Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνάδελφε maximillian (με ένα x και δύο l), σε σχέση με την ορίτζιναλ δεν το συζητάμε (η υποστήριξη από τη Samsung ήταν απαράδεκτη, γι' αυτό εξ' άλλου δεν θα ξαναπάρω ποτέ κινητό Samsung...), όμως εμένα μου φάνηκε κάπως φορτωμένη...

Μάλλον θέλω κάποια speed version...

 

φιλε μαξιμιλιανε νομιζω οτι με την επομενη ρομ του hx θα ειμαστε ακομη πιο ευχαριστημενοι γιατι λεει πως δεν θα εχει καποια κολληματακια που ειχε εξ αρχης το λογισμικο, κι ετσι θα ανοιγει πολυ πιο γρηγορα φακελους που εχουν πολλα πραγματα μεσα, και αν θυμαμαι καλα παιζει να βγαλει και καποια speed version καποια στιγμη (αν και πολλοι του λενε πως δεν χρειαζεται-ειναι ευχαριστημενοι με την παρουσα ταχυτητα)..και ειναι οντως απαραδεκτη η "υποστηριξη" του κινητου μας, αλλα γενικα τα κινητα που εχω ευχαριστηθει περισσοτερο, για πολλους λογους,ειναι τα samsung..και πιστεψε με εχουν περασει πολλααααα κινητα απο τα χερια μου...μην μετανιωνεις την αγορα σου καθολου...το κινητο μας ειναι εξ ισου καλο (αν οχι και καλυτερο) με καποια που βγηκαν τωρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παντως εμεινα στην ν7, για να δουμε τι μας επιφυλασει ο γερμαναρας!
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Μαφιόζε περιμενω εντυπωσεις γιατι δε τη παλευω καθε μερα να το φορτιζω μου σπαει τα νευρα και δε ξερω τι με συμφερει να παρω στο Λαμπρακη ειχε κατι imitasion μπαταριες orbit καπου στα 15 ευρα και για αυθεντικη μου ελεγαν παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν είναι για ιμιτασιόν έχει και το ebay με κόστος κάτω τον 5€!

Σιγα να μην δώσεις τόσα λεφτά στον λαμπράκη και στον κάθε λαμπράκη για μια ρεπλικα!

 

Να ξέρεις πάντως ότι για την απόδοση της μπαταρίας φέρει μεγάλη ευθύνη και η ρομ.Πιθανότατα στην επόμενη έκδοση να διορθωθεί η ψιλότραγική απόδοση της μπαταρίας...

 

Προς το παρόν η καινούργια μπαταρία μου μετά από 1 μέρα πολύ ήρεμης χρήσης έπεσε στο μισό... :/

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Θα απεγκαταστησεις το αρχειο bluespectrum.sis, και στην συνεχεια θα εγκαταστησεις το widgetbar.sis το οποιο μπορεις να κατεβασεις απο εδω http://hyperx.garrettcullum.com/1/widget-bar.sis :)

 

ευχαριστω Ulysse περασα το widgetbar.sis ολα καλα αλλα δεν μου βγαζει τα μενου στην αρχικη οθονη (τηλεφωνο,επαφες,μηνυματα,μενου)οπως τα ειχα παλια.ευχαριστω και παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη λοιπον μεχρι ο γερμανος να βγαλει καινουργια ρομ. Αποτι ειδα παντως στο ebay εχει και original με 4 δολαρια. Αν και δεν εχω αγορασει ποτε γενικα απο ebay αξιζει και με το παραπανω
Link to comment
Share on other sites

@ MaFiOzOS_88

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σε IP4 είναι εξευτελιστικά πολλά αυτά που ζητάνε .

Fashion Victim δεν είμαι .

 

Εδώ πάντως , λέει για άλλες τιμές από αυτές που αναφέρεις

16GB κοστίζει 659€ και αυτό των 32GB 779€

http://www.xblog.gr/?p=20471

 

@maxximilian

Μη μασάς . Έχω εταιρική σύνδεση γιαυτό και η επιδότηση έχει αυτή την αξία :p. 5*270 είναι

Αλλά δεν μασάω αν δεν λύσουν τα προβλήματα ξανά αλλάζω σε HTC .

Η περιμένω τα WM7 και παίρνω πιστωτικό .

 

Δεν τους τα ξανασκάω με υποσχέσεις για φύκια και κορδέλες :mad:

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

αλλο προβλημα με την καινουρια ρομ του γερμανου v8 στα καλα καθουμενα απο τοτε που την περασα κανει κατι παραξενους ηχους και εχω ενα σφιριγμα συνεχεια σε οτι ηχο και να βαλω και οταν βαζω ανοιχτη ακροαση!!!τα νευρα μου καλα ημουν με την GreekHX2.02!μπας και ξερει κανεις τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ένα άλλο πρόβλημα που μου έβγαλε η v8 είναι ένα περίεργο ήχο κατά τη διάρκεια της κήσης. Αυτό όμως δεν το κάνει από τη αρχή, αλλά μετά από περίπου 5 λεπτά. Ο ήχος ακούγεται σαν νερό που τρέχει...λες να πήρε νερό το κινητό???
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο καλό θέμα για το κινητό; Έχω περασμένη την ΗΧ.2.02 του Γερμανού και σαν θέματα έχει την μαμίσια Universal και την nero II HD by morkino.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μπορει καπιοσ να με πμ να μου στειλει καποιο λινκ με 3dmaps για το ndrive γιατι εχω πελαγωσει? ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

<offtopic>

 

@ MaFiOzOS_88

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σε IP4 είναι εξευτελιστικά πολλά αυτά που ζητάνε .

Fashion Victim δεν είμαι .

 

Εδώ πάντως , λέει για άλλες τιμές από αυτές που αναφέρεις

16GB κοστίζει 659€ και αυτό των 32GB 779€

http://www.xblog.gr/?p=20471

 

Τελικά η πηγή μου δεν ήταν και τόσο αξιόπιστη, δουλεύει και στον γερμανό (όχι τον hyperx, τον άλλο) πανάθεμα την! :p :lol:

 

Όπως και να χει σήμερα έτυχε να πιάσω ένα Iphone 4 και έχω να δηλώσω ότι είναι φοβερή συσκευή! Ειλικρινά είναι το μόνο Iphone που θα το χτύπαγα χωρίς δεύτερη σκέψη αν είχα την ευκαιρία.Δοκίμασα να του μπλοκάρω και την κεραία και το ρημαδιασμένο δεν έπεσε ούτε μισή παυλίτσα, σαν να μην το ακούμπαγα καν! Πιθανότατα θα βγάλανε καινούργιο ανεπίσημο revision της συσκευής και θα το επισκευάσανε. :)

 

Αλλά ρε παιδιά ~700€ για το 16GB είναι γελοίο ποσό και αντιστοιχεί στον (πλέον) βασικό μισθό!!!!!!

 

</offtopic>

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

φιλε MaFiOzOS_88 τοσο καλο κιν. ειναι το Iphone 4? αν το συγκρινεις με το δικο μας κιν τι εχεις να πεις ? παντος ενας φιλος μου εχει το Iphone 3gs με 32giga δεν μου αρεσε και πολυ να σου πω ειναι πολυ πολυπλοκο το δικο μας ειναι πολυ πιο απλο στην χρηση του!!παντως εγω δεν το αλλαζω με τιποτα με το Iphone 3gs!!!!!
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την V8 και μου αρεσε πολυ η οθονη αναμονης και η οθονη οταν κλειδωνει!και φαινεται να πηγαινει κ πιο γρηγορα..εκανα μια πατατα κ εχασα ομως τις φωτογραφιες του τελευταιου μηνα..αυτο το store fotos ειναι λιγο βαρετο καθε φορα οποτε ειχα ξεχασει να το κανω..
Link to comment
Share on other sites

εγω την λατρεψα

1) επειδη εφτιαξα τα shortcuts της homescreen οπως ηθελαε

2) επειδη η μπαταρια κραταει 5-6 μερες οσο δλδ κρατουσε με τις εκδοσεις v3,v5 ενω με την v7 κρατουσε μονο 2 μερες

 

Καλησπέρα, είναι εύκολο να μου πεις πως έφτιαξες τα shortcuts γιατί δεν μπορώ να το βρω τόση ώρα..:mad: Ευχαριστώ:):)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την V8 και μου αρεσε πολυ η οθονη αναμονης και η οθονη οταν κλειδωνει!και φαινεται να πηγαινει κ πιο γρηγορα..εκανα μια πατατα κ εχασα ομως τις φωτογραφιες του τελευταιου μηνα..αυτο το store fotos ειναι λιγο βαρετο καθε φορα οποτε ειχα ξεχασει να το κανω..

 

Άντε μεγιά! :D

 

Θέλουμε εντυπώσεις από την απόδοση της μπαταρία καθώς από ότι φαίνεται είναι το πλέον μελανό σημείο της V8 (και απενεργοποίησα και την καινούργια lock screen εδώ και τόσο καιρό... :mad: )

 

Καλησπέρα, είναι εύκολο να μου πεις πως έφτιαξες τα shortcuts γιατί δεν μπορώ να το βρω τόση ώρα..:mad: Ευχαριστώ:):)

 

Πρέπει να κάνεις edit ένα αρχειάκι και μετά να το ξαναφορτώσεις στο κινητό.Προσωπικά λόγω βαρεμάρας δεν το δοκίμασα ακόμη :O αλλά είναι πολύ εύκολο.

 

Δες εδώ πως γίνεται.

 

φιλε MaFiOzOS_88 τοσο καλο κιν. ειναι το Iphone 4? αν το συγκρινεις με το δικο μας κιν τι εχεις να πεις ? παντος ενας φιλος μου εχει το Iphone 3gs με 32giga δεν μου αρεσε και πολυ να σου πω ειναι πολυ πολυπλοκο το δικο μας ειναι πολυ πιο απλο στην χρηση του!!παντως εγω δεν το αλλαζω με τιποτα με το Iphone 3gs!!!!!

 

Βγαίνουμε offtopic βέβαια, αλλά ναι το Iphone 4 είναι φοβερή συσκευή αλλά υπερβολικά ακριβή!!

Όσον αφορά την ευκολία χρήσης, ο ποιο πολύς κόσμος την παλεύει εύκολα με το iOS και βαριέται με το Symbian πλέον...

Έχει φοβερή οθόνη αφής όπως και τα προηγούμενα κάτι που το δικό μας κινητό δεν θα ισοφαρίσει ποτέ, και έχει άπειρες εφαρμογές και παιχνίδια να τρίβεις τα μάτια σου!!!

Βέβαια το κινητό μας είναι και 1.5 χρόνο παλιότερο από το αιφόνι οπότε οποιαδήποτε σύγκριση είναι άδικη. ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είναι εύκολο να μου πεις πως έφτιαξες τα shortcuts γιατί δεν μπορώ να το βρω τόση ώρα..:mad: Ευχαριστώ:):)

 

μεσα στον φακελο αυτον E:\BlueSpectrumHS\shortcut.xml ανοιξε το αρχειο xml με εναν απλο editor και αλλαξε το.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια μπορει να μου πει καποιος που θα βρω την ασημι προσοψη για το κινητο μας??? Εχω φαει ολο το ιντερνετ και δεν εχω βρει τιποτα... Αν το εχει καποιος σε ασημι χρωμα ας μου πει αξιζει να την αλλαξω ή δεν εχει μεγαλη διαφορα στην εμφανιση
LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια μπορει να μου πει καποιος που θα βρω την ασημι προσοψη για το κινητο μας??? Εχω φαει ολο το ιντερνετ και δεν εχω βρει τιποτα... Αν το εχει καποιος σε ασημι χρωμα ας μου πει αξιζει να την αλλαξω ή δεν εχει μεγαλη διαφορα στην εμφανιση

 

δες εδω http://www.mytrendyphone.com/shop/samsung-i8910-omnia-19257p.html

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Αλλα εγω θελω την γνησια προσοψη και οχι θηκη....
LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Μιας και είπατε για προσόψεις, θα μπορούσαμε να βρούμε σε πρόσοψη την χρυσή εκδοση??

http://www.loopygadgets.com/wp-content/uploads/2009/12/Samsung-Omnia-I8910-HD-Gold-Edition-Phone.jpg

 

την πήρα απ'το ebay πριν απο λίγο, δε βλέπω να το αλλάζω το κινητο σύντομα... να'ναι καλά ο hyperx!!!

 

και η champagne gold είναι Γ@Μ@τη αλλα εν τη βρήκα πουθενα.

Edited by killing_you2

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

@Mafiozos & sdaoulas ...Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Όντως ήταν πολύ εύκολη η αλλαγή των shortcuts..:) Edited by ubisap
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει στείλει κανείς μειλ με hotmail? εγω δεν μπορω μενει στα εξερχομενα, ενώ τα εισερχομενα τα λαμβάνω κανονικα.

 

Μετά από 35' ψάξιμο βρήκα τι έφταιγε και δεν μπορούσαμε να στείλουμε με το hotmail, παρά μόνο να λάβουμε! :D

 

Απλά στις ρυθμίσεις του γραμματοκιβωτίου/εξερχόμενα e-mail, πρέπει να βάλουμε στην "Ασφάλεια", StartTLS και όχι SSL/TLS που θέλει κανονικά το Hotmail!

 

Το είχε ρωτήσει και ένα παλικάρι παραπάνω οπότε τον καλύπτει και αυτόν η απάντηση! :)

 

Και μια δικιά μου απορία...

Κατάφερε κανείς να πειράξει το gadget.swf που βρίσκεται στον Ε: ώστε να βάλει κάποιο δικό του για κινούμενο wallpaper;;

 

Μιας και είπατε για προσόψεις, θα μπορούσαμε να βρούμε σε πρόσοψη την χρυσή εκδοση??

http://www.loopygadgets.com/wp-content/uploads/2009/12/Samsung-Omnia-I8910-HD-Gold-Edition-Phone.jpg

 

την πήρα απ'το ebay πριν απο λίγο, δε βλέπω να το αλλάζω το κινητο σύντομα... να'ναι καλά ο hyperx!!!

 

και η champagne gold είναι Γ@Μ@τη αλλα εν τη βρήκα πουθενα.

 

Ποια παρείγγειλες τελικά;

 

Αυτή εδώ μήπως;

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

όχι αυτή, αυτή παράγγειλα http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280502643856

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...