Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογικα κατι εχεις κανει λαθος με τους drivers και τωρα δεν σου βλεπει το κινητο.

για κοιτα στις συσκευες του υπολογιστη να δεις αν κατι ειναι αγνωστο...και εγκατεστησε το.

 

Οκ τα βρηκα, την περασα παλι, αλλά δεν εγινε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι εννοεις? οτι σου κανει τα ιδια πραγματα με πριν?

 

οι κλησεις συνεχιζουν και σβηνονται οταν ενεργοποιω το pin, το ξυπνητηρι προς το παρον

δουλευει κανονικα.Επισης, μου εβγαλε και κατι καινουργιο, μου ειχε βγαλει τις επαφες 2 φορες

και αν πηγαινα να διαγραψω τη μια εσβηνε και τις 2 ή αν πηγαινα να προσθεσω μια επαφη μου την εβαζε 2 φορες, επαιξα λιγο με τις επιλογες μνημης στον καταλογο και εστρωσε. και οι ρυθμισεις δεν κολλανε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν φλασαρω ειχα κατεβασει το youtube application και τωρα δεν μπορω να το βρω πουθενα,αν ξερει καποιος να στειλει κανενα λινκ
Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν φλασαρω ειχα κατεβασει το youtube application και τωρα δεν μπορω να το βρω πουθενα,αν ξερει καποιος να στειλει κανενα λινκ

 

Youtube for Symbian 2.4.4

 

:)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

τελικά μετά από την πρόταση του alexclone έκανα εγκατάσταση το sygic. δεν έβαλα τον ndrive γιατί δεν ήξερα πως να κάνω απεγκατάσταση το ήδη υπάρχων στο κινητό μου. αλήθεια πως γίνεται να κάνουμε απεγκατάσταση ένα πρόγραμμα?. τέσπα. πανεύκολο στην εγκατάσταση αλλά έχω πάλι πρόβλημα. μου λέει δεν υπάρχει σήμα GPS. Αν το χρησιμοποιεί κάποιος άλλος μπορεί να μου πει τι έκανε στην συνέχεια για να δουλέψει?

για παράδειγμα πατάω αυτόματος εντοπισμός και μου βγάζει το εξής μήνυμα: αποτυχία εντοπισμού:(

Link to comment
Share on other sites

εχω να φλασαρω το κινητο απο την hx-v4 ..πρεπει να κανω φορματ κτλ η τωρα με τις καινουργιες απλα τρεχω το .exe ενω ειναι στο bootloader?
Link to comment
Share on other sites

τελικά μετά από την πρόταση του alexclone έκανα εγκατάσταση το sygic. δεν έβαλα τον ndrive γιατί δεν ήξερα πως να κάνω απεγκατάσταση το ήδη υπάρχων στο κινητό μου. αλήθεια πως γίνεται να κάνουμε απεγκατάσταση ένα πρόγραμμα?. τέσπα. πανεύκολο στην εγκατάσταση αλλά έχω πάλι πρόβλημα. μου λέει δεν υπάρχει σήμα GPS. Αν το χρησιμοποιεί κάποιος άλλος μπορεί να μου πει τι έκανε στην συνέχεια για να δουλέψει?

για παράδειγμα πατάω αυτόματος εντοπισμός και μου βγάζει το εξής μήνυμα: αποτυχία εντοπισμού:(

 

ανοιξε πρωτα το ovi maps κ αστο να βρει σημα, μετα ανοιξε το sygic κ θα βρει κ αυτο, χωρις να εχεις κλεισει to ovi maps. Στην αρχη δυσκολευεται μετα δεν θα εχεις προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να υπαρχει.

 

1.Αντιγραφή στην κάρτα μνήμης στο root τους φακέλους: Drive, Maps και Res

2.Εγκατάσταση του .sis στην μνήμη του τηλεφώνου.

3.Για να δει το πρόγραμμα τους χάρτες θα πρέπει να έχουμε το ανάλογο .mlm αρχείο (π.χ μέσα στον φάκελο Maps υποφάκελο GRC και μέσα εκεί τον χάρτη grc.pak ομοίως για άλλους χάρτες).

4.Το αρχείο license.txt έχει ήδη το trial serial. Δεν το αγγίζουμε.

5.Τρέχουμε το πρόγραμμα στο κινητό και βλέπουμε το Device ID.

6.Τρέχουμε το SygicKG.exe και βάζουμε το mlm αρχείο, το Device ID και πατάμε Generate για να μας βγάλε το Activation code.

7.Στο κινητό επιλέγουμε τον χάρτη μας, Μη αυτόματα κάνουμε ενεργοποίηση και του δίνουμε το Activation code.

8.Αυτόματα τότε δημιουργείται στο αρχείο license.txt ο Activation code.

 

Φάκελος Maps

Μέσα στο φάκελο maps εκτός από το φάκελο GRC φτιάξε ακόμα ένα με την ονομασία Map_GR_Navigreece και μέσα εκεί βάλε το GRC φάκελο του NaviGreece, το φάκελο wlc με τον basemap και ένα mlm με την ονομασία NaviGreece_2010.02.mlm και μετά με το SygicKG.exe και το NaviGreece_2010.02.mlm ξεκλειδώνουμε το νέο χάρτη CIT.

TCe
Link to comment
Share on other sites

ο GRC φάκελος του NaviGreece που είναι για να τον βάλω στον νέο φάκελο???

 

Η δομη για να εχουμε 2 χαρτες στο sygic ειναι η παρακατω:

 

1) χαρτης TELEATLAS

maps/grc/grc.pak

 

2) χαρτης NaviGreece

maps/Map_GR_Navigreece/grc/grc.pak

 

οι χαρτες grc.pak ειναι διαφορετικοι (το λεω μη νομιζει κανεις οτι επειδη εχουν το ιδιο ονομα)

TCe
Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα νέα για το κινητό μας και όμως στο εξαίσιο νήμα μας LOL επικρατεί σιγή ιχθύος! :p

 

Ο Hyperx τις προάλλες έβγαλε μια ειδική έκδοση της V7 με την ονομασία "QT-Edition".

 

Εδώ έγραψα μια μίνι περιγραφή περί τίνος πρόκειται και εδώ έγραψα τι παίζει και πως γίνεται να χρησιμοποιήσουμε την πλατφόρμα QT στο κινητό μας!!! :D

 

Επίσης ο Hyperx έχει πέσει με τα μούτρα στη δουλεία για την δημιουργία της V8 η οποία μέχρι στιγμής θα ενσωματώνει:

 

  • Portrait έκδοση του qwerty πληκτρολογίου του κινητού μας!!!
  • Καινούργιο facebook app (απο το vivaz νομίζω)
  • Τις βιβλιοθήκες της QT (ελπίζω να προλάβει το release της επίσημης έκδοσης της Samsung)
  • Μια καινούργια οθόνη για το κλείδωμα του κινητού
  • Fix για τον music player με σωστό kinetic scrolling και καθόλου lag!!!
  • Πλέον θα μπορούμε να αλλάζουμε τον agent του browser εύκολα και γρήγορα
  • Βugfixes και βελτιώσεις για το HX-Patcher (πχ αλλαγή JPEG-Encoder!)

 

Πολλά τα καλούδια για την V8 λοιπόν! :happy:

 

Πριν κάνα τρίμηνο λίγο πριν να βγει η V5 είχα πει ότι μάλλον ο Hyperx έφτασε στα όρια του κινητού, και πλέον δεν θα είχε να προσθέσει κάτι παραπάνω....

Ε λοιπόν έκανα λάθος που τον υποτίμησα, και το παίρνω πίσω! :p

Από ότι φαίνεται έχει αρκετούς άσσους στο μανίκι του ακόμη, ευτυχώς για όλους μας! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

με την πλατφόρμα QT τι κερδιζουμε ακριβως? υποστηριξη παραπανω εφαρμογων οπως gameboy emulator???
Link to comment
Share on other sites

δεν σταματα να με εκπλησσει ο γερμανος. τελικα αυτο το κινητο αδικηθηκε καταφωρα απο τη samsung. θα μπορουσε να εχει αφησει εποχη. παρολο που σκεφτομαι να αγορασω ειτε το nokia N8 ειτε το iphone4, αυτη την συσκευη δεν την αφηνω. οσο αντεχει θα ειναι παντα μαζι μου.μακραν το καλυτερο κινητο που εχω αγορασει ποτε.

περιμενω με ανυπομονησια τα νεα καλουδια του γερμανου.

φιλε mafiose ,αφου ο γερμανος θα συμπεριλαβει το qt στη νεα του rom, δεν αξιζει τον κοπο να το περασω τωρα, θα περιμενω. ευχαριστω παντως για ολα τα info σου.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα εγκατεστησα και γω ολα,qt,το wikitude και το gpsp.

με το gpsp ετρεξα το crash bandicoot,ολα κανονικα.

με το wiki δεν εχω καταλαβει τι παιζει...τι ακριβως ειναι και τι κανει???

 

 

 

ο faenil δεν εχει firmware με ελληνικα,σωστα????

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

δεν σταματα να με εκπλησσει ο γερμανος. τελικα αυτο το κινητο αδικηθηκε καταφωρα απο τη samsung. θα μπορουσε να εχει αφησει εποχη. παρολο που σκεφτομαι να αγορασω ειτε το nokia N8 ειτε το iphone4, αυτη την συσκευη δεν την αφηνω. οσο αντεχει θα ειναι παντα μαζι μου.μακραν το καλυτερο κινητο που εχω αγορασει ποτε.

περιμενω με ανυπομονησια τα νεα καλουδια του γερμανου.

φιλε mafiose ,αφου ο γερμανος θα συμπεριλαβει το qt στη νεα του rom, δεν αξιζει τον κοπο να το περασω τωρα, θα περιμενω. ευχαριστω παντως για ολα τα info σου.

 

Όντως και γω το σκέφτηκα πάρα πολύ πριν να το πάρω αλλά δεν το μετάνιωσα στιγμή! :happy:

 

Ο γερμανός θα συμπεριλάβει την QT αλλά εγώ έκανα τα παραπάνω ποστ στο BytheWay για όσους θέλουν να δοκιμάσουν τώρα και δεν θέλουν να περιμένουν την επόμενη έκδοση! (V8)

 

Βεβαίως όποιος δεν βιάζεται και δεν θέλει να "μπλέξει", μπορεί απλά να περιμένει την επόμενη έκδοση. ;)

 

με την πλατφόρμα QT τι κερδιζουμε ακριβως? υποστηριξη παραπανω εφαρμογων οπως gameboy emulator???

 

Κερδίζουμε μια ολοκαίνουργια πλατφόρμα πάνω στην οποία θα αναπτυχθούν αρκετές εφαρμογές στο μέλλον!! :D

 

λοιπον τα εγκατεστησα και γω ολα,qt,το wikitude και το gpsp.

με το gpsp ετρεξα το crash bandicoot,ολα κανονικα.

με το wiki δεν εχω καταλαβει τι παιζει...τι ακριβως ειναι και τι κανει???

 

ο faenil δεν εχει firmware με ελληνικα,σωστα????

 

Ωραίος!

Δεν μου λες alexclone, το gpsp θέλει να κατεβάσεις και άλλα αρχεία για να παίξεις τα παιχνίδια ή τα έχει ενσωματωμένα; Βαρέθηκα να ψάξω χθες! :p

 

Όχι δεν έχει βγάλει ελληνική έκδοση άλλα έχει βγάλει αρκετές ευρωπαϊκές.Δεν μου λείπει πάντως το γεγονός ότι δεν έχει βγάλει ελληνική καθότι συνήθως ο Hyperx είναι ένα βήμα μπροστά και με καλύπτουν οι δικές του ρομ (αν και δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ρομ του faenil...)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

απλα κανεις εγκατασταση το gpsp που ειναι το κυριως προγραμμα.

μετα πρεπει να εχεις βρει απο αλλου το bios και διαφορα roms...

προς το παρων εχω τρεξει το crash bandicoot και ενα ραλλακι με το crash (δεν θυμαμαι ακριβες ονομα).

 

παντως απο τι διαβαζα δεν παιζουν ολα τα roms και πολλες φορες πρεπει να δοκιμαζεις διαφορετικα bios.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το υποψιάστηκα ότι έκανα μισή δουλεία... :p

 

Από που τις βρήκες τις ρομς και το bios;

Από ότι βλέπω στο επίσημο blog λένε:

Do NOT Ask where to find ROMs / Bios. Asking about these will just get you banned!

 

Αμα τις βρήκες από "μαγαζάκι", PM me plz! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

με το wikitude τι παιζει? δεν εχω καταλαβει τι ειναι και τι κανει...το ανοιξα 2 φορες και μου φανηκε πολυ μ@λ@κια:p...ασε που δεν μου βρισκει πολλες φορες την wifi συνδεση μου και λεει cannot find location.
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για εφαρμογή Επαυξημένης Πραγματικότητας (Augmented Reality)!

 

Δηλαδή χρησιμοποιώντας την κάμερα σου προβάλει στοιχεία πάνω στην οθόνη στην μορφή πληροφοριών ή άλλων στοιχείων! Προφανώς χρειάζεται δεδομένα για να το κάνει αυτό, για αυτό κάθε φορά σου ζητάει να συνδεθεί. Βέβαια είναι λίγο laggy για αρχή αλλά και πάλι πλάκα έχει! :p

 

Δοκίμασε να συνδεθείς με wifi, και πάτα open camview, και αφού το κουνήσεις λίγο για να νιώσει η πυξίδα, ξεκίνα να το γυρνάς γύρω γύρω για να δεις πληροφορίες και λινκς για διάφορα αντικείμενα τα οποία καθορίζονται από φίλτρα.Πχ μπορείς να το βάλεις να μην σου δείχνει πληροφορίες για βουνά, αλλά να σου δείχνει για ξενοδοχεία ώστε να βρεις εύκολα αυτό που θες!

 

Φυσικά δεν είναι τόσο cool όσο ακούγεται το πρόγραμμα, αλλά παραμένει ωραία δουλεία! :)

 

Δες μια ακόμη εφαρμογή Augmented Reality που βρήκα πριν από λίγο για το Iphone 4! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω πιο μετα και θα σου πω εντυπωσεις:p

 

η εφαρμογη για το iphone απλα γαματη:D:D

καλα λεω οτι πρεπει να παρω iphone:p

Link to comment
Share on other sites

sou asprizi tin othoni giati exeis tin foto tou thematos stin karta mnimis. baltin stou kinitou tin mnimi kai tha einai ok
oloi imaste kaloi mexri na apodixti to antitheto :X
Link to comment
Share on other sites

masterbill μιλαμε ελληνικα σε αυτο το φορουμ και οχι greeklish:) .τωρα για την ρομ v7 την εχω περασει και ειναι ακρως η καλυτερη δουλεια του εως τωρα μιας και οι προηγουμενες ρομς του ηταν baggy .Αυτο που αξιζει να δω στο ομνια δεν ειναι τοσο η v7 v8 v9 v10 v300:lol: αλλα αν καταφερει να περασει την συμπιαν 3..Εαν οχι τοτε το κινητο θα ναι πραγματικα βαρετο οσες επανεκδομενες ρομς και αν κανει...Ο μονος λογος που το κραταω ειναι για τις μουλτιμιντια δυνατοτητες συν της αμολεντ αλλα το OS που τρεχει το κανει κουραστηκο το κινητακι...

Εχω και 2 ερωτησεις.Oταν ακουω μουσικη ξαφνικα μου πεταει ενα μυνημα που λεει system error και μετα οταν κλεινω τον music player και τον ανοιγω ξανα παλι το ιδιο.μονο οταν κανω reboot το κινητο δουλευει.Γιατι συμβαινει αυτο αν ξερει κανεις η εχει το ιδιο προβλημα

Επησεις το κινητο το χα παρει απο orange αγγλιας και φυσικα ειναι ξεκλειδωτο..χρησιμοποιω την βονταφον.αλλα οταν πηγα χτες να δοκιμασω τη βιντεοκληση σε ενα blackberry μου εβγαλε μυνημα η υπηρεσια δεν χρησιμοποιηται κατι τετιο.μπορω να κανει βιντεοκλησεις με το ομνια; η μονο δουλευει σε orange omnias?? .

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...