Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ψάχνω από e-bay να πάρω κανα δύο screen protector για να έχω γιατί αυτό που ερχόταν με τη συσκευή τα φτυσε.

 

Αυτά εδώ πιστεύετε ότι αξίζουν η υπάρχει περίπτωση να αφήσουν τίποτα στίγματα στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα,

κάθε φορά που κάνω restart το κινητό μου, μου εμφανίζετε στα εισερχόμενα ένα sms ενός φίλου μου που μου το είχε στείλει πριν 3-4 εβδομάδες, το σβήνω, κάνω restart πάλι το ίδιο, απο τότε έχω αλλάξει 3-4 Roms και hardreset και τα λοιπά και τίποτα,

επίσης θα ήθελα μια βοήθεια για το πώς να αφερέσω τον λογαριασμό email που είχα βάλει επειδή δεν θέλω να με ειδοποιεί ποιά, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ειμαι ετοιμος να βαλω τη νεα rom και εβαλα το Pim backup για να παρω backup πριν το update. Ελα ομως που μου πεταει συνεχεια μηνυματα για "internal error (2)" στο log του!!

Την πρωτη φορα σκεφτηκα οτι εφτεγε το manilla. Εβαλα το default home screen των windows και εκανα restart.... αλλα παλι εχω τα errors....

Χρησιμοποιω την 2.8 για win2005

Τι κανω λαθος? :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Παράξενο, συνήθως δεν έχουμε πρόβλημα με το PIM Backup και σε διάφορες rom.

 

Μπορείς εναλλακτικά να δεις και τη λύση του Spb Backup. Μπορείς μετά να επαναφέρεις μόνο την PIM πληροφορία (επαφές, sms, calendar κτλ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λυθηκε το προβλημα! :D

Επρεπε να του δωσω προορισμο "Καρτα Αποθηκευσης" καθως το "Storage Card" που ειχε by default το μπερδευε!!

Επισης αφαιρεσα την επιλογη create temp files in memory (για να εξασφαλισω οτι δεν το κοβει η free μνημη του τηλεφωνου)

Ευχαριστω για την απαντηση!

Βαζω την νεα rom και εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλη την παρέα.

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο; " http://cgi.ebay.co.uk/Haute-Capacite-Batterie-pr-HTC-Touch-Diamond2-Diamond-2-/140373004192?cmd=ViewItem&pt=FR_JG_T%C3%A9l%C3%A9phonie_Accessoires_Mobiles&hash=item20aee20fa0 "

Είναι αξιόπιστο ή θα βγάλει υγρά η μπαταρία και μετά πάει περίπατο η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έστειλαν e-mail και μου είπαν ότι πιθανώς να αργήσει μια εβδομάδα, λόγω της τέφρας που υπάρχει πάνω από την Ευρώπη. Πάντως μεταξύ Χονγκ - Κονγκ (από όπου προέρχεται νομίζω η μπαταρία) και Αθήνας δεν υπάρχει αεροπορικό πρόβλημα. Θα δούμε.

Μόλις την δουλέψεις πες μας και εσύ τις εντυπώσεις σου.

Την 1700αρα μπαταρία την δουλεύω κανα δυο βδομάδες.Όντως κρατάει πιο πολύ όπως έχει αναφερθεί και από άλλους που την χρησιμοποίησαν.Έμενα μου πάει περίπου δύο μέρες χωρίς να κλείσω το κινητό το βράδυ.Χωρίς ιντερνετ και μηνύματα.Μόνο ομιλία(αρκετή θα έλεγα)και ενασχόληση με παιχνίδια και προγράμματα.Έχω τα 6.5 τελευταία αναβάθμιση από το επίσημο site και δεν έχω απενεργοποιήσει το manilla.Ελπίζω να βοήθησα με τις εντυπώσεις.Να ευχαριστήσω πάλι όλους αυτούς που με την πολύτιμες συμβουλές τους μέσα από εδώ μας βοηθούν και μας δίνουν λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι αξιόπιστο ή θα βγάλει υγρά η μπαταρία και μετά πάει περίπατο η συσκευή;

 

Δεν έχουν αναφερθεί ποτέ τέτοιου είδους προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν αναφερθεί ποτέ τέτοιου είδους προβλήματα.

 

Απο οσο θυμαμαι ομως κανεις δεν εχει δοκιμασει την 2100mAh με αλλο καπακι.Αν παιζει καποιο ρολο αυτο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε forums του εξωτερικού που διαβάζω, ούτε για αυτές οι μπαταρίες έχουν αναφερθεί τέτοια προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε forums του εξωτερικού που διαβάζω, ούτε για αυτές οι μπαταρίες έχουν αναφερθεί τέτοια προβλήματα.

 

Α οκ τοτε γιατι εγω διαβαζω για κινητα μονο εδω.

Αν εξαιρεσει κανεις την καταναλωση και την μικρη αργοπορια του κινητου η Energy rom 6.5.5 με εχει βολεψει αφανταστα.Ακομα κι αν μερικες φορες σκεφτομαι να ξαναγυρισω στην 6.5 για καλυτερη καταναλωση και να ξανακανω το κινητο μου να πεταει τελικα δεν το κανω.Ειναι τοσο βολικη...Οτι χρειαζομαι το εχει!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο θυμαμαι ομως κανεις δεν εχει δοκιμασει την 2100mAh με αλλο καπακι.Αν παιζει καποιο ρολο αυτο.

Καλημερα. Εγω εχω 2 μπαταριες 2600Mah (για το στρατο) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το μονο αρνητικο ειναι πως το κινητο γινεται λιγο βαρυ και σχεδον διπλασιο σε μεγεθος. Αλλα βγαζει περιπου 8 ωρες βιντεο με τερμα φωτεινοτητα με core player. Αυτα, ελπζω να βοηθησα.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εβαλα πριν 2 μερες την τελευταια ρομ με το manilla 2.5 και εχω ενα προβλημα στα "προσωπα". Παταω "Ανοιγμα ηλεκτρονικου Αλμπουμ Facebook" σε μια επαφη. Μου λεει ολα τα διαθεσιμα αλμπουμ, αλλα οταν μπαινω στο αλμπουμ δε καταφερνει να κατεβασει τις εικονες! Βγαζει το σηματακι του στοπ σε καθε εικονα... Πατοντας μια εικονα προσπαθει να την ανοιξει full screen, αλλα δε τα καταφερνει παλι... (μαυρη σελιδα με ενα σηματακι σαν ρολοι στη μεση)

Το εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εγω εχω 2 μπαταριες 2600Mah (για το στρατο) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το μονο αρνητικο ειναι πως το κινητο γινεται λιγο βαρυ και σχεδον διπλασιο σε μεγεθος. Αλλα βγαζει περιπου 8 ωρες βιντεο με τερμα φωτεινοτητα με core player. Αυτα, ελπζω να βοηθησα.

 

Φίλε s2t2s

Μπορείς να αναφέρεις τον πωλητή από τον οποίο αγόρασες τις μπαταρίες μιας και τις έχεις και δοκιμασμένες. Με ενδιαφέρει άμεσα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο αρχειο .cab που να βαζει την επιλογη Action(κι οτι βρισκοταν μεσα οπως στην 6.5.5 Energy Rom) κατω αριστερα στην Home screen;Ηταν πολυ βολικο αυτο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Τι εννοεις να το εγκαταστησω χωριστα;Εγω εβαλα το πρωτο .cab.Χρειαζομαι και το αλλο;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε s2t2s

Μπορείς να αναφέρεις τον πωλητή από τον οποίο αγόρασες τις μπαταρίες μιας και τις έχεις και δοκιμασμένες. Με ενδιαφέρει άμεσα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

check :

 

http://cgi.ebay.com/2600mAh-EXTENDED-BATTERY-HTC-Touch-Diamond-2-II-/260555140834?cmd=ViewItem&pt=PDA_Accessories&hash=item3caa4beee2

 

http://cgi.ebay.com/2600mAh-Extended-Battery-HTC-Diamond-2-2rd-II-Cover-/170481364469?cmd=ViewItem&pt=PDA_Accessories&hash=item27b17b2df5

 

http://cgi.ebay.com/Extended-Battery-Cover-HTC-Touch-Diamond-2-II-/180473559380?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a050ff954

 

 

ή κανε αναζητηση htc diamond 2 battery και θα βρεις πολλες ακομη ;)

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Τι εννοεις να το εγκαταστησω χωριστα;Εγω εβαλα το πρωτο .cab.Χρειαζομαι και το αλλο;

 

Όχι ok. Απλά εννοούσα ότι πρόκειται για ξεχωριστή εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , έχω ενα πρόβλημα που μου έχει σπάσει τα νεύρα , πολλές φορές το κινητό χάνει την ώρα κ την δείχνει λάθος .Ξέρει κάποιος τι φταίει ?
Link to comment
Share on other sites

Όχι ok. Απλά εννοούσα ότι πρόκειται για ξεχωριστή εφαρμογή.

 

Και κατι αλλο Γιαννη.Το μονο που δεν λειτουργει με το Action ειναι το bluetooth και το λενε κι εκει.Λεει στους xda-developers να βαλουμε ενα .exe αρχειο αλλα και παλι δεν μου λειτουργει.Εχεις καμια λυση και γι'αυτο φιλε μου εσυ που εχεις μια λυση για ολους;;;!!! :D

Επισης (ναι το ξερω σε επρηξα :wacko: ) εβαλα την 6.5 rom του Tess για αλλαγη και για λιγοτερη καταναλωση μπαταριας κυριως και εκανα οπως ειχες πει σε παλιοτερο ποστ σου στην registry την αλλαγη του αριθμου απο 409 σε 408.Στην Energy rom πετυχε αλλα στην Tess ενω πετυχε στο μανιλα δεν πετυχε στην καθετη μπαρα των ονοματων στις επαφες.Καπου εχετε βαλει ενα .cab αρχειο αλλα οσο κι αν εψαξα δεν το βρηκα.

Ευχαριστω!!!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , έχω ενα πρόβλημα που μου έχει σπάσει τα νεύρα , πολλές φορές το κινητό χάνει την ώρα κ την δείχνει λάθος .Ξέρει κάποιος τι φταίει ?

 

Εχεις βαλει το Destinator;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...