Jump to content

[Επίσημο] Nokia E55


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι όντως στο ε55 εχουμε να δούμε αναβάθμηση απο το πάσχα..δεν ξέρω γιατι..

εγω με το κινητό εχώ το εξής πρόβλημα..

το αγόρασα τον μάρτιο και μολις ανοιξα την συσκευή δεν μου φόρτιζε,ενώ απο τον υπολογιστή φόρτιζε κανονικά με usb. πιστέυοντας πως φταίει ο φορτιστής επικοινωνώ και μου στέλνουν άλλο φορτιστή ο οποίος όμως δεν ειναι ίδιος (ο δικός του νομίζω ειναι 10ε και εμένα μου έστειλαν 6ε).

τόν δοκιμάζω δούλευε κανονικά το τηλ. και σε επάφη μαζί τους μου είπαν πως δεν υπάρχει πρόβλημα με τον φορτιστή απλά δεν ειχαν άλλον να μου στείλουν.

το πρόβλημα ειναι πως αγόρασα πρόσφατα εναν φορτιστή αυτοκινήτου ο οποιός όμως παλι δεν φορτίζει το τηλ. όπως επίσης και σε ενός φίλου φορτιστή σπιτιού πάλι δεν φόρτιζε. ο μόνος φορτιστής που το φορτίζει κανονικά ειναι αυτός που έχω ο οποιος όμως και παλι δεν είναι της συσκευασίας του.

για βοηθείστε ρε παιδιά γιατί θα τρελλαθώ τι μπορεί να φταίει....κατα τα άλλα το τηλ. δουλέυει μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 572
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εχω αλλαξει μπαταρια στο ε55.... και οι δυο που εχω δεν κρατανε πανω απο μια μερα... τι παιζει?? Edited by vaggos400
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια εφαρμογή που έχεις περάσει σου καταναλώνει πόρους;

 

δεν πιστευω!!παιζει να καηκαν επειδη ημουν πολλες ωρες στο ιντερνετ???

Edited by vaggos400
Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω!!παιζει να καηκαν επειδη ημουν πολλες ωρες στο ιντερνετ???

Εσύ τι περίμενες ότι θα χρησιμοποιείς το 3G ή το Wi-Fi και δε θα καίει μπαταρία; Προφανώς φταίει αυτό. Οτιδήποτε απασχολεί τον επεξεργαστή του κινητού, τους πομποδέκτες του και την οθόνη του, καταναλώνει πολλή ενέργεια. Το σερφάρισμα στο Internet απασχολεί και τα τρία αυτά, επομένως "ρουφάει" τη μπαταρία. Το ίδιο και η βιντεοκλήση.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι περίμενες ότι θα χρησιμοποιείς το 3G ή το Wi-Fi και δε θα καίει μπαταρία; Προφανώς φταίει αυτό. Οτιδήποτε απασχολεί τον επεξεργαστή του κινητού, τους πομποδέκτες του και την οθόνη του, καταναλώνει πολλή ενέργεια. Το σερφάρισμα στο Internet απασχολεί και τα τρία αυτά, επομένως "ρουφάει" τη μπαταρία. Το ίδιο και η βιντεοκλήση.

 

οχι δεν με καταλαβες... και να μην τα χρησιμοποιησω καθολου για μια βδομαδα η μπαταρια κραταει για μια μερα σε ενω θα επρεπε πιο πολλες... και ρωταω φταει το κινητο η η μπαταρια χαλασε...υποψην οτι η μπαταρια αγοραστηκε τον αυγουστο και τα εφτησε αρχες νοεμβρη:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι λογικό να τα έφτυσε τόσο σύντομα. Οι μπαταρίες λιθίου έχουν πάνω από χίλιους κύκλους φόρτισης διάρκεια ζωής, επομένως ακόμα και με σκληρή χρήση (κάθε μέρα φόρτιση) ζουν περίπου τρία χρόνια.

Τσέκαρε μήπως το τηλέφωνο χρησιμοποιεί πόρους που δε θα έπρεπε σε κατάσταση αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι λογικό να τα έφτυσε τόσο σύντομα. Οι μπαταρίες λιθίου έχουν πάνω από χίλιους κύκλους φόρτισης διάρκεια ζωής, επομένως ακόμα και με σκληρή χρήση (κάθε μέρα φόρτιση) ζουν περίπου τρία χρόνια.

Τσέκαρε μήπως το τηλέφωνο χρησιμοποιεί πόρους που δε θα έπρεπε σε κατάσταση αναμονής.

 

το εχω τσεκαρει...και ειναι η δυτερη φορα στο ιδιο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

το εχω τσεκαρει...και ειναι η δυτερη φορα στο ιδιο κινητο...

 

κάποια ε55 είναι ελαττωμαντικά. πραγματικά ήταν μια πολύ καλή ιδέα το 55 αλλά η νόκια την άφησε έτσι και δεν ενδιαφέρθηκε καθόλου για αυτή. κρίμα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

κάποια ε55 είναι ελαττωμαντικά. πραγματικά ήταν μια πολύ καλή ιδέα το 55 αλλά η νόκια την άφησε έτσι και δεν ενδιαφέρθηκε καθόλου για αυτή. κρίμα

 

και δεν μπορω να κανω κατι να φτιαξει??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

παιδια ξερει κανεις πως βγαινει η προσοψη του κινητου????

οκ παιδια το βρηκα :)

Edited by vaggos400
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είναι δυνατόν η συσκευή να μην έχει ούτε χρονόμετρο ούτε αντίστροφη μέτρηση!;

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι καλό;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Θα μου πείτε αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στο ovi store που να βάζουμε κωδικό στο κινητό, όπως τον κλασικό 4ψήφιο στο iphone? Κωδικός κλειδώματος πληκτρολογίου δηλαδή.. Κατέβασα το "Mr Lock" αλλά δεν έχει κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Γειά σας παιδιά. Είμαι θολωμένος και χρειάζομαι βοήθεια. Η γυναίκα μου έχει το Ε55 και ω του θαύματος :angry:, έσβησε τις κλήσεις από το μητρώο και χάθηκαν κάπιες σημαντικές. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις ανακτήσει;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Είμαι θολωμένος και χρειάζομαι βοήθεια. Η γυναίκα μου έχει το Ε55 και ω του θαύματος :angry:, έσβησε τις κλήσεις από το μητρώο και χάθηκαν κάπιες σημαντικές. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις ανακτήσει;

Αν τις έσβησε μόνο από τις πρόσφατες, τότε θα τις βρεις στο μητρώο. Αν έσβησε και το μητρώο τότε δεν θα τις βρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το Nokia E55.

Είχα ένα παλιό Bluetooth ακουστικό που μέχρι πρόσφατα δούλευε μια χαρά. Σε κάποια φάση άρχισε να κάνει έντονο θόρυβο στο ακουστικό μόλις ενωνόταν με τη συσκευή. Ο έντονος θόρυβος εμφανιζόταν και κατά τη διάρκεια συνομιλίας κάνοντας τη συνομιλία αδύνατη.

Σκέφτηκα οτι μάλλον κάτι έπαθε το bluetooth και αγόρασα καινούργιο.

Αλλά δυστυχώς το πρόβλημα υπάρχει και πάλι ακριβώς το ίδιο!!!!

:wacko::wacko:

 

Λογικά κάτι παίζει με τη συσκευή...

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπερα παιδια...

εχω ενα νοκια E55 που εμφανισιακα ειναι οντως E55 ομως το προβλημα ειναι οτι η πλακετα πισω και μεσα το λογισμικο γραφει E52!!!

το τηλεφωνο δουλευει κανονικα και το μονο που δεν δουλεευει ειναι τα πλαινα πληκτρα στο πληκτρολογιο μιας και το Ε55 εχει παραπανω πληκτρα.

και σας ρωταω μπορω να του περασω firmware για Ε55???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Από που συνίσταται την αγορά του;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...