Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρειαζομαι την βοηθεια σας

 

εχω το W995 περιοπου 1,5 χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος....

 

σημερα ομως μου προκληθηκε ενα προβλημα....

 

αρχικα η οθονη αλλαξε χρωματα,μεχρι που τελικα παγωσε τελειως ενα μερος της....

μετα απο μια επανακινηση,το κιντητο ηταν μια χαρα,αλλα οσο ανοιγοκλεινα το slide το προβλημα επαναλαμβανοταν...

 

1)μηπως μπορει να μου πει καποιως τι εχει συμβει;;

2)ποσο περιπου θα κοστισει η επισκευη σε χρημα και χρονο;; :Ρ

3)μηπως ξερετε ποσο καιρο εχει εγγυηση το κινητο;το ειχα αγορασει απο την vodafone και εχω ακομα την αποδειξη...

Αφου το εχεις 1,5 χρονο τρεχα με την αποδειξη σε ενα se point η αλλο εξουσιοδοτημενο service για επισκευη.

Η συσκευη εχει εγγυηση 2 χρονια απο την ημερομηνια αγορας του.

Μυριζομαι προβλημα με την καλωδιοταινια της οθονης.

Τωρα για το χρονο επισκευης...υπολογιζε πανω απο 2 εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 βδομαδες;;;αυτο ειναι που ποναει πιο πολυ...

 

οσο για το κοστος;

 

ευχαριστω παρα πολυ

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος δεν θα πληρωσεις τιποτα,εφοσων ειναι σε εγγυηση.

 

Εσενα θα σε πιασει ο πονος της αναμονης μονο

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 βδομαδες;;;αυτο ειναι που ποναει πιο πολυ...

 

οσο για το κοστος;

 

ευχαριστω παρα πολυ

Aν κρινουν οτι δεν φταις δεν θα πληρωσεις τιποτα.

Αν εχει φαει καμια χοντρη τουμπα και εχει βαθουλωματα η προσοψη μπορει να στο χρεωσουν.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω σε αυτο που λεει ο BMW116 αλλιως δεν παιζει να πληρωσιες τιποτα απολυτως :)

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. ξαφνικα σταματησε να λειτουργει ο ηχος. δεν χτυπαει,δεν ακουγεται το walkman,μονο με ακουστικα ακουγεται. και οταν το κλεινω και το ανοιγω το τηλ το wifi το βρησκω ανοιχτο. αναβαθμιση δε χρειαζεται γιατι λεει εχει τη τελευταια.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με το wifi το είχα αντιμετωπίσει σε ένα elm αλλά δεν είχα βγάλει άκρη. Πιθανότατα να χρειάζεται αναβάθμιση.

Για τον ήχο μάλλον είναι θέμα hardware οπότε πιθανότατα να χρειάζεσαι serive.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

R1HA035 και εγω

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μου εχει χαλασει -ισως σπασει- η υποδοχη για την φορτιση του κινητου με αποτελεσμα να δειχνει οτι φορτιζει αλλα να μην φορτιζει καν!!Το κουνας λιγο και μετα απο κανα μισαωρο τα καταφερνει και φορτιζει αφου εχει αποφυγει το σπασιμο απο πτωση λογω νευρων με την κωλουποδοχη φορτισης της ericsson για ενα τοσο καλο κινητο!

Και ρωταω αν εχει παει καποιος να αντικαταστησει ή επισκευασει την υποδοχη και αν εχει κανει κατι τετοιο που πηγε και ποσο κοστισε!!

Thanks εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μου εχει χαλασει -ισως σπασει- η υποδοχη για την φορτιση του κινητου με αποτελεσμα να δειχνει οτι φορτιζει αλλα να μην φορτιζει καν!!Το κουνας λιγο και μετα απο κανα μισαωρο τα καταφερνει και φορτιζει αφου εχει αποφυγει το σπασιμο απο πτωση λογω νευρων με την κωλουποδοχη φορτισης της ericsson για ενα τοσο καλο κινητο!

Και ρωταω αν εχει παει καποιος να αντικαταστησει ή επισκευασει την υποδοχη και αν εχει κανει κατι τετοιο που πηγε και ποσο κοστισε!!

Thanks εκ των προτερων!

 

εμενα μου ειχε σπασει η υποδοχη του φορτιστη μονο (δε ξερω αν εννοεις το ιδιο) και φορτιζε μονο οταν το αφηνα το κινητο ακινητο σε ενα μερος (οχι το w995-αλλο sony)

και ο φορτιστης παρεμενε συνδεδεμενος με το ενα τσαμπακι μονο και με την αντισταση του καλωδιου προς καποια συγκεκριμενη κατευθυνση..:wacko:

Α, αλλες φορες το δευτερο τσαμπακι που ειχε σπασει το ενωνα με τη τρυπα με τσιχλα,αυτη την ασπρη με την οποια κολλανε αφισες!

Αν σου χαλασε η υποδοχη του κινητου (οι τρυπιτσες) δε ξερω τι να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η ποιότητα κατασκευής της SE δεν είναι και η καλύτερη (βέβαια έχω πολλά χρονιά να πάρω άλλη μάρκα οπότε δεν είμαι αντικειμενικός). Θα περίμενε κανείς τα πλαστικά να μην ξεβάφουν... Το έχω πάθει και σε άλλα μοντέλα SE παλιότερα. Οπότε καλύτερα πάρε καμιά θήκη....

 

μα καλα και στην ασημι εκδοση ξεβαφει?? τι χρωμα ειναι απο μεσα?? εγω σε εναν γνωστο μου που εχει το μαυρο(οπως και το δικο μου) στα πλαγια ξεβαψε και εχει γκρι γραμμες,ΟΚ δε το προσεχει μαλλον αλλα και στο ασημι ξεβαφει? Γινεται μαυρο απο μεσα?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω τσιλικο,οπως και το S900 εξ αλλου,επειδη τα εχω μεσα σε πανινα σακουλακια,απο τα οποια βγαινουν τα ακουστικα,που ειναι και για το ραδιο αλλα και για hands free.

Συνισταται ανεπιφυλακτα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

τις δυο τελευταιες φορες που εχω βαλει το κινητο να φορτωσει στη διαρκεια της φορτισης(λιγο μετα το 60% την πρωτη φορα και σχεδον αμεσως τη δευτερη)μου λεει σφαλμα φορτισης.αποσυνδεστε το φορτιστη.το εχει συναντησει κανεις;

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε φορτιστη γιατι μαλλον τα παιξε κ θα σου χαλασει κ τις επαφες που φορτιζει το τηλεφωνο...Να ρωτησω κ εγω κατι αν ξερετε.τελευταια το κουμπι "3" δεν πατιεται ευκολα θελει πολυ δυναμη.μηπως ξερετε τι μπορω να κανω ή δεν γλυτωνω το σερβις?κανενα καλο σερβις ξερουμε για Αθηνα να μην το παω σημερα κ να το παρω μετα απο 1 μηνα?? Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανει κανεις format? αυτο που επαναφερει τα παντα απ την αρχη. εχει προβληματα το κινητο και θελω να το κανω.ευχαριστω
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανει κανεις format? αυτο που επαναφερει τα παντα απ την αρχη. εχει προβληματα το κινητο και θελω να το κανω.ευχαριστω

επαναφορα αρχικων ρυθμισεων και κωδικο θα πατησεις 0000 ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε ζητα κωδικο. εχει 'επεναφορα ρυθμισεων'και έκκαθαριση ολων'τα εκανα και τα 2 και τιποτα. ενα αλλο format λεω που κανει το τηλ σαν καινουριο
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

δε ζητα κωδικο. εχει 'επεναφορα ρυθμισεων'και έκκαθαριση ολων'τα εκανα και τα 2 και τιποτα. ενα αλλο format λεω που κανει το τηλ σαν καινουριο

εγω αλλο δεν ξερω και δεν νομιζω να υπαρχει.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

SEUS? δε ξερω.. απλα χαλασε το ηχειο και οταν ανοιγω το κινητο ενεργοποιητε το wifi μονο του. και χαλασε και το ραδιοφωνο. και θελω να τα επαναφερω ολα μηπως γινει τιποτα..
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να ρωτησω κατι χθες πηγα να κανω update και απο βλακεια μου δεν ειδα οτι η μπαταρια ηταν αφορτιστη και στο update μου εβγαλε σφαλμα. Τωρα το βαζω για φορτιση και δεν φορτιζει αναβουν μονο τα πληκτα.Γινεται να κανω κατι?
Link to comment
Share on other sites

θελω να αναφερω 2 προβληματα που εχω συναντησει τωρα τελευταια:

1.στον opera mini κολλαει σε συγκεκριμενες (βαριες) ιστοσελιδες και για να επανελθει πρεπει να του βγαλω τη μπαταρια.

2.καποιες φορες οταν παω να το ενεργοποιησω δεν αναγνωριζει την καρτα sim.δοκιμασα 2 διαφορετικες καρτες που δουλευανσε αλλο κινητο(τις δοκιμασα επιτοπου).τελικα τις αναγνωρισε με την 20η προσπαθεια και αφου ειχα φυσηξει για να φυγουν τυχον σκονες καμια δεκαρια φορες.

τα εχετε ξανασυναντησει ή ειναι σε εμενα;

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...