Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θα το εκτιμουσα αν καποιος γνωριζε να μου απαντησει..
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μετα να ανοιξεις την εφρμογη mini opera και να συνδεθεις.αμα σου τα ξαναβγαλει να επιλεξεις συνδεση μονο με wifi.---

 

ανοιγω την εφαρμογη..

και για να συνδεθω ζηταει δημιουργια λογαριασμου!σε ποιο σημειο επιλεγω συνδεση μονο με wifi (το wifi του σπιτιου)?αυτο δεν μπορω να βρω..

 

φιλε darkson κανε και εσυ το ιδιο,αναβαθμιση απο το κινητο,,,

Link to comment
Share on other sites

και για ποιο λογο να το κανω αυτο??? Αυτο που ρωτησα εγω αφορα modding..
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου..εγω μιλαω καθαρα για modding της συσκευης
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσεις τα βήματα που πρέπει να κάνεις σωστά με τον Α2Uploader έχεις βρει backup όλου του τρέχοντος λογίσμικού σου τότε το να δοκιμάζεις τα Mods δηλαδή διαφορετικούς drivers για κάθε τομέα θα είναι ένα παιχνιδάκι μία καθημερινότητα...Σε σημείο να βρίσκεις διαφορετικά mods και να συνθέτεις τον δικό σου όπως γουστάρεις...ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ, η διαδηκασία αυτή αν και γελοιά -κατ,εμέ- ΕΙΝΑΙ επέμβαση στο λογισμικό του κινητού οπότε πάντα μπορει κάτι να μην πάει καλά χωρίς να σημαινει απαραιτητα καταστροφή του κινητού ή χασιμο δεδομένων απλά η ευθύνη είναι στον κάθε ένα που το κάνει!!!

Στο δι ταυτα,

Για τον ήχο: Το W995 είναι το καλύτερο WALKMAN κινητό. Και αυτό λόγω της καθαρότητας του ήχου της ποιότητας εν γένει.Οπότε γιατί να την μειώσουμε την ποιότητα αυτην??? Για χάρη της έντασης???ΟΧΙ!!!Γιατι πειράζοντας ΑΠΛΑ την ένταση κάνοντας το πολύ δυνατο, η ποιότητα χαμηλώνει και το W995 γίνεται ενα απο τα πολλα άλλα κινητα πράγμα που δεν είναι ιδιαίτερα έξυπνο...

Ο driver λοιπόν που διατηρεί και συχρόνως ενισχύει αυτήν την ποιότητα με ταυτόχρονη ΑΥΞΗΣΗ της έντασης όσο πρέπει, είναι του HIRON http://forums.se-nse.net/topic/43358-vx3-audiophile-premium-hd-wbxml-acoustics/page__hl__hiron ΚΑΤ'ΕΜΕ παντα.Οχι οτι οι αλλοι drivers δεν είναι καλοί απλά αυτος έχει τα παραπάνω που ανέφερα και ζητάω εγώ!Αν θέλετε απλά ένταση και δεν σας νοιάζει η ποιότητα τότε υπάρχουν και πολλοί άλλοι drivers που θα σας αρέσουν..Πολλά combos από διαφορετικούς drivers και πολλα tests!Ενα καλο combo ήταν ας πουμε κάποια αρχεια (WBXML) του Hiron και καποια άλλα του rodriquez (CSV) τα οποια ήταν απο το AINO..Δεν εξηγώ τι είναι αυτό και τι είναι το άλλο γιατι θα μπερδευτούμε...Αλλα απορίες κι εγώ αλλα και 'αλλα παιδια στο forum Μπορούμε να λύσουμε!!!

Απλα να ξέρετε οτι τα mods είναι εδώ http://forums.se-nse.net/forum/113-db3210-specific/ και εδώ http://forums.se-nse.net/forum/108-db3210-specific/ πάντα αν έχετε απορία να ψάχνετε στο Search βοηθάει και μαθαίνετε πράγματα...

Τωρα για την καμερα: Καταρχας η απουσία ΧΕΝΟΝ flash απο μόνη της ακυρώνει την ποιότητα βραδυνών λήψεων οπότε δεν μπορούμε να ζητήσουμε και πολλα...

Τωρα o driver της καμερας της sony ,αν εξαιρέσεις τον τελευταίο της R1HA035 που είναι συμπαθητικός, δεν εβγαζε οξίες φωτογραφίες ακριβείς και με ένα μικρο ζοομ φαινόταν οτι δεν ήταν οσο λεπτομερείς θα επρεπε να είναι για 8MP κινητο αν και τα MP ΔΕΝ μετράνε!! Ο φακός μετράει και δεν θα έλεγα οτι το W995 έχει το φακό του C905 κιολας...Κατα την διάρκεια των επίσημων αναβαθμίσεων της sony υπήρχε και το αντιστοιχο MOD του driver της κάμερας κυρίως απο τον RODRIQUEZ... http://forums.se-nse.net/topic/43277-rodriguez-hd-camdriver-for-w995/ στην έκδοση R1HA036 είχε στηρίξει ο rodriquez τον τελευταιο του driver HDΧ 3.0 και ήταν ΦΟΒΕΡΟΣ!!! Αλλα με την R1ha035 ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ παρατηρώ οτι δεν έχει τα ίδια αποτελέσματα..Αυτο για αυτούς που χρησιμοποίησαν την R1ha036 για πολυ καιρο όπως εγώ( που παρεπιπτόντως καθόλου προβληματική δεν ήταν και σκέφτομαι να την ξανα περασω στο κινητο αλλα είναι παιδεμα η διαδηκασία...).

Του rodriquez o driver έχει πολυ έντονα χρώματα πολυ πιο ζωηρα αν και κάποια μπορεί να τα παραμορφώνει κιολας.Το μπεζ ανοιχτο καφε και το χρωμα του δερματος οι παλιοι drivers το δειχναν καποιες φορες προς το κιτρινο και αυτό ηταν ενα μεγαλο αγκαθι που εμφανιζοταν κυριως με την παρουσια του LED.Τωρα έχει περιοριστει αυτο.Επίσης το φλας παυει να είναι αυτοματο το ανοιγεις και το κλεινεις οποτε θες εσυ και γενικα διαβάστε και θα καταλαβαιτε!!!Υπάρχουν νομιζω και συγκριτικες φωτο...Τωρα το extreme sharpness http://forums.se-nse.net/topic/43199-jocks-extreme-sharpness%E2%84%A2-14-special-edition%E2%84%A2-for-w995/ το μονο που είχε καλο ηταν τα φυσικά του χρώματα.Ηταν tοoo sharp οι φωτο σε ολες σχεδον τις εκδοσεις...Μονο στην 1.4 special edition μου αρέσεουν καπως...κι αυτο γιατι για τους λογους που προανέφερα "χαλασε" του rodriquez πάντα ΚΑΤ'ΕΜΕ..Συμπαθητικος driver λοιπόν..Σημειώστε οτι στο video η λειτουργία της φωτηνότητας έχει αντικατασταθεί με zoom λειτουργια..

Τελος υπάρχουν και διαφορα αλλα mods για to display της οθόνης για τα λαμπάκια του κινητου για τα γραφικά του κινητου κλπ κλπ κλπ...

Αυτα τα ολίγα για το modding το οποιο δυστυχως EXEI ΠΕΘΑΝΕΙ πλεον!!!!

Edited by ant_kam12
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει ενταση,υπαρχει και αλλος δρομος,πιο ακινδυνος για το κινητο,(ισως οχι για τ' αυτια μας βεβαια).

Να αγορασετε ενα ζευγαρι ακουστικα μεγαλης ευαισθησιας και καλης ποιοτητας,οπως τα Ετερνα της Audio Fischer(*),που αγορασα εγω,που το τηλεφωνο κελαιδαει,με την πρωτη "γκαζιά",που θα του ριξετε.

Λιιγο να πατησετε το κουμπακι,δεν το αντεχετε.

Γι αυτο εγραψα κατι για τ αυτια σας.

(*)Τα ακουστικα αυτα,τα πηρα 54 Ευρω,απο τη Ρωσια.

...και αφηστε τους μοντιφικαδες,να παιζουν μονοι τους...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσεις τα βήματα που πρέπει να κάνεις σωστά με τον Α2Uploader έχεις βρει backup όλου του τρέχοντος λογίσμικού σου τότε το να δοκιμάζεις τα Mods δηλαδή διαφορετικούς drivers για κάθε τομέα θα είναι ένα παιχνιδάκι μία καθημερινότητα...Σε σημείο να βρίσκεις διαφορετικά mods και να συνθέτεις τον δικό σου όπως γουστάρεις...ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ, η διαδηκασία αυτή αν και γελοιά -κατ,εμέ- ΕΙΝΑΙ επέμβαση στο λογισμικό του κινητού οπότε πάντα μπορει κάτι να μην πάει καλά χωρίς να σημαινει απαραιτητα καταστροφή του κινητού ή χασιμο δεδομένων απλά η ευθύνη είναι στον κάθε ένα που το κάνει!!!

Στο δι ταυτα,

Για τον ήχο: Το W995 είναι το καλύτερο WALKMAN κινητό. Και αυτό λόγω της καθαρότητας του ήχου της ποιότητας εν γένει.Οπότε γιατί να την μειώσουμε την ποιότητα αυτην??? Για χάρη της έντασης???ΟΧΙ!!!Γιατι πειράζοντας ΑΠΛΑ την ένταση κάνοντας το πολύ δυνατο, η ποιότητα χαμηλώνει και το W995 γίνεται ενα απο τα πολλα άλλα κινητα πράγμα που δεν είναι ιδιαίτερα έξυπνο...

Ο driver λοιπόν που διατηρεί και συχρόνως ενισχύει αυτήν την ποιότητα με ταυτόχρονη ΑΥΞΗΣΗ της έντασης όσο πρέπει, είναι του HIRON http://forums.se-nse.net/topic/43358-vx3-audiophile-premium-hd-wbxml-acoustics/page__hl__hiron ΚΑΤ'ΕΜΕ παντα.Οχι οτι οι αλλοι drivers δεν είναι καλοί απλά αυτος έχει τα παραπάνω που ανέφερα και ζητάω εγώ!Αν θέλετε απλά ένταση και δεν σας νοιάζει η ποιότητα τότε υπάρχουν και πολλοί άλλοι drivers που θα σας αρέσουν..Πολλά combos από διαφορετικούς drivers και πολλα tests!Ενα καλο combo ήταν ας πουμε κάποια αρχεια (WBXML) του Hiron και καποια άλλα του rodriquez (CSV) τα οποια ήταν απο το AINO..Δεν εξηγώ τι είναι αυτό και τι είναι το άλλο γιατι θα μπερδευτούμε...Αλλα απορίες κι εγώ αλλα και 'αλλα παιδια στο forum Μπορούμε να λύσουμε!!!

Απλα να ξέρετε οτι τα mods είναι εδώ http://forums.se-nse.net/forum/113-db3210-specific/ και εδώ http://forums.se-nse.net/forum/108-db3210-specific/ πάντα αν έχετε απορία να ψάχνετε στο Search βοηθάει και μαθαίνετε πράγματα...

Τωρα για την καμερα: Καταρχας η απουσία ΧΕΝΟΝ flash απο μόνη της ακυρώνει την ποιότητα βραδυνών λήψεων οπότε δεν μπορούμε να ζητήσουμε και πολλα...

Τωρα o driver της καμερας της sony ,αν εξαιρέσεις τον τελευταίο της R1HA035 που είναι συμπαθητικός, δεν εβγαζε οξίες φωτογραφίες ακριβείς και με ένα μικρο ζοομ φαινόταν οτι δεν ήταν οσο λεπτομερείς θα επρεπε να είναι για 8MP κινητο αν και τα MP ΔΕΝ μετράνε!! Ο φακός μετράει και δεν θα έλεγα οτι το W995 έχει το φακό του C905 κιολας...Κατα την διάρκεια των επίσημων αναβαθμίσεων της sony υπήρχε και το αντιστοιχο MOD του driver της κάμερας κυρίως απο τον RODRIQUEZ... http://forums.se-nse.net/topic/43277-rodriguez-hd-camdriver-for-w995/ στην έκδοση R1HA036 είχε στηρίξει ο rodriquez τον τελευταιο του driver HDΧ 3.0 και ήταν ΦΟΒΕΡΟΣ!!! Αλλα με την R1ha035 ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ παρατηρώ οτι δεν έχει τα ίδια αποτελέσματα..Αυτο για αυτούς που χρησιμοποίησαν την R1ha036 για πολυ καιρο όπως εγώ( που παρεπιπτόντως καθόλου προβληματική δεν ήταν και σκέφτομαι να την ξανα περασω στο κινητο αλλα είναι παιδεμα η διαδηκασία...).

Του rodriquez o driver έχει πολυ έντονα χρώματα πολυ πιο ζωηρα αν και κάποια μπορεί να τα παραμορφώνει κιολας.Το μπεζ ανοιχτο καφε και το χρωμα του δερματος οι παλιοι drivers το δειχναν καποιες φορες προς το κιτρινο και αυτό ηταν ενα μεγαλο αγκαθι που εμφανιζοταν κυριως με την παρουσια του LED.Τωρα έχει περιοριστει αυτο.Επίσης το φλας παυει να είναι αυτοματο το ανοιγεις και το κλεινεις οποτε θες εσυ και γενικα διαβάστε και θα καταλαβαιτε!!!Υπάρχουν νομιζω και συγκριτικες φωτο...Τωρα το extreme sharpness http://forums.se-nse.net/topic/43199-jocks-extreme-sharpness%E2%84%A2-14-special-edition%E2%84%A2-for-w995/ το μονο που είχε καλο ηταν τα φυσικά του χρώματα.Ηταν tοoo sharp οι φωτο σε ολες σχεδον τις εκδοσεις...Μονο στην 1.4 special edition μου αρέσεουν καπως...κι αυτο γιατι για τους λογους που προανέφερα "χαλασε" του rodriquez πάντα ΚΑΤ'ΕΜΕ..Συμπαθητικος driver λοιπόν..Σημειώστε οτι στο video η λειτουργία της φωτηνότητας έχει αντικατασταθεί με zoom λειτουργια..

Τελος υπάρχουν και διαφορα αλλα mods για to display της οθόνης για τα λαμπάκια του κινητου για τα γραφικά του κινητου κλπ κλπ κλπ...

Αυτα τα ολίγα για το modding το οποιο δυστυχως EXEI ΠΕΘΑΝΕΙ πλεον!!!!

 

Ευχαριστω για τον χρονο σου και τις απαντησεις σου..

 

Εγω αυτη την στιγμη για καμερα τρεχω την extreme sharpness 3.0 και ειμαι ευχαριστημενος και στα χρωματα και στην ποιοτητα..το μονο που με χαλαει ειναι οτι τα εφε αντικατασταθηκαν απο τα iso settings...

 

Oσο για τα ηχεια,αυτη την στιγμη τρεχω τα farfields του blacklizard που ανεφερες πιο πανω,και πιστευω ειναι παρα πολυ καλα..Εσυ ποια τρεχεις ειπαμε??

 

Οσο για τα csv,τρεχω του hiron,και πιστευω οτι ειναι τα καλυτερα

Edited by DarksonDAP
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Oσο για τα ηχεια,αυτη την στιγμη τρεχω τα farfields του blacklizard που ανεφερες πιο πανω,και πιστευω ειναι παρα πολυ καλα..Εσυ ποια τρεχεις ειπαμε??

 

Οσο για τα csv,τρεχω του hiron,και πιστευω οτι ειναι τα καλυτερα

 

Αυτά http://forums.se-nse.net/topic/51050-blacklizard%E2%84%A2-xtreme%E2%84%A2-farfield-stereo/

 

Και για να υπάρχει συνέχεια απόψεων, γιατι χρησιμοποιήεις αυτον τον driver και όχι του Rodriquez ας πούμε???

 

Υ.Γ: Το fast port της sony είναι για τα μπάζα...Μου χαλάει...Το έχει αλλάξει κανένας ή κατι παρόμοιο???

Edited by ant_kam12
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο χρησιμοποιουμε...και εμενα εχει αρχισει να κανει βλακειες το fastport...

 

Οσο για το γιατι χρησιμοποιω αυτο,κατα την αποψη μου εχει καλυτερη αποδοση στην καθαροτητα ενω ανεβαζει αισθητα την ενταση.Εμενα ενω στου rodriguez μου "εσπαγε" (c r a c k l e) ο ηχος μετα την 6η βουλα,τωρα ακομα και στην 8η,ενω ακουγεται δυνατα,ο ηχος δεν σπαει(αρκει να ειναι ποιοτικα τα mp3)

Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο χρησιμοποιουμε...και εμενα εχει αρχισει να κανει βλακειες το fastport...

 

Οσο για το γιατι χρησιμοποιω αυτο,κατα την αποψη μου εχει καλυτερη αποδοση στην καθαροτητα ενω ανεβαζει αισθητα την ενταση.Εμενα ενω στου rodriguez μου "εσπαγε" (c r a c k l e) ο ηχος μετα την 6η βουλα,τωρα ακομα και στην 8η,ενω ακουγεται δυνατα,ο ηχος δεν σπαει(αρκει να ειναι ποιοτικα τα mp3)

 

Για τον CAΜDRIVER εννοούσα!!!

Link to comment
Share on other sites

ααααααααα σορι....Οπως ειπες και εσυ,ενω στην R1HA036 το ντραιβερ του rodriguez ηταν και μαμω.Στην 35 ομως πιστευω εχανε λιγο σε sharpness,και επομενως σε λεπτομερειες...η extreme sharpness παλι στην 35 ειναι πολυ καλη,και συλλαμβανει ολες τις λεπτομερειες που χρειαζονται στην πικ,παιρνοντας ως δεδομενο οτι μιλαμε για μια καμερα 8 megapixel...Μου αρεσει επισης που εχουν κρατησει την αυτοματη λειτουργια στο φλας,αλλα με χαλανε 2 πραγματα:

 

Στο βιντεο η φωτεινοτητα εχει αντικατασταθει απο μικροζουμ,και οπως ειπα και πιο πανω,τα εφε στην φωτογραφια εχουν αντικατασταθει απο τα iso settings

 

Αυτα απο μενα

Edited by DarksonDAP
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Η καρτα που υποστηριζει,τι μεγιστη χωρητικοτητα,μπορει να εχει;Παει μεχρι 32Gb;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Ειμαι καινουργιος στο foroum!Καλος σας βρηκα...:D Θα ηθελα καποιος να μου πει που μπορω να βρω τους driver του w995...Σας ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες Θανο....οι ντραιβερ για να μονταρεις το 995 ειναι σε αυτο το φορουμ http://forums.se-nse.net/index.php?act=home

 

Θα κανεις μια εγγραφη και μετα θα αριχσεις το κατεβασμα...Επισης εκει θα βρεις οδηγιες για το πως να τους περασεις καθως και το προγραμμα που θα χρειαστεις

Edited by DarksonDAP
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!

Ειμαι καινούργια στο φορουμ και ειμαι πολυ χαρουμενη που το βρηκα γιατι αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το W995 μου.

Οποτε το ανοιγω κολλαει στην αρχικη σελιδα του και δεν μπορω ουτε καν στο μενου να μπω.αμεσως σκεφτηκα να κανω ενα update στο λογισμικο αλλα το προγραμμα μου λεει οτι εχω ηδη το νεοτερο λογισμικο... τι θα κανω?? υπαρχει καποιος τροπος να εγκαταστησω το ιδιο? δεν εχω ιδεα.. και το χρειαζομαι το κινητο συντομα γιατι η αναπληρωματικη μου (παλια)συσκευη που χρησιμοποιω προσωρινα βεβαια ειναι κι αυτη σχεδον χαλασμενη..

 

ευχαριστω,

ηλιαννα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!

Ειμαι καινούργια στο φορουμ και ειμαι πολυ χαρουμενη που το βρηκα γιατι αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το W995 μου.

Οποτε το ανοιγω κολλαει στην αρχικη σελιδα του και δεν μπορω ουτε καν στο μενου να μπω.αμεσως σκεφτηκα να κανω ενα update στο λογισμικο αλλα το προγραμμα μου λεει οτι εχω ηδη το νεοτερο λογισμικο... τι θα κανω?? υπαρχει καποιος τροπος να εγκαταστησω το ιδιο? δεν εχω ιδεα.. και το χρειαζομαι το κινητο συντομα γιατι η αναπληρωματικη μου (παλια)συσκευη που χρησιμοποιω προσωρινα βεβαια ειναι κι αυτη σχεδον χαλασμενη..

 

ευχαριστω,

ηλιαννα

Καλησπέρα και χρόνια πολλά Ηλιάννα. :)

 

Με την προϋπόθεση πως χρησιμοποιείς το Sony Ericsson Update Service για να επανεγκαταστήσεις το λογισμικό του τηλεφώνου σου, όταν σου βγάζει το μήνυμα πως έχεις ήδη το νεότερο λογισμικό, κάτω δεξιά σου βγάζει 2 κουμπια. "Άκυρο" & "εγκατάσταση". Αν πατήσεις το "εγκατάσταση" θα εγκατασταθεί το ίδιο λογισμικό ξανά.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλα και σε σενα!!:):):)

 

Δυστυχως μου εμφανιζει μονο ενα κουμπι που λεει "Εξοδος" και εχω πραγματικα απελπιστει....

Link to comment
Share on other sites

Προχτες εβαλα κοσμοκαρτα των δεκα ευρω στο w995 και μεσα ειχα 6μιση ευρω περιπου(επειδη ειχα χρησιμοποιησει τη προηγουμενη φορα την υπηρεσια επεκτασης 3 ευρω).ΟΛΑ καλα μεχρι εδω.

Μετα εστειλα μυνημα (60 στο 1333 με χρεωση 5 ευρω) ωστε να εχω ιντερνετ στο κινητο μου μεσω gprs ή 3g (το εχω ξανακανει πολλες φορες).Μου ηρθε κανονικοτατα το ενα μυνημα (το μυνημα σας ειναι υπο επεξεργασια) και το δευτερο μυνημα (το ετημα σας εχει καταχωρηθει επιτυχως-εχετε 60 μεγκαμαητ για ενα μηνα κτλ κτλ..). ΟΛΑ καλα μεχρι εδω.

Επειτα αφου μπηκα για περιπου 5-10 λεπτα στο youtube καπου στη διαρκεια μου ειχε κολλησει(μου εβγαζε κατι σαν error..).Δεν μου ειχε ξανασυμβει.Και μετα απο την απορεια μου ειπα να παρω το 1314 για να δω ποσο υπολοιπο εχω,,και ακουω αντι για 1μιση ευρω περιπου εχω 0.07 λεπτα!!! --(και δεν ειχα ξοδεψει ουτω η αλλως αυτα τα 1μιση ευρω πουθενα αλλου απο κεινη τη στιγμη που εβαλα καρτα εκτος για το ιντερνετ μονο με 5 ευρω--)

Επειτα πηρα στο 1313 για να παραπονεθω, και για να μην πολυλογω..τι ειχε γινει?

Στις ρυθμισεις ιντερνετ υπηρχε η ρυθμιση cosmote_wap και ΟΧΙ η cosmote_internet!!:X

Το θεμα ειναι οτι εγω ποτε δεν πειραξα αυτη τη ρυθμιση και οποτε αλλαζω τις συσκευες μου για να μπαινω στο ιντερνετ (c510-w995) δεν με ενδιαφερει να την αλλαξω καθως ηταν εγκατεστημενη ετσι κ αλλιως τοσο καιρο και δε χρειαζοταν.

Μεχρι χτες ομως που μου βγηκε αυτο το σφαλμα. Και οπως μου ειπε η τηλεφωνητρια κατι παιζει με αυτες τις καινουριες συσκευες κ αλλαζει απο μονη της αυτη η ρυθμιση(εμμεσως δηλαδη...... μου ελεγε οτι γινεται επιτηδες απο το δικτυο και να χρεωνομαστε και καλα κατα λαθος(αλλα οχι δικο μας)) και πρεπει να ελενχουμε συνεχως αν υπαρχει αυτη η ρυθμιση οποτε ενεργοποιουμε το τηλεφωνο μας!! Ρε παν καλα? :mad:

Ευτηχως τελος αφου ενεργοποιησα το πακετο μπορω να μπαινω στο ιντερνετ και ας ειχα λιγες μοναδες εκανα κ αλλη επεκταση υπολοιπου 3 ευρω. Δυστηχως τα 1μιση ευρω φαγωθηκαν τζαμπα αφου δεν ειχα προηδοποιειθει οτι μπαινω στο ιντερνετ μεσω wap..!

Ενημερωτικα σας εγραψα αυτο το κειμενο για να αποκλεισεται και αυτη τη πιθανοτητα εσεις οι κατοχοι sony ericsson να μης σας συμβει..;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι να μην σου τυχει.Ο τιτλος σου παντως ειναι λιγο αστοχος , δε νομιζω οτι η cosmote ηθελε να σε κλεψει.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mα για να μπορει το δικτυο της να αλλαξει τη ρυθμιση του κινητου μου που ρυθμιζει τα περι του ιντερνετ, πιστευω πως κατι.. μπορει να επαιξε απο την εταιρια..

Εχω επανεκινησει πολλες φορες τη συσκευη δε μου ειχε προκυψει κατι παρομοιο πιστευω απλως μαλλον προχτες..ετυχε μαλλον..ισως..θα δω και τον επομενο μηνα..!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο tasgr86 μάλλον ήσουν άτυχος. Κάτι τέτοιο δεν έχει αναφερθεί από κάποιον άλλον.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς σου δίνει τη δυνατότητα να επανεγκαταστήσεις το λογισμικό διαφορετικά πήγαινε σε κάποιο Sony Ericsson Service Point
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...