αυτό που λες δεν μπορεί να είναι κάτι διαφορετικό απο ρομ. δεν δοκιμάζεις σε αυτή τη περίπτωση να σηκώσεις και μία cooked?

 

 

 

και εσύ πρόβλημα? όλο και κάτι κοινό θα έχετε δεν μπορεί. ξεκινάει το τηλέφωνο αλλά δεν παίζει η οθόνη?

 

δοκιμασα και cooked .. το τηλεφωνο σταματαει λιγο μετα , εκει που παει να μπουταρει το logo των windows.

μονο με την 1.40 με τα 6.1 ανοιγει κανονικα....

μαλλον θα φυγει για το service

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και cooked .. το τηλεφωνο σταματαει λιγο μετα , εκει που παει να μπουταρει το logo των windows.

μονο με την 1.40 με τα 6.1 ανοιγει κανονικα....

μαλλον θα φυγει για το service

 

Να δεις που το hardspl θα ειναι υπευθυνο για ολα αυτα...δεν μπορω να βρω κατι αλλο κοινο..για ψαχτε το

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...