Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλας για αυτην¨http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=43113 ??

Παντως αναφερει οτι ανεβαζει ενταση στα ακοθστικα μαλλον απο το jack αλλ στην v3 και απο το handfree...

 

Παντως εγω θα ηθελα μια αναβαθμηση ηχου αλλα μεχρι εκει που δεν αλλειωνεται η ποιοτητα και αυτο μπορει να διαπιστωθει με τεχνικα μεσα μονο... http://www.gsmarena.com/latest_features-review-171p2.php

 

Ακριβώς αυτήν. Αλλά την version2. Μόλις τώρα είδα την 3η έκδοση. Θα δοκιμάσω και θα δούμε.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακριβώς αυτήν. Αλλά την version2. Μόλις τώρα είδα την 3η έκδοση. Θα δοκιμάσω και θα δούμε.

 

Περιμενω να μου πεις εντυπωσεις!!!!

Και για τον Camdriver!!!Αλλωστε στον τελεθταιο πρςτιστως πρεπει να δωσουν τα παιδια εκει βαρος και μετα στην αυξηση της εντασης κλπ στα Acoostics...

Ε μετα υπαρχουν και τα διαφορα packs Οπως το Idou pack του Satio themes κλπ...

Ε και μετα ελπιζουμε σε μια Final Version ολων αυτων με αποτελεσμα ενα PATCH!!!

 

Αν βγαλει η SE νεο update στο firmware θα πρεπει να ξαναβαλουμε τους παλιους drivers ,ε?Το χεις δοκιμασει?Φαντασου να βγαλει κανενα update η SE (σοβαρο) και να μην μπορουμε να το κανουμε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα το κινητο μου ειναι unbranded.αν θελω να προσθεσω flash θεματα με την διαδικασια που περιγραφεται εδω (http://se-stuff.net/help/flash-menu.html )θα χασω την εγγυηση μου???ας απαντησει καποιος!!!
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να μου πεις εντυπωσεις!!!!

Και για τον Camdriver!!!Αλλωστε στον τελεθταιο πρςτιστως πρεπει να δωσουν τα παιδια εκει βαρος και μετα στην αυξηση της εντασης κλπ στα Acoostics...

Ε μετα υπαρχουν και τα διαφορα packs Οπως το Idou pack του Satio themes κλπ...

Ε και μετα ελπιζουμε σε μια Final Version ολων αυτων με αποτελεσμα ενα PATCH!!!

 

Αν βγαλει η SE νεο update στο firmware θα πρεπει να ξαναβαλουμε τους παλιους drivers ,ε?Το χεις δοκιμασει?Φαντασου να βγαλει κανενα update η SE (σοβαρο) και να μην μπορουμε να το κανουμε...

 

Τα εγκατέστησα και για να είμαι ειλικρινής δε βρήκα σοβαρές διαφορές. Υπάρχει μια μικρή μείωση της έντασης για να ακούγεται αξιοπρεπώς σε ποιότητα. Όσον αφορά τον camdriver, δεν έχω τις γνώσεις για να καταλάβω τη διαφορά. Πολύ καλές φωτό έβγαζε, πολύ καλές συνεχίζει να βγάζει.

Αν χρειάζεται να ξαναβάλουμε τους προεγκατεστημένους drivers σε περίπτωση αναβάθμισης, λογικά θα υπάρχουν κάπου στο net σε μορφή πακέτου για να μπορούμε να τους βρούμε εύκολα.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!!Εγω εχω εγκαταστησει μονο τους οδηγους καμερας.....επανεφερα τους κανονικους οδηγους ηχου γιατι θελω ποιοτητα πρωτα απ'ολα!!!θα περιμενω κατι πολυ εντυπωσιακο για να τς ξαναβαλω...και εγω το idou pack εχω...κατι ειπατε για θεματα satio...μπορειτε να μ δωσετε link?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!!Εγω εχω εγκαταστησει μονο τους οδηγους καμερας.....επανεφερα τους κανονικους οδηγους ηχου γιατι θελω ποιοτητα πρωτα απ'ολα!!!θα περιμενω κατι πολυ εντυπωσιακο για να τς ξαναβαλω...και εγω το idou pack εχω...κατι ειπατε για θεματα satio...μπορειτε να μ δωσετε link?

 

1)Ποιους οδηγους καμερας εχεις βαλει??? Εντυπωσεις????

2)Γιατι οι οδηγοι του ηχου δεν ειναι ποιοτικοι???

3)Συμφωνω απολυτα με το εντυπωσιακο!!!!

4)Το idou pack ειναι satio pack γιατι Idou ειναι το παλιο ονομα του Satio...Σορρυ αν δεν το διατυπωσα σωστα...Εντυπωσεις απο το pack????

Link to comment
Share on other sites

1)Ποιους οδηγους καμερας εχεις βαλει??? Εντυπωσεις????

2)Γιατι οι οδηγοι του ηχου δεν ειναι ποιοτικοι???

3)Συμφωνω απολυτα με το εντυπωσιακο!!!!

4)Το idou pack ειναι satio pack γιατι Idou ειναι το παλιο ονομα του Satio...Σορρυ αν δεν το διατυπωσα σωστα...Εντυπωσεις απο το pack????

 

Εχω Βαλει Τον οδηγο Rodriguez HD.2.2!!!Εννοειται οτι εχει σαφως τεραστια βελτιωση η καμερα!!!Οσο για αυτο π προαναφερθηκε πριν εννοω το οτι η καμερα κ χωρις οδηγους ειναι καλη...ειναι λαθος η καμερα π εχει για 8 ειναι αθλια...ασε π δυστηχως απεχει πλ απο τα αλλα κινητα π εχουν ιδια καμερα!!!Για τς οδηγους ηχου ειναι ποιοτικη αρκετα..εννοω ακους καθαρα ειδικα στα ακουστικα αλλα επειδη η ενταση του τηλεφωνου ανεβαινει κατα πολυ δν μπορεις να ακουσεις καθαρα στο τερμα.... οσο για το idou pack τα λογια περιττα....παρα πλ ωραιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω Βαλει Τον οδηγο Rodriguez HD.2.2!!!Εννοειται οτι εχει σαφως τεραστια βελτιωση η καμερα!!!Οσο για αυτο π προαναφερθηκε πριν εννοω το οτι η καμερα κ χωρις οδηγους ειναι καλη...ειναι λαθος η καμερα π εχει για 8 ειναι αθλια...ασε π δυστηχως απεχει πλ απο τα αλλα κινητα π εχουν ιδια καμερα!!!Για τς οδηγους ηχου ειναι ποιοτικη αρκετα..εννοω ακους καθαρα ειδικα στα ακουστικα αλλα επειδη η ενταση του τηλεφωνου ανεβαινει κατα πολυ δν μπορεις να ακουσεις καθαρα στο τερμα.... οσο για το idou pack τα λογια περιττα....παρα πλ ωραιο!!!

 

Εγώ έβαλα τον HD SUPERMODE και στ' αλήθεια δεν ξέρω αν όντως είναι καλύτερα από τον κανονικό driver. Νσ δοκιμάσω και τον 2.2 και......βλέπουμε.

 

Υ.Γ. Δεν είναι τηλέφωνο αυτό, είναι transformer :lost::lost::lost:

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τον HD SUPERMODE και στ' αλήθεια δεν ξέρω αν όντως είναι καλύτερα από τον κανονικό driver. Νσ δοκιμάσω και τον 2.2 και......βλέπουμε.

 

Υ.Γ. Δεν είναι τηλέφωνο αυτό, είναι transformer :lost::lost::lost:

 

ΧαΧαΧα!!!!! Ε τοτε ας βρούμε τον Optimus Prime του κινητου μας!!!!!!

Αυτο ο Rodriquez και προσφατα και ο Jock βγαζουν συνεχεια εκδοσεις και τεινω να χασω την μπαλα...Παντως οι πιο προσφατες εκδοσεις δεν εχουν ενθουσιασει κοσμο...

Τεσπα,παιδια εδω ειμαστε να κανουμε την ελληνικη ανταποκριση απο το συγκεκριμενο forum γιατι ειμαι πεποισμενος πως κατι καλο μπορει να βγει!!!

Η ποιοτητα του ηχου παντως ειναι εξαιρετικη αλλα η ενταση ηθελε λιγο ακομα αλλα ισως δεδομενου του clear audio να μην ηθελαν να το ζορισουν???Τι να πω...Ειναι βλακεια παντως το w595 πχ να ακουγεται πιο δυνατα αποδεδειγμανα απο το gsarena απο το w995...ΑΛΛΑ! ειναι μεγαλυτερη βλακεια να πειραχτει η ενταση και να αλλοιωθει η ποιοτητα του clear audio γιατι μετα το κινητο πεφτει πολλα επιπεδα...!!!

Υ.Γ1: Χαιρομαι που βρηκα Ελληνες forum που ασχολουνται με το συγκεκριμενο θεμα...!!

Camdriver Upgrade + Original Accoustics(+volume only) + Idou Pack = Entertainment Unlimited Hybrid Edition!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα του ηχου παντως ειναι εξαιρετικη αλλα η ενταση ηθελε λιγο ακομα αλλα ισως δεδομενου του clear audio να μην ηθελαν να το ζορισουν???Τι να πω...Ειναι βλακεια παντως το w595 πχ να ακουγεται πιο δυνατα αποδεδειγμανα απο το gsarena απο το w995...ΑΛΛΑ! ειναι μεγαλυτερη βλακεια να πειραχτει η ενταση και να αλλοιωθει η ποιοτητα του clear audio γιατι μετα το κινητο πεφτει πολλα επιπεδα...!!!

 

Φιλε μου πια version acoustic του Rodriguez Περασες στο κινητο σ?Εγω ειχα βαλει την Dolby Rodiguez HQ acoustic 2.2! η version 2.3 και πιο καινουργια μετα απο παραπονα ειχε πιο χαμηλη ενταση..αν δεν εχεις περασει τν 2.2 δοκιμασε την εφτανε σε ηχο το παλιο μ κινητο SEW900 που αν θα ξερεις πλ λιγα κινητα το περνανε σε ενταση αν το περνανε κιολας

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που λετε ειναι πληρως ασφαλη και μπορει καποιος π τα εχει βαλει να τα βγαλει οποτε θελει???
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που λετε ειναι πληρως ασφαλη και μπορει καποιος π τα εχει βαλει να τα βγαλει οποτε θελει???

 

Ακομα και το Idou Pack??Ομολογω οτι τα original files Που αντικαθηστα δεν τα εχς δει πουθενα ποσταρισμενα...

 

DjMk4 Εχω τα Original Acoustics R1FA035 γιατι δεν κολαω στην ενταση να και ομολογουμενως ενα κλικ παραπανω θα πρεπε να δινει ενταση, κολαω πιο πολυ στην ποιοτητα και αναρωτιεμαι τι παραπανω στην ποιοτητα δινει ο driver του Rodriquez...

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και το Idou Pack??Ομολογω οτι τα original files Που αντικαθηστα δεν τα εχς δει πουθενα ποσταρισμενα...

 

DjMk4 Εχω τα Original Acoustics R1FA035 γιατι δεν κολαω στην ενταση να και ομολογουμενως ενα κλικ παραπανω θα πρεπε να δινει ενταση, κολαω πιο πολυ στην ποιοτητα και αναρωτιεμαι τι παραπανω στην ποιοτητα δινει ο driver του Rodriquez...

 

Βασικα εχει ανεβασει την ενταση οποτε οποιοδηποτε σημειο ποιοτητας εχει ανεβει δν μπορει να φανει...Για αυτο και προανεφερα οτι εφοσον εχω δοκιμασει τους οδηγους ξαναεβαλα τα original επειδη δινω βαση στν ποιοτητα οποτε μεχρι να βγει κατι π πραγματικα θα με εντυπωσιασει μενω στα original!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχει ανεβασει την ενταση οποτε οποιοδηποτε σημειο ποιοτητας εχει ανεβει δν μπορει να φανει...Για αυτο και προανεφερα οτι εφοσον εχω δοκιμασει τους οδηγους ξαναεβαλα τα original επειδη δινω βαση στν ποιοτητα οποτε μεχρι να βγει κατι π πραγματικα θα με εντυπωσιασει μενω στα original!

 

Συμφωνω απολυτα!!! Εντωμεταξυ παρατηρησα πως οσο αναφορα το handsfree τα μαμισια που εχει δλδ τα HPM-77 (ή και HPB-77 οπως αναφερονται στο site της SE) αν και παααρα πολυ καλης ποιοτητας απο πλεθρας εντασης οχι και τοσο...Και το λεω αθτο γιατι ειχα και τα HPM-75 που τα εβαλα και ακουγονται αρκετα ποιο δυνατα αλλα χαμηλοτερης ποιοτητσς...Σ'αθτη την περιπτωση δεν παιζει ρολο o οδηγος??αναρωτιεμαι..

Σκεφτομαι να παρω ακουστικα σαν τα HPM-77 αλλα στο jack να μπαινουν γιατι οταν βλεπω ταινιες δεν βολεθει οταν θελω να το στηριξω το κινητο...

Ποια θεωρητε πολυ καλα ακουστικα σε συναρτηση με την τιμη βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα!!! Εντωμεταξυ παρατηρησα πως οσο αναφορα το handsfree τα μαμισια που εχει δλδ τα HPM-77 (ή και HPB-77 οπως αναφερονται στο site της SE) αν και παααρα πολυ καλης ποιοτητας απο πλεθρας εντασης οχι και τοσο...Και το λεω αθτο γιατι ειχα και τα HPM-75 που τα εβαλα και ακουγονται αρκετα ποιο δυνατα αλλα χαμηλοτερης ποιοτητσς...Σ'αθτη την περιπτωση δεν παιζει ρολο o οδηγος??αναρωτιεμαι..

Σκεφτομαι να παρω ακουστικα σαν τα HPM-77 αλλα στο jack να μπαινουν γιατι οταν βλεπω ταινιες δεν βολεθει οταν θελω να το στηριξω το κινητο...

Ποια θεωρητε πολυ καλα ακουστικα σε συναρτηση με την τιμη βεβαια...

Εγω φιλε μ δεν χρησιμοποιω τα μαμισια οπως προαναφερες...ειχα παρει για το προηγουμενο κινητο μ nokia n81 π εχει υποδοχη jack 3.5mm τα creative ep-635!!!Ειναι φανταστικα σε αποδοση και η τιμη ειναι πολυ προσιτη για τετοιας ποιοτητας ακουστικα!!Οριστε Link:http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=925535&Manufacturer=Creative&category=69977639&catalog=19&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE08CD8A61273804FA4C7E88BF552E00A53AD0989E9B1DCE695BC6C93371484635B5C3BA59FC15ECBD046687725F2C1ADB8D5F3475F3649A658752E51D73B63BCED96EF67F30975A33A80497397D58341B6FA85AEFAF168FD282EABFC2333DE39EE4B414A1A690D6548C066E8A6E1727FBBD8A04CEF9CE6DE4

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα!!! Εντωμεταξυ παρατηρησα πως οσο αναφορα το handsfree τα μαμισια που εχει δλδ τα HPM-77 (ή και HPB-77 οπως αναφερονται στο site της SE) αν και παααρα πολυ καλης ποιοτητας απο πλεθρας εντασης οχι και τοσο...Και το λεω αθτο γιατι ειχα και τα HPM-75 που τα εβαλα και ακουγονται αρκετα ποιο δυνατα αλλα χαμηλοτερης ποιοτητσς...Σ'αθτη την περιπτωση δεν παιζει ρολο o οδηγος??αναρωτιεμαι..

Σκεφτομαι να παρω ακουστικα σαν τα HPM-77 αλλα στο jack να μπαινουν γιατι οταν βλεπω ταινιες δεν βολεθει οταν θελω να το στηριξω το κινητο...

Ποια θεωρητε πολυ καλα ακουστικα σε συναρτηση με την τιμη βεβαια...

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Τα ΗΡΒ-77 είναι ψιλοαπαράδεκτα σε ένταση. Χρησιμοποιώ τα ακουστικά του mp3 Sony Walkman NWZ-E436F που έχω. Περιττό να αναφέρω πως η διαφορά τους είναι χαώδης (σε ένταση).

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Χμ...Καταλαβα...Υππο8ετοντας οτι τα ακουστικα του NWZ-E436F δεν πωλουνται ξεχωριστα , τα creative ep-635 απο πλευρας καθαροτητας ηχου και βαθος μπασου κλπ συγκριτικα με τα HPM-77 υπερταιρουν???

 

Α! και κατι αλλο!Το idou pack εχει flash menu κλπ να υποθεσω ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Α! και κατι αλλο!Το idou pack εχει flash menu κλπ να υποθεσω ετσι???

 

Περιλαμβάνει τα πάντα. Αρχικές και τελικές εικόνες, γραμματοσειρά, θέμα, walkman skin, wallpaper, screensaver, flash menu, softkeys....

Πλήρες πακέτο.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να περασω φλασ μενου στο κινητο μου αλλα δεν ξερω και πολλα πραγματα πανω στο θεμα και χρειαζομαι τη βοηθεια καποιου επειγοντως!!!οποιος γνωριζει ας μου στειλει ενα μηνυμα!!!
Link to comment
Share on other sites

το stand πισω μου θυμιζει ν96....κοπια.... κατα τα΄λα πολυ καλο...αν ειχε και ανοικτο λογισμικο θα ηταν ακομα καλυτερο...!
Link to comment
Share on other sites

Περιλαμβάνει τα πάντα. Αρχικές και τελικές εικόνες, γραμματοσειρά, θέμα, walkman skin, wallpaper, screensaver, flash menu, softkeys....

Πλήρες πακέτο.

 

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=28622&st=13580&p=549320entry549320

 

Entertainment Unlimited for W995 and Walkman 4.0 Skin of W995

 

Συγκριτικα με το Idou Pack??

Να τωρα ας πουμε, μπορεις να βαλεις και αυτο και να τα εναλλαζεις μαζι με τα defaults Παντωε κι αυτο φαινεται πολυ καλο...

Link to comment
Share on other sites

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=28622&st=13580&p=549320entry549320

 

Entertainment Unlimited for W995 and Walkman 4.0 Skin of W995

 

Συγκριτικα με το Idou Pack??

Να τωρα ας πουμε, μπορεις να βαλεις και αυτο και να τα εναλλαζεις μαζι με τα defaults Παντωε κι αυτο φαινεται πολυ καλο...

 

Το walkman skin δεν αλλάζει πολύ σε σχέση με το idou pack (αλήθεια γιατί επιμένουν να το λένε Idou και όχι Satio;;;). Αντί για το εξώφυλλο του album, δείχνει διάφορες κονσόλες, ενισχυτές, βολτάμετρα κτλ. Προτιμο το original skin. To flash menu που δείχνει είναι όντως πολυ καλό.

Απ'ότι είδα, το μενού δεν είναι σε μορφή .swf αλλά έχει το κάθε εικονίδιο ξεχωριστά σε μορφή .png! Ξέρει κανείς πως εφαρμόζονται στο μενού του τηλεφώνου αυτά;

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Τσου...Αυτο αναρωτιομμουν...Δεν εχει και κανα read me οπως το αλλο pack...Ενας συνδιασμος τους δεν θα ηταν κακος...
Link to comment
Share on other sites

οντως παιδια ολα αυτα πως τα περναμε στο κινητο???δεν εχω καταλαβει...το satio(idou)pack αλλα και τους drivers καμερας-ηχου...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...