Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα...ενδιαφερομαι να αγορασω το samsung omnia HD απο οποιαδηποτε εταιρια κινητης..Μηπως γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει τωρα καινουργιο? Ψαχνω στο διαδικτυο και το βρισκω μονο σε site με αγοραπωλησιες μεταχειρισμενων..Ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα...ενδιαφερομαι να αγορασω το samsung omnia HD απο οποιαδηποτε εταιρια κινητης..Μηπως γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει τωρα καινουργιο? Ψαχνω στο διαδικτυο και το βρισκω μονο σε site με αγοραπωλησιες μεταχειρισμενων..Ευχαριστω εκ των προτερων...

νομιζω δεν πωλειται πλεον, ισως το βρεις σε καποιο στοκ πχ στο πλαισιο στη Μαγουλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...ενδιαφερομαι να αγορασω το samsung omnia HD απο οποιαδηποτε εταιρια κινητης..Μηπως γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει τωρα καινουργιο? Ψαχνω στο διαδικτυο και το βρισκω μονο σε site με αγοραπωλησιες μεταχειρισμενων..Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

http://www.skroutz.gr/s/78497/Samsung-i8910-Omnia-HD-8GB.html?from=suggest&keyphrase=Samsung+i8910+Omnia+HD+8GB

 

Ξερει κανεις που θα βρω την ασημη προσοψη για το κινητο μας??? Εχω φαει τον τοπο και τιποτα, ουτε στο ebay δεν υπαρχει τιποτα.... Αν καποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει εχω τρελαθει....

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Το GpS θα το έχω και μετά ?

 

Εννοείς κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης όπως το ndrive μάλον γιατί το gps έτσι και αλλιώς είναι μέρος του κινητού εξάρτημα δεν χάνεται, κάνεις το φάκελο του ndrive copy/paste στο σκληρό σου και μετά την αναβάθμιση copy/paste στο e: ή στην κάρτα και εγκαθιστάς ξανά το sis αρχείο του ndrive (20 δευτερόλεπτα δουλειά).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...ενδιαφερομαι να αγορασω το samsung omnia HD απο οποιαδηποτε εταιρια κινητης..Μηπως γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει τωρα καινουργιο? Ψαχνω στο διαδικτυο και το βρισκω μονο σε site με αγοραπωλησιες μεταχειρισμενων..Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Καλησπέρα Βραζιλιάνε,δυστυχώς πλέον μόνο μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση αξίζει να το αγοράσεις γιατί οι τιμή που ζητάνε τα τελευταία μαγαζιά που το διαθέτουν ακόμη (παραεισαγωγη φυσικά....) είναι παράλογη!

 

Αν ενδιαφέρεσαι, λεπτομέρειες με π.μ. ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

περασα χθες το SPB Mobile Shell v3.7.1 παιδια ειναι απαιχτο. λες και εχω αλλο κινητο. εχει μια 3d πλοηγηση που ομοια της δεν υπαρχει.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας καμια πληροφορία ακόμα... ενδιαφέρον φαίνεται, αλλά χάνουμε τα προνομια του γερμανου, ε?
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

τελικα ΜΗΝ ΜΗΝ ΜΗΝ περασετε το SPB shell. Τρωει την μπαταρια οπως ενα παιδι τρωει μια σοκολατα. Φορτισμενο και σε 1 μερα 15% η μπαταρια. Το εβγαλα και εκει αρχισαν τα γλεντια. Το κινητο ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ. Αναβοσβηνει συνεχεια χωρις εικονιδια χωρις μενου χωρις τπτ. Το φορμαρω να περασω ξανα απο την αρχη την V11.
TCe
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ... ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΩ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ. Π.χ. το garmin το εγκαθηστα το n-drive οχι. Το x-plore οχι, απο το Ovi store ναι. Το google maps οχι, HandyConverter οχι. Και κανενα <*.wgz> .Κοκ!!!

ΤΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ?

Edited by fondrun
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλως ήρθες στο forum! :)

 

Ναι όντως αρκετά άτομα εδώ μέσα είχαν παρόμοια ατυχία με εσένα.Πιστεύω ότι αφού δεν μπορούσαν να στο φτιάξουν θα έπρεπε να ζητήσεις πιστωτικό από την Voda, και να έπαιρνες άλλο κινητό (άλλη μάρκα εννοώ).

Τέτοια ώρα τέτοια λόγια όμως, το "καλό" της υπόθεσης είναι ότι τα περισσότερα προβλήματα σου λύνονται με χρήση custom rom!

 

Ξεκινώντας, πάρε αντίγραφα από ότι έχεις και δεν έχεις στην συσκευή γιατί κατά το φλασάρισμα γίνεται hard format στο κινητό και σβήνονται τα πάντα!!!

Πάμε!

 

  1. Η διαδικασία του φλασαρίσματος πρέπει να γίνει σε περιβάλλον ΧΡ, και μιας και έχεις Win 7 x64, θα πρέπει να στήσεις έναν εικονικό σύστημα με ΧΡ όπως περιγράφετε εδώ (ή και με άλλο τρόπο δεν μας πειράζει).
     
  2. Στη συνέχεια θα πρέπει να κατεβάσεις το αρχείο της ρομ, το μόντεμ και τους drivers για το κινητό.
     
  3. Ακολούθησε τα βήματα αυτού του οδηγού για φλασάρισμα.
     
  4. Αφού πήγαν όλα καλά και τελείωσε το φλασάρισμα, στην πρώτη εκκίνηση του κινητού, περιμένεις μερικά λεπτά για να εγκαταστήσει αυτόματα μερικά προγράμματα και να σου ζητήσει να πατήσεις ΟΚ για να κάνει επανεκκίνηση.
     
  5. Ήρθε η ώρα να περάσουμε και το μόντεμ.
    Η διαδικασία είναι η ίδια με του φλασαρίσματος με την διαφορά ότι μπορείς να το περάσεις όποτε θες, και κατά την διάρκεια αυτού του φλασαρίσματος δεν γίνεται κανένα φορματ, και δεν χάνεις κανένα αρχείο!!!
     
  6. Τέλος, μεγιά το κινητό! :D

 

Όπου κολλήσεις φυσικά, εδώ είμαστε..... :cool:

 

Στα windows 7 το φλασάρισμα γίνεται με τον τρόπο που εξηγείς στο ανάλογο θέμα σου;

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ... ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΩ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ. Π.χ. το garmin το εγκαθηστα το n-drive οχι. Το x-plore οχι, απο το Ovi store ναι. Το google maps οχι, HandyConverter οχι. Και κανενα <*.wgz> .Κοκ!!!

ΤΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ?

 

Τελικα πρεπει να τα εχει παιξει η καρτα μνημης.

Οταν την αφαιρω απο τη συσκευη ολα (μαλλον) μπορουν να εγκατασταθουν.

Θα κανω ενα format και βλεπουμε.

Τι ειναι αυτο ομως που δεν αφηνει τις εφαρμογες να εγκατασταθουν οταν η καρτα ειναι στη συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Στα windows 7 το φλασάρισμα γίνεται με τον τρόπο που εξηγείς στο ανάλογο θέμα σου;

 

Για να φλασάρεις σε Win 7 πρέπει να στήσεις ένα εικονικό σύστημα με Windows XP.

Στην υπογραφή μου υπάρχει ο σχετικός οδηγός! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

επιτελους το ξανα φτιαξα το κινητο. Τι μ@μ@κια το spb shell τελικα. Οταν το απεγκατεστησα παιδες το κινητο τρελαθηκε. Αναγκαστηκα και ξαναπερασα απο την αρχη την V11.
TCe
Link to comment
Share on other sites

επιτελους το ξανα φτιαξα το κινητο. Τι μ@μ@κια το spb shell τελικα. Οταν το απεγκατεστησα παιδες το κινητο τρελαθηκε. Αναγκαστηκα και ξαναπερασα απο την αρχη την V11.

 

Είδα δοκιμάσει πριν κάνα τρίμηνο την 3.5.κάτι και πήγαινε μια χαρά χωρίς προβλήματα, αλλά την ξήλωσα γιατί δεν με ενθουσίασε το shell.Τώρα που είδα να "παινεύεις" την 3.7.1 είπα αν την δοκιμάσω, και ήδη είχα κατεβάσει τα αρχεία! Λόγω βαρεμάρας την γλίτωσα όμως, και το shell έφαγε delete + άκυρο από μένα. :p

 

Έλεος όμως ένα πρόγραμμα να κάνει τόσο μεγάλη ζημιά στο λειτουργικό σύστημα του κινητού..... :mad:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί επεμβαίνει παντού, σε όλες τις βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου. Αν κολλήσει η εφαρμογή, κολλάει ολόκληρο το λειτουργικό.

 

Στο Ν8 μου δουλεύει πολύ ομαλά και γρήγορα αλλά έχει εντελώς δικιά του φιλοσοφία λειτουργίας που έρχεται σε αντίθεση με το UI και ότι έχουμε συνηθίσει στο symbian. Οπότε, αν δεν κολλάει, ή το έχεις μόνιμα ενεργοποιημένο μέχρι να το μάθεις, ή το ξηλώνεις και επανέρχεσαι στο γνωστό symbian UI.

 

Αναμένεται και η έκδοση 5.0 που λένε ότι θα έχει ακόμα περισσότερες δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πέρασα και είμαι πολύυυ ευχαριστημένος. Μου φαίνεται πιο καινούριο και πολύ πιο γρήγορο!
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

επιτελους το καταφερααααααααα!!!!!!!! περασα την V11 και πραγματικα το κινητο πεταειιιι.........

 

ερωτηση: για να βαλω unsigned εφαρμογες πρεπει να κανω κατι extra μεσα στο μενου η απλα τις βαζω ετσι απλα?

 

ευχαριστω......

Link to comment
Share on other sites

Tις βάζεις έτσι απλά, επίσης αν κάποια εφαρμογή-παιχνίδι δεν περνιέται δοκίμασε από το hx patcher να διαλέγεις id το κινητό σου Ν97 π.χ. στο ovi store δουλεύει έτσι.
Link to comment
Share on other sites

ειχα περασμενη την v8 μεχρι το σαββατο 13/12 οποτε και εβαλα το τηλ. να φορτισει.μετα απο 2 ωρες εβγαλα το τηλ. απο τον φορτιστη και πηγα να βγαλω καποιες φωτογραφιες τα παιδια μου.το κινητο κολλησε οποτε αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια.δεν ξανανοιξε ποτε. εφτανε μεχρι το ''samsung logo'' και κολλουσε παλι, ετσι εκανα εγκατασταση της v11 και τωρα παει σφαιρα,αλλα κολλαει η καμερα συχνα. κανεις καποια ιδεα για το τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας εξηγήσεις τι εννοείς όταν λες: "κολλάει η κάμερα";

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

καλε μου φιλε ενοω οτι ανοιγω την καμερα , βγαζω μια φωτο και μετα κολλαει το κινητο με την καμερα ανοιχτη ,οποτε περιμενω για 5 λεπτα που συνηθως κανει να ξεκολλησει η παταω το κουμπι κλειδωματος για να επανερθει.
Link to comment
Share on other sites

καλε μου φιλε ενοω οτι ανοιγω την καμερα , βγαζω μια φωτο και μετα κολλαει το κινητο με την καμερα ανοιχτη ,οποτε περιμενω για 5 λεπτα που συνηθως κανει να ξεκολλησει η παταω το κουμπι κλειδωματος για να επανερθει.

 

Δηλαδή κολλάει όταν πάει να αποθηκεύσει την φωτογραφία....

Μήπως έχει κάνα θέμα η κάρτα μνήμης σου?

 

Δοκίμασε να αλλάξεις τον χώρο αποθήκευσης και βγάλε κάνα δύο φωτογραφίες.Άμα δεν κολλήσει, βρήκαμε τον ένοχο.... ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...