Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρητικά αυτό που λέει ο Θοδωρής είναι σωστό, την πράξη όμως τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Ξέρω πάρα πολλές περιπτώσεις που έχουν εκμεταλλευτεί το εταιρικό τους ΑΦΜ για αγορές από το expansys και κανένας δεν αντιμετώπισε τέτοιου είδους προβλήματα.

 

ακριβώς, εγώ αναφέρω ποιο είναι το χειρότερο σενάριο. τώρα αν θα το βρει η όχι εξαρτάται απο αυτόν που έχει την εταιρία και πόσο σωστός είναι γενικά οπότε θα κοιτάξουν και την τελευταία καρφίτσα για να βρουν το λάθος.:)

 

Πάω να διαβάσω το Review σου Θοδωρή, πως μου διέφυγε αυτό !! Άντε καλημέρεζ

 

Ερωτήσεις για το Review και όποτε μπορείς απαντάς:

 

- Σχετικά με την φωτο που έχει, άρα βραδινές φωτογραφίες το ξεχνάμε εκτός και αν υπάρχει πολύ φως. Υπάρχει μήπως κάποιο εξωτερικό φλάς, όπως γίνεται με Nokia;

- Αυτή η πρόταση που έγραψες: Αν θέλετε να έχετε ένα Diamond 2 με πληκτρολόγιο, πάρτε ένα Touch Pro και βάλτε του

μία τελευταία cooked rom του energy. Θα έχετε ένα φανταστικό εργαλείο, με προβλήματισε ταμάλα, πάω να διαβάσω το αντίστοιχο Review !!

 

ελπίζω να σε βοήθησε το Review.

 

1) όχι δεν υπάρχει.

2) δεν έχω κάτι να σου πω παραπάνω για αυτό. αν θέλεις να έχεις κανονικό πληκτρολόγιο στο τηλέφωνό σου (hardware keyboard) δηλαδή, τότε πάρε ένα Touch Pro. αν θες κάτι ποιο λεπτό και με μεγαλύτερη οθόνη (που φαντάζομαι ότι θες) τότε παίρνεις το Diamond 2. :)

 

έχω γράψει και Review για το Touch Pro μιας και το είχα, κάτσε να το βρώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

To Diamond2 είναι ένα βήμα παραπάνω στην εξέλιξη των συσκευών της HTC και υπερτερεί στα σημεία έναντι του Pro/Diamond.

 

Εάν για κάποιον είναι τόσο σημαντική η ύπαρξη εξωτερικού πληκτρολογίου, αξίζει να περιμένει το Pro2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To Diamond2 είναι ένα βήμα παρακάτω στην εξέλιξη των συσκευών της HTC και υπερτερεί στα σημεία έναντι του Pro/Diamond.

 

Εάν για κάποιον είναι τόσο σημαντική η ύπαρξη εξωτερικού πληκτρολογίου, αξίζει να περιμένει το Pro2.

 

παραπάνω θα εννοείς :)

 

και θα μου επιτρέψεις να διαφωνίσω με την ταπεινή μου γνώμη. το D2 δεν υπερτερεί στο Touch Pro είναι τα ίδια. έχει καλύτερη κάμερα, και μεγαλύτερη οθόνη ως κύρια χαρακτηριστικά σε αυτό τον ανταγωνισμό. αυτά τα 2 είναι απλώς 2 καλύτερα αξεσουάρ. σαν βάση όμως του pda είναι ίδια. πρότεινα το Touch Pro αντί για το Touch Pro 2, λόγο μεγέθους. δεν μπορώ να φανταστώ εμένα με ένα τέτοιο τέρας στο χέρι μου, πόσο μάλλον μια κοπέλα. (όταν λέω τέρας εννοώ σε διαστάσεις, γιατί απο ομορφιά είναι ένα κουκλί :))

 

ορίστε και τα 2 λινκ για το Touch Pro Review μου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2471260#post2471260

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2471335#post2471335

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παραπάνω θα εννοείς :)

 

Thanks, το διόρθωσα.

 

Όσον αφορά τη σύγκριση, σηκώνει πολύ off-topic κουβέντα και για αυτό καλύτερα να μην το συνεχίσουμε εδώ γιατί θα μπει στη συζήτηση και το xperia μετά κ.ο.κ. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα το φερει η wind το d2 αλλα δεν ξερουμε ακομα πολλα πραγματα η τιμη του θα ειναι 600 ευρψ καλη τιμη πιστευω στην ιδια ειχε ερθει και το d1 οποτε αυτο που υπερτερει και σ καποιους τομεις νομιζω οτι συμφερει πολυ

πηγη http://www.pestaola.gr/htc-touch-diamond2-wind-web-n-mail-120mb-official/

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

600 ευρώ είναι ΠΑΡΑ πολλά λεφτά για το D2. δηλαδή το Touch Pro 2 πόσο θα κάνει? 800-900?

 

σιγά μην αγοράσω και ολόκληρo pc για το αυτί μου.

Link to comment
Share on other sites

οταν παντου στο εξωτερικο δινεται σε κατωτερη τιμη απο το d1 , το να το φερει στην ιδια τιμη η wind ( η οποιος αλλος ) ειναι απλα κοροιδια ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σιγά μην αγοράσω και ολόκληρo pc για το αυτί μου.

 

Το Pro2 Θοδωρή είναι πολύ πιο μαζεμένη συσκευή από το Kaiser που τόσο λάτρεψες! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά είναι πιο μεγάλο σε ύψος απο ένα iphone και τρομερά πλατύ :)

 

δεν λέω ότι δεν θα λάτρευα και το Touch Pro 2. θα το φρόντιζα, θα το πήγαινα βόλτα κτλ.

 

αλλά όταν επιτέλους πήρα το D2, είδα ότι λεπτό σημαίνει ευέλικτο και εύκολο στη χρήση. τώρα ένα τηλέφωνο μεγαλύτερο του iphone δεν θα τα έχει αυτά. θα έχει όμως άλλα καλά

 

και το kaiser ήταν όλα τα λεφτά. ειδικά αν πιο πριν είχε κάποιος ένα Qtek S100 :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις παρελαβα....

πρωτες εντυπωσεις καλες κουτι μικρο και χαλια , συσκευη εντυποσιακη αλλα με χαλαει αρκετα οτι δεν υπαρχει εκεινο το στρογγυλο κουμπακι στο diamond1....(wheel bar πως το λεγανε....)

Link to comment
Share on other sites

Το expansys το δίνει 460 ευρώ. Πιστεύεις ακόμα ότι τα 600 της wind είναι καλή τιμή;

 

Ναι αλλα θα εχει την καλυψη της ACER στην Ελλαδα???? ..οταν αυτο ειναι εισαγωγη απο Αγγλια και με αγγλικο μενου? :worry::confused:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς την κάλυψη της ACE HELLAS που είναι και η επίσημη αντιπροσωπία HTC για την Ελλάδα.

Να σου πω την αλήθεια νομίζω οτι αν η rom της συσκευής είναι Ευρωπαϊκή τότε πρέπει να καλύπτεται απο την εγγύηση ενώ αν δεν είναι μόνο απο την Expansys. Αν κάνω κάπου λάθος ας μας διαφωτίσουν οι υπόλοιποι.

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αλλα θα εχει την καλυψη της ACER στην Ελλαδα???? ..οταν αυτο ειναι εισαγωγη απο Αγγλια και με αγγλικο μενου? :worry::confused:

 

Σε καλύπτει πλήρως η ACE Hellas (όχι ACER) σε όλα τα θέματα hardware (και αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές προερχόμενες από Ευρωπαϊκή Ένωση). Απλά δεν θα μπορείς να βάλεις το ελληνικό μενού που έχουν οι συσκευές της ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε καλύπτει πλήρως η ACE Hellas (όχι ACER) σε όλα τα θέματα hardware (και αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές προερχόμενες από Ευρωπαϊκή Ένωση). Απλά δεν θα μπορείς να βάλεις το ελληνικό μενού που έχουν οι συσκευές της ACE Hellas.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας επειδη ενδιαφέρομαι για την αγορα του////αρα απο expansys με καλυπτει η ace hellas σε όλα τα θέματα hardware ...αλλα γλωσσα πως θα μπορεσω να βαλω ελληνικα???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

...αλλα γλωσσα πως θα μπορεσω να βαλω ελληνικα???

 

Δες στην αρχή της προηγούμενης σελίδας.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

για 100στη φορά. ελληνική γλώσσα δεν μπορείς να βάλεις. μόνο ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

θα μπορείς να διαβάζεις και να γράφεις ελληνικά αλλα τα windows θα ειναι αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε μερικα must προγραμματα που πρεπει οπωσδηποτε να εγκαταστησω στο κινητο.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Resco Explorer (με Resco Registry) - Μακράν ο καλύτερος file explorer

Modaco NoData - Απενεργοποιούμε το GPRS όποτε εμείς θέλουμε

HD Tweak - Για διάφορα απαραίτητα tweaks στη συσκευή μας (παίζει και στο Diamond 2 απροβλημάτιστα)

GPS Test - Για να δούμε "τι ψάρια πιάνει" το GPS μας

CorePlayer - Ο καλύτερος video player

Sprite Backup - Για να κρατάμε backup της συσκευής μας

PIM Backup - Ειδικό για backup επαφών, sms, calendar, κτλ

htcAddicts cleanRAM - Για να καθαρίζουμε που και που τη RAM της συσκευής μας.

HTC Xavier RandomAccess - Για να έχουμε ελληνική μπάρα στις επαφές

tnyynt SD TuneUP - Για να βελτιώσουμε την ταχύτητα επικοινωνίας συσκευής με κάρτα

NETCFv35 - Απαραίτητο για πολλές νέες εφαρμογές

ING HideSIM V 2.1 - Για να μην φαίνονται οι επαφές που έχουμε στην SIM

Driver_Ati d3d - Βελτίωση γραφικών

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε μερικα must προγραμματα που πρεπει οπωσδηποτε να εγκαταστησω στο κινητο.....

 

resco explorer(εσωτ.μνημη),spb backup(εσωτ) η sprite backup(εσωτ),sk tools(καρτα μνημης),advanced conf(εσωτ)sk tools(καρτα),no data(εσωτ),p travel alarm(καρτα),photo viewer pro(καρτα),core player(καρτα),gps test(καρτα),spb wirless monitor(εσωτ),spb walet(καρτα)(πολυ χρησιμο σε μενα).αυτα για αρχη

 

δεν μπορω να θυμηθω κανενα αλλα...εχω κολησει:lol:

 

αλλα οπως παντα με προλαβανε:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτα παιδια απο το xda......θα τα βρω?

Που θα τα ψαξω στο forum του diamond , diamond 2 ή hd?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μαζί κόψαμε το νήμα! :rolleyes:

 

δεν νομιζω,εσυ εκανες και περιγραφη στο τι δουλεια κανει το καθενα,ενω εγω μονο αναφορα.

αρα και πιο γρηγορη και καλυτερη δουλεια απο μενα εκανες:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@supermario:

Τα περισσότερα από τα ανωτέρω είναι free και θα τα βρεις εύκολα στο XDA. Δεν θα δυσκολευτείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια.

μια χαζη ερωτηση....

κατι εβλεπα ετσι ξεφυλιζοντας το φορυμ και κατι ειδα για την πρωτη φορτιση για την μπαταρια.

Πρεπει να το αφησω να ξεφορτισει τελειως και μετα να το φορτισω με κλειστο το τηλ ?

Πρεπει να κανω κατι ιδιαιτερο?

Γιατι ειμαι συνεχεια στο συδνεση αποσυνδεση με το καλωδιο (activesync) .

Μην παθει τιποτα η μπαταρια.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...