Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια!μπορει καποιος να μου εξηγησει πως δουλευει το rompatcher?πρεπει να εχουμε ανοιχτες τις 4 επιλογες που εχει μεσα?τι κανει η καθε μια επιλογη?επισης,δοκιμασα το need for speed shift k αφου κανει εγκατασταση με το που παει να ανοιξει το παιχνιδι κ δειχνει το λογοτυπο της ΕΑ,η εφαρμογη κλεινει.κανα-δυο ακομα παιχνιδια που δοκιμασα δεν δουλευανε(ισως λογω ασυμβατοτητας με το τηλ. μας?)ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια!μπορει καποιος να μου εξηγησει πως δουλευει το rompatcher?πρεπει να εχουμε ανοιχτες τις 4 επιλογες που εχει μεσα?τι κανει η καθε μια επιλογη?επισης,δοκιμασα το need for speed shift k αφου κανει εγκατασταση με το που παει να ανοιξει το παιχνιδι κ δειχνει το λογοτυπο της ΕΑ,η εφαρμογη κλεινει.κανα-δυο ακομα παιχνιδια που δοκιμασα δεν δουλευανε(ισως λογω ασυμβατοτητας με το τηλ. μας?)ευχαριστω...

 

Όχι και όλα κλειστά να τα έχεις δεν τρέχει τίποτα.Το κάθε patch έχει διαφορετική λειτουργία.

 

  1. c2z --> κάνει μερικά αρχεία που βρίσκονται στον φάκελο C: να φαίνεται ότι βρίσκονται στο Z: ώστε να τα χρησιμοποιήσει το λειτουργικό! Χρησιμοποιείτε κυρίως για κάτι εφέ (kastor effects)
  2. disable_Open4ALL -->Το open4all μας δίνει πρόσβαση και δικαιώματα επεξεργασίας στον C:, οπότε μιας που πλέον αυτή η δυνατότητα είναι ενσωματωμένη, με αυτό το patch την κάνεις disable!
  3. prox -->απενεργοποιεί το αυτόματο κλείδωμα/ξεκλείδωμα κατά την διάρκεια της κλήσης με τον proximity sensor.
  4. switchoff2reboot -->αντικάθιστά την λειτουργία switch off με reboot στο μενού που βγαίνει άμα κρατήσουμε πατημένο το πλήκτο τερματισμού κλήσης.

 

Ουσιαστικά το μόνο χρήσιμο είναι το 4, και ίσως λίγο το 3 άμα σε εκνευρίζει το κλείδωμα/ξεκλείδωμα όταν απομακρύνεις το πρόσωπο σου από τον proximity sensor κατά την διάρκεια της κλήσης.

Άμα κατεβάσεις το Swift από το Ovi Store παίζει μια χαρά πάντως...

 

Σ΄ευχαριστώ MaFiOzOS_88 !!

 

Να σαι καλά! :cool:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ακομα δεν του εχω περασει ρομ κ ειμαι απο τους πρωτους που το ειχαν παρει :lol: δεν εχω ασχοληθει κ πολυ αλλα θα πρεπει να του δωσω μια ευκαιρια μιας που το εχω τοσο καιρο απλα οσες φορες το ειχα παρει αποφαση να ασχοληθω μου φανηκαν πολλα πραγματα για να κανω το φλασαρισμα κ ξενερωσα :D .

Οι ερωτησεις μου

 

1) παιχνιδια για αφης δηλ. για το δικο μας που βρισκουμε ? εστω με p.m please .

2) το ειχα παρει απο το πλαισιο που με καρτα 1gb ειχε μεσα ενα προγραμμα πλοηγησης αν κανω το φλασαρισμα ποιο εναλακτικο μου προτεινεται ?

3) Υπαρχει περιπτωση να δουμε android στο κινητο ?:ninja: :rolleyes:

 

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, φλάσαρε ASAP!!! :D

 

1)Έχεις π.μ. :p

2)Το NDRIVE είναι αρκετά καλό, και υπάρχει και το δωρεάν Ovi Maps. Αρκετά παιδιά χρησιμοποιούν το SYGIC για το οποίο υπάρχει μια μίνι συζήτηση στις προηγούμενες σελίδες.....

3)Προς το παρόν δεν υπάρχει καμία πιθανότητα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Πιο πιθανό βλέπω να αποκτήσουμε, κάποια στιγμή στο μέλλον, rom με symbian^3 παρά android.....

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, φλάσαρε ASAP!!! :D

 

1)Έχεις π.μ. :p

2)Το NDRIVE είναι αρκετά καλό, και υπάρχει και το δωρεάν Ovi Maps. Αρκετά παιδιά χρησιμοποιούν το SYGIC για το οποίο υπάρχει μια μίνι συζήτηση στις προηγούμενες σελίδες.....

3)Προς το παρόν δεν υπάρχει καμία πιθανότητα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Πιο πιθανό βλέπω να αποκτήσουμε, κάποια στιγμή στο μέλλον, rom με symbian^3 παρά android.....

το ovi maps μπαινει κανονικα στην 8.32?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει modded έκδοση που μπαίνει μια χαρά και στην V8-32 και στην V11! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει modded έκδοση που μπαίνει μια χαρά και στην V8-32 και στην V11! ;)

 

φιλε μου Μαφιοζο,αυτη η εκδοση ovi maps που παραθετεις,εχει ελληνικους χαρτες?μονο 7,34mb?ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Ατίθασε το πρόγραμμα δεν έχει κανέναν χάρτη από μόνο του!

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις το Nokia Map Loader, να συνδέσεις το κινητό σε μαζική αποθήκευση και να κατεβάσεις τους χάρτες που σε ενδιαφέρουν! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν έχει σημασία άμα έχεις κάνει φορματ, πριν το φλασάρισμα....

 

 

 

Το λέει γιατί μετά το φλασάρισμα έχουν εγκατασταθεί διάφορα αρχεία στην Ε: οπότε

ένα ενδεχόμενο φλασάρισμα της θα προκαλέσει πολλά προβλήματα...

 

Τελικά βρήκες άκρη με το σφάλμα που σου βγάζει;

Εγώ θα σε συμβούλευα να ξαναέκανες εγκατάσταση τους drivers μήπως και νιώσει, αλλιώς δοκίμασε την διαδικασία σε άλλο pc..

 

 

 

Θα προσπαθησω την ολη διαδικασια σε υπολογιστη που θα εχω τη δυνατοτητα επανεκκινησης.στεναχωριεμαι παντως που το κινητο μας εχει το hardware του iphone 3gs και του n900 αλλα το firmware και ειδικα τα παιχνιδια εκτος απο 3-4 δε συμβαδιζουν καθολου!

 

Το φορματ της e: δεν είναι απαραίτητο πλέον να το κάνει κάποιος πρίν φλασάρει γιατί απλούστατα γίνεται απο μόνο στη διαδικασια φλασαρίσματος, το φορμάτ με *#7370# ίσως είναι απαραίτητο γιατί μένουν αρχεία εκεί από προηγούμενες εφαρμογές-προγράμματα, αρχεία συστήματος κλπ. τα οποία πιθανόν να προκαλέσουν προβλήματα μετά. Όσον αφορά τα παιχνίδια έχουν βγεί εκατοντάδες (για να μην πώ χιλιάδες) που παίζουν άψογα στο 8910, μερικά απο αυτά παίζουν ΠΟΛΥ καλύτερα απο ότι στο iphone 3gs, απλά θέλει να ψαξεις αρκετά να βρείς ποιά είναι γιατί αρκετά δεν ταιριάζουν.

 

Υ.Γ. Με τη v8 ή τη v11 του γερμανού εγκαθίστανται και παίζουν κανονικά πάρα πολλά παιχνίδια που με τη μαμα ρομ ούτε καν στα όνειρα, ειδικά αν επιλέξεις από το hx patcher να φαίνεται το κινητό π.χ. σαν Ν97

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει modded έκδοση που μπαίνει μια χαρά και στην V8-32 και στην V11! ;)

απαιχτος !! thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

 

Το φορματ της e: δεν είναι απαραίτητο πλέον να το κάνει κάποιος πρίν φλασάρει γιατί απλούστατα γίνεται απο μόνο στη διαδικασια φλασαρίσματος, το φορμάτ με *#7370# ίσως είναι απαραίτητο γιατί μένουν αρχεία εκεί από προηγούμενες εφαρμογές-προγράμματα, αρχεία συστήματος κλπ. τα οποία πιθανόν να προκαλέσουν προβλήματα μετά. Όσον αφορά τα παιχνίδια έχουν βγεί εκατοντάδες (για να μην πώ χιλιάδες) που παίζουν άψογα στο 8910, μερικά απο αυτά παίζουν ΠΟΛΥ καλύτερα απο ότι στο iphone 3gs, απλά θέλει να ψαξεις αρκετά να βρείς ποιά είναι γιατί αρκετά δεν ταιριάζουν.

 

Υ.Γ. Με τη v8 ή τη v11 του γερμανού εγκαθίστανται και παίζουν κανονικά πάρα πολλά παιχνίδια που με τη μαμα ρομ ούτε καν στα όνειρα, ειδικά αν επιλέξεις από το hx patcher να φαίνεται το κινητό π.χ. σαν Ν97

 

 

 

Συμφωνω πως εχει πολλα παιχνιδια..το κινητο το εχω απο σεπτεμβριο του 2009 και εχω ψαξει αρκετα(αν θελετε αναφερω και σελιδες με συχνα updates)..ομως δυστυχως εκτος απο καποια παιχνιδια σαν το rally master pro,το lets golf,το ferrari gt,το sims 3 και συγνωμη αν ξεχνω καποιο,δεν υπαρχουν αλλα.ακομα και το need for speed κολλαει λογω λογισμικου.αντιθετα για το iphone 3gs υπαρχουν απιστευτα hd παιχνιδια που χρησιμοποιουν τις δυνατοτητες του κινητου(οι οποιες ειναι ιδιες με το δικο μας)..ευχομαι καποια στιγμη να μπορεσουμε να τρεξουμε παιχνιδια οπως το angry birds,το real footbal 2010,το gtracing motor academy,το asphalt 5 γιατι το κινητο μας πραγματικα το αξιζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο την καταληκτική σας βοήθεια με τον Opera παίρνω το θάρος να κάνω άλλη μία ερώτηση .

 

Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να μου κάνει την ζωή εύκολη με τις φωτογραφίες και τις εικόνες ?

Αυτό που έχει τα βάζει όλα μαζί ανακατεμένα φωτό και εικονίδια του κινητού. Χάλια άσε που κάνει μιά ώρα να φορτώσει τις μικρογραφίες , αν και πλέον φορτώνει μόνο μερικές , για τις άλλες σε αφήνει σε αγωνία :p.

Υπάρχει ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το πολύ καλό Resco Photo Viewer v6.00! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ..... ;)

 

Αν δεν είσασταν εσείς θα είχα άλλο κινητό σήμερα .

 

Τι να πώ , δεν ξέρω πόσο θα κόστιζε στην εταιρεία να έχει ένα τμήμα υποστήριξης αντι να σπρώχνει σαν τρελή στην διαφήμιση .

 

Πραγματικά αν δεν είχατε βοηθήσει θα το είχα πουλήσει .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ..... ;)

 

Αν δεν είσασταν εσείς θα είχα άλλο κινητό σήμερα .

 

Τι να πώ , δεν ξέρω πόσο θα κόστιζε στην εταιρεία να έχει ένα τμήμα υποστήριξης αντι να σπρώχνει σαν τρελή στην διαφήμιση .

 

Πραγματικά αν δεν είχατε βοηθήσει θα το είχα πουλήσει .

 

Τη v11 την πέρασες?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αυτο-συστηθώ! Νέος χρήστης, πολύ παλιός τακτικός αναγνώστης και τρελαμένος (proud owner) του I8910. Είναι κρίμα κάποιοι να "τρώνε" το κερασάκι από ένα εξαιρετικό μηχάνημα. Αν δεν ήμουν υποχρεωμένος να γράφω τον ήχο ενός βίντεο, χωριστά σαν MP4 για μίξη σε ένα κλιπ που σέβεται τον εαυτό του θα έλεγα ότι είναι τέλειο.

 

Η μόνη λογική εξήγηση που θα μπορούσα να δώσω είναι ότι φταίει το marketing. Είτε το παρα-φουσκώσανε στις προδιαγραφές και το κόψανε όπως-όπως στο dead line της παραγωγής είτε το έκαναν ηθελημένα -για να φάμε κι άλλη τούρτα στο μέλλον.

 

Δεν πειράζει.. κατά τα άλλα η ομορφιά του προσεγγίζει το συν άπειρο.

 

Παίδες μη σας ζαλίζω, χάρηκα που θα γίνουμε φίλοι, αναζητώντας την τελειότητα στην κινητή τεχνολογία -"πελάατες μου.. καλοί μου άνθρωποι" :happy:

 

Yours,

Haris

 

ΥΓ: για την ιστορία:

Motorola 5200 (έψηνε και καφέ από τα μεγα(κόψε κάτι) watt :cry:

Nokia Communicator 9110

Sony Ericsson P800

" Z800

Nokia N95 (My backup phone)

Samsung I8910 HD

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας, Χάρη! :)

 

Πράγματι το i8910 ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του, και απλά το κακό support της Samsung το "σκότωσε"....

 

Φαντάζομαι έχεις περάσει την τελευταία μαγειρεμένη ρομ (HX-V11), ε; :rolleyes:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας, Χάρη! :)

 

Πράγματι το i8910 ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του, και απλά το κακό support της Samsung το "σκότωσε"....

 

Φαντάζομαι έχεις περάσει την τελευταία μαγειρεμένη ρομ (HX-V11), ε; :rolleyes:

 

Ευχαριστώ πολύ για το welcome -που λένε και οι ελληνοαμερικάνοι.

 

Όσο για την αναβάθμιση, αν και παλιά καραβάνα στον προγραμματισμό (C, C++, ASP, SQL, ..) δεν το έχω κάνει ακόμα.

 

Αν και έχω παρατηρήσει ότι είσαι αρχιτέκτων στο μαγείρεμα εγώ πρώτον δεν βιάζομαι και δεύτερον δεν ρισκάρω το 99 για το 1% με το κίνδυνο να βρεθώ -όπως με το N95 μετά από εγκατάσταση το NGage, αν θυμάμαι καλά- με μια μεγαλόπρεπη white ή black ή blue στο PC οθόνη.

 

Πάντως έχω δει στην υπογραφή σου οδηγίες και κάποια στιγμή θα το κάνω!

 

Ευχαριστώ και πάλι για την επικοινωνία και εύχομαι σε όλους -και όλες, αν υπάρχει κορίτσι εδώ πέρα- Καλά Χριστούγεννα!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την αναβάθμιση, αν και παλιά καραβάνα στον προγραμματισμό (C, C++, ASP, SQL, ..) δεν το έχω κάνει ακόμα.

 

Αν και έχω παρατηρήσει ότι είσαι αρχιτέκτων στο μαγείρεμα εγώ πρώτον δεν βιάζομαι και δεύτερον δεν ρισκάρω το 99 για το 1% με το κίνδυνο να βρεθώ -όπως με το N95 μετά από εγκατάσταση το NGage, αν θυμάμαι καλά- με μια μεγαλόπρεπη white ή black ή blue στο PC οθόνη.

 

Πάντως έχω δει στην υπογραφή σου οδηγίες και κάποια στιγμή θα το κάνω!

 

Ευχαριστώ και πάλι για την επικοινωνία και εύχομαι σε όλους -και όλες, αν υπάρχει κορίτσι εδώ πέρα- Καλά Χριστούγεννα!

 

Εύχομαι και γω μια μέρα να γίνω παλιά καραβάνα στο προγραμματισμό, αλλά προς το παρόν είμαι ακόμη σε βρεφικο στάδιο....Θα μάθω που θα πάει! :)

 

Δεν θα έλεγα ότι έχω καμιά σχέση με το μαγείρεμα πάντως, απλά έχω μεγάλο μου μεράκι το i8910 και μαρέσει να δείχνε στους νιούμπηδες τα κατατόπια! :happy:

 

Η διαδικασία του φλασαρίσματος είναι πολύ απλή πάντως και μέχρι στιγμής δεν μας έχει τύχει κανείς που να μπρικάρει το κινητό του.Όποτε βρεις χρόνο ρώτα με να σου δώσω λινκς με οδηγίες για να απογειώσεις (χωρίς υπερβολή!) το κινητό!! :cool:

 

Επίσης καλές γιορτές, αν και είναι λίγο νωρίς ακόμη! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι θα βγει omnia hd με windows mobile . Θα μπορούμε να κάνουμε το δικό μας κινητό update απο symbian σε windows?
Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι θα βγει omnia hd με windows mobile . Θα μπορούμε να κάνουμε το δικό μας κινητό update απο symbian σε windows?

 

Μάλλον αναφέρεσαι σε αυτό.....

Θα σε απογοητεύσω αλλά αυτό δεν είναι το κινητό μας!!! :wacko:

 

Είναι ένα με επεξεργαστή 1GHz και απλά έχει το ίδιο "σασί" με το δικό μας!!

Το έχει επιβεβαιώσει και ο Hyperx, και μάλιστα είχε πει ότι δεν πρόκειται να δούμε Windows Phone 7 στο κινητό μας....

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Τη v11 την πέρασες?

¨

Οχι κόμα , δεν το έχω βαρεθεί και απο την στιγμή που μου λύσατε τα 2 θεματάκια είμαι Supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer :D .

Ασε που φοβάμε μην τα κάνω μανταρα .... :X μια γκαντεμιά σε αυτό την έχω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν ξέρεις τι χάνεις, αλλάζει το κινητό προς το καλύτερο συνιστώ ανεπιφύλακτα, χωρίς απολύτως κανένα μειονέκτημα, ακόμα και μαντάρα να τα κάνεις ξαναπροσπαθείς δεν παθαίνει τίποτα το κινητό, όλοι κάποτε άσχετοι ήμασταν μετά την πρώτη φορά γίνεται παιχνιδάκι, σώζεις τα αρχεία που θέλεις (επαφές,βίντεο και εικόνες) με απλό copy paste στο pc σου , κάνεις *#7370#, κλείνεις το κινητό και ακολουθείς τη διαδικασία φλασαρίσματος, σε πέντε λεπτά έχεις τελειώσει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδακια.θελω να ρωτησω αν γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα πλοηγησης στο ιντερνετ, οπως ηταν παλαιοτερα ο skyfire,που να υποστηριζει flash,η' αν μπορουμε με καποιο τροπο να περασουμε flash στο κινητο μας....¨)
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν ξέρεις τι χάνεις, αλλάζει το κινητό προς το καλύτερο συνιστώ ανεπιφύλακτα, χωρίς απολύτως κανένα μειονέκτημα, ακόμα και μαντάρα να τα κάνεις ξαναπροσπαθείς δεν παθαίνει τίποτα το κινητό, όλοι κάποτε άσχετοι ήμασταν μετά την πρώτη φορά γίνεται παιχνιδάκι, σώζεις τα αρχεία που θέλεις (επαφές,βίντεο και εικόνες) με απλό copy paste στο pc σου , κάνεις *#7370#, κλείνεις το κινητό και ακολουθείς τη διαδικασία φλασαρίσματος, σε πέντε λεπτά έχεις τελειώσει.

 

Το GpS θα το έχω και μετά ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...