Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Και μια ερωτηση. Πριν κανω το hard reset ειχα (με καποιον τροπο που δεν θυμαμαι) ενεργοποιησει μια επιλογη οταν ερχεται νεο μηνυμα να εμφανιζεται ως Pop up και δεν χρειαζοταν να παταω καπου για να το διαβασω. Δεν μπορω να θυμηθω αν αυτο το ειχα κανει με καποια επιλογη η με καποιο προγραμματακι, αν γνωριζει καποιος ας μου το θυμισει..

 

Settings -> Sounds & Notifications -> Notification (tab) -> Event: Messaging: New text message

 

και επέλεξε το "Display message on screen".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μια ερώτηση:

Στα WM6.5 στο κινητό μου εμφανίζεται στο background ένα ωραίο animation ανάλογα με τον καιρό. Το πρόβλημα είναι οτι δεν εμφανίζεται πάντα (π.χ. θα πρέπει να πατήσω το Home button δύο φορές για να το δω). Πως θα μπορούσα να το αλλάξω ώστε όποτε να πηγαίνει στο Home screen να μου βγάζει κατευθείαν το animation?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Στο hardware αναφερεσαι? Ο τονος ειναι στο q, πατας πρωτα αυτο και μετα το φωνηεν που θελεις να τονιστει.

 

Και μια ερωτηση. Πριν κανω το hard reset ειχα (με καποιον τροπο που δεν θυμαμαι) ενεργοποιησει μια επιλογη οταν ερχεται νεο μηνυμα να εμφανιζεται ως Pop up και δεν χρειαζοταν να παταω καπου για να το διαβασω. Δεν μπορω να θυμηθω αν αυτο το ειχα κανει με καποια επιλογη η με καποιο προγραμματακι, αν γνωριζει καποιος ας μου το θυμισει..

 

Ναι δεν θυμόμουν πώς βάζαμε τόνους στο hardware keyboard.

Πως μπορούμε να ορίσουμε στο tab weather την τοποθεσία μας ώστε στην αρχική οθόνη να εμφανίζεται και ο καιρός της πόλης μας?

Οταν κάνω update στον καιρό βγάζει το μήνυμα οτι δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα καιρού.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση .

Αυτη ομως ειναι για TOUCH PRO 2 ή για DIAMOND 2 ?

γιατι λεει TOPAZ ,και εγω θελω του TOUCH PRO 2 (RHODIUM)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ωπ sorry, έχεις απόλυτο δίκιο. Λάθος βιασύνης! :O

 

Διορθώνω το post και όταν βρω την αντίστοιχη για τη συσκευή σου, την επισυνάπτω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σύμφωνα με εκπρόσωπο της ACE Hellas... Η κυκλοφορία αναμένεται την πρώτη εβδομάδα του Νοέμβρη, χωρίς όμως να αποκλείεται το γεγονός να καθυστερήσει και λίγο παραπάνω.

 

Είμαστε ακόμα στην αναμονή.

 

Γενικότερα, να παρακολουθείς αυτό... http://www.htc.com/europe/support.aspx

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με εκπρόσωπο της ACE Hellas... Η κυκλοφορία αναμένεται την πρώτη εβδομάδα του Νοέμβρη, χωρίς όμως να αποκλείεται το γεγονός να καθυστερήσει και λίγο παραπάνω.

 

Είμαστε ακόμα στην αναμονή.

 

Γενικότερα, να παρακολουθείς αυτό... http://www.htc.com/europe/support.aspx

 

Είναι uploaded η Ελληνική rom για το touch diamond 2 όμως.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση:

Στα WM6.5 στο κινητό μου εμφανίζεται στο background ένα ωραίο animation ανάλογα με τον καιρό. Το πρόβλημα είναι οτι δεν εμφανίζεται πάντα (π.χ. θα πρέπει να πατήσω το Home button δύο φορές για να το δω). Πως θα μπορούσα να το αλλάξω ώστε όποτε να πηγαίνει στο Home screen να μου βγάζει κατευθείαν το animation?

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

πρέπει να βάλεις άλλη rom για να μην εχεις πρόβλημα. ετσι εκανα και εγώ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με ελληνικο TOUCH PRO 2 να μπει στο site το ελληνικο της htc και να κατεβασει την ελληνικη εκδοση 6.1 και να την βαλει σε rapidshare η καπου αλλου ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει ούτε εκεί. Είναι πλέον native ελληνική rom. Η Ace Hellas έχει απλά το αρχείο που σου δίνει τη δυνατότητα να βάλεις αγγλικό μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.htc.com.gr/download.html

Aν εχεις δηλαδη ελληνικο TOUCH PRO 2 και βαλεις το ΙΜΕΙ στο παραπανω link δεν εχει ελληνικη 6.1 rom ?

ή επισης στο παρακατω link

http://www.htc.com/europe/supportdownloadlist.aspx?p_id=250&act=sd&cat=all

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όχι γιατί η συγκεκριμένη δεν είναι update rom, αλλά η αρχική shipped rom που ήρθε μαζί με τη συσκευή.

 

Για το topaz υπάρχει επειδή βγήκε σαν update μεταγενέστερα μετά την εμφάνιση της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σημαντική ερώτηση:

Πως βάζω Widgets στο HTC Touch Pro 2 μου? Δηλαδή θέλω να βάλω αυτά τα buttons κάτω απο το Calendar στο main screen μου.

http://blog.phoneslimited.co.uk/files/2009/10/touch-hd2-pl.jpg

To screenshot ειναι απο Touch HD2 αλλά δεν νομίζω να μην γίνεται να τα χρησιμοποιήσουμε και στο Touch Pro.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σημαντική ερώτηση:

Πως βάζω Widgets στο HTC Touch Pro 2 μου? Δηλαδή θέλω να βάλω αυτά τα buttons κάτω απο το Calendar στο main screen μου.

http://blog.phoneslimited.co.uk/files/2009/10/touch-hd2-pl.jpg

To screenshot ειναι απο Touch HD2 αλλά δεν νομίζω να μην γίνεται να τα χρησιμοποιήσουμε και στο Touch Pro.

Ευχαριστώ πολύ

 

Αυτό είναι το TouchFlo 2.5 (Manila 2.5). Δεν υπάρχει επίσημη έκδοση για TP2. Για να το βάλεις θα πρέπει να βάλεις cooked ROM (που να περιέχει το TF2.5).

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Gabriel. Προβλέπεται να βγεί επίσημη έκδοση για το Touch Pro 2? Δεν θέλω να βάλω cooked roms γιατι πρόσφατα έκανα update σε WM6.5 και την καινούργια rom του Touch Pro 2.

 

Ευχαριστώ πολύ για όποια απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Gabriel. Προβλέπεται να βγεί επίσημη έκδοση για το Touch Pro 2? Δεν θέλω να βάλω cooked roms γιατι πρόσφατα έκανα update σε WM6.5 και την καινούργια rom του Touch Pro 2.

 

Ευχαριστώ πολύ για όποια απάντηση

 

Δεν νομίζω να βγει κάτι το επίσημο (χωρίς να στο λέω με 100% σιγουριά). Ας με επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος.

 

Έβαλα και εγώ το επίσημο WM6.5 και μετά από 2-3 μέρες έβαλα cooked για να γίνει όπως ακριβώς και στην παραπάνω εικόνα. Δοκίμασα 2-3 διαφορετικές ROM, είχαν τα θετικά τους και τα αρνητικά τους. Τώρα όμως σκέφτομαι να ξαναβάλω επίσημη ROM, και μάλιστα τα 6.1, γιατί τα 6.5 έτρωγαν πολύ RAM (75%-80%). Αυτός ήταν ακόμα ένας λόγος που έβαλα cooked.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...