Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου..υπαρχει τροπος αλλα πρεπει να μπεις στα αρχεια του κινητου...με ενα προγραμμα που ονομαζεται a2 uploader μπαινεις μεσα σε κατι αρχεια και απο κει μεσω των ακουστικων οδηγων που παρεχονται στο site κανεις τις απαραιτητες αλλαγες...εγω το εκανα..και εχω δει τεραστια αλλαγη!!!Οδηγους για να δεις πως θα χρησιμοποιησεις το a2 uploader εχει στο site!!!Οριστε η ιστοσελιδα: http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=43113&st=0 !!!!!! Επισης παρε και ενα ακομη link σε περιπτωση π μαθεις τον τροπο εδω εχει αρχεια με τα οποια κανεις τρομερη αναβαθμιση στν καμερα...και στο βιντεο..γιατι απο οσο θα χεις καταλαβει μονο για 8mpixel δεν βγαζει το τηλεφωνο π εχουμε οριστε και το link για την καμερα:http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=43277

Γεία σας είμαι καινούργιος εδώ ... πώς θα κάνω το παραπάνω ?? δεν ξέρω αγγλικά μπορεί κανεις να μου εξηγήσει?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου..υπαρχει τροπος αλλα πρεπει να μπεις στα αρχεια του κινητου...με ενα προγραμμα που ονομαζεται a2 uploader μπαινεις μεσα σε κατι αρχεια και απο κει μεσω των ακουστικων οδηγων που παρεχονται στο site κανεις τις απαραιτητες αλλαγες...εγω το εκανα..και εχω δει τεραστια αλλαγη!!!Οδηγους για να δεις πως θα χρησιμοποιησεις το a2 uploader εχει στο site!!!Οριστε η ιστοσελιδα: http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=43113&st=0 !!!!!! Επισης παρε και ενα ακομη link σε περιπτωση π μαθεις τον τροπο εδω εχει αρχεια με τα οποια κανεις τρομερη αναβαθμιση στν καμερα...και στο βιντεο..γιατι απο οσο θα χεις καταλαβει μονο για 8mpixel δεν βγαζει το τηλεφωνο π εχουμε οριστε και το link για την καμερα:http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=43277

Αν κανει καποιος αυτες τις...επεμβασεις,θα χρειαστει να αποθηκευσει τα αρχεια που εχει,γιατι θα χαθουν,ή δεν τρεχει τιποτα;

Το λεω,γιατι ειμαι...στοκος σ' αυτα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο,που θα φανει αστειο,αλλα απλως δεν το ξερω.

Γιατι το τηλεφωνο,εχει δυο εξοδους ακουστικων,και οχι μια,οπως ειχαν ολα τα αλλα τηλεφωνα,που ειχα μεχρι τωρα;

Τι εξυπηρετει,η δευτερη,που ειναι ψηλα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο,που θα φανει αστειο,αλλα απλως δεν το ξερω.

Γιατι το τηλεφωνο,εχει δυο εξοδους ακουστικων,και οχι μια,οπως ειχαν ολα τα αλλα τηλεφωνα,που ειχα μεχρι τωρα;

Τι εξυπηρετει,η δευτερη,που ειναι ψηλα;

 

Στο να μπορείς να ακούς με οποιαδήποτε ακουστικά θέλεις κι όχι μόνο με ακουστικά της sony ericsson. Εγώ π.χ. έχω τα AKG K330 για να ακούω μουσική από το τηλέφωνο και σε πληροφορώ πως δε συγκρίνονται με τα εργοστασιακά ακουστικά.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Μα,αφου υπαρχει το ειδικο καλωδιο,που εχει και εισοδο για ακουστικα,αλλα και μικροφωνο για το τηλεφωνο,αρα μπορεις να βαλεις ο,τι ακουστικα θελεις και εκει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, αλλά η υποδοχη των ακουστικών (το γνωστό fastport) είναι από τις χειρότερες. Μετά από ενάμιση χρόνο λειτουργίας (εντατικής), όταν συνδέω τα εργοστασιακά ακουστικά η επαφή της υποδοχής είναι προβληματική. Π.χ. κουνώντας ελαφρα το βύσμα, αποσυνδέεται και το πιέζω για να συνδεθεί ξανά και πίστεψέ με αυτό είναι πολύ ενοχλητικό όταν έχω το κινητό στην τσέπη μου και περπατώντας κάνει συνεχείς αποσυνδέσεις. Επίσης, άλλες φορές συνδέω τα ακουστικά, πατάω το play και το τραγούδι παίζει karaoke(!!!). Με την υποδοχή 3.5mm δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα κακής επαφής.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που πηρα το συγκεκριμενο τηλεφωνο εκτος που μου αρεσε ειναι οτι παιρνει flash themes! Αυτο μεσα του εχει μονο 3 πανομοιοτυπα τετοια θεματα και ενω βρηκα στο http://www.zedge.net χρηστες που εχουν ανεβασει τετοια θεματα για το κινητο αυτο, ενω τα παιρναω στο δικο μου τα εικονιδια του μενου μενουν τα ιδια κλασικα!!!

Τι φταιει ρε παιδια? Μηπως πρεπει να κανω αναβαθμιση λογισμικου κ γω? Εσεις που την κανατε ειδατε διαφορα στα θεματα??

Λοιπον.... *>*<<*<* και το λογισμικο μου ειναι...!

R1HA035

prg1215-7995_GENERIC_HI R1HA035

 

EROM: 1200-4341 SEMCBOOT R6A019

 

(Εκδοση καμερας κυριας ..1.7 , βιντεοκλησης.. 4.2)

ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ... ITP 1216-6363 9

 

Προσαρμογη...

1209-4776 R7A

1215-7993 R1HA035 ADRIATIC

εκδοση περιεχομενου PA13

Εκδοση λογισμικου ...JAVA jp-8.4.5.

(πιστευω ανεφερα τα πιο σημαντικα)

Σας παρακαλω οποιος ξερει κατι οτιδηποτε ας στειλει :cry::cry::cry:

(Εχω φαει κολλημα να βαλω θεματα σαν του yari πχ....:O)

Link to comment
Share on other sites

Θα αποταθω παλι στο φιλο DjMk4,για να ρωτησω για το σχολιο που ειχε κανει παλια,γυρω απο τα προγραμματα,που κανουν αλλαγες σε καμερα κλπ,και η ερωτηση μου,ειναι,αν βαλω αυτες τις αλλαγες,πρεπει προηγουμενως,να εχω σωσει τα διαφορα αρχεια,ή δεν τρεχει τιποτα,και να προχωρησω αφοβα;

Μιλαω δηλαδη,για αυτα τα προγραμματα.

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=43113&st=0 ,και

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=43277 .

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ένα 6μηνο το κινητό στα χέρια μου θα πω τα αρνητικά και τα θετικά του !

 

ΘΕΤΙΚΑ (+)

Οτι εχει απάνω το κινητό είναι θετικό

 

Αρνητικά (-)

Μονο το WiFi δεν συνδέετε στο σπίτιου μου το μόντεμ ξέρετε ίσως τι φταίει ?

 

 

αυτααααααα

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Στο αρχικό πακέτο υπάρχει καλώδιο για σύνδεση usb?

Πως μπορώ να περάσω flash themes?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονο το WiFi δεν συνδέετε στο σπίτιου μου το μόντεμ ξέρετε ίσως τι φταίει ?

 

Πιθανότατα το κανάλι που εκπέμπει το μόντεμ. Μπες στις ρυθμίσεις του και βάλε το κανάλι 11.

 

Στο αρχικό πακέτο υπάρχει καλώδιο για σύνδεση usb?

Πως μπορώ να περάσω flash themes?

 

Σίγουρα θα πρέπει να υπάρχει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ZXR και πάλι δν συνδέετε απο οταν εβαλα κωδικό στο μόντεμ δεν μπορεί να συνδεθει αν τον βγάλω συνδεετε κανονοκα αλλα αμα τον βγαλω διπλα απο το σπιτι μου ειναι ενα ξενοδοχείο και μου κλεβουν ιντερνετ απο εκει ... καμια αλλη ιδέα

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Τί είδους κλείδωμα χρησιμοποιείς; Δες αυτό (παρόλο που είναι για το satio) και θα καταλάβεις γιατί ρωτάω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ξαφνικά εκεί που όλα δούλευαν κανονικά, παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στο Google Maps. Δεν βρίσκει το GPS με αποτέλεσμα να μη μου δείχνει την ακριβή θέση. Ενώ ο δέκτης GPS δουλεύει κανονικά και βρίσκει τους δορυφόρους, το Google maps γράφει "awaiting GPS" και μου δίνει τη θέση στο περίπου (από τις κεραίες κινητής τηλεφωνίας). Το GPS δουλεύει σίγουρα, γιατί το βλέπω και στο status info, αλλά έχω και navigator κανονικά. Μήπως έχει τύχει και σε κάποιον άλλο αυτό; Καμιά πρόταση; Έκανα και reset στο Google maps (έχει μια επιλογή στο help), αλλά και πάλι τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Τί είδους κλείδωμα χρησιμοποιείς; Δες αυτό (παρόλο που είναι για το satio) και θα καταλάβεις γιατί ρωτάω.

Χρησημοποιούσα το WEP/WEP2 κ το εβαλα στο σκέτο WEP και παίζει μιά χαρα ... υπάρχει περίπτωσει να έχω πρόβλημα απο χάκερς στο WiFi ??

Πάντως με έσωσες σου χρωστάω υποχρέωση

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Το WEP σπάει σχετικά εύκολα. To WPA είναι καλύτερο σε αυτό το θέμα. Αλλά αν κάποιος από το ξενοδοχείο κάτσει και το σπάσει, ε τότε χαλάλι του!!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,βοηθεια.......εχω παρει το κινητο απο το καλοκαιρι,αλλα δεν ειχε ποτε ενεργοποιημενη την αναφορα παραδωσης των sms.......

 

κ βασικα δεν βρισκω που γινεται αυτη η ρυθμιση........

διαβασα πιο πανω καποιος που ελεγε οτι πας: Μηνύματα/Μηνύματα/Ρυθμίσεις/ενεργοποίηση αναφοράς...................

 

αυτο ομως δεν υπαρχει στο δικο μου κινητο.......

δηλ οταν παω στις ρυθμισεις μου εχει το εξης υπομενου :

Ειδοπ. μηνύματος

Αποθήκευση σε

Κατηγορίες

Υπογραφή

Τύπος δημιουργίας

Ανάλυση εικόνας

Αυτόματη λήψη

Αποδοχ. μηνυμάτων

Αριθμ. τηλεφωνητή

 

Κάνω κάτι λαθος????

αν μπορει κάποιος ας βοηθήσει...........

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

 

Βάλε μια κάρτα sim άλλης εταιρείας. Θα δεις την επιλογή, ενεργοποίησε την και είσαι έτοιμος!

 

Καλή παραμονή!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ξαφνικά εκεί που όλα δούλευαν κανονικά, παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στο Google Maps. Δεν βρίσκει το GPS με αποτέλεσμα να μη μου δείχνει την ακριβή θέση. Ενώ ο δέκτης GPS δουλεύει κανονικά και βρίσκει τους δορυφόρους, το Google maps γράφει "awaiting GPS" και μου δίνει τη θέση στο περίπου (από τις κεραίες κινητής τηλεφωνίας). Το GPS δουλεύει σίγουρα, γιατί το βλέπω και στο status info, αλλά έχω και navigator κανονικά. Μήπως έχει τύχει και σε κάποιον άλλο αυτό; Καμιά πρόταση; Έκανα και reset στο Google maps (έχει μια επιλογή στο help), αλλά και πάλι τίποτα...

 

Απαντώ στον εαυτό μου... Μετά από ένα phone repair, όλα δουλεύουν στην εντέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μετα απο σχεδον 1 χρονο και εντυπωσεις μου

 

+:η καμερα ειναι εξαιρετικη

η ποιοτητα του ηχειου ειναι απλα κορυφαια

το wifi ειναι πραγματικα χρησιμο

απλα ευχρηστα και κατανοητα μενου

μετα απο 5-6 πτωσεις λειτουργει κανονικοτατα

 

-:σε πολλα μερη εχει ξεβαψει

ο browser ειναι γελοιος

ακομα ποιο γελοιο ειναι το youtube app

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα.εχω βαλει opera mini και για καποιο λογο δενφορτωνει καμια σελιδα μεσω 3g.ο ενσωματωμενος web browser δεν εχει προβλημα ομως αλλα ειναι υπερβολικα αργος(αυτο ειναι φυσιολογικο δεν ειναι προβλημα ετσι ειναι και μεσω wifi).εχει κανεις λυση;

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

 

Βάλε μια κάρτα sim άλλης εταιρείας. Θα δεις την επιλογή, ενεργοποίησε την και είσαι έτοιμος!

 

Καλή παραμονή!

 

φίλε μου zxr είσαι ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ.........top λέμε........μπράβο σου κ 1000 ευχαριστώ!!!!!

 

η sim που έχω είνα cosmote κ έβαλα μια vodafon κ όλα compet!!!!!!

ξέρεις όμως γιατί γίνεται αυτό???? η cosmote φταίει??

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς. Όπως και τόσα άλλα παιδιά εδώ μέσα η αλληλοβοήθεια και ο διαμοιρασμός γνώσεων θεωρούνται αυτονόητες έννοιες.

Θα έλεγα είναι 50-50 η ευθύνη. Λίγο η SE, λίγο η cote. To αποτέλεσμα είναι ότι υπάρχει κάποια ασυμβατότητα που δημιουργεί το συγκεκριμένο bug.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια μικροέλλειψη του κινητού είναι η απουσία Μετατροπέα Μονάδων (Unit converter). Κατέβασα τον κλασσικό μετατροπέα της Sony

 

http://www.umnet.com/pic/diy/software/94db603e-32a0.jpg

αλλά αφ'ενός δεν πιάνει όλη την οθόνη αλλά μερος της (είναι 176x220 ενώ η οθόνη 240 x 320), αφ'ετέρου όταν μετακινώ τον κέρσορα σε κάθε εικονίδο (μεζούρα, κουτί, ζυγαριά κλπ) ο τίτλος του προηγούμενου εικονίδιου συνεχίζει να εμφανίζεται με αποτέλεσμα να υπάρχουν 5-6 λέξεις η μία πάνω στην άλλη.

Στο διαδίκτυο βρήκα αυτόν τον πολύ καλό μετατροπέα όπως και αυτόν* αλλά δεν είναι δωρεάν.

 

Έχετε κάτι υπ'όψη σας;

Ευχαριστώ

 

 

* Αυτός ο δεύτερος είναι (υποτίθεται) συμβατός με τα μοντέλα W:

W900, W900a, W900c, W900i, W950, W950a, W950c, W950i, w958c αλλά όχι με το δικό μας. Υπάρχει περίπτωση να μην έχουν προσθέσει το μοντέλο μας επειδή είναι μεταγενέστερο και τελικά να είναι συμβατός;

Edited by Skakinen
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...