Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι δεν την αλλαζει,εκτος και αν μπω στις ρυθμισεις της ωρας και πατησω πανω στην ωρα,τοτε μου το αλλαζει παλι αλλα μονο τοτε,διαφορετικα μενει παλι στην παλια,μονο αυτο δεν δουλευει,τα αλλα ειναι τελεια,βασικα οταν το ανοιξα στην αρχη θυμαμαι οτι εβλεπα να κουνιεται,τωρα οχι αλλο,μηπως εκανα καμια παπα.. εγω και δεν το ξερω ?

 

Οσο για τον φιλο μου που ανεφερε κατι με τα greeklish!

Δεν τα χρησιμοποιω,μονο την συσκευη εγραψα γιατι δεν γινεται διαφορετικα ! ! !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα έλεγα να κάνεις ένα hard reset και να παρατηρήσεις την συμπεριφορά. Κανονικά δεν πρέπει να συμβαίνει. Ίσως κάτι που του πέρασες να έκανε κάποιο conflict.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν περασα ακομα τιποτα μεσα,μολις εχθες το πηρα το κινητο,δυσκολα το βρισκεις στην ελλαδα εκτος αθηνα και ειμαι αρκετα μακρια απο κει.Δοκιμασα και αυτο αλλα δεν εκανε τιποτα,θα ξαναδοκιμασω μου φαινεται παλι να το κανω και μετα θα δω τι γινεται και αν το στειλω πισω παλι. Ευχαριστο πολυ για το ενδιαφερον παντως,νασαι καλα !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είσαι σίγουρος ότι έκανες hard reset και όχι soft reset; Εσύ το πρώτο χρειάζεσαι. Δες εδώ τη διαφορά τους και πως γίνονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

πηρα το το HTC Touch Pro 2 και θα ηθελα να σας ρωτησω κατι σχετικα με τον φοντο.

Γιατι δεν μου δειχνει την ωρα κανονικα ? Αν μπω στις ρυθμισεις του ρολογιου με βγαζει την σωστη ωρα αλλα διαφορετικα μου δειχνει παντα την ωρα που χρησιμοποιουσα το κινητο την τελευταια φορα, ετσι ειναι η κατι δεν παει καλα ?

 

Ελπιζω να μπορει καποιος να μου δωσει λυση ! ! !

Πάνε...

Ρυθμισεις->Προσωπικα->Σημερα->Στοιχεια

Απενεργοποιηση του TouchFLO 3D μετα

Επανενεργοποιηση του TouchFLO 3D

Θα εισαι οκ τουλαχιστον μεχρι το επομενο restart της συσκευης οπου παλι μετα θα παιζει να ξανακολλησει καποια στιγμη... οποτε και φτου απο την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Για το opera δοκίμασε αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2979580#post2979580

 

και το δικό μου στο 1 ήτανε....!

 

κανένας άλλος τρόπος ?

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες για τα sprint είναι απόλυτο; Για κοίτα λίγο εδώ πχ...

http://cgi.ebay.co.uk/SPRINT-HTC-TOUCH-PRO-2-BRAND-NEW-IN-BOX-FREE-SHIPPING_W0QQitemZ230398257514QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item35a4ce696a

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που είπες για τα sprint είναι απόλυτο; Για κοίτα λίγο εδώ πχ...

http://cgi.ebay.co.uk/SPRINT-HTC-TOUCH-PRO-2-BRAND-NEW-IN-BOX-FREE-SHIPPING_W0QQitemZ230398257514QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item35a4ce696a

 

Κανονικά οι εκδόσεις της Sprint είναι για CDMA δίκτυα. Ο πωλητής ισχυρίζεται πως είναι GSM και παίρνει κανονικά SIM card. Τώρα τι να πω, η απόφαση δική σου.

 

(http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=1792&c=sprint_touch_pro2_htc_rhodium_w)

 

http://htcpedia.com/compare-4-touch-pro2-rhodium-phones/reviews/smartphone.html

Eδω μπορειτε να δειτε τις 4 εκδοσεις του ΤΡ2 και τις διαφορες τους .

 

Υπάρχουν και άλλες εκδόσεις που δεν τις αναφέρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερουμε καποιες ΡΟΜ με manila 2.5 κ 2.6 που να λειτουργουν χωρις bugs στην συσκευη μας? Δοκιμασμενες δηλαδη?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερουμε καποιες ΡΟΜ με manila 2.5 κ 2.6 που να λειτουργουν χωρις bugs στην συσκευη μας? Δοκιμασμενες δηλαδη?

 

Από αυτά που δοκίμασα αυτό ήταν το καλύτερο για μένα.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα, ξερουμε καποιες ΡΟΜ με manila 2.5 κ 2.6 που να λειτουργουν χωρις bugs στην συσκευη μας? Δοκιμασμενες δηλαδη?

 

Νομίζω ότι απλά και μόνο η εμφάνιση δεν είναι αρκετός λόγος να κάνουμε πιο "βαριές" τις συσκευές μας. Γνώμη μου είναι ότι δεν υπάρχει σημαντικός λόγος να περάσει κάποιος το τελευταίο manila.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Gabriel ευχαριστω. Athanaso της ιδιας γνωμης ειμαι και εγω. Απλα φορμαρισα την συσκευη μου και δεν εβαλα το mobile shell της spb και εδωσα αλλη μια ευκαιρια στο touchflo. Ειδα ομως στα νεα μοντελα την εκδοση 2.5 και 2.6 και μου φανηκαν μαλλον πιο φιλικες και ελεγα μηπως τις δοκιμαζα. Δεν το εχω αποφασισει ακομα να σου πω την αληθεια. Απορω πως δεν κυκλοφορει σε cab αφου στην ουσια ειναι shell και θεωρητικα θα μπορουσε να περασει..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το λινκ. Εκεί γράφει λίγο παρακάτω από τα "Cellular+Networks: CDMA800, CDMA1900" το εξής:

"Secondary Cellular Phone":

Dual-Cellular_Network;Operation: Selectable cellular module

Secondary+Cellular_Networks: GSM850, GSM900, GSM1800, GSM1900, UMTS900, UMTS2100

 

Μήπως απλά είναι ο τρόπος παρουσίασης που μπερδεύει και υποστηρίζει κανονικά GSM; Γιατί και στη σύγκριση που παρέθεσε ο φίλος παραπάνω λέει για QUADBAND υποστήριξη GSM από τη Sprint... ωστόσο αυτό το "secondary" με φοβίζει λίγο... έχει κανείς ιδέα τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορώ να πω με σιγουριά. Γνώμη μου... ψάξε στα μεταχειρισμένα για ελληνική/ευρωπαική συσκευή για να έχεις και εγγύηση και να είσαι ήσυχος. Τα πουλάνε σαν καινούργια πλέον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην ειδοποίηση για νέο μήνυμα η επιλογή για το πόσο θέλουμε να αναβοσβήνει το led είναι απενεργοποιημένη. Μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε κάπως, ίσως από registry.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το λινκ. Εκεί γράφει λίγο παρακάτω από τα "Cellular+Networks: CDMA800, CDMA1900" το εξής:

"Secondary Cellular Phone":

Dual-Cellular_Network;Operation: Selectable cellular module

Secondary+Cellular_Networks: GSM850, GSM900, GSM1800, GSM1900, UMTS900, UMTS2100

 

Μήπως απλά είναι ο τρόπος παρουσίασης που μπερδεύει και υποστηρίζει κανονικά GSM; Γιατί και στη σύγκριση που παρέθεσε ο φίλος παραπάνω λέει για QUADBAND υποστήριξη GSM από τη Sprint... ωστόσο αυτό το "secondary" με φοβίζει λίγο... έχει κανείς ιδέα τι είναι;

 

Επειδή κοιτάω κι εγώ απ'έξω, τα αμερικάνικα δεν έχουν μπροστινή καμερούλα, ή ιδέα μου είναι?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κοιτάω κι εγώ απ'έξω, τα αμερικάνικα δεν έχουν μπροστινή καμερούλα, ή ιδέα μου είναι?

 

Νομίζω στην Αμερική δεν παίζει βιντεοκλήση γι' αυτό και δεν έχουν κάμερα μπροστά.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή κοιτάω κι εγώ απ'έξω, τα αμερικάνικα δεν έχουν μπροστινή καμερούλα, ή ιδέα μου είναι?

 

Όχι όλες οι εκδόσεις, εξαρτάται από το brand της συσκευής. Σε άλλο brand για παράδειγμα δεν έχουν bluetooth! :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η επίσημη ελληνική ROM για WM6.5.

 

Download

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα , μπορεις να την βαλεις, η καποιος αλλος σε rapidshare ?

Η να μας δωσει με pm το SN ενος ελληνικου γιατι το δικο μου ειναι απο clove ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μέχρι να το ανεβάσει κάποιος εδώ, μπορείς να παρακολουθείς και εδώ. Υπάρχει ήδη το σχετικό request.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ athanaso77 , ειμαι με ολες τις σελιδες ανοιχτες , ειδα ηδη το post του steliosk στην σελιδα που αναφερεις ,απλως εχει τελικα αυτη η ρομ κατι παραπανω απο την αγγλικη που να αξιζει να την περασει κανεις ?

Γιατι αν δεν εχει κατι διαφορετικο, τοτε να μεινει η αγγλικη που ειναι πιο σταθερη και γρηγορη απο την ελληνικη .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...