Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και το κινητό είναι ετοιμόρροπο, θέλω να το φρεσκάρω λιγάκι! :p

Είμαι σε αναζήτηση:

  1. [*]αξιόπιστης μπαταρίας (η δεύτερη που έχω δεν είναι κ τόσο)

[*]καινούργιο καπάκι μπαταρίας,

Περιμένω συμβουλές εντυπώσεις, από όσους έχουν πάρει! :ninja:

 

Εγω περιμενω αυτη την μπαταρια λεει οτι εχει 1930mAH

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακαρι να βγει καλη, δε ξερω σε κατι τετοια εγω ειμαι επιφυλακτικος. 1930 mAH μου φενονται πολλα μην σου καψει τιποτα και μετα τρεχεις....
LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω αυτη την μπαταρια λεει οτι εχει 1930mAH

 

Περιμένουμε εντυπώσεις Strong! :)

 

Μακαρι να βγει καλη, δε ξερω σε κατι τετοια εγω ειμαι επιφυλακτικος. 1930 mAH μου φενονται πολλα μην σου καψει τιποτα και μετα τρεχεις....

 

Τι εννοείς να κάψει τίποτα; Επιπλέον ισχύ έχει όχι τάση! :p

 

Φαντάσου το σαν να μεγαλώνεις με έναν μαγικό τρόπο το ρεζερβουαρ του αυτοκινήτου ώστε να χωράει παραπάνω βενζίνη.Δεν θα καεί από την επιπλέον βενζίνη απλά θα του αυξηθεί η αυτονομία.Με την τιμή που έχει φτάσει η βενζίνη όμως δύσκολα να το γεμίσεις.... :lol:

 

====================================================

 

Εμένα πάντως το κινητό συνεχίζει να τραβάει μικρά κολλήματα που και που (όπως τα είχα περιγράψει λίγο παραπάνω) και με έχει βάλει σε σκέψεις.....

Θυμάται κανείς με πόσα χρόνια εγγύηση το έδινε η Voda??

Άμα έχει 2 χρόνια εγγύηση (μέχρι αύγουστο 11) αξίζει άραγε να τους το γυρίσω μπας και:

α)μου το φτιάξουν! :wacko:

β)μου δώσουν κάνα παλιό που θα τους έχει μείνει stock?? :ninja:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα πάντως το κινητό συνεχίζει να τραβάει μικρά κολλήματα που και που (όπως τα είχα περιγράψει λίγο παραπάνω) και με έχει βάλει σε σκέψεις.....

Θυμάται κανείς με πόσα χρόνια εγγύηση το έδινε η Voda??

Άμα έχει 2 χρόνια εγγύηση (μέχρι αύγουστο 11) αξίζει άραγε να τους το γυρίσω μπας και:

α)μου το φτιάξουν! :wacko:

β)μου δώσουν κάνα παλιό που θα τους έχει μείνει stock?? :ninja:

 

εχω την εντυπωση οτι ειναι δυο χρονια η εγγυηση, αλλα εκτος αυτου ειναι υποχρεωτικη στην ευρωπαικη ενωση η 2ετης καλυψη στις ηλεκτρικες/ηλεκτρονικες συσκευες...κοινως πηγαινε να το τσεκαρεις, δεν χανεις κατι...(και μακαρι να σου δωσουν κανενα παλιο απο stock, αν και δεν το νομιζω για απλα κολληματα...πιθανον θα σου βαλουν καμια αρχαια αναβαθμιση που θα στο κανει αγνωριστο!!:X:p )...εμενα παλι μεχρι στιγμης φτου φτου ειναι αστερι, και ακομη δεν μου παει η καρδια να το αποχωριστω, παρολο που ολο και καινουριοι πειρασμοι (βλ.lg 2x, s.e. arc,η ακομα και το moto quench) μου τριβελιζουν το μυαλο, οπως οι σειρηνες τον οδυσσεα!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ομως που εχουμε αλλαξει την rom θα ισχυει η εγγυηση??? Μην σου πουν τιποτε τετοιο, αν ειναι ξαναβαλε την μαμισια και μετα παντο. Δεν νομιζω να σου δωσουν αλλο, το πολυ πολυ να σου ξανα βαλουν την ιδια ρομ αφου δεν εχει κυκλοφορησει και αλλη και τι καναμε???? μια τρυπα στο νερο σκετη ταλαιπωρια. Δεν χανεις τιποτα να το πας ομως. Οσο για την μπαταρια μακαρι να ειναι ετσι και να μην εχει αλλο προβλημα......
LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι ειναι δυο χρονια η εγγυηση, αλλα εκτος αυτου ειναι υποχρεωτικη στην ευρωπαικη ενωση η 2ετης καλυψη στις ηλεκτρικες/ηλεκτρονικες συσκευες...κοινως πηγαινε να το τσεκαρεις, δεν χανεις κατι...(και μακαρι να σου δωσουν κανενα παλιο απο stock, αν και δεν το νομιζω για απλα κολληματα...πιθανον θα σου βαλουν καμια αρχαια αναβαθμιση που θα στο κανει αγνωριστο!!:X:p )...εμενα παλι μεχρι στιγμης φτου φτου ειναι αστερι, και ακομη δεν μου παει η καρδια να το αποχωριστω, παρολο που ολο και καινουριοι πειρασμοι (βλ.lg 2x, s.e. arc,η ακομα και το moto quench) μου τριβελιζουν το μυαλο, οπως οι σειρηνες τον οδυσσεα!!!:lol:

 

Εμ εσένα δεν σου τσινάει γιατί ακόμη το έχεις πρώτο σε προτίμηση! Εγώ όταν το κεράτωσα με το Blade, στράβωσε και όσα γλυκόλογα και να του εχω πει, δεν έστρωσε ποτε!!! :p :lol:

 

Τωρα ομως που εχουμε αλλαξει την rom θα ισχυει η εγγυηση??? Μην σου πουν τιποτε τετοιο, αν ειναι ξαναβαλε την μαμισια και μετα παντο. Δεν νομιζω να σου δωσουν αλλο, το πολυ πολυ να σου ξανα βαλουν την ιδια ρομ αφου δεν εχει κυκλοφορησει και αλλη και τι καναμε???? μια τρυπα στο νερο σκετη ταλαιπωρια. Δεν χανεις τιποτα να το πας ομως. Οσο για την μπαταρια μακαρι να ειναι ετσι και να μην εχει αλλο προβλημα......

 

Μόλις πέρασα την μαμά ρομ και ξαφνικά πήγα 2 χρόνια πίσω!! Ούτε kinetic scrolling ούτε τίποτα!! Τι θα κάναμε χωρίς τον Γερμανό.... :O

 

Βασικά θα δω άμα τραβάει κολλήματα και με την μαμά ρομ, και αν είναι θα το πάω στην Voda τώρα που θα ανέβω και για Σ/Κ, στο πατρικό μ.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εφαγα ηττα ,το πρωι με περνανε τηλ. κ το ειχα αθορυβο αλλα δονουταν ολα καλα μεχρι που επεσε κατω,δεν εδωσα σημασια οταν μια κ καλη ξυπνησα :p ,παω να δω ποιος ηταν αλλα τιπορα η οθονη αφης δεν ανταποκρινοταν :cry: ,τι το ανοιξα τι το ξανανοιξα τιποτα,το φορτισα κ πληρως το δοκιμασα πλαι τιποτα,μονο τα πληκτρα κατω κ απο πλαι ,αν ειναι δυο χρονια θα το παω λογο της εγυυησης αλλα ξερει κανεις τι μπορει να εχει γινει μπας κ γλυτωσω το πηγαινε ελα κ περιμενε ?

 

Εννοειται οτι δεν εχει κανα χτυπημα η να εχει ραγισει κατι .

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για να λες ότι έπεσε κάτω και μετά η οθόνη δεν ένιωθε....δύσκολα.....

 

Την πέμπτη η την παρασκευή θα το γυρίσω και γω για εγγύηση και θα μεταφέρω εμπειρίες!

 

Φυσικά αν το πας πρώτος, μας λες εσύ τι θα σου πουν στο service! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν νιωθει ανοιγει κανονικα ζηταει Pin αλλα δεν νιωθει, δεν πατιεται τιποτα,θυμαμαι αυτο μου το ειχε ξανακανει παλι ετσι σε ενα σημειο ομως μικρο πανω αριστερα αλλα μου φενεται επειτα απο φορτιση τι ηταν ειχε ξαναεπαναφερθει βασικα μη σε γελασω δεν θυμαμαι πως.

hard reset πως γινεται απο τα πληκτρα ?

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό το κινητό κρατάς τα 3 κεντρικα πλήκτρα ταυτόχρονα πατημένα και μόλις ανοίξει το κινητό πατάς το πράσινο για να κανει hard reset.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ξέχασα ότι θέλει και τον κωδικό ασφαλείας..... :O

 

Ξαναφλάσαρε το μπας και νιώσει, αλλιώς πέρνα του την μαμά ρομ και βουρ στην vodafone. :ninja:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Του περνάς την μαμά ρομ, όπως είσαι και asap στην voda τότε.... :(

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εφαγα ηττα ,το πρωι με περνανε τηλ. κ το ειχα αθορυβο αλλα δονουταν ολα καλα μεχρι που επεσε κατω,δεν εδωσα σημασια οταν μια κ καλη ξυπνησα :p ,παω να δω ποιος ηταν αλλα τιπορα η οθονη αφης δεν ανταποκρινοταν :cry: ,τι το ανοιξα τι το ξανανοιξα τιποτα,το φορτισα κ πληρως το δοκιμασα πλαι τιποτα,μονο τα πληκτρα κατω κ απο πλαι ,αν ειναι δυο χρονια θα το παω λογο της εγυυησης αλλα ξερει κανεις τι μπορει να εχει γινει μπας κ γλυτωσω το πηγαινε ελα κ περιμενε ?

 

Εννοειται οτι δεν εχει κανα χτυπημα η να εχει ραγισει κατι .

 

 

φιλε μου,εχει πιθανοτατα προβλημα το touch της οθονης,το αλλαξα προσφατα σε ενα φιλο μου,θα βρεις στο ebay γυρω στα 20 $

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,εχει πιθανοτατα προβλημα το touch της οθονης,το αλλαξα προσφατα σε ενα φιλο μου,θα βρεις στο ebay γυρω στα 20 $

 

Link please?? :rolleyes: :cool:

 

Εμένα το δικό μου σαν να έστρωσε πάντως από τότε που του έβαλα την μαμά ρομ... :wacko:

 

Ούτε κολλήματα τρώει ούτε τίποτα, αφού σκέφτομαι ότι άμα το πάω στην Voda και δεν εμφανίσει τίποτα, τσάμπα θα το αποχωριστώ!

Είχα διαβάσει σε ένα νήμα στο myphone ότι τα Win Mobile τηλέφωνα που και πού θέλουν ένα πέρασμα της μαμά ρομ για να στρώσουν και μετά ξαναδουλέυουν οκ με τις Custom.

 

Λέτε να ισχύει το ίδιο και στο δικό μας;;; :confused:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Link please?? :rolleyes: :cool:

 

Εμένα το δικό μου σαν να έστρωσε πάντως από τότε που του έβαλα την μαμά ρομ... :wacko:

 

Ούτε κολλήματα τρώει ούτε τίποτα, αφού σκέφτομαι ότι άμα το πάω στην Voda και δεν εμφανίσει τίποτα, τσάμπα θα το αποχωριστώ!

Είχα διαβάσει σε ένα νήμα στο myphone ότι τα Win Mobile τηλέφωνα που και πού θέλουν ένα πέρασμα της μαμά ρομ για να στρώσουν και μετά ξαναδουλέυουν οκ με τις Custom.

 

Λέτε να ισχύει το ίδιο και στο δικό μας;;; :confused:

 

 

http://cgi.ebay.com/New-Touch-Screen-Digitizer-Samsung-i8910-/260673433587?pt=PDA_Accessories&hash=item3cb158eff3

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος, ευχαριστώ.... :cool:

 

Μπήκε στην watch list και άμα δεν βρω άκρη με την Voda, θα το τσιμπήσω μάλλον....

 

Δύσκολη η διαδικασία τοποθέτησης;;

Είχα δει ότι θέλει ξήλωμα ολόκληρου του κινητού για να αλλάξεις το digitizer.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

βαζω το HD να φορτισει με αδεια μπαταρια, και μετα απο 1,30 ωρα μου λεει πληρης φορτιση,

 

το βγαζω και η μπαταρια το πολυ να κραταει 7-8 ωρες και χωρις να το πειραζω....

 

καποια λογικη εξηγηση η καποια λυση?

 

φοραει την V11.

Link to comment
Share on other sites

Στα ξαφνικά ξεκίνησε αυτή η συμπεριφορά η το κάνει από όταν φόρεσες την V11;;

 

Πιο μόντεμ φοράς;;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εγκατέστησες καμιά εφαρμογή που είναι συνέχεια ανοιχτή στο background και σου τσακίζει την μπαταρία;;

Κάνα garmin παραδείγματος χάρη;;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

oxi, ποτε δεν του περασα προγραμμα πλοηγησης μεσα....

 

any ideas???

 

μπορω να του κανω hard reset η δεν γινεται?

Edited by Orlando
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ευχαριστώ.... :cool:

 

Μπήκε στην watch list και άμα δεν βρω άκρη με την Voda, θα το τσιμπήσω μάλλον....

 

Δύσκολη η διαδικασία τοποθέτησης;;

Είχα δει ότι θέλει ξήλωμα ολόκληρου του κινητού για να αλλάξεις το digitizer.

 

οχι,δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο..απλα θελει λιγο προσοχη οταν βγαζεις την παλια κ βαζεις την καινουργια φυσα του digitizer,υπαρχει κινδυνος να κοπει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...