Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα την βοήθεια σας όσον αφορά τα προγράμματα traffic monitoring. Επειδή κάνω tethering με το TP2 θα ήθελα να γνωρίζω τον όγκο δεδομένων που κατεβάζω. Ως τώρα έχω χρησιμοποιήσει 2 διαφορετικές υλοποιήσεις τις SPB. Το Wireless Monitor και το Gprs Monitor. Το Wireless Monitor με σύνδεση του TP2 μέσω Windows Mobile Device Center δείχνει κανονικά τον όγκο δεδομένων και με αφήνει να επιλέξω και απο ποιά σύνδεση θέλω να καταγράφεται η κίνηση ενώ στο Gprs Monitor κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει καθώς για κάποιο λόγο ούτε που με αφήνει να επιλέξω την σύνδεση που θα παρακολουθεί.

Εννοείται οτι έχει γίνει σωστά η εγκατάσταση και είναι registered και το πρόγραμμα. Απο δοκιμή και μόνο το έκανα uninstall και πάλι install αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Επίσης κατέβασα και το WMWifiRouter και ενώ παίζει κανονικά και έχω internet ασύρματα, το Wireless Monitor δεν παίρνει καμία μέτρηση με αποτέλεσμα να μην μπορώ να γνωρίζω τον όγκο των δεδομένων. Βέβαια το ίδιο πρόγραμμα το WMWifiRouter έχει μετρητή των Mb που διακινούνται αλλά δεν έχει log έτσι ώστε να μπορώ να γνωρίζω το συνολικό όγκο πολλών ημερών. Με αποτέλεσμα όταν κλείνω το πρόγραμμα οι μετρήσεις να χάνονται.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το Spb Wireless Monitor είναι η συνέχεια του GPRS monitor και κατά συνέπεια συνιστώ τη χρήση του πρώτου. Όλοι αυτό χρησιμοποιούμε, είναι αξιόπιστο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω οτι είναι αρκετά καλό πρόγραμμα. Αλλά το πρόβλημα μου είναι οτι δεν υπάρχει καταγραφή όγκου δεδομένων όταν χρησιμοποιώ το TP2 σαν router. Οταν το συνδέω ενσύρματα και χρησιμοποιώ το Windows Mobile Device Center τότε δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα!

Υπάρχει κάποια λύση στο πρώτο πρόβλημα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το serial number της συσκευής σου να δεις εάν θα σου βγάλει κάτι για download; Ίσως πρόκειται απλά για ορθογραφικό λάθος.

 

Oντως ορθογραφικο ηταν τελικα :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το τσέκαρα και εγώ, η συγκεκριμένη αναβάθμιση σωστά είναι για το TP2. Την δοκίμασες; Μπορείς να μας πεις κάποιες βασικές πληροφορίες για αυτή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα και εγώ, η συγκεκριμένη αναβάθμιση σωστά είναι για το TP2. Την δοκίμασες; Μπορείς να μας πεις κάποιες βασικές πληροφορίες για αυτή;

 

Βασικα ολοι στους xda λενε πως ειναι η ιδια εκδοση που ειχε βγει στην htcpedia την οποια και εχω ηδη φλασαρισμενη εδω και αρκετες ημερες. Οποτε ισχυουν αυτα που ειχα γραψει στην προηγουμενη σελιδα :-)

 

Κατα την γνωμη μου ειναι πολυ καλη αναβαθμιση στην οποια δεν εχω βρει καποιο κολλημα προς το παρον. Σε συνδυασμο με το mod του c00kie monster το οποιο λειτουργει αψογα με εχει κανει να σταματησω προς το παρον να αναζητω καποια μαγειρεμενη λογω της σταθεροτητας της παρεμπιπτοντως...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατα την γνωμη μου ειναι πολυ καλη αναβαθμιση στην οποια δεν εχω βρει καποιο κολλημα προς το παρον. Σε συνδυασμο με το mod του c00kie monster το οποιο λειτουργει αψογα με εχει κανει να σταματησω προς το παρον να αναζητω καποια μαγειρεμενη λογω της σταθεροτητας της παρεμπιπτοντως...

 

Πλέον, επειδή αυτή η rom είναι πανομοιότυπη με αυτή του HD2, μπορείτε να δανειστείτε πολλά πράγματα από το πρώτο post του HD2 όπου έχουμε συγκεντρώσει τις σημαντικότερες πληροφορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ολοι στους xda λενε πως ειναι η ιδια εκδοση που ειχε βγει στην htcpedia την οποια και εχω ηδη φλασαρισμενη εδω και αρκετες ημερες. Οποτε ισχυουν αυτα που ειχα γραψει στην προηγουμενη σελιδα :-)

 

Κατα την γνωμη μου ειναι πολυ καλη αναβαθμιση στην οποια δεν εχω βρει καποιο κολλημα προς το παρον. Σε συνδυασμο με το mod του c00kie monster το οποιο λειτουργει αψογα με εχει κανει να σταματησω προς το παρον να αναζητω καποια μαγειρεμενη λογω της σταθεροτητας της παρεμπιπτοντως...

Αν το εχεις ξεκλείδωτο δοκίμασε μια την εκδοση την δικια μου νομιζω οτι θα εισαι ευχαριστημενος

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις ξεκλείδωτο δοκίμασε μια την εκδοση την δικια μου νομιζω οτι θα εισαι ευχαριστημενος

 

Ναι, για να ειμαι ειλικρινης σκοπευω να το κανω συντομα, παρακολουθω το νημα σου στο xda και μαλιστα παλιοτερα ειχα βαλει μια εκδοση σου και ειχα μεινει αρκετα ευχαριστημενος!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω προβληματακι...

Αλλαξα SiM στο ΤΡ2 μου και απο μια αερας συνδεση που ειχα εβαλα μια αερας F2G, οταν ομως πηγα να στειλω sms μου βγαζεια μια φουσκα ''Δεν ειναι δυνατη η αποστολη του SMS'' πειραζω εδω τις ρυθμισεις στα δικτυα αλλα τζιφος... ο εχων τη γνωση...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων να δεις εάν έχεις τον σωστό αριθμό για το κέντρο μηνυμάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων να δεις εάν έχεις τον σωστό αριθμό για το κέντρο μηνυμάτων.

 

Μπορεις να μου δωσεις ενα path φιλε athanaso γιατι εδω απο ρυθμισεις σε ρυμθμισεις παω κεντρο μηνυματων να αλλαξω δεν βρισκω... :(

Edited by Ypoptos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω προβληματακι...

Αλλαξα SiM στο ΤΡ2 μου και απο μια αερας συνδεση που ειχα εβαλα μια αερας F2G, οταν ομως πηγα να στειλω sms μου βγαζεια μια φουσκα ''Δεν ειναι δυνατη η αποστολη του SMS'' πειραζω εδω τις ρυθμισεις στα δικτυα αλλα τζιφος... ο εχων τη γνωση...

Ευχαριστω

 

Εχεις βαλει default συνδεση την F2G? Αλλιως παρε τηλ στην εξυπηρετηση να σου στειλουν τις ρυθμισεις. Επισης τι εννοεις αερας???

 

Ερωτηση: Θυμηθηκα τωρα μια εφαρμογη που υπαρχει στα symbian για night clock. Οταν εβαζες τον φορτιστη ανοιγε αυτοματα ενα μεγαλο ρολοι σαν τα ξυπνητηρια (τα κλασικα με τον μαυρο φοντο και τα κοκκινα γραμματα), μαλλον στυλ screensaver ηταν η λειτουργια του. Εχουμε κατι αναλογο για τα WM?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει default συνδεση την F2G? Αλλιως παρε τηλ στην εξυπηρετηση να σου στειλουν τις ρυθμισεις. Επισης τι εννοεις αερας???

 

Επιλογη δικτυου, λεει αυτοματη και εχει βαλει 3g tim gr

ληψη ρυθμισεων κανει και μονο του αποτι λεει εδω

αερας = wind :p

Edited by Ypoptos
Link to comment
Share on other sites

Στο XDA γίνεται χαμός με τις ρομ του "δικού μας" b16b.

Μακράν οι ταχύτερες και ελαφρύτερες

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612214

 

Εν τω μεταξύ το παλικάρι κάνει το ένα μαγικό μετά το άλλο. Ακούγονται στο thread του φοβερές ατάκες από κόσμο που έχει δοκιμάσει τα πάντα από rom!

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA γίνεται χαμός με τις ρομ του "δικού μας" b16b.

Μακράν οι ταχύτερες και ελαφρύτερες

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612214

 

Εν τω μεταξύ το παλικάρι κάνει το ένα μαγικό μετά το άλλο. Ακούγονται στο thread του φοβερές ατάκες από κόσμο που έχει δοκιμάσει τα πάντα από rom!

 

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.. στελε μου το μσν με πμ αν μπορεις...

 

θα ανεβασω συντομα εδω το τελευταιο ελληνικο πληκτρολογιο απο την τελευταια ελληνικη ρομ 2,07

 

Συνιστώ να δοκιμάσετε τη συγκεκριμένη rom ανεπιφύλακτα.

 

ευχαριστω για την υποστήριξη mod επειδη ξερω οτι δεν εχιες TP2 μπορείς να μου πεις πιο κινητο εχεις?

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω για την υποστήριξη mod επειδη ξερω οτι δεν εχιες TP2 μπορείς να μου πεις πιο κινητο εχεις?

 

Εκτός των άλλων, τελευταία ασχολούμαι πιο πολύ με ένα HD2. To διαπιστώνει κανείς διαβάζοντας και στο πρώτο post του σχετικού thread. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.. στελε μου το μσν με πμ αν μπορεις...

 

θα ανεβασω συντομα εδω το τελευταιο ελληνικο πληκτρολογιο απο την τελευταια ελληνικη ρομ 2,07

 

 

 

ευχαριστω για την υποστήριξη mod επειδη ξερω οτι δεν εχιες TP2 μπορείς να μου πεις πιο κινητο εχεις?

 

Το μοναδικο προβλημα που ειχα με παλιοτερη εκδοση της ρομ σου (η οποια κατα τ'αλλα ηταν και σφαιρατη και σταθερη, οποτε φανταζομαι η καινουρια θα πεταει :) ) ηταν πως δεν μπορουσα με τιποτα να κανω το hotmail μου να στελνει ελληνικους χαρακτηρες. Βεβαια το ιδιο προβλημα ειχα/εχω με καθε μη ελληνικη (μαγειρεμενη ή επισημη) ρομ που εχω δοκιμασει. Κατεληξα πως εχει να κανει με την εκδοση του windows live που εχουν αυτες οι ρομ, η οποια δεν ειναι η ελληνικη. Θα μπορουσες να μου πεις αν η εκδοση που εχεις βαλει ειναι ελληνικη ή αγγλικη?

 

Η τελος παντων να μπορεσω με καποιον τροπο να εγκαταστησω μετα την ελληνικη (που δεν εχω βρει πουθενα) και να γινει overwrite το αγγλικο windows live?

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικο προβλημα που ειχα με παλιοτερη εκδοση της ρομ σου (η οποια κατα τ'αλλα ηταν και σφαιρατη και σταθερη, οποτε φανταζομαι η καινουρια θα πεταει :) ) ηταν πως δεν μπορουσα με τιποτα να κανω το hotmail μου να στελνει ελληνικους χαρακτηρες. Βεβαια το ιδιο προβλημα ειχα/εχω με καθε μη ελληνικη (μαγειρεμενη ή επισημη) ρομ που εχω δοκιμασει. Κατεληξα πως εχει να κανει με την εκδοση του windows live που εχουν αυτες οι ρομ, η οποια δεν ειναι η ελληνικη. Θα μπορουσες να μου πεις αν η εκδοση που εχεις βαλει ειναι ελληνικη ή αγγλικη?

 

Η τελος παντων να μπορεσω με καποιον τροπο να εγκαταστησω μετα την ελληνικη (που δεν εχω βρει πουθενα) και να γινει overwrite το αγγλικο windows live?

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις το messenger απο το market place πρεπει να εχει ολες τις γλωσσες μεσα...

δοκιμασε το πρώτα στην ελληνικη ρομ και αν δουλεύει μετα σε μια αγγλική

 

εμενα δειχνει καποια ελληνικα μαιλ και καποια οχι αναλογος απο που ειναι.. αλλα νομιζω τα ιδια δεν τα δείχνει ουτε σε ελληνικη

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα εδώ και κάποιες μέρες με το internet. Έχω wind plus-nonstop (wap) και προσπαθώ να μπω στο gmail application (από JBlend) αλλά αρνείται πεισματικά να συνδεθεί...

 

Δεν ξέρω τι φταίει. Πρέπει να αλλάξω κάποιες ρυθμίσεις? Έχω ρυθμίσει τα πάντα στο δίκτυο Wind GPRS

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την εν λόγω εφαρμογή, αλλά το wind plus χρησιμοποιεί proxy server, μήπως χρειάζεται ρύθμιση και στην εφαρμογή;

Σου δούλευε και τώρα δε δουλεύει, ή την εγκατέστησες αυτές τις μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Ο proxy είναι κανονικά ρυθμισμένος.

gwap.b-online.gr

και τα άλλα στο 192.168.200.10:9401

 

Μου δούλευαν όλα ρολόι. Τώρα δεν ξέρω τι παίχτηκε!

 

Update : Τώρα που έσβησα και ξαναέβαλα τη σύνδεση, παίζει το gmail app αλλά δεν παίζει οτιδήποτε άλλο έχει να κάνει με net :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα. Στη καρτέλα ρυθμίσεις στο menu "Κάρτα SD, μνήμη τηλεφώνου" στη κάρτα SD μου τα δείχνει όλα 0.00 ΜΒ. Όλα τα υπόλοιπα προγράμματα καθώς και ο File Explorer τη βλέπουν κανονικά.

Τι μπορεί να φταίει;

Edited by morfeass
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό φαίνεται για bug της συγκεκριμένης rom. Είμαι σίγουρος ότι ο μάγειρας θα επιληφθεί επί του προβλήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...