Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδιά,εγώ εγκατέστησα στο ι8910 την εφαρμογή FreeSigner_v1.01 η οποία όταν κατεβάσεις τα certificates απο τα λινκ που έδωσε ο nickvog παραπάνω,και τα περάσεις στο πρόγραμμα μπορείς τοπικά να κανεις sign οποιαδήποτε εφαρμογή.πολύ βολικό γιατί δεν χρειάζεται να μπαίνεις πια στο νετ

http://rapidshare.com/files/244339939/FrSign1.01.rar

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) Ποιό κάλυμα οθόνης προτείνετε για μέγιστη ασφάλεια από γρατζουνιές αλλά και να μην περιορίζει την αναγνωσιμότητά της :confused:;

 

2) Ψάχνω θήκη που να αφήνει την κάμερα ξεσκέπαστη, υπάρχει κάποια πρόταση :rolleyes:;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εγω γι' αυτο 'εφυγα' απο τα windows mobile :D

 

1. εγω παντως να το χακαρω δεν μπορεσα. εαν μπορεσε κανεις να μας πει με ποιον τροπο.

2. αυτο δεν ειναι καρτα mmc αλλα ο ανταπτορας για να μπορεις να βαζεις την καρτα σε card reader. δες λιγο καλυτερα και θα δεις πως απο κατω βγαινει η micro sd :)

Σ'ευχαριστω και να φανταστεις οτι ειμασταν και δυο άτομα και δεν το πηραμε μυρωδια. :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

1) Ποιό κάλυμα οθόνης προτείνετε για μέγιστη ασφάλεια από γρατζουνιές αλλά και να μην περιορίζει την αναγνωσιμότητά της :confused:;

 

2) Ψάχνω θήκη που να αφήνει την κάμερα ξεσκέπαστη, υπάρχει κάποια πρόταση :rolleyes:;

 

1)καλυμμα οθονης

http://www.zagg.com/invisibleshield/samsung-omnia-hd-sgh-i8910-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

αν θες εχει και για πισω.

 

2) πχ καλυμμα

http://cgi.ebay.co.uk/BLACK-HYBRID-ARMOR-SHELL-CASE-FR-SAMSUNG-i8910-OMNIA-HD_W0QQitemZ390078813441QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item5ad2825501&_trksid=p3286.c0.m14

 

http://cgi.ebay.co.uk/SAMSUNG-OMNIA-i8910-HD-BLACK-LEATHER-FLIP-CASE-POUCH-UK_W0QQitemZ260448959859QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item3ca3f7bd73&_trksid=p3286.c0.m14

Link to comment
Share on other sites

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

yaeh! k gw mia tetoia 8a parw... gmt oi kales dermatines exoun 30ari k panw... oi kleftes!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

-- Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish --

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...θα ηθελα 2 ερωτησεις να κανω και παρακαλω να μου απαντησετε::α) πως θα διαγραψω τα αποθηκευμενα bluetooth συσκευες απο την αναζητηση που εκανα και εστειλα αρχεια σε αλλους???το λεω γιατι παω να διαγραψω τα ονοματα και στις επιλογες μολις πατησω μου κανει αναζητηση και οχι διαγραφη..........και::β)εχει βγει καινουργια αναβαθμιση γιατην συσκευη???...ευχαριστω πολυ...και περιμενω απαντηση..
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...θα ηθελα 2 ερωτησεις να κανω και παρακαλω να μου απαντησετε::α) πως θα διαγραψω τα αποθηκευμενα bluetooth συσκευες απο την αναζητηση που εκανα και εστειλα αρχεια σε αλλους???το λεω γιατι παω να διαγραψω τα ονοματα και στις επιλογες μολις πατησω μου κανει αναζητηση και οχι διαγραφη..........και::.....

 

Κράτα πατημένο το όνομα της συσκευής που θέλεις να διαγράψεις(unpair) και στο αναδυόμενο παραθυράκι που θα εμφανιστεί εχει την επιλογή διαγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Πως θα μεταφερω απο τις επαφες μου μια επαφη σε μια δικια μου ομαδα επαφων??Με το ν95 γινοταν απο τις ρυθμισεις,εδω δεν βρισκω κατι αντιστοιχο...:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το αγόρασα!!! Άντε να φορτίσει να το δω! Εμφανισιακά είναι πάντως χλιδάτο. Όπα! Να αλλάξω avatar...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εγω γι' αυτο 'εφυγα' απο τα windows mobile :D

 

1. εγω παντως να το χακαρω δεν μπορεσα. εαν μπορεσε κανεις να μας πει με ποιον τροπο.

2. αυτο δεν ειναι καρτα mmc αλλα ο ανταπτορας για να μπορεις να βαζεις την καρτα σε card reader. δες λιγο καλυτερα και θα δεις πως απο κατω βγαινει η micro sd :)

Αυτος ο τροπος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230114 φαινεται πολυ ευκολος.

Ας πει καποιος που τον εχει δοκιμάσει εντυπωσεις, αν ειναι επικινδυνο και αν μπορουμε να επαναφερουμε το κινητο στην αρχικη του κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Πως θα μεταφερω απο τις επαφες μου μια επαφη σε μια δικια μου ομαδα επαφων??Με το ν95 γινοταν απο τις ρυθμισεις,εδω δεν βρισκω κατι αντιστοιχο...:confused:

Παιδια το εψαξα και δεν εχω βρει τροπο..καποιος σας παρακαλω αν ξερει???:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Πως θα μεταφερω απο τις επαφες μου μια επαφη σε μια δικια μου ομαδα επαφων??Με το ν95 γινοταν απο τις ρυθμισεις,εδω δεν βρισκω κατι αντιστοιχο...:confused:

 

Δημιουργησε την ομαδα που θελεις, κανε κλικ πανω να ανοιξει, και μετα απο τις επιλογες θα δεις την προσθηκη επαφων...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργησε την ομαδα που θελεις, κανε κλικ πανω να ανοιξει, και μετα απο τις επιλογες θα δεις την προσθηκη επαφων...

Οκ, σε ευχαριστω.Εφτανα μεχρι την ομαδα επαφων αλλα δεν εκανα κλικ επανω να ανοιξει αλλα εψαχνα στις επιλογες....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει πάρει κανείς αυτο το προστατευτικό

https://www.zagg.com/invisibleshield/samsung-omnia-hd-sgh-i8910-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

αν ναι αξίζει ?

 

Πόσες μέρες περίπου θέλει να έρθει Ελλάδα?

 

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση των χαρτών του NDrive, που δίνεται δώρο από τη Vodafone, είναι δωρεάν; Δηλαδή δεν πληρώνουμε τους χάρτες, έτσι δεν είναι; Ούτε την πλοήγηση.
Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση των χαρτών του NDrive, που δίνεται δώρο από τη Vodafone, είναι δωρεάν; Δηλαδή δεν πληρώνουμε τους χάρτες, έτσι δεν είναι; Ούτε την πλοήγηση.

 

Ετσι ακριβως!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia na sas rotisw kati afou sas kalimerisw prwta. to video HD pou travaei sas fainetai kalo?giati emena mou fainetai pws kanei kapoia spasimata.ti paizei?ftaiei to firmware?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

-= Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish =-

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση για να παίρνει φωτογραφίες σε ευρεία κλίμακα (widescreen) και όχι 4:3 όπως είναι τώρα. Βοήθεια κανείς;
Link to comment
Share on other sites

re paidia na sas rotisw kati afou sas kalimerisw prwta. to video HD pou travaei sas fainetai kalo?giati emena mou fainetai pws kanei kapoia spasimata.ti paizei?ftaiei to firmware?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

-= Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish =-

 

Δεν σου φαίνεται. Κάνει. Φαίνεται πως τα frames πέφτουν κάτω από τα 24 που είναι απαραίτητα για μια φυσιολογική κίνηση. Το έχουμε σχολιάσει αυτό λεπτομερώς παλαιότερα σε αυτό το forum. Δεν ξέρουμε αν είναι θέμα firmware ή hardware. Θα δούμε. Μην ξεχνάς ότι πρόκειται για κινητό και όχι για κάμερα που χρησιμοποιούν τα studio στο Hollywood. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση για να παίρνει φωτογραφίες σε ευρεία κλίμακα (widescreen) και όχι 4:3 όπως είναι τώρα. Βοήθεια κανείς;

Ρυθμισε την αναλυση της φωτο σε 3264x1836 η σε 2048x1152 η σε 640χ360,μονο εκει θα εχεις πανοραμικη(widescreen);)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση για να παίρνει φωτογραφίες σε ευρεία κλίμακα (widescreen) και όχι 4:3 όπως είναι τώρα. Βοήθεια κανείς;

 

Μήπως εννοείς την λειτουργία Πανόραμα(στο εικονίδιο S),αν ναι τότε σε αυτή την ρύθμιση τραβάει 8 φωτογραφίες 640 επί 480 με μετακίνηση του κινητού(δεξιά-αριστερά ανάλογα με το θέμα/χώρο/τοπίο που θέλουμε εμείς) στο επόμενο πλαίσιο (χωρίς να πατάμε το shutter key-μόνο μια φορά στην αρχή για να ξεκινήσει η διαδικασία) που υποδεικνύεται από το γράφημα κάθε φορά,η τελική φωτό θα είναι αποτέλεσμα του μοντάζ που κάνει το κινητό,δοκίμασε το;)(την ίδια λειτουργία εχει και το Ν86 αλλά δίδεται έμφαση σε αυτήν αφού όλο το interface της κάμερας τροποποιήθηκε για να φανεί).

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=jtgiannis;2887030]Ρυθμισε την αναλυση της φωτο σε 3264x1836 η σε 2048x1152 η σε 640χ360,μονο εκει θα εχεις πανοραμικη(widescreen);)

 

Όχι δεν εννοώ την πανοραμική φωτογράφιση αλλά την ευρεία που είχε το Samsung F700v. Τα νούμερα που μου δίνεις είναι λάθος νομίζω. Εννοείς τις αναλύσεις 3264x2448 (8mpixel) και 2048x1536 (3mpixel); Αν ναι, την πρώτη έχω επιλεγμένη και βγάζει φωτογραφίες με λόγο 4:3. Δοκίμασα και τη δεύτερη αλλά πάλι με τον ίδιο λόγο βγάζει φωτογραφίες. Με αυτές τις ρυθμίσεις ρυθμίζει κανείς την ανάλυση του αισθητήρα (Mpixels) και όχι το λόγο της φωτογραφίας. Όλοι δηλαδή τετράγωνες (σχεδόν) φωτογραφίες βγάζετε; Όχι με λόγο 16:9 ή 16:10;

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=jtgiannis;2887030]Ρυθμισε την αναλυση της φωτο σε 3264x1836 η σε 2048x1152 η σε 640χ360,μονο εκει θα εχεις πανοραμικη(widescreen);)

 

Στις ρυθμισεις που σου ανεφερα βγαζει 16:9....:)Ξαναδοκιμασε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...