Jump to content

[Επίσημο] Nokia E75


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο φίλε. :)

 

Δοκίμασες την αναζήτηση ενημερώσεων μέσω FOTA;

 

Ο music player έχει όλα τα χαρακτηριστικά των n-series / xm μοντέλων; Δηλαδή απεικόνιση εικόνα αλμπουμ, επεξεργασία ετικετών, ισοσταθμιστή 8 θέσεων κτλ.

 

Τα πλήκτρα του qwerty είναι βολικά για γρήγορη πληκτρολόγηση; Γιατί διάβασα οτι δεν έχουν καθόλου διαδρομή με αποτέλεσμα να χάνεται η αίσθηση. Στις φωτο φαίνονται εντελώς επίπεδα. Αυτό δυσχεραίνει την πληκτρολόγηση;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φώτη, επιβεβαίωσε μου,

1. ότι μπορούμε να αποθηκεύσουμε τα email που μας ενδιαφέρουν σε ξεχωριστούς φακέλους που εμεις δημιουργούμε?

 

2. Το bug που εχει το Ε71 με τις επαφες ( Κεφαλαία - μικρα, οπότε δεν μπορούμε ευκολα να αναζητησουμε την επαφη που μας ενδιαφέρει, καθως και όταν αποθηκευσουμε καποιο νουμερο στην κατηγορία "τηλέφωνο" όταν κάνουμε συγχρονισμό, αυτό το νούμερο φαινεται σαν "αλλο" στο outlook, υπάρχει στο Ε75?

 

Περιμένω με αγωνία......:cry:

Link to comment
Share on other sites

φίλε fotisbasm μήπως έχεις παρατηρήσει τίποτα περίεργο με την ημερομηνία? στο Ε71 που είχα οταν το έκλεινα πριν τις 12 και το άνοιγα το πρωί (συνήθως είχα βάλει και ξυπνητήρι) πήγαινε δυο μέρες μπροστά η ημερομηνία (οχι πάντα αλλα συχνά) δηλαδή κοιμόμουν δευτέρα και ξύπνούσα τετάρτη :( η ώρα ηταν πάντα οκ! αν δεν το κλείνεις δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα... μήπως θα μπορούσες να κάνεις ένα τεστ να δούμε αν υπάρχει και στο νεότερο s60 το bug αυτο... :worry: ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει , και δεν υπαρχει αυτο το προβλημα :D!!! αυτο που ειδα ομως ειναι οτι εαν μεινει εκτος μπαταριας για 2 μερες και μετα το ανοιξεις θελει παλι να ρυθμησεις ωρα και ημερομηνια.

 

ωραία :happy: αν και διατηρώ τιε επιφυλάξεις μου :ninja: γιατι δεν το έκανε πάντα και σίγουρα όχι στην αρχή...

για το δέυτερο bug που αναφέρεις νομίζω οτι αλλάζουν μια μπαταρία της πλακέτας και λύνεται... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω και ιδιαιτερο ενδιαφερον για το κινητο αν και μου αρεσει πολυ μεχρι να παρω το Ν97 φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nokia E75 gets a Firmware update to v110.48.125

 

http://zomgitscj.com/nokia-e75-gets-a-firmware-update-to-v11048125/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο υποστηρίζει direct push mail όπως τα blackberry? Έτσι διάβασα σε ένα περιοδικό.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια!Πηγα και εκανα αναβαθμιση της συνδεσης μου και πηρα το Ε75.Πραγματικα το κινητο ειναι τελειο και πολυ μπροστα απο το Ν95 του οποιου ειμαι και κατοχος.Το τελευταιο μου κινητο ειναι το ΟΜΝΙΑ ι900 αλλα εχω και το Ν95 παραλληλα.Απο την πρωτη στιγμη που πηρα το ΟΜΝΙΑ ενιωσα σημαντικη την απουσια πληκτρολογιου που να αντιλαμβανεσαι τα κουμπια!!!Φυσικα αυτο ειναι προσωπικα βιτσια!!!Πηγα και πηρα το Ε75 για να ξεπερασω αυτο το στοιχειο και με μεγαλη μου εκπληξη ανακαλυπτω οτι με το αριθμητικο πληκτρολογιο δεν γραφει Τ9 στα ελληνικα.Δηλαδη πηγαινα να γραψω πχ.ελα και κολλουσε στο δευτερο γραμμα χωρις να εμφανιζει καν το σωστο χαρακτηρα εβγαζε για παραδειγμα ει? αντι για ελα και κολλουσε παντα εκει.Παω λοιπον στο πλαισο απο το οποιο το πηρα και βλεπο σε ενα demo οτι εχει το ιδιο προβλημα.Αναγκασα μαλιστα τα παιδια να μου ανοιξουν και ενα ακομα.Ολα ειχαν το ιδιο προβλημα.Για να γινω πιο συγκεκριμενος το αριθμητικο πληκτρολογιο εγραφε τα γραμματα κανονικα αν πατουσες το κουμπι οσες φορες πρεπει για να πας στο επιθυμητο γραμμα και στα ελληνικα και στα αγγλικα.Αλλα το Τ9 λειτουργουσε σωστα μονο στα αγγλικα.Σε αντιθεση με αυτο το αλλο πληκτρολογιο το qwerty λειτουργουσε αψογα και με τα δυο Τ9 (δεν το λενε πλεον Τ9 το εκαναν αυτο συμπληρωση λεξεων!!).

Ετσι που λετε...Τελικα το επεστρεψα παιρνοντας ενα πιστωτικο χαρτι και ουσιαστικα με εσπρωξαν στο να αποφασισω να παρω παλι touch κινητο (οχι πως με χαλανε).Αναμενω το Ν97 και OMNIA HD.

Φυσικα ειπε ενας τεχνικος μηπως να του εκανα κανενα update αλλα ΕΝΝΟΕΙΕ πως πηρα καινουριο κινητο επρεπε να λειτουργουν ολα σωστα...τουλαχιστον ετσι πιστευω.

Εχει κανεις αποψη στο θεμα?Θα την εκτιμουσα πολυ!

 

ps.Το κινητο εχει πραγματικα απιστευτη ποιοτητα και φοβερη μπαταρια!!

nikWli nikWli me to trofanto k...li
Link to comment
Share on other sites

Το είχαν πει και άλλα μέλη που είχαν επαφή με το Ε75, ότι υπάρχει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Αναμένουμε κάποιο update που θα διορθώσει το ελληνικό Τ9. Απ' ότι φαίνεται, δεν πρόκειται για πρόβλημα της συσκευής αλλά της συγκεκριμένης ελληνικής rom. Οπότε, ή το παίρνεις και περιμένεις αναβάθμιση (συνήθως κυκλοφορούν πολύ σύντομα από την κυκλοφορία της συσκευής), ή απλά το προσπερνάς και πας για άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο για nokia. Το Τ9 στα ελληνικά ήταν πολύ καλό. Τι να πεις; Εν αναμονή κάποιας αναβάθμισης.

 

ΥΓ: Ελπίζω να έκανες ακύρωση της ανανέωσης του συμβολαίου!!!

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Ελπίζω να έκανες ακύρωση της ανανέωσης του συμβολαίου!!!

 

Τι εννοεις ακυρωση?Με την αγορα του Ε75 ενεργοποιηθηκε η ανανεωση μου για αλλον εναν χρονο.Αλλα τωρα απο το ΠΛΑΙΣΙΟ τους ειπα να μου κρατησουν την επιδοτηση μου και μου εκαναν και ενα πιστωτικο για οτι πληρωσα στην συσκευη απλα τωρα θα παρω αποκλειστικα κινητο απο το ΠΛΑΙΣΙΟ.Δεν με χαλαει!!

nikWli nikWli me to trofanto k...li
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σήμερα το πήρα και μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένος. Αφού έκανα update λύθηκαν και τα ελάχιστα bags που υπάρχουν και αρχίζω τη χρήση. Εν αναμονή λοιπόν των αποτελεσμάτων μετά από μερικές μέρες δύσκολης χρήσης
Link to comment
Share on other sites

egw thelw na kanw dio erwtisoules :) to perimenw na mou erthei simera avrio

epidei vlepw oti exei merika mini provlimatakia

 

tha itehla na mou pei kapios me ena update linonte ola i ti tha prepei na kanw allo?

 

kai i alli erwtisi mou einai oti emena mou aresei san logismiko gia gps to destinator

an to xrisimopiei kapios as mas pei pws einai i litourgiatou se afto to kinito kai ola ta sxetika

 

efxaristo..

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Link to comment
Share on other sites

egw thelw na kanw dio erwtisoules :) to perimenw na mou erthei simera avrio

epidei vlepw oti exei merika mini provlimatakia

 

tha itehla na mou pei kapios me ena update linonte ola i ti tha prepei na kanw allo?

 

kai i alli erwtisi mou einai oti emena mou aresei san logismiko gia gps to destinator

an to xrisimopiei kapios as mas pei pws einai i litourgiatou se afto to kinito kai ola ta sxetika

 

efxaristo..

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Μόλις κάνεις την αναβάθμιση λύνονται σχεδόν όλα τα προβλήματα. Τώρα κάποια μικροπροβλήματακια ίσω υπάρξουν, εμένα πάντως δουλεύει ρολόι. Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Όσον αφορά το Destinator , από πέρσυ ακούω ότι θα βγει για symbian αλλά ακόμα δεν το έχω δει (ή βρει!!!). Δουλεύει πάρα πολύ καλά με αυτό το λειτουργικό το Garmin που είναι καταπληκτικό για να μην σου πω ότι τα καλούδια του είναι περισότερα από το Dest.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα! Θα μπορούσε μήπως κάποιος με συσκευή Ε75 με ελληνικά να στείλει ή να επισυνάψει μία φωτογραφία που να απεικονίζει το πληκτρολόγιο της συσκευής όπως είναι αναδιατυπωμένο μαζί με τους ελληνικούς χαρακτήρες;

 

Στα περισσότερα sites ακόμη και στο ελληνικό της Nokia αλλά και της AlphaCopy έχουν φωτο με το αγγλικό πληκτρολόγιο μόνο και όχι αναδιατυπωμένη συσκευή με ελληνικά.

επίσης ψάχνω να δω τους συνδυασμούς πλήκτρων για τα εξής:

φωνήεν με τόνο.

φωνήεν με διαλυτικά.

φωνήεν με διαλυτικά κ τόνο.

Για το Ε71 όπως μου διευκρίνησε ο mpierettis (χίλια ευχαριστώ και για το λινκ http://betabug.ch/blogs/ch-athens/914 ) είναι:

Φωνήεν με τόνο: Κουμπάκι δίπλα στο Ctrl και φωνήεν (όχι ταυτόχρονα).

Φωνήεν με διαλυτικά: Κρατώντας πατημένο το shift (κουμπάκι με βελάκι προς τα πάνω) πατάς το κουμπάκι δίπλα στο Ctrl (αυτό του τόνου). Μετά το φωνήεν που θέλεις.

Φωνήεν με διαλυτικά και τόνο: Κρατώντας πατημένο το shift (κουμπάκι με βελάκι προς τα πάνω) πατάς το W. Μετά το φωνήεν που θέλεις.

Επίσης σε κεφαλαία/caps lock αν πατήσετε shift & w έχετε τελικό ς μικρό ή κεφαλαίο Σ;

Το ίδιο πρέπει να ρωτήσω και για το Ε55…!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

το αγορασα και το επεξεργαζομαι...

 

νομιζω οτι ειναι μακραν το καλυτερο μοντελο της σειρας Ε ( κραταω μια επιφυλαξη για το Ε90).

 

ειναι σιγουρα η ναυαρχιδα της σειρας Ε.

 

μια ερωτηση. εχει δοκιμασει κανεις την αναβαθμιη που την κανει μονο του το κινητο χωρις υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

έχω φάει τον τόπο να το βρώ χωρίς τους ελληνικούς χαρακτήρες επάνω στα πλήκτρα σε κατάστημα που θα μπορέσω να ανανεώσω την συνδρομή μου στην Βόνταφ. Καμιά ιδέα; Θεσ/νίκη είμαι
Link to comment
Share on other sites

Συσκευή χωρίς ελληνικούς χαρακτήρες επάνω σημαίνει αυτόματα μη ελληνική, κοινώς παρα-εισαγωγής.

Στο FAQ της ενότητας αναφέρονται τα + και τα -.

 

Είσαι σίγουρος πως θέλεις τέτοια συσκευή;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις συσκευη ε75 απο βονταφονε??? εχει ελληνικο πληκτρολογιο ή οχι????

 

Κοίτα μέχρι τώρα πωλούσανε δύο είδη. Το πρώτο είναι ένα πιθανόν σουηδικής έκδοσης αφού έχει επάνω τους λατηνικούς χαρακτήρες σύν α,ο,υ με διπλές τελίες απο επάνω. Το δεύτερο είναι αυτο το κοινό της άλφακόπυ. Έμαθα όμως οτι πλέον υπάρχει η βόντα έκδοση η οποία απο ότι βλέπω στο σάιτ της βόντα δεν διαθέτει ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα στο site δεν βαζουν παντα φωτογραφια του μοντελου που πουλανε, αλλα καποια φωτογραφια που εχουν ετοιμη απο τη ΝΟΚΙΑ...

 

μια χαρα ειναι παντως με τα ελληνικα γραμματα...

 

και απιστευτο κινητο γενικως.... αγγιζει το τελειο...

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

παιδια το κινητο τα σπαει...

 

τελειο...

 

τι φωτογραφιες, τι βιντεο με 30 fps και φυσικα τελειο για αδικοπα email on the go σε ποιοτητα ΕΚΛΠΗΚΤΙΚΗ....

 

τα αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του και δικαια πολλοι το βαζουν κοντα στο Ε90...

 

μακραν το καλυτερο της σειρας Ε....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...