Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή η καινούργια ROM είναι πανομοιότυπη με του HD2, ισχύουν και τα ίδια πράγματα. Για το λόγο αυτό, θα σου συνιστούσα να ρίξεις μια ματιά στο πρώτο post του HD2 όπου έχω link με λύσεις για όλα τα θέματα που σε απασχολούν. Εάν δεν βγάλεις άκρη, εδώ είμαστε.

:) σ'ευχαριστω φιλε.

να σε ρωτησω, με τον υπολογιστη ανοιχτο κοιμασε? ειναι δυνατον σε καθε ερωτηση να απαντας αμεσα οτι ωρα και να ειναι?

α ρε να χαμε κανα δυο ακομα σαν εσενα...

να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον την περασα και εγω, απλα πολυ καλη και αρκετα γρηγορη.

 

εγώ πάντως στους xda διάβασα που λέγαν ότι είναι σχετικά αργή και έβαλα την Energy την 7feb και είναι πολύ γρήγορη(έχει και πολλά cabakia pre installed ήδη)...καμία σχέση με του dutty που είχα τόσο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως στους xda διάβασα που λέγαν ότι είναι σχετικά αργή και έβαλα την Energy την 7feb και είναι πολύ γρήγορη(έχει και πολλά cabakia pre installed ήδη)...καμία σχέση με του dutty που είχα τόσο καιρό.

Εγω την συγκρινω με την στοκ που φορουσα τελευταια :) απλα επειδη δεν εχω χρονο για δοκιμες αυτο το διαστημα την εβαλα γιατι θεωριτικα ειναι σαν στοκ!

εχω να βαλω coocked αρκετο καιρο και δεν παρακουλουθω τις εξελιξεις, ισως το πασχα που θα ειμαι πιο λαιτ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι ασχετος, μπορω να εγκαταστησω το ελληνοαγγλικο πληκτρολογιο στο diamond2 χρησιμοποιωντας τα links που εχεις δωσει για το hd2?

 

Επιπλεον, το ROM που ανεφερε καποιος παραπανω ειναι το νεοτερο της HTC? γιατι εγω flashara τη συσκευη μου εχθες με τη ROM που ειναι δημοσιευμενη στο επισημο site της HTC (συγκεκριμενα με ημερομηνια 2009-10-28)

 

Συγνωμη και παλι που κανω γενικες ερωτησεις αλλα ειμαι νεοπας

Edited by invisiblesurfer
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η ROM που δίνει ο φίλος είναι πιο καινούργια από εκείνη που έχεις κατεβάσει από το επίσημο site της htc στο οποίο θα προστεθεί σύντομα. Μόνο σε εκείνη μπορούν να μπουν οι πληροφορίες του πρώτου post του HD2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Athan ευχαριστω για την απαντηση. Βλεπωντας οτι εισαι γνωστης, μπορω να ρωτησω απο την εμπειρια σου ποια ROM θα προτεινες ως πιο γρηγορη και ελαφρυα? (και βεβαιως σταθερη) Ζηταω πολλα ε? Γενικα οι μαμισιες ROMS ειναι βαρυτερες απο τις modified?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν θα σου συνιστούσα να μπλέξεις με unofficial ROMs γιατί πρέπει να ξεκλειδώσεις την συσκευή και να είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να επαναφέρεις επίσημη rom και stock spl.

 

Μια καλή λύση είναι βέβαια να περάσεις την τελευταία επίσημη rom για την οποία συζητάμε παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια αυτο ακριβως θα κανω. Να ρωτησω και κατι αλλο αν μπορω. Προγραμμα πλοηγησης μπορω να εγκαταστησω οποιο θελω ή υπαρχει καποιος περιορισμος ως προς τη συσκευη μου?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προγραμμα πλοηγησης μπορω να εγκαταστησω οποιο θελω ή υπαρχει καποιος περιορισμος ως προς τη συσκευη μου?

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις οποιοδήποτε από την πληθώρα προγραμμάτων πλοήγησης που υπάρχουν για windows mobile συσκευές όπως για παράδειγμα Destinator 6,7,8,9, iGO 8.3 & 8.4 Amigo, Miomap2008 & GiniusDrive-Mireo, Garmin, Navigon MN 7 xx, TomTom 7 xxx, SygicDrive, NDrive, Automapa κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δοκιμάσατε τη νέα ROM, τα πάντα είναι στα αγγλικά, σωστά; Η ελληνική έκδοση της ROM πότε περιπού αναμένεται;

 

Όχι και τίποτα άλλο, αλλά έχω παρατηρήσει μία κάθετη πτώση της απόκρισης τη συσκευής, και θέλω να περάσω μία Οfficial ROM (τώρα έχω τη TESS Pride IV), όυτως ώστε να είμαι καλυμμένος από άποψη εγγύησης σε περίπτωση που τα φτύσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα χρειαστεί να περιμένεις λίγο παραπάνω για την ελληνική μιας και ακόμα δεν έχει ανέβει στο επίσημο site της htc ούτε η αγγλική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Επειδή φαντάζομαι θα αργήσει λίγο η ελληνική έκδοση, θα δοκιμάσω την αγγλική.

how to reflash Stock/Shipped SPL - STEP BY STEP - FOR WARRANTY REASONS ONLY!

 

0. please make sure you already flashed stock ROM and radio, because stock SPL flash is *always* the last step before sending the device in.

1. download the Relocker attachment, extract the zip and run the EXE on your PC

2. if you wish to replace RUU_Signed.NBH that got extracted, feel free to do so, but not necessary, the included one is the 1.33.0000 stock SPL. you can also use 1.83 in attachment to this post (Topaz-StockSPL183_NBH.zip)

3. flash

4. verify if it flashed by checking version in tricolour screen, it should say 1.33.0000 (or 1.83.0000), not 1.33.OliNex.

Πριν όμως περάσω τη νέα Official ROM, θα πρέπει πρώτα να περάσω το το αρχικό SPL. Το θέμα είναι ότι δεν καταλαβαίνω πως πρέπει να το κάνω...

 

Στην αρχή (0) θα φλασάρω τη νέα Official ROM ενώ στη συνέχει (1) θα τρέξω από το PC μου το Relocker. Μετά όμως μπερδέυομαι... Τί ακριβώς θέλει να πει στο 2ο και στο 3ο βήμα;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση, γιατί ενώ έβαλα ένα mp3 στο φάκελο windows δεν το βλέπει σαν ήχο κλήσης? Είναι 3.5ΜΒ παίζει ρόλο το μέγεθος? Ή θέλει μόνο wav? Άλλη λύση?
Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο My Documents να το βάλεις και όχι στο Windows (απ' ότι θυμάμαι βέβαια) ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπορείς και στον φάκελο /Storage Card/My Documents/My Ringtones

 

...για να μην καταλαμβάνει χώρο από την πολύτιμη κύρια μνήμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι σχετικα με το νεο ROM. Το εγκατεστησα μια χαρα χωρις προβλημα. Αυτο που δε μ'αρεσει ειναι οτι στο home screen κατω απο την ωρα και το ημερολογιο εχει 3 buttons για shortcuts. Αυτα υπαρχει καποιος τροπος να τα αφαιρεσω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι εκτός και αν αλλάξεις skin κάτι όμως που μπορεί να επιφέρει ανεπιθύμητα αποτελέσματα σε άλλα θέματα και γιαυτό δεν σου το προτείνω. Μπορείς ωστόσο με το κατάλληλο πείραγμα να αυξήσεις τον αριθμό των shortcuts.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μπορείς να το χρησιμοποιείς και χωρίς πενάκι ή η χρήση της πένας είναι απαραίτητη?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. μολις σημερα παρελαβα το diamond2 απο την vodafone. ηθελα να ρωτησω καταρχην τι προγραμματα προτεινετε να φορτωσω? επιπλεον θελω να μαθω πως μπορω να απενεργοποιησω την δυνατοτητα να συνδεετε μονο του στο ιντερνετ χωρις καποια προειδοποιηση και να μπορει να συνδεθει μονο οταν υπαρχει καποιο ελευθερο wifi δικτυο

 

αυτα για αρχη και θα επανελθω με πιο πολλεσ αποριες σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ηθελα να ρωτησω καταρχην τι προγραμματα προτεινετε να φορτωσω?

 

Resco Explorer, G-Alarm, Core Player, Hellenic Calendar, Manila Birthday κ.α.

 

επιπλεον θελω να μαθω πως μπορω να απενεργοποιησω την δυνατοτητα να συνδεετε μονο του στο ιντερνετ χωρις καποια προειδοποιηση και να μπορει να συνδεθει μονο οταν υπαρχει καποιο ελευθερο wifi δικτυο

 

No Data... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2745732#post2745732

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλη τη παρέα

Αγόρασα και εγώ το Diamond 2 από την Vodafon πριν 1 εβδομάδα και ειλικρινά έχω ενθουσιαστεί!!! μιας και είμαι καινούργιος σε περιβάλλον windows mobile και σε τέτοιου είδους συσκευή . Το λειτουργικό που φοράει είναι windows mobile 6.5 και από ΄τι κατάλαβα το manila.

Έχω όμως δυο απορίες:

 

1) ποια έκδοση destinator ή tomtom πρέπει να του περάσω που να δουλεύει στη δική του ανάλυση (800*480); (έχω πειραματιστεί με destinator 7,8 και 9 και στη οθόνη βλέπω μόνο παραμορφωμένη εικόνα)

2) Ξέρει κάποιος αν υπάρχει plug-in για τον core player που να τον κάνει να αναγνωρίζει flv αρχεία; (όχι για on line striming από π.χ. youtube γιατί αυτό το κάνει, αλλά αρχεία πού είναι αποθηκευμένα στην SD)

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μπορείς να το χρησιμοποιείς και χωρίς πενάκι ή η χρήση της πένας είναι απαραίτητη?

 

Eγω δεν το χω χρησιμοποιησει ποτε.

 

 

1) ποια έκδοση destinator ή tomtom πρέπει να του περάσω που να δουλεύει στη δική του ανάλυση (800*480); (έχω πειραματιστεί με destinator 7,8 και 9 και στη οθόνη βλέπω μόνο παραμορφωμένη εικόνα)

 

Βαλε το 7 με το skin του panosha.Θα το βρεις στο navimania.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...