Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ θα το δοκιμασω

 

Αμαν κανω ανβαθμιση θα χασω την εγγυση και κατι αλλο πια ειναι η πιο καινουρια αναβαθμιση

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ θα το δοκιμασω

 

Αμαν κανω ανβαθμιση θα χασω την εγγυση και κατι αλλο πια ειναι η πιο καινουρια αναβαθμιση

δεν χανεις καμια εγγυηση κανωντας update ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. ειμαι εδω και τρεις μερες κατοχος του w995 και μπορω να πω πολυ ευχαριστημενος.. εχω μονο μια ερωτηση: το σημα στο τηλεφωνο μενει σταθερο? γιατι συγκεκριμενα στο δικο μου ανεβοκατεβαινει συνεχεια και σε περιοχες που παντα ειχα σημα καμπανα τωρα με το ζορι τις 3 γραμμες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. ειμαι εδω και τρεις μερες κατοχος του w995 και μπορω να πω πολυ ευχαριστημενος.. εχω μονο μια ερωτηση: το σημα στο τηλεφωνο μενει σταθερο? γιατι συγκεκριμενα στο δικο μου ανεβοκατεβαινει συνεχεια και σε περιοχες που παντα ειχα σημα καμπανα τωρα με το ζορι τις 3 γραμμες.

 

Αν δε το χρειαζεσαι απενεργοποιηση το 3G και εκτος απ το σημα θα βελτιωθει και η μπαταρια!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους, μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να βγαλω/αλλαξω τη επιλογη " my view " απ'την οθονη του κινητου μου, γιατι πολλες φορες πατιεται και μαλλον χρεωνομαι τσαμπα? αν γνωριζει καποιος κατι ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους, μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να βγαλω/αλλαξω τη επιλογη " my view " απ'την οθονη του κινητου μου, γιατι πολλες φορες πατιεται και μαλλον χρεωνομαι τσαμπα? αν γνωριζει καποιος κατι ευχαριστω.

Αν δεν κάνω κάποιο τραγικό λάθος, πρέπει να είναι αυτό το θέμα (link)...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, κ εγώ νομίζω, περνώντας καινούριο λογισμικό ειδικα αν φοραει πανω "cosmote" το τηλεφωνο αλλαζει συμπεριφορά. Καλύτερα ακολουθήστε τα ολοκληρωμένα βήματα από εδω και ειδικότερα στο νήμα αριθμό 156.

φαίνεται το ιδιο με το πρώτο , μόνο που συμπεριλαμβάνονται κ τα συννημένα, κάτι που μου πήρε 6 ώρες για να καταλάβω τι δεν εκανα λάθος και δεν ερχόταν στα καλά του το κινητό.

Γενικότερα έφτιαξε κ η γραμματοσειρά καθώς κ το Τ9 κ βρίσκω μια πιο "ομαλη" συμπεριφορά.

καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

με φυσιολογικη χρηση ποσο σας κρατα η μπαταρια???

 

Το λιγοτερο 3-4 μερες(χωρις 3G βεβαια)!

Γενικα εχει πολυ δυνατη μπαταρια θα μεινεις ικανοποιημενος:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος καταφέρει να χρησιμοποιήσει το Fring, στη Java του έκδοση, στο W995 ? Αν ναι, είναι δυνατές οι κλήσεις μέσω SIP ? Όσο για το system connector φαντάζομαι πως δε βρίσκεται και στη βολικότερη θέση, εφ' όσον το έχει κάπιος στην τσέπη και ακούει μουσική, εκτός φυσικά αν χρησιμοποιεί ξεχωριστά ακουστικά. ;)
Link to comment
Share on other sites

Το Α-GPS το απενεργοποιεις!υπηρεσ. εντοπισμου/ρυθμισεις/υποβοηθηση εκκιν.---> επιλεγεις ΠΟΤΕ!!! πας στο we travel co katebazeis το 0 9 12 full προσθετεις τον ελληνικο χαρτη[ maps/ europe / greece} τρεχεις το αρχειο jar kai................................... ETOIMOΣ!!!:cool:

 

προσπαθώ εδώ κ 2 μέρες αλλά δεν ξέρω τι κάνω λάθος κ δεν λειτουργοί σωστά.:blink: Αν μπορείς ανέβασε ένα οδηγό. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω που αφερεσατε το αλο μου ποστ. ξερει κανεις? τι διαφορα εχει το fw του W995 R1HA035 με την νεα εκδοση W995 R1HA036 γιατι εμενα την 35 φοραει και το εχω απο την πρωηγουμενη παρασκευη στα χεργια μου.( c902 εχει παει service ουτε χρονο δεν αντεξε )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο κινητό είναι ικανοποιητικό για πλοήγηση στο internet και μια γενική γνώμη των χρηστών του. Ευχαριστώ. Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο κινητό είναι ικανοποιητικό για πλοήγηση στο internet και μια γενική γνώμη των χρηστών του. Ευχαριστώ.

 

μετά απο 6 μήνες "βαριας" χρησης του κινητού (ιντερνετ - μουσικη - βιβλια -κτλ)

γενικά μέχει απογοητεύσει λίγο ως προς το γεγονός οτι κολλάει, κυρίως όταν είναι κλειστό και το ανοίγεις, ενώ ανοιγει βαζεις πιν και ολα καλα ξαφνικα μαυριζει η οθονη κλεινει, κολάει και ανοιγει οποτε το θεωρεί αυτο σωστό (μπορει και μετα απο κανενα πενταλεπτο).

θεμα αναβαθμισης δεν τιθεται γιατι υποτιθεται εχω τη νεωτερη..

 

κατα ταλλα ενα νορμαλ sony ericsson ειναι, καμερα σιγουρα όχι 8mp βιντεο σχετικα ικανοποιητικό, ήχος απο τα ηχεια κ τα ακουστικά οχι ιδιαιτερα δυνατός -ειδικα απο τα ηχεια αν το βαλεις στο τερμα "τριζει" καπως, ηχος ανοιχτης ακροασης καθολου δυνατος, κατα τάλλα οκ ευχρηστο ειναι και ομορφο και έχει ωραία και σχετικα μεγάλη οθονη για κινητο με νορμαλ πληκτρολογιο.

 

το θεμα ειναι οτι αν το θελεις για "βαρια" χρηση, πολυ ιντερνετ κτλ καλυτερα να κοιταξεις καπου αλλου γιατι υποθετω πως λογο αυτης της χρησης τρωει τα κολληματα του..

 

η αδερφη μου εχει το ιδιο κινητο 5 μηνες και το εχει μονο για τηλ sms μουσικη και καμερα βιντεο λιγο, και δεν της κολλαει καθολου..

 

αυτα απο εμενα. ελπιζω να σε βοηθησα λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Guest reddevil21

καλησπέρα παιδιά! επειδή με ενδιαφέρει πού το κινητάκι ήθελα να ρωτήσω πριν το αγοράσω αν παίζει flash player στο internet και αν γίνεται να βάλω κάνα σοβαρό GPS program με καθοδήγιση , όχι google maps και βλακίες, το οποίο όταν το χρησιμοποιούμε να μην χρεωνόμαστε!

θα ήθελα πολύ να διαβάσω τα προυγούμενα post να δω αν έχει αναφερθεί κάτι αλλά επειδή είμαι μισό βήμα πριν από το να το αποκτίσω είπα να μην το πολυσκαλίσω γιατι έχω φάει άπειρο χρόνο στο να βρω κάτι που να κάνει και προσδοκώ μήπως βρεθεί κάποιος να μου απαντήσει εγκέρος ... ευχαριστώ!

 

Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by reddevil21
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! επειδή μ ενδιαφέρει πού το κινητάκι ήθελα να ρωτήσω πριν το αγοράσω αν παίζει flash player στο internet και αν γίνεται να βάλω κάνα σοβαρό GPS program με καθοδήγιση , όχι google maps κ βλακίες, το οποίο όταν το χρησιμοποιούμε να μην χρεωνόμαστε!

θα ήθελα πολύ να διαβάσω τα προυγούμενα post να δω αν έχει αναφερθεί κάτι αλλά επειδή είμαι μισό βήμα πριν από το ν τ αποκτίσω είπα να μην το πολυσκαλίσω γτ έχω φάει άπειρο χρόνο στο να ν βρω κάτι που να κάνει και προσδοκώ μήπως βρεθεί κάποιος να μ απαντήσει εγκέρος ... ευχαριστώ!

αμα το θες για χρηση gps καλυτερα να μην παρεις αυτο το κινητο (δεν θα σε βολεψει ουτε η οθονη,αλλα ουτε και το κλειστο λειτουργικο του τηλεφωνου) βεβαια μπορεις να βαλεις το we-travel και να κανεις καπως την δουλεια σου.

τωρα βιντεο απο το youtube παιζει μια χαρα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παίδεσ μου έπεσε κάτω το κινητό και έχει υποστεί κάποιεσ γρατζουνιέσ πίσω το καπάκι.μήπωσ υπάρχει κάποιοσ τρόποσ να φτιαχτούν ίσωσ με κάποιο ιδικό υγρό που κυκλοφωρεί τώρα τελευταία(μέχρι στιγμήσ για αυτοκίνητα).δυστυχώσ δέν του είχα θήκη...μόνο screen protectrors...
Link to comment
Share on other sites

παίδεσ μου έπεσε κάτω το κινητό και έχει υποστεί κάποιεσ γρατζουνιέσ πίσω το καπάκι.μήπωσ υπάρχει κάποιοσ τρόποσ να φτιαχτούν ίσωσ με κάποιο ιδικό υγρό που κυκλοφωρεί τώρα τελευταία(μέχρι στιγμήσ για αυτοκίνητα).δυστυχώσ δέν του είχα θήκη...μόνο screen protectrors...

ο μονος τροπος ειναι να αγορασεις νεα προσοψη.με καθαριστικα δεν μπορεις να κανεις τιποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας...

Νεος εδω,και μολις το πηρα και εγω.

Πιστευω οτι καπου υπαρχουν οι απαντησεις αλλα εχω ζαλιστει με τις 97 σελιδες...

Οι αποριες μου??

Πως κανουμε instal τον opera σε ενα cosmote W995??

Eπισεις πως θα κανουμε instal το we-travel??

Καποιο Faq υπαρχει και δεν το ειδα??

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω απο προχθες του κινητου...

επειδη εχω καιρο να δουλεψω SE οταν ψαχνω παιδια στις επαφες ονοματα που αρχιζουν με αγγλικα γραμματα γιατι δεν μου τα βγαζει ? πρεπει να αλλαζω

την γλωσσα καθε φορα η υπαρχει κανενα κολπο :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τον βρηκα τον opera!!!

Ευχαριστω ZXR!!!

Εχεις μαυρη ζωνη ρε φιλε,τελος!!!

 

p.s. Tον εκανα instal απο το κινητο τελικα οχι με το pc...

Παμε για το WeTravel τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...