Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα,

Εχω ενα w995 και το χρησιμοποιώ σαν δεύτερη συσκευή,το εχω περίπου 1,5 χρόνο

και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα ,όταν ξαφνικά μου βγάζει την ένδείξη no signal

.Με οτι κάρτα ,ότι πάροχο και να έχω δοκιμάσει δεν βρίσκει σήμα!

Εχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και οτι αλλο μπορούσα απο

το μενού χωρίς κάποιο αποτέλεσμα

Κάθε πρόταση για βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην κάνεις απλά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Κάνε επιδιόρθωση λογισμικού με το SEUS
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις απλά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Κάνε επιδιόρθωση λογισμικού με το SEUS

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

το δοκιμάζω και ενημερώνω!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τζίφος,

μου βγάζει μήνυμα οτι <<το τηλέφωνο περιλαμβάνει τροποπ/νο λογισμικό το οποιο δεν ειναι δυνατόν να ενημερωθεί>>!

τι σημαίνει τώρα αυτο,οτι ειναι παραεισαγωγής ?

τι μπορώ να κάνω?υπάρχει άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Είναι branded το κινητό; Δοκίμασε να βάλεις μια άλλη κάρτας της εταιρείας που χρησιμοποιούσες πρίν παρουσιαστεί το πρόβλημα. Διαφορετικά πας για service.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω και εγω το sony ericsson w995 εδω και δυο χρονια, σε καποια φαση του εκανα update με seus απο την επισημη ιστοσελιδα της sony ericsson και τωρα δεν λειτουργουν καποια πληκτρα απο το κινητο εντωμεταξυ αυτο μου ξανα ειχε συμβει πριν ενα χρονο, παλι επειδη εκανα update με seus αλλα τοτε ειχα εγγυηση και ολα καλα, τωρα το πηγα ξανα στο γερμανο χωρις εγγυηση αυτη τη φορα αλλα μου ειπαν οτι για να φτιαχτει θελει 190 ευρω φυσικα και δεν το εφτιαξα, πιστευω πως το κινητο που το εχω αγορασει απο γερμανο ειναι μουφα γιατι αλλιως δεν δικαιολογειται. εχω ακουσει οτι υπαρχουν καποιες αποθηκες που πουλανε σε γερμανο μουφα κινητα με 50 και 80 ευρω και στην συνεχεια αυτοι τα πουλανε σε κανονικες τιμες.....

 

τι να κανω? λετε να το παω σε κανα συνοικιακο μαγαζι μπας και μου το φτιαξουν με λιγοτερα λεφτα?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ξανά πέρασε το λογισμικό με το SEUS. Μάλλον κάτι πήγε στραβά.

 

φιλε ακολουθησα τη συμβουλη σου αλλα τιποτα, παλι τα ιδια μερικα κουμπια δεν λειτουργουν..... μαλλον εχω μουφα κινητο δεν εξηγειται αλλιως... ευχαριστω παντως που μπηκες στον κοπο...

Link to comment
Share on other sites

Απο το SEUS γινεται να ξαναπερασω το ιδιο λογισμικο , σαν να το πηγαινα στο σερβις ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Οκ εγινε επιτυχως .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πως θα διαγραψω ολα τα προσωπικα μου δεδομενα και ρυθμισεις απο το κινητο ωστε να το δωσω ?

 

Ολικη Επαναφορα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως.και το κινητο θα ερθει στην αρχικη του κατασταση;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:mad::angry::protest:

 

"MediaGo_1.1.237" αυτη την εκδοση εχει ενσωματωμενη το κινητο μου στην καρτα μνημης (w995).Δεν ξερω αν φταιει η εκδοση αλλα μου εμφανιζεται να ανοιγει ως θεμα(theme file), και δεν ανηγει με τιποτα. Ακομα και με το Sony Ericsson PC Companion 2.0 (που ειλικρινα κολλαει απιστευτα αυτη η μ.. που ειναι και αυθεντικο προγραμμα της sony ericsson) που εχει μεσα το media go, αντι να το ανοιξει προσπαθει να το κατεβασει (απο το ινετρνετ μαλλον)(171mbites) και μολις το κατεβασει,κανει μια ωρα να ανοιξει, και δεν περιμενα κιολας να ανοιξει και το κλεισα.

 

Προσπαθω να βρω τροπο γενικα να περασω αρχεια στο κινητο μου μεσω αυτου του προγραμματος, πιστευοντας θα εμφανιζει περισσοτερες πληροφοριες για τα αρχεια μουσικης τουλαχιστον, αλλα τελικα πιο ευκολη ειναι η λειτουργεια "μαζικη αποθηκευση".

 

Επισης!! και το "PCSuite_6.007.00" που εχει το κινητο μου λεει πλεον δεν υποστηριζεται πλεον και πρεπει να μπαινω με το Sony Ericsson PC Companion 2.0 που ανεφερα πιο πανω.

 

Το εχει δοκιμασει κανεις σας το media go? Γιατι τοτε με την αγορα της συσκευης μου ειχε διαφημιστει παρα πολυ αλλα δεν το ειχα ψαξει τοτε. Αν ναι πεστε μου και μενα, αλλιως δεν θα μαθω ποτε και ξενυχτησα και 3 ωρες για υτο το χαλι..

 

Ανοιξα νεο θεμα- στην αναζητηση δε βρηκα κατι- και επισης αφορα πολλα κινητα της εταιριας/.

Link to comment
Share on other sites

Απο το Site της Sony Ericsson δοκιμασες να το κανεις εγκατασταση?Μπορεις να το κατεβασεις εδω...

http://www.sonyericsson.com/mediagodetails/el_gr/

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αυτο που λες, και κατεβασα το exe (που εχει 100 mb αντι για 180 που ηταν στην καρτα μνημης). Δεν μπορει να ανοιχτει ομως γιατι δεν εχω windows xp sp3 ,ή vista, ή windows 7. :wacko:

Εγω υπολογιστη δεν αλλαζω, αυτα τα καταναλωτικα κολπακια τα εχω καταλαβει λιγο.;)

Κριμα, μαλλον θα το διαγραψω και απο την μνημη του κινητου μου να μην πιανει χωρο τουλαχιστον..

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα w995 περίπου δυο χρόνια και τώρα ξαφνικά από ένα χτύπημα στο τηλέφωνο αυτό έκλεισε

και δεν ανοίγει με τίποτα.το πήγα σε ένα τεχνικό και μου είπε οτι εχει νεκρό flex

και νεκρό flex πλήκτρων και αυτη η επισκευή κοστιζει 75 ευρώ.γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτο το πρόβλημα?αξίζει να το φτιάξω??

ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ..εχω ενα προβλημα με το κινητο μου...το φορτιζω τν μια ημερα και τν επομενη ειναι ξεφορτιστω εχω αλλαξει και μπαταρια αλλα παλι τα ιδια :(
Link to comment
Share on other sites

Όντως! Κάτι κάνει βραχυκύκλωμα και αποφορτίζει την μπαταρία γρήγορα. Προσωπικά θα φρόντιζα να απομακρύνω από το κινητό την υγρασία (άστο κάπου σφραγισμένο με silica gel τριγύρω) και θα βεβαιωνόμουν ότι το η φόρτιση γίνεται κανονικά. Βάλε την μπαταρία να φορτίσει μέχρι το 100% πάνω στο W995, στη συνέχεια βγάλτην και βάλτην σε κάποιο άλλο SE για να δούμε αν θα δείξει πάλι 100%. Αν σου δείξει π.χ. 50% τότε έχουμε θέμα στο κύκλωμα φόρτισης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως βαζουν τις επαφες απο το κινητο στον υπολογιστη?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως βαζουν τις επαφες απο το κινητο στον υπολογιστη?

τις κανεις μπακαπ (αντιγραφο) στην καρτα μνημης( και απο εκει τις συγχρονιζεις με τον υπολογιστη.τωρα σε τι κινητο θελεις να τις περασεις να σου πω ακριβως τον τροπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...