Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το πως επιστρέφουμε στον άτιμο τον SPL που είχε από τη μάνα της η συσκευή δεν μπορεί να βοηθήσει κάποιος;:rolleyes:

Μπορείς άνετα, πλέον δεν είναι καθόλου απαραίτητη.

Eγω δεν το χω χρησιμοποιησει ποτε.

Καθίστε ρε παιδιά... Και πως παίζετε δηλαδή bubble breaker χωρίς πενάκι;:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

athanaso77 τα προγραμματα αυτα που μπορω να τα βρω?

 

Το Resco Explorer δεν είναι δωρεάν.Τα υπόλοιπα μπορείς να τα βρείς και με μια αναζήτηση στο google ή στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν το χω χρησιμοποιησει ποτε.

 

 

 

Βαλε το 7 με το skin του panosha.Θα το βρεις στο navimania.gr

 

Το εβαλα αυτο το skin αλλα δεν μου δουλεψε. Δεν βγενει δηλαδή ο destinator για αυτες τις αναλυσεις;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο,εμενα με την εκδοση 7.0.0.588.11 και το skin panosha 801 λειτουργει αψογα.

 

Φίλε μου zyp3r έχεις απόλυτο δίκαιο με αυτή την έκδοση και το panosha δουλεύει άψογα!!!! Βγαίνω βόλτα για να το δοκιμάσω

 

Σε 'χαριστώ πολύ :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω άλλη μια ερώτηση, αν περάσω κάποια μαγειρεμένη ρομ, αυτά που είδα και χρησιμοποίησα στο πρώτο ποστ του HD2 μπορώ να τα χρησιμοποιήσω?

πιο πολύ με ενδιαφέρει η αλλαγή στην μπάρα των επαφών και το πληκτρολόγιο να μετατραπεί σε ελληνοαγγλικο.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος γνωστης GPS μπορει να με βοηθησει? Εγκατεστησα επιτυχως το iGO 8.3. Ολα καλα.

 

Εχω προσπαθησει να εγκαταστησω το Destinator και καθε φορα που το τρεχω και για οσο χρονο ειμαι στην εφαρμογη μου βγαινει σαν pop-up η οθονη των συμβολων (Symbols).

 

Ξερει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Καποιος γνωστης GPS μπορει να με βοηθησει? Εγκατεστησα επιτυχως το iGO 8.3. Ολα καλα.

 

Εχω προσπαθησει να εγκαταστησω το Destinator και καθε φορα που το τρεχω και για οσο χρονο ειμαι στην εφαρμογη μου βγαινει σαν pop-up η οθονη των συμβολων (Symbols).

 

Ξερει κανεις κατι?

 

Λογικα εχεις βαλει το Destinator 9.

Και εγω που το δοκιμασα, δεν καταφερα με τιποτα να παιξει στη συσκευη μας.

 

Δοκιμασε το 7, που θεωρειται η καλυτερη εκδοση του Destinator. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα ηθελα νεοτερους χαρτες και περισσοτερα POIs. Ευχαριστω για την απαντηση!

 

Για την ακριβεια δοκιμασα και το 9 και το 8 και εχω το ιδιο ακρυβως προβλημα - ανοιγει συνεχως η καρτελα "Symbols" των windows

Edited by invisiblesurfer
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω άλλη μια ερώτηση, αν περάσω κάποια μαγειρεμένη ρομ, αυτά που είδα και χρησιμοποίησα στο πρώτο ποστ του HD2 μπορώ να τα χρησιμοποιήσω?

πιο πολύ με ενδιαφέρει η αλλαγή στην μπάρα των επαφών και το πληκτρολόγιο να μετατραπεί σε ελληνοαγγλικο.

 

Με οποιαδήποτε cooked rom Leo based μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με οποιαδήποτε cooked rom Leo based μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις άφοβα.

Σε ευχαριστω, οποτε μαλλον την κανω για cooked rom γιατι τελικα ειναι αρκετα αργη η official.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα ενα προγραμμα (το NDrive εν προκειμενω αλλα δε παιζει ρολο) και μου εβαλε 2 εικονιδια στην καρτελα των προγραμματων (αυτη που εμφανιζεται οταν παταει κανεις το windows key). Πως μπορω να προσθαφαιρεσω εικονιδια στην καρτελα αυτη?

 

Εψαξα για windows/program files ή καποιο startup folder αλλα δε βρισκω τιποτα! Εχω windows 6.5

 

ΛΥΘΗΚΕ

 

Για καποιο λογο το "windows" folder δεν φαινεται μεσω του windows explorer των windows 7 αλλα μονο μεσα απο τον explorer της συσκευης

Edited by invisiblesurfer
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για καποιο λογο το "windows" folder δεν φαινεται μεσω του windows explorer των windows 7 αλλα μονο μεσα απο τον explorer της συσκευης

 

Βάλε το resco explorer για αυτές τις δουλειές.

 

PS. Και από τον explorer του υπολογιστή σου φαίνεται αρκεί να ενεργοποιήσεις εκεί να βλέπεις τα system & hidden files.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο καμερα τι λεει,διοτι με ενδιαφερει να το αγορασω...καλη,η οπως του ΟΜΝΙΑ που ειχα χαλια.........
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν σε ενδιαφέρει η κάμερα, κοίτα εκτός windows mobile συσκευών. Αυτές τις συσκευές τις παίρνεις για χίλιους λόγους, ανάμεσα τους όμως... δεν είναι οι φωτογραφικές δυνατότητες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις βρε παιδια αν υπαρχει προσθετο για τον core player που να τον κανει να παιζει flv αρχεία αποθηκευμένα στη μνήμη;

 

επίσης στο manila πως οριζεις σε καποιο προγραμμα θα παιζει σε landscape;

Edited by nickanap69
Link to comment
Share on other sites

Παδια να ρωτησω κατι ως νεος κατοχος.. Βρηκα στο Google τα παρακατω προγραμματα.. Resco Explorer, G-Alarm, Core Player, Hellenic Calendar, Manila Birthday και NoData. Mε το activesync μπηκα στο mydocuments εφτιαξα νεο φακελο και τα πεταξα ολα εκει. Καποια ηταν .zip και καποια .exe και ετρεξα τα exe και ή τα cab. Ειναι σωστο αυτο που εκανα? Καποια καταφερα να τα εγκαταστησω και καποια οχι. Στο helleniccalendar 1.1 π.χ. μου ανοιγει ενα φακελος μ' ενα αρχειο .exe αλλα οταν παει να γινει η εγκατασταση μου λεει οτι δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη του PocketPc. Μηπως δεν γινεται ετσι η εγκατασταση για τα .exe ή κατι αλλο κανω λαθος? Edited by sf-haris
Link to comment
Share on other sites

Παδια να ρωτησω κατι ως νεος κατοχος.. Βρηκα στο Google τα παρακατω προγραμματα.. Resco Explorer, G-Alarm, Core Player, Hellenic Calendar, Manila Birthday και NoData. Mε το activesync μπηκα στο mydocuments εφτιαξα νεο φακελο και τα πεταξα ολα εκει. Καποια ηταν .zip και καποια .exe και ετρεξα τα exe και ή τα cab. Ειναι σωστο αυτο που εκανα? Καποια καταφερα να τα εγκαταστησω και καποια οχι. Στο helleniccalendar 1.1 π.χ. μου ανοιγει ενα φακελος μ' ενα αρχειο .exe αλλα οταν παει να γινει η εγκατασταση μου λεει οτι δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη του PocketPc. Μηπως δεν γινεται ετσι η εγκατασταση για τα .exe ή κατι αλλο κανω λαθος?

 

Διάφορα προγράμματα του τύπου exe, είναι εκτελέσιμα από τα windows του PC. Δηλαδή ξεκινάει η εγκατάσταση κανονικά από τα windows και μετά αυτά προχωράνε στο pocket pc και σε ρωτάνε που θέλεις να εγκατασταθούν - εσωτερική μνήμη ή κάρτα μνήμης / αποθήκευσης. Δοκίμασε να τα ανοίξεις πρώτα από τον PC.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βρω μέσα στο topic κάποιο πρόγραμμα που να μου δείχνει καλύτερα τη διάρκεια της μπαταρίας αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα :(

 

Μήπως μπορεί κάποιος φίλος/φίλη να με βοηθήσει ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπάθησα να βρω μέσα στο topic κάποιο πρόγραμμα που να μου δείχνει καλύτερα τη διάρκεια της μπαταρίας αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα :(

 

Μήπως μπορεί κάποιος φίλος/φίλη να με βοηθήσει ?

 

Touch X Battery icon 100% with 1% increments like 97%, 96%, 95%

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ποιό από τα 2 cabs ?

και πώς βρίσκω τη ROM που έχω ?

 

Τ.Ι.Α. :rolleyes:

 

Edit : Ακυρο το βρήκα.

Edited by Daltons2000
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα πρόβλημα με τις επαφές. Το είχα ξανά γράψει και παλιότερα και μου είπε κάποιος, δεν θυμάμαι ποιός να τις συγχρόνιζα με το outlook αλλά το δοκίμασα και δεν δούλεψε. Συγκεκριμένα, οι επαφές φαίνονται φυσιολογικά είτε στο icontact, είτε στις κανονικές Επαφές των windows. Όταν όμως πρόκειται να καλέσω τηλ. ή όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο (στην οθόνη με την εικόνα) φαίνονται τετραγωνάκια τα Ελληνικά.

 

Δοκίμασα και έσβησα ΟΛΕΣ τις επαφές από την SIM και από τις επαφές των windows και δοκίμασα να δημιουργήσω μια νέα. Ε πάλι το ίδιο. Το κινητό είναι Ελληνικό, τα Ελληνικά φαίνονται παντού (sms, Internet, windows) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Μήπως λείπουν γραμματοσειρές; Αλλά αν έλειπε κάποια γραμματοσειρά, τότε δεν θα εμφάνιζε και αλλού Ελληνικά.

 

Δοκίμασα να γράψω το όνομα με ελληνικά και με διαφορετικά πληκτρολόγια πέρα από της HTC και πάλι τίποτα. Δοκίμασα να δημιουργήσω επαφή όχι στην SIM αλλά με την επιλογή "Επαφή του Outlook" και πάλι κανένα αποτέλεσμα.

 

Η μοναδική λύση μου φαίνεται ότι είναι greeklish ή μήπως hard reset.

 

ΟΚ, το διόρθωσα με το πρόγραμμα "Iconsoft PhonEx v2.2". Ξεκινάει το δικό του μενού και δεν εμφανίζει πια τα τετραγωνάκια.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι για το οποιο εχω αναφερθει και στο παρελθον. Πως γινεται να ορισουμε σε ενα προγραμμα να προβαλεται σε landscape στο manila; πχ στο destinator
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι για το οποιο εχω αναφερθει και στο παρελθον. Πως γινεται να ορισουμε σε ενα προγραμμα να προβαλεται σε landscape στο manila; πχ στο destinator

 

Δοκίμασε το G-Config

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...