Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ SONY ERICSSON W995 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ! ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΙΟΤΑΝ! ΙΔΕΕΣ ΚΑΝΕΙΣ??

Υ.Γ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.skroutz.gr/s/75769/Sony-Ericsson-W995.html

καλορίζικο(αν υπάρχει) και κρίμα τα € που θα δώσεις (άν δώσεις) :(

όσο αξιόλογη και να ήταν η συσκευή δεν αξίζει τα ~260-300€ που την κοστολογούν

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΨΑΞΕΣ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ SITE. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 150 ΕΥΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ 300 ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ panplak[/member] καλώς όρισες στο φόρουμ! :)

 

Για την καλύτερη οργάνωση του forum, έχουν δημιουργηθεί ήδη αρκετά επίσημα θέματα, τα οποία μπορούν να φιλοξενήσουν τα μηνύματά σας. Τα επίσημα θέματα ξεχωρίζουν από το πρόθεμα [Επίσημο]. Ευρετήριο των επισήμων θεμάτων θα βρείτε στο SE Forum - Ευρετήριο θεμάτων

 

Πριν δημιουργήσετε ένα νέο θέμα συζήτησης, βεβαιωθείτε ότι το μήνυμά σας δεν μπορεί να φιλοξενηθεί σε κάποιο από τα ήδη υπάρχοντα θέματα. Εάν τελικά αποφασίσετε να ανοίξετε ένα νέο θέμα, φροντίστε ο τίτλος του να είναι στα ελληνικά και να είναι όσο το δυνατόν πιο περιγραφικός για αυτά που θα περιλαμβάνει. Το θέμα σας δεν θα κλειδώνεται, από την στιγμή που δεν θα καλύπτεται από τα ήδη υπάρχοντα, εκτός κι αν παραβαίνει τους όρους πρόσβασης και χρήσης του forum.

 

Αναφορικά με τη γραφή, στο φόρουμ απαγορεύεται η χρήση συνεχόμενης γραφής με κεφαλαία καθώς είναι σαν να φωνάζουμε (ΟΠΧ), καθώς και η γραφή greeklish (σχετική ανακοίνωση).

 

Συνέχεια λοιπόν επί του παρόντος. :)

Edited by multiPetros

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,ειχα παρει το κινητο απο vodafone πριν περιπου 1,5 χρονο. Στα ξαφνικα εκει που μιλουσα εκλεισε η γραμμη και χαλασαν τα χρωματα της οθονης-φαινεται σαν να ειναι οπως το νοβα που φαινεται καμια φορα το σημα της στη τηλεοραση μας. Κλεινω το κινητο και το ξαναναοιγω,για 3-4 δευτερολεπτα ειναι ενταξει-μπαινω στο μενου και μετα ξαφνικα ξαναχαλανε τα χρωματα ή εμφανιζεται μια μονιμη λωριδα με χιονακια στα αριστερα και παγωνει εντελως μεχρι να το ξανακλεισω.

 

Το περιεργο σε ολη την ιστορια ειναι οτι δεν το επαθε απο πτωση κτλ. αλλα στα ξαφνικα ενω μιλουσα...

 

Το θεμα ειναι τωρα οτι δεν βρισκω με τιποτα την αποδειξη αγορας και δεν γνωριζω εαν μπορει η vodafone να το δεχθει ετσι...η εαν πρεπει να το παω στην επισημη αντιπροσωπεια της SE στο Ηρακλειο Κρητης που μενω.

 

Εαν μπορειτε τα φωτα σας παρακαλω πως να κινηθω και ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Υ.Γ Η εγγυηση ειναι για 2 ετη,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,ειχα παρει το κινητο απο vodafone πριν περιπου 1,5 χρονο. Στα ξαφνικα εκει που μιλουσα εκλεισε η γραμμη και χαλασαν τα χρωματα της οθονης-φαινεται σαν να ειναι οπως το νοβα που φαινεται καμια φορα το σημα της στη τηλεοραση μας. Κλεινω το κινητο και το ξαναναοιγω,για 3-4 δευτερολεπτα ειναι ενταξει-μπαινω στο μενου και μετα ξαφνικα ξαναχαλανε τα χρωματα ή εμφανιζεται μια μονιμη λωριδα με χιονακια στα αριστερα και παγωνει εντελως μεχρι να το ξανακλεισω.

 

Το περιεργο σε ολη την ιστορια ειναι οτι δεν το επαθε απο πτωση κτλ. αλλα στα ξαφνικα ενω μιλουσα...

 

Το θεμα ειναι τωρα οτι δεν βρισκω με τιποτα την αποδειξη αγορας και δεν γνωριζω εαν μπορει η vodafone να το δεχθει ετσι...η εαν πρεπει να το παω στην επισημη αντιπροσωπεια της SE στο Ηρακλειο Κρητης που μενω.

 

Εαν μπορειτε τα φωτα σας παρακαλω πως να κινηθω και ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Υ.Γ Η εγγυηση ειναι για 2 ετη,σωστα?

αμα τα χεις παρει με επιδοτηση απο καταστημα της vodafone το βρισκουν αμεσα το αποδεικτικο.τωρα καλυτερα να το πας σε service point sony ericsson και να ρωτησεις ποσο περιπου κοστιζει η βλαβη,και να το φτιαξεις γρηγοροτερα εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,ειχα παρει το κινητο απο vodafone πριν περιπου 1,5 χρονο. Στα ξαφνικα εκει που μιλουσα εκλεισε η γραμμη και χαλασαν τα χρωματα της οθονης-φαινεται σαν να ειναι οπως το νοβα που φαινεται καμια φορα το σημα της στη τηλεοραση μας. Κλεινω το κινητο και το ξαναναοιγω,για 3-4 δευτερολεπτα ειναι ενταξει-μπαινω στο μενου και μετα ξαφνικα ξαναχαλανε τα χρωματα ή εμφανιζεται μια μονιμη λωριδα με χιονακια στα αριστερα και παγωνει εντελως μεχρι να το ξανακλεισω.

 

Το περιεργο σε ολη την ιστορια ειναι οτι δεν το επαθε απο πτωση κτλ. αλλα στα ξαφνικα ενω μιλουσα...

 

Το θεμα ειναι τωρα οτι δεν βρισκω με τιποτα την αποδειξη αγορας και δεν γνωριζω εαν μπορει η vodafone να το δεχθει ετσι...η εαν πρεπει να το παω στην επισημη αντιπροσωπεια της SE στο Ηρακλειο Κρητης που μενω.

 

Εαν μπορειτε τα φωτα σας παρακαλω πως να κινηθω και ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Υ.Γ Η εγγυηση ειναι για 2 ετη,σωστα?

 

αμα τα χεις παρει με επιδοτηση απο καταστημα της vodafone το βρισκουν αμεσα το αποδεικτικο.τωρα καλυτερα να το πας σε service point sony ericsson και να ρωτησεις ποσο περιπου κοστιζει η βλαβη,και να το φτιαξεις γρηγοροτερα εκει.

 

στη vodafone δεν νομιζω να το δεχτουν γιατι εγω που το εχω απο το πλαισιο μου ειπαν στη να παω στη sony. παντως μπορεις να ζητησεις αντιγραφο της αποδειξης. φανταζομαι οτι απο το IMEI θα την αναγνωρισουν τη συσκευη.

 

EDIT: Ναι 2 ετη ειναι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις guys! μακαρι να παιξει καμια εκπτωση-αντικατασταση μιας κ εχουμε βαλει στο ματι το xperia neo v:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα και παλι σε ολους! το κινητο επισκευαστηκε-δεν ειχε κατι το ιδιαιτερο και πλεον μπηκα στον πειρασμο μιας και δεν παω σε smartphone ακομα να το πειραξω οσο μπορω. υπαρχει καποιος να με ενημερωσει με τα στοιχειωδη ως το προς τι μπορω να του κανω? απο καλυτερη αποδοση καμερας και ηχου μεχρι και αλλα flashαρισματα που ακουω και διαβαζω εδω στο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Κατα καιρους,μου ερχεται ενα μηνυμα οτι πιθανον να υπαρχει καποιο λογισμικο αναβαθμισης,αλλα εγω,ως ασχετος,και αρα,φοβιλος,το σβυνω.Κανω καλα,ή πρεπει να ακολουθησω αυτο που γραφει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Κατα καιρους,μου ερχεται ενα μηνυμα οτι πιθανον να υπαρχει καποιο λογισμικο αναβαθμισης,αλλα εγω,ως ασχετος,και αρα,φοβιλος,το σβυνω.Κανω καλα,ή πρεπει να ακολουθησω αυτο που γραφει;

 

κανονικα ναι αλλα αμα σου δουλευει τζαμι αστο αμα δεν θες

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι σε ολους! το κινητο επισκευαστηκε-δεν ειχε κατι το ιδιαιτερο και πλεον μπηκα στον πειρασμο μιας και δεν παω σε smartphone ακομα να το πειραξω οσο μπορω. υπαρχει καποιος να με ενημερωσει με τα στοιχειωδη ως το προς τι μπορω να του κανω? απο καλυτερη αποδοση καμερας και ηχου μεχρι και αλλα flashαρισματα που ακουω και διαβαζω εδω στο θεμα.

 

όσο ήταν βασική μου συσκευή μπήκα στο πειρασμό να το "πειράξω" ειδικότερα για το Τ9 το ελληνικό. Από εκεί και πέρα μην περιμένεις να δεις τίποτα τρελλές διαφορές έως και καθόλου. Μιλάνε για καλύτερους drivers για την κάμερα και άλλα τέτοια. Αλλά εγώ προσωπικά δεν το είδα στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα , καλως ηρθα , καλως με βρηκατε :happy:

 

Δυστηχος δεν ηρθα για καλο , εχω προβλημα και αναζητωντας λυση βρεθηκα εδω ...

Λοιπον ας αρχησουμε απ τα παιδικα μου χρονια ... ειχα ενα k 800 καποτε και πηγα να του κανω update

σαν μεγαλος χακερ που ημουν παλια .. καποια βλακεια ειχα κανει τοτε και δεν ειχα βγαλει την καρτα νομιζω ετσι

οταν την εβαζα μετα ( το update απετυχε ) το τηλεφωνο κολουσε , μολις ανοιγε ελεγε Εισγετε ΣΙΜ (ασχετα αν ηταν η οχι μεσα

και δε λειτουργουσε τιποτα ... αφου τι ειχα παει 3 φορες σερι για φτιαξιμο καταλαβα οτι εφταιγε η καρτα :blink:

την αλλαξα και ολα οκ ...

 

Σημερα ομως εβγλα μια καρτα απο ενα νοκια και μου εκανε παλι τα ιδια το w995 :(

μαλλον ειχα δοκιμασει την καρτα στο νοκια , δουλεψε και την ξεχασα εκει , και σημερα σαν καταραμενη μουμια ηρθε να παρει εκδικιση

 

Δοκιμασα update αλλα βγαζει σφαλμα και δε προχωραει ... :(

Δοκιμασα να κανω flach και μου βγαζει αυτο ...

Link to comment
Share on other sites

Προβλεμ σολβεδ

 

Το πηγα Γερμανο του καναν απδατε , και μια χαρα

τωρα γιατι εκει εγινε και σπιτι με τα επισημα εργαλεια της ερικσον οχι ... Δεν καταλλλαβαινω :geek:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
:!: Καλησπέρα... Διαθέτω το sony ericsson W995i και επειδή έχω πρόβλημα με την οθόνη(χάλασε) θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου στην Sim Παρακαλώ οποίος διαθέτει αυτό το κινητό η όποιος γνωρίζει ας μου πει παρακαλώ την σειρά των κουμπιών για να πάω στην επιλογή που να τα μεταφέρει στη sim.... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)
Link to comment
Share on other sites

:!: Καλησπέρα... Διαθέτω το sony ericsson W995i και επειδή έχω πρόβλημα με την οθόνη(χάλασε) θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου στην Sim Παρακαλώ οποίος διαθέτει αυτό το κινητό η όποιος γνωρίζει ας μου πει παρακαλώ την σειρά των κουμπιών για να πάω στην επιλογή που να τα μεταφέρει στη sim.... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

 

Μεσαίο Στρογγυλό Κουμπί (ΜΣΚ) - Κάτω - ΜΣΚ - Επιλογές (αριστερά από το ΜΣΚ το πάνω κουμπάκι) - Πάνω - ΜΣΚ - Πάνω - ΜΣΚ - 4 Πάνω - ΜΣΚ - ΜΣΚ - ΜΣΚ

Περιγράφω την εξής διαδικασία (το έχω στ' αγγλικά):

Menu - Contacts - Options - More - Advanced - Copy to SIM - Copy all - Μήνυμα: All SIM contacts will be replaced by phone contacts. Copy anyway?

Ελπίζω να σε βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, πριν αρκετό καιρό το κινητό μου είχε φάει μια τούμπα..... εκτοτε, δε δουλευουν τα πλαινα του κουμπια και το 3 στο πληκτρολογιο...... ειναι θεμα πλακετας;; αν ναι αυτο ειναι που πρεπει να αγορασω;; http://viewitem.eim.ebay.gr/BRAND-NEW-KEYPAD-MEMBRANE-FOR-SONY-ERICSSON-W995-W995i/270799173385/item Edited by gidimosxari
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επειδή θα αλλάξω υπολογιστή, πρέπει να βρω τους drivers του W995 για να μπορώ να χρησιμοποιώ το My Phone Explorer. Κατέβασα το Sony PC Companion_2.10.115 αλλά πριν την εγκατάσταση δεν φαίνεται αν όντως πρόκειται για τους drivers ή για το πρόγραμμα με το οποίο επικοινωνεί το κινητό με τον υπολογιστή. Αν πρόκειται για τη δεύτερη περίπτωση μου είναι άχρηστο διότι όπως σας είπα προτιμώ το My Phone Explorer.

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Link to comment
Share on other sites

περιλαμβανονται και οι drivers, ναι

αλλα νομιζω οτι εγκαθιστανται και μονοι τους + οτι αν τρεξεις ενα προγραμμα που εχουν στο κινητο εχει επιλογη για εγκατασταση drivers ΜΟΝΟ...

ελπιζω να σε καλυψα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

περιλαμβανονται και οι drivers, ναι

αλλα νομιζω οτι εγκαθιστανται και μονοι τους + οτι αν τρεξεις ενα προγραμμα που εχουν στο κινητο εχει επιλογη για εγκατασταση drivers ΜΟΝΟ...

ελπιζω να σε καλυψα...

 

Αυτό με το ''πρόγραμμα που έχουν στο κινητό με επιλογή εγκατάστασης μόνο drivers'', ομολογώ ότι δεν το πολυκατάλαβα.

Εννοείς ότι με κάποιο πρόγραμμα που έχει το κινητό, μπορώ να εγκαταστήσω τους drivers στον υπολογιστή;

Πώς θα επικοινωνήσει το κινητό με τον υπολογιστή αφού πρέπει να υπάρχουν drivers.

Μπερδεύτηκα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ''πρόγραμμα που έχουν στο κινητό με επιλογή εγκατάστασης μόνο drivers'', ομολογώ ότι δεν το πολυκατάλαβα.

Εννοείς ότι με κάποιο πρόγραμμα που έχει το κινητό, μπορώ να εγκαταστήσω τους drivers στον υπολογιστή;

Πώς θα επικοινωνήσει το κινητό με τον υπολογιστή αφού πρέπει να υπάρχουν drivers.

Μπερδεύτηκα...:confused:

 

εννοω οτι στην αρχη αναγνωριζεται αυτοματα ως αποθηκευτικος χωρος και ανοιγει (ή ανοιγεις εσυ) ενα .exe που ειναι αποθηκευμενο στο κινητο ή στην καρτα μνημης (δεν θυμαμαι με σιγουρια που) που εχει τρεις επιλογες: δυο για να εγκαταστησεις διαφορα προγραμματα και η τριτη για να εγκαταστησεις ΜΟΝΟ τους drivers... παντως εγκαθιστανται αυτοματα οποτε δεν νομιζω να χρειαστουν οσα σου ειπα σε αυτα τα ποστ...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...