Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν να εγκαταστήσεις την V11 + JB1 modem άμεσα!!! :p

 

Για το joikuspot θα λάβεις Π.Μ.... ;)

 

Ωχ, δηλαδή πρέπει να αναβαθμιστώ στην v11 του Γερμανού; Επειδή έχω αφήσει τις προσπάθειες από την έκδοση v4 μπορείτε να μου πείτε τα σχετικά δηλ. πρόγραμμα, διαδικασία κ.λ.π. Θυμάμαι ότι στα windows 7 είχαμε πρόβλημα, παραμένει;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ, δηλαδή πρέπει να αναβαθμιστώ στην v11 του Γερμανού; Επειδή έχω αφήσει τις προσπάθειες από την έκδοση v4 μπορείτε να μου πείτε τα σχετικά δηλ. πρόγραμμα, διαδικασία κ.λ.π. Θυμάμαι ότι στα windows 7 είχαμε πρόβλημα, παραμένει;

 

Ναι το πρόβλημα με τα Windows 7 παραμένει και δεν πρόκειται να λυθεί ποτέ...

Η αναβάθμιση στην V11 δεν είναι απαραίτητη αλλά ενδεικνύεται μιας και η 11 έχει αρκετές βελτιώσεις! Βεβαία άμα είσαι βολεμένος με την V4 δεν αξίζει και τόσο τον κόπο το φλασάρισμα....

 

Άμα πάλι θέλεις να "λερώσεις τα χέρια σου", ρίξε μια ματιά σε αυτό το ποστ μου που τα έχω όλα σε σειρά! :)

 

Τελικά το Joikuspot βγάζει και σε μένα σφάλμα στο τέλος τις εγκατάστασης....

Θα ψάξω να δω τι φταίει και θα σου πω! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σος εχει κανεις τους drivers γιατι θα παω να βαλω την 11 και θα τους ψαχνω παλι...

 

Οι απαιτούμενοι drivers υπάρχουν στο site του hyperx! :)

 

Sent from my Blade

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

παιδια την περασα αλλα νομιζα πως ειχε swype,εκανα λαθος? επισης εχασα τις εικονες μου, καπου τις εχω στο pc αλλα υπαρχει περιπτωση να τις ανακτησω ?επιπλεον οταν εκανα restore εχασα το θεμα του γερμανου της εκδοσης 11 που μπορω να το βρω? Edited by Panos_theo_
Link to comment
Share on other sites

παιδια την περασα αλλα νομιζα πως ειχε swype,εκανα λαθος? επισης εχασα τις εικονες μου, καπου τις εχω στο pc αλλα υπαρχει περιπτωση να τις ανακτησω ?επιπλεον οταν εκανα restore εχασα το θεμα του γερμανου της εκδοσης 11 που μπορω να το βρω?

 

Κανονικά υπάρχει υποστήριξη για swype αλλά προς το παρόν κανείς δεν έχει καταφέρει να το κάνει να δουλέψει....

 

Για τις εικόνες δύσκολα τα πράγματα...δοκίμασε να συνδέσεις το κινητό σε μαζική αποθήκευση και σκάναρε το με το recuva.Εφόσον δεν το γέμισες με καινούργια αρχεία (ώστε να σβηστούν οριστικά τα παλιά) όλο και κάτι θα βρει....

 

Όταν λες ότι "έχασες το θέμα" μετά από restore, τι εννοείς;;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πέρασα ένα slideit.sis αντίστοιχο του swype. έκανα ένα restart για να το δοκιμάσω και δεν ξανάνοιγε με τίποτα... ξαναφλάσαρα και δουλεύει αλλα κοψοψολιάστηκα..
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "δεν ξανανοιγε με τίποτα" εννοείς το κινητό;;;

WTF??

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά υπάρχει υποστήριξη για swype αλλά προς το παρόν κανείς δεν έχει καταφέρει να το κάνει να δουλέψει....

 

Για τις εικόνες δύσκολα τα πράγματα...δοκίμασε να συνδέσεις το κινητό σε μαζική αποθήκευση και σκάναρε το με το recuva.Εφόσον δεν το γέμισες με καινούργια αρχεία (ώστε να σβηστούν οριστικά τα παλιά) όλο και κάτι θα βρει....

 

Όταν λες ότι "έχασες το θέμα" μετά από restore, τι εννοείς;;

τα αρχεια περασα μεσω του υπολογιστη, ειχε κανει φορματ στη μνημη του τηλεφωνου και δε βρηκε τιποτα το recuva .Το θεμα το βρηκα , αλλα την εικονα με τις φωτιες δεν τη βρισκω στο τηλεφωνο.

επισης,υπαρχει καπου το Skype?Γιατι το κατεβαζω απο το ovi αλλα δεν ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που έχασες τα αρχεία σου...backup backup backup από τούθε και στο εξής! ;)

 

Η εικόνα με τις φωτιές υπάρχει στο C:, και μπορείς να την βρεις ευκολα με έναν file manager (x-plore πχ).

 

Το skype δεν υποστηρίζει το κινητό μας.... :/

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ μαφιόζε, οτι το άνοιγα, εβγαινε το samsung πήγαινε δεξιά αριστερά η μπλε μπαρα, κόλαγε και μετα τίποτα. όλο το βράδυ το άφησα ανοιχτό τίποτα. Τέσπα, ξαναφλάσαρα και δουλεύει μια χαρά. Ξαναπέρασα λοιπόν το slideit 2.0 modified, signed έκδοση. και το greeklanguage pack.sis και τώρα δουλεύει κανονικότατα:D

πολύ γρήγορο λέμε. Κάποιες λέξεις δε βγαίνουν καλά, αλλά τις εισάγεις.. Πολύ καιρό το προσπαθούσα και το πέτυχα. Έβαλα ένα άλλο ωραίο, που κάνεις mouse για τον υπολογιστή την οθόνη του κινητού. Smarttouch λέγεται. Ψάχνω.. μπας και βρω τον τρόπο για να δουλεψουν οι παλιοκλήσεις voip.

 

Θα το βρω.:lol:

 

ένα ωραίο site είναι: http://www.mobiledownloadblog.com/2010/01/how-i-use-my-samsung-omnia-i8910-hd.html

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Γράφεις πιο γρηφορα με το slide it από οτι με το Τ9;;

 

Sent from my Blade

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδία σος μου βγάζει συνέχεια μήνυμα όταν πάω να το φορτίσω πως η μπαταρία αποσυνδέθηκε.εβαλα και αλλο φορτιστη και τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία σος μου βγάζει συνέχεια μήνυμα όταν πάω να το φορτίσω πως η μπαταρία αποσυνδέθηκε.εβαλα και αλλο φορτιστη και τιποτα.

 

Μου το βγάζει και μένα απο καμιά φορά όταν έχω την 2 μπαταρία.Δοκίμασε να την βγάλεις και να την ξαναβάλεις μερικές φορές και θα νιώσει. ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μου το βγάζει και μένα απο καμιά φορά όταν έχω την 2 μπαταρία.Δοκίμασε να την βγάλεις και να την ξαναβάλεις μερικές φορές και θα νιώσει. ;)

 

Τελικά το συνέδεσα στο usb για να κανω back up,ωστε να κανω hard format και όταν το έβγαλα δούλεψε κανονικά με το φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Γράφεις πιο γρηφορα με το slide it από οτι με το Τ9;;

 

Sent from my Blade

 

Όχι.. το κατήργησα. Να σε ρωτήσω ρε Μαφιόζε, πως τα καταφέρνεις με τις 2 μπαταρίες? αφου όταν βάλεις τη 2η αφού τέλειωσε η πρώτη, και τελειώσει και η 2η, η πρώτη είναι άδεια..ή τη φορτίζεις κάπως? δε ξέρω αν με κατάλαβες... ε?

:D

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω ενα προβλημα με το pc studio.. Μετα απο φορματ στο λαπτοπ ξσαναεκανα εγκατασταση το προγραμμα αλλα οταν παω να κανω αποθηκευση τις εικονες, παρολο που εχω επιλεξει να τις αποθηκευει στο φακελο με τις προηγουμενες αποθηκευμενες εικονες, μου λεει πως δεν εχει ξαναγινει αποθηκευση εικονων και βιντεο και 8ελει να τις απο8ηκευσω ολες ξανα, οπως και τα βιντεο.

Υπαρχει τροπος να το "ξεγελασω" και να αποθηκευσω μονο τις καινουριες..? Δεν εχω κανει καποιο back up η οτιδηποτε απτη προηγουμενη εγκατασταση.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. το κατήργησα. Να σε ρωτήσω ρε Μαφιόζε, πως τα καταφέρνεις με τις 2 μπαταρίες? αφου όταν βάλεις τη 2η αφού τέλειωσε η πρώτη, και τελειώσει και η 2η, η πρώτη είναι άδεια..ή τη φορτίζεις κάπως? δε ξέρω αν με κατάλαβες... ε?

:D

 

χαχαχαχα, σε μπέρδεψα ε;; :lol:

 

Λοιπόν η μαμά μπαταρία ήταν σκυλί μαύρο και πριν αρχίσω να μπαίνω στο Ίντερνετ μέσω 3G, άντεχε άνετα 4 μέρες με αρκετά τηλέφωνα και μηνύματα.Είχα πάρει και μια δεύτερη γιατί τύχαινε να πάω κάπου (Σαλονίκη ας πούμε) και να μην προλάβω να φορτίσω το κινητό στο ενδιάμεσο.Ε εκεί είχα φορτισμένη την δευτερη μπαταρία η οποία αναλάμβανε δράση! :D

Την φόρτιση την έκανα εκ των προτέρων σε κάποια άσχετη στιγμή και την άφηνα στην άκρη για παν ενδεχόμενο.Την φόρτιζα κανονικά μέσω του κινητού, την έβγαζα και έβαζα την παλιά για να συνεχίσει το έργο της! :p

 

Δυστυχώς αφού το ξεφτίλισα με την φόρτιση αποφόρτιση της μαμά μπαταρίας λόγω 3G, πλέον η απόδοση της έχει πέσει πολύ και ακόμη και με μικρή χρήση δεν μου αντέχει πάνω από μία μέρα χωρίς να την φορτίσω.... :/

 

Το κακό της υπόθεσης είναι ότι η δεύτερη που είχα αγοράσει αν και εμφανισιακά είναι πανομοιότυπη με την μαμά, η απόδοση της ήταν περίπου 35% λιγότερη.Πλέον έχω ξεμείνει με την 2 μπαταρία και την μειωμένη της απόδοση και είμαι σε αναζήτηση καινούργιας μπαταρίας ίδιας ισχύος με την μαμά! :)

 

Καλημερα, εχω ενα προβλημα με το pc studio.. Μετα απο φορματ στο λαπτοπ ξσαναεκανα εγκατασταση το προγραμμα αλλα οταν παω να κανω αποθηκευση τις εικονες, παρολο που εχω επιλεξει να τις αποθηκευει στο φακελο με τις προηγουμενες αποθηκευμενες εικονες, μου λεει πως δεν εχει ξαναγινει αποθηκευση εικονων και βιντεο και 8ελει να τις απο8ηκευσω ολες ξανα, οπως και τα βιντεο.

Υπαρχει τροπος να το "ξεγελασω" και να αποθηκευσω μονο τις καινουριες..? Δεν εχω κανει καποιο back up η οτιδηποτε απτη προηγουμενη εγκατασταση.

Ευχαριστω

 

Γιατί δεν συνδέεις το κινητό μέσω μαζικής αποθήκευσης ώστε να μεταφέρεις χειροκίνητα τα αρχεία που θές; Προσωπικά το pc studio δεν με βόλέψε ποτέ για αυτή την δουλεία, και πάντα πέρναγα τα πάντα χειροκίνητα....

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

........

Γιατί δεν συνδέεις το κινητό μέσω μαζικής αποθήκευσης ώστε να μεταφέρεις χειροκίνητα τα αρχεία που θές; Προσωπικά το pc studio δεν με βόλέψε ποτέ για αυτή την δουλεία, και πάντα πέρναγα τα πάντα χειροκίνητα....

 

Γιατι βγαζει τις φοτο και τα βιντεο σε φακελους κατα ημερομινια και ειναι βαρετο να ανοιγεις εναν εναν φακελο και να κανεις copy paste..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα...!

Το lcg jukebox....εκεί που έπαιζε κανονικά...:happy: ....ξαφνικά σταμάτησε η αναπαραγωγή και όταν δοκίμασα να το ξανανοίξω, έπαιξε για 1 sec και έκλεισε...!!Από εκείνη τη στιγμή γίνεται το ίδιο πράγμα όταν πάω να το ανοίξω....τι μπορεί να παίζει;

Edited by mirrorofsorrow
Άσκοπη χρήση μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα εδώ και καμιά εβδομάδα να σε απαντήσω, αλλά όλο το ξεχνάω/αμελώ κλπ να μπω στο bytheway....μαύρη πέτρα έριξα ο αλήτης.... :(

 

Anyway, δοκίμασες φαντάζομαι να το απεγκαταστήσεις και να το ξαναβάλεις στο κινητό ε;;

Σε περίπτωση που το παραπάνω δεν δουλέψει, μήπως θα δουλέψει κάποια άλλη έκδοση του προγράμματος;;

Edited by mirrorofsorrow

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

...... όταν πήγα να το εγκαταστήσω μου έβγαζε μήνυμα "αδυναμία εγκατάστασης". Μήπως θέλει υπογραφή αν και έχω περάσει την rom του Γερμανού την v4. Τι παίζει;

 

Φίλε aptaliko τελικά βρήκα λύση για να λειτουργήσει σωστά η v3.10 του joikuspot στο κινητό μας!

Απλά πριν να το εγκαταστήσεις αλλάζεις το user agent σε n97 από το hxpatcher και δουλεύει μια χαρά μετά! :D

 

Δυστυχώς το hxpatcher δεν υπήρχε στην v4 που φοράς εσύ και δεν θυμάμαι αν ασε είχα πείσει να βάλεις την v11! :p

 

Σε περίπτωση που δεν την έβαλες, διάβασα ότι η έκδοση 2.50 του joikuspot παίζει μια χαρά στο κινητό μας.... ;)

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται μας ξέχασε ο γερμανός...

ξέρετε τί παίζει με τις ρομ τις faenil?

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται μας ξέχασε ο γερμανός...

ξέρετε τί παίζει με τις ρομ τις faenil?

 

Δεν έχουν να ζηλέψουν κάτι από του Hyperx αλλά δεν έχουν Ελληνικά! :p

 

Όπως και να χει και ο faenil το έχει ψιλοπαρατήσει το άθλημα και κοιτάει προς την μεριά του Ν8 αν και από ότι βλέπω και αυτός και ο Hyperx έχουν κολλήσει κάπου και δεν έχουν να παρουσιάσουν κάτι καινούργιο (για το Ν8 μιλάω πάντα).....

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα εδώ και καμιά εβδομάδα να σε απαντήσω, αλλά όλο το ξεχνάω/αμελώ κλπ να μπω στο bytheway....μαύρη πέτρα έριξα ο αλήτης.... :(

 

Anyway, δοκίμασες φαντάζομαι να το απεγκαταστήσεις και να το ξαναβάλεις στο κινητό ε;;

Σε περίπτωση που το παραπάνω δεν δουλέψει, μήπως θα δουλέψει κάποια άλλη έκδοση του προγράμματος;;

 

Καλά θα ήταν να έριχνες μόνο εσύ μαύρη πέτρα....αλλά όπως φαίνεται, οι περισσότεροι "παλιοί".....!!:( Τέλος πάντων, εγώ το επανεγκατέστησα το lcg και δεν δούλεψε πάλι...οπότε και δοκίμασα να βάλω άλλη έκδοση η οποία δούλεψε αλλά μου ζητάει κλειδί ξεκλειδώματος....Πού μπορώ να το βρώ..?

Επίσης, μήπως ξέρεις κάποιο άλλο media player....?Εκτός και του power mp3, το οποίο και αυτό μου παρουσίασε ένα πρόβλημα...(το περιγράφω στο bytheway).

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...