Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ελληνικες Rom, δεν εχει βγει Firmware update που να υποστηριζεται απο τον update manager του PC Suite, οποτε προς το παρον αναμονη...

 

Κυκλοφορει μια unbranded ελληνικη rom, αλλα απο οσο ξερω απο φιλους, τουλαχιστον αυτη που δινεται μαζι με το κινητο στο πλαισιο, ειναι μεταγενεστερη και πολυ καλυτερη....Οποτε αν εχετε παρει κινητο απο πλαισιο, προς το παρον μην την πειραξετε...

Φανταζομαι και στην vodafone την ιδια θα φοραει...ας μας στειλει καποιος φιλος να μας πει....

 

Η τελευταια επισημη (G2), αφορα προς το παρον Ιταλικο firmware, και οσοι την εβαλαν εμειναν επι το πλειστο ενθουσιασμενοι...

Καλυτερη αποκριση, γρηγοροτερο browsing, ΠΟΛΥ καλυτερος ηχος στο Video, γρηγοροτερο ανοιγμα και exploration της mass storage κ.α.

 

Προσωπικα μαλλον θα περιμενω την ελληνικη,για λογους texting,κυριως....

 

 

 

Απλα να διευκρινισω οτι η οθονη απο κατασκευης της (capacitive), παρεχει δυνατοτητα multitouch, αλλα οπως αναφερει ο φιλος @mirrorofsorrow, δεν υποστηριζεται - προς το παρον...- απο το symbian λειτουργικο, συνεπως και οι εφαρμογες (πχ browser-games κλπ,)καθως ειναι για το συγκεκριμενο λειτουργικο, δεν υποστηριζουν ουτε αυτες....

 

Unbranded Ελληνικη που????

Την βαζω οπως και αν ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου εφιστώ την προσοχη στο ότι όταν συνδέεις το τηλέφωνο στο PC φορτίζει και η μπαταρία, με αποτέλεσμα να αποδυναμώνεται όταν είναι μισο-γεμάτη κλπ.

Πιστεύω ότι γι'αυτά που προσφέρει έχει πολύ καλές αναμονές. Ρίξε μια ματιά αν η εταιρεία πουλάει μεγαλύτερη μπαταρία.

δεν το ηξερα οτι αποδυναμωνεται η μπαταρια να συνδεθει το τηλεφωνο με το pc.

εχω δει 1800mha μπαταρια μαζι με doc station (και δεν θυμαμαι τι ακομα) 24 λιρες.

μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα universal charger για εκτακτη περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Unbranded Ελληνικη που????

Την βαζω οπως και αν ειναι :)

 

Και καλα θα εκανες, αν δεν ειχα στειλει εκ παραδρομης λαθος πληροφορια...

Ηθελα να γραψω "branded"...:O

Το διορθωσα στο αρχικο Post...

 

Υπαρχει ομως αγγλικη (ρωσικη,για την ακριβεια) G2, ετοιμη για flash....(Δεν την εχω δοκιμασει, θα περιμενω την ελληνικη απο το update,που ηδη εκτος αποτην Ιταλια, ειναι διαθεσιμη και Γερμανια)

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα οτι αποδυναμωνεται η μπαταρια να συνδεθει το τηλεφωνο με το pc.

 

Δεν ισχύει αυτό. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να φορτίζεται η μπαταρία οποιαδήποτε στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι η ώρα με την οποία αποθηκεύονται οι φωτο, είναι μία ώρα πισω...

γιατί συμβαίνει αυτό? κανω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να φορτίζεται η μπαταρία οποιαδήποτε στιγμή.

 

Χρησιμοποιώ κινητό από το 1996, έχω αλλάξει πάνω απο 12 συσκευές από τότε και οι περισσότερες είχανε μπαταρία λιθίου. Μέγιστη διάρκεια ζωής σε μπαταρία είχα ΜΟΝΟΝ όταν φόρτιζα τη συσκευή αφού είχε εξαντληθεί τελείως η μπαταρία. Όταν φόρτιζα την μπαταρία από την μέση ή γενικά σε ενδιάμεσα διαστήματα, είχε σαν αποτέλεσμα την ελαχιστοποίηση της διάρκειάς της μέχρι το ήμισυ ή και παρακάτω, ακόμα και στο τελευταίο Nokia N95 8GB που χρησιμοποιούσα και είχε μπαταρία 1300mAh.

Κατόπιν τούτου, προσωπικά, θα φορτίζω την μπαταρία, εάν δύναται, όταν αδειάζει εντελώς και το τηλέφωνο σβήνει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικες Rom, δεν εχει βγει Firmware update που να υποστηριζεται απο τον update manager του PC Suite, οποτε προς το παρον αναμονη...

 

Κυκλοφορει μια branded ελληνικη rom, αλλα απο οσο ξερω απο φιλους, τουλαχιστον αυτη που δινεται μαζι με το κινητο στο πλαισιο, ειναι μεταγενεστερη και πολυ καλυτερη....Οποτε αν εχετε παρει κινητο απο πλαισιο, προς το παρον μην την πειραξετε...

Φανταζομαι και στην vodafone την ιδια θα φοραει...ας μας στειλει καποιος φιλος να μας πει....

 

Η τελευταια επισημη (G2), αφορα προς το παρον Ιταλικο firmware, και οσοι την εβαλαν εμειναν επι το πλειστο ενθουσιασμενοι...

Καλυτερη αποκριση, γρηγοροτερο browsing, ΠΟΛΥ καλυτερος ηχος στο Video, γρηγοροτερο ανοιγμα και exploration της mass storage κ.α.

 

Προσωπικα μαλλον θα περιμενω την ελληνικη,για λογους texting,κυριως....

 

 

 

Απλα να διευκρινισω οτι η οθονη απο κατασκευης της (capacitive), παρεχει δυνατοτητα multitouch, αλλα οπως αναφερει ο φιλος @mirrorofsorrow, δεν υποστηριζεται - προς το παρον...- απο το symbian λειτουργικο, συνεπως και οι εφαρμογες (πχ browser-games κλπ,)καθως ειναι για το συγκεκριμενο λειτουργικο, δεν υποστηριζουν ουτε αυτες....

 

Η rom I8910VGRIF1(προσαρμοσμένη) της I8910XXIFB είναι και πρόσφατη χρονικά 18/6/2009,αυτήν είχε το κινητό που πήρα από το ΠΛΑΙΣΙΟ,τέλειο με μια λέξη το κινητό αυτό.Τώρα σε ότι αφορά την μελλοντική διαθεσιμότητα αναβάθμισης μέσα απο το PCStudio 7 και όταν τελικά γινει η αναβάθμιση,σαν συσκευή έχει το DPM(Data Preservation) ή θα τα βάζουμε όλα απ΄την αρχή ?(Μπορεί να έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι)

Από άποψης μπαταρίας πάντως η προδιάθεση είναι πολύ καλή,αντέχει και φαίνεται αυτό με την πρώτη ματιά,βέβαια ακόμα δεν έχω κάνει ούτε μια πλήρη αποφόρτιση;)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά για όνομα του Θεού,τίς ίδιες ενεργειακές ανάγκες έχει τό 5800 με το Omnia HD;Αναλόγως των περιστάσεων κρατάει πολύ καλά,σκεφτείτε αυτην την οθόνη του που όμοια τηs δέν υπάρχει! Και αν σκεφτεί κανείς τό δράμα της μπαταρίας του προγενέστερου Innov8,τα συμπεράσματα έιναι προφανή...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά για όνομα του Θεού,τίς ίδιες ενεργειακές ανάγκες έχει τό 5800 με το Omnia HD;Αναλόγως των περιστάσεων κρατάει πολύ καλά,σκεφτείτε αυτην την οθόνη του που όμοια τηs δέν υπάρχει! Και αν σκεφτεί κανείς τό δράμα της μπαταρίας του προγενέστερου Innov8,τα συμπεράσματα έιναι προφανή...

 

Αδερφέ, καμία σχέση η οθόνη με την μπαταρία, εντάξει οταν ειναι αναμμένη μπορει να καίει λίγο παραπάνω αλλα σκέψου οτι τις περισσότερες ωρες είναι σβηστη. Μιλάμε πάντα για μια μέση χρήση. Λογικό ειναι άμα έχεις το GPS ανοιχτο συνέχεια και αναμμένη την οθόνη, να τελειώσει η μπαταρία σε 2 ώρες. Σε όλα τα κινητα θα συνέβαινε αυτό. Καποια πατάτα όμως έχουνε κάνει και δουλευει μάλλον περισσότερο ο επεξεργαστής...δεν δουλευει και το Energy monitor που είχα στο 5800 για να δω ποσο τραβάει idle.

 

Σου εφιστώ την προσοχη στο ότι όταν συνδέεις το τηλέφωνο στο PC φορτίζει και η μπαταρία, με αποτέλεσμα να αποδυναμώνεται όταν είναι μισο-γεμάτη κλπ.

Πιστεύω ότι γι'αυτά που προσφέρει έχει πολύ καλές αναμονές. Ρίξε μια ματιά αν η εταιρεία πουλάει μεγαλύτερη μπαταρία.

Οσο για το αν πειράζει που φορτίζει απο το usb στον υπολογιστη...να πω οτι δεν το έχω βαλει καθόλου αυτην την φορά που ήθελα να μετρήσω την μπαταρία.

 

Να Προσθέσω οτι παντα μιλάω για GSM για 3G δεν το συζητώ...με την οθόνη στην χαμηλότερη στάθμη, χωρις δόνηση και το οριο φωτισμου 10 sec...αμα τα είχα ολα αυτα ενεργοποιημένα θα κρατούσε μια μερα μάλλον....

The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Για ριξε και κανενα λινκ φιλε μου για screen protector
http://www.zagg.com/invisibleshield/samsung-omnia-hd-sgh-i8910-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php Για μενα ειναι απο τα κορυφαια screen protector,το ειχα στο 5800 το παρηγγειλα και για το omnia hd.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα!!! ειναι ολα τα λεφτα μπραβο για πρωτη φορα στη samsung!!!! προσφερει ολα οσα υποσχεθικε.... πεταξα το ν97 που ειχα.... αυτο τα λεει ολα... ποιοτητα κατασκευης που ξεχνας οτι εχεις δει μεχρι σημερα....
Link to comment
Share on other sites

http://www.zagg.com/invisibleshield/samsung-omnia-hd-sgh-i8910-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php Για μενα ειναι απο τα κορυφαια screen protector,το ειχα στο 5800 το παρηγγειλα και για το omnia hd.

 

στο 5800 εχεω βαλει τετοια,πολυ καλη.

θα παραγγειλω και για το ι8910 διοτι αυτη που μου ηρθε με την θηκη σημερα ειναι μετριας ποιοτητας.

Link to comment
Share on other sites

http://www.zagg.com/invisibleshield/samsung-omnia-hd-sgh-i8910-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php Για μενα ειναι απο τα κορυφαια screen protector,το ειχα στο 5800 το παρηγγειλα και για το omnia hd.

 

Λιγο υπερτιμημένο ίσως? Υπάρχουν και στο ebay φτηνότερες λύσεις..όπως και στο Γερμανο που το κόβεις στα μέτρα σου...;)

The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι για κλάμματα:mad: 1500Mah και κρατάει 2 μέρες...στο 5800 που ειχα, 1320Mah 5 μέρες. Επιεικώς απαράδεκτο...και μην μου πέιτε οτι έχει πιο γρήγορο επεξεργαστή...απλά δεν κάνουν καλή διαχείρηση...Περιμένουμε αναβάθμιση...

 

Ναι είναι θέμα firmware. Στο δικό μου από Πλαίσιο παίζει ασταμάτητα πάνω από 5 ώρες βίντεο με αρκετή ενέργεια μετά να βγάλι όλη την μέρα :) Και πλοήγηση με την φωτεινότητα στο τέρμα μετά από 2 ώρες δεν έχει παίσει ούτε μια γραμμή. ΤΕΤΟΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΣΕ ΚΙΝΗΤΟ πρώτη μου φορά βλέπω στην ζωή μου. Με απλή χρήση λογικά θαβγάζει πάνω από ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

 

Γεία σας παιδιά,

ενδιαφέρομαι κ γω για το Ι8910 ή το νεο Μ8910 με 12mp,

το εχει συνγκρίνει κάποιος με το SE 8.1 σε οτι αφορά την φωτογραφία και ειδικά τη νύχτα?

Ευχαριστώ.

 

Είναι καλύτερο στην φωτογραφία από οποιοδήποτε SE και σε νυχτερινή φωτογράφιση και σε δύσκολες συνθήκες φωτισμού. Μα΄κράν ανώτερο. Τώρα το pixon το 12 mp δεν ξέρω να σου πω αλλά άλλο το ένα κινητό και άλο το άλο. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ οι 2 συσκευές.

 

Unbranded Ελληνικη που????

Την βαζω οπως και αν ειναι :)

 

Οδηγίες εγκατάστασης καθώς και από που να τν κατεβάσεις δες ΕΔΩ

 

Και καλα θα εκανες, αν δεν ειχα στειλει εκ παραδρομης λαθος πληροφορια...

Ηθελα να γραψω "branded"...:O

Το διορθωσα στο αρχικο Post...

 

Υπαρχει ομως αγγλικη (ρωσικη,για την ακριβεια) G2, ετοιμη για flash....(Δεν την εχω δοκιμασει, θα περιμενω την ελληνικη απο το update,που ηδη εκτος αποτην Ιταλια, ειναι διαθεσιμη και Γερμανια)

 

Unbraded είναι αυτή η Ελληνική που κυκλοφορεί. Δες παραπάνω.

 

Δεν ισχύει αυτό. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να φορτίζεται η μπαταρία οποιαδήποτε στιγμή.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω.

 

Χρησιμοποιώ κινητό από το 1996, έχω αλλάξει πάνω απο 12 συσκευές από τότε και οι περισσότερες είχανε μπαταρία λιθίου. Μέγιστη διάρκεια ζωής σε μπαταρία είχα ΜΟΝΟΝ όταν φόρτιζα τη συσκευή αφού είχε εξαντληθεί τελείως η μπαταρία. Όταν φόρτιζα την μπαταρία από την μέση ή γενικά σε ενδιάμεσα διαστήματα, είχε σαν αποτέλεσμα την ελαχιστοποίηση της διάρκειάς της μέχρι το ήμισυ ή και παρακάτω, ακόμα και στο τελευταίο Nokia N95 8GB που χρησιμοποιούσα και είχε μπαταρία 1300mAh.

Κατόπιν τούτου, προσωπικά, θα φορτίζω την μπαταρία, εάν δύναται, όταν αδειάζει εντελώς και το τηλέφωνο σβήνει.

 

Αυτό σίγουρα είναι το καλύτερο για να έχεις μεγάλες διάρκειες μεταξύ φορτίσεων. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μειώνετε δραστικά η ζωή της μπαταρίας. Απλώς για να ξέρεις ότι όπως και να γίνει θα έχεις μπαταρία μέχρι το τέλο της μέρας με σκοπό την πολύ βαρειά χρ΄ση καλύτερο είναι να το φορτίσεις πλήρως από τον φορτιστή του. Ακόμη καλύτερο να το φορτίσεις πλήρως από USB (αργή φόρτιση) ¨ολη την νύχτα. Εκεί κρατά περισσότερο και από την φόρτιση με τον κλασικό φορτιστή :)

 

Η rom I8910VGRIF1(προσαρμοσμένη) της I8910XXIFB είναι και πρόσφατη χρονικά 18/6/2009,αυτήν είχε το κινητό που πήρα από το ΠΛΑΙΣΙΟ,τέλειο με μια λέξη το κινητό αυτό.Τώρα σε ότι αφορά την μελλοντική διαθεσιμότητα αναβάθμισης μέσα απο το PCStudio 7 και όταν τελικά γινει η αναβάθμιση,σαν συσκευή έχει το DPM(Data Preservation) ή θα τα βάζουμε όλα απ΄την αρχή ?(Μπορεί να έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι)

Από άποψης μπαταρίας πάντως η προδιάθεση είναι πολύ καλή,αντέχει και φαίνεται αυτό με την πρώτη ματιά,βέβαια ακόμα δεν έχω κάνει ούτε μια πλήρη αποφόρτιση;)

 

Όταν θα το "στρώσεις" και όσο θα το στρώνεις μέρα με την μέρα θα βλέπεις βελτίωση μεγάλη. Ακριβώς αυτήν την ρομ είχε και μένα από το Πλαίσιο.

 

 

Επισης για τους αναποφάσιστους έχουμε αρχίσει ένα θέμα εδώ που μάλλον θα διαιωνίζετε για καιρό ΕΔΩ και αφορά συσκευές με s60 5th edition απέναντι στον -μάλλον- κυρίαρχο της πλατφόρμας.

 

Αδερφέ, καμία σχέση η οθόνη με την μπαταρία, εντάξει οταν ειναι αναμμένη μπορει να καίει λίγο παραπάνω αλλα σκέψου οτι τις περισσότερες ωρες είναι σβηστη. Μιλάμε πάντα για μια μέση χρήση. Λογικό ειναι άμα έχεις το GPS ανοιχτο συνέχεια και αναμμένη την οθόνη, να τελειώσει η μπαταρία σε 2 ώρες. Σε όλα τα κινητα θα συνέβαινε αυτό. Καποια πατάτα όμως έχουνε κάνει και δουλευει μάλλον περισσότερο ο επεξεργαστής...δεν δουλευει και το Energy monitor που είχα στο 5800 για να δω ποσο τραβάει idle.

 

 

Οσο για το αν πειράζει που φορτίζει απο το usb στον υπολογιστη...να πω οτι δεν το έχω βαλει καθόλου αυτην την φορά που ήθελα να μετρήσω την μπαταρία.

 

Να Προσθέσω οτι παντα μιλάω για GSM για 3G δεν το συζητώ...με την οθόνη στην χαμηλότερη στάθμη, χωρις δόνηση και το οριο φωτισμου 10 sec...αμα τα είχα ολα αυτα ενεργοποιημένα θα κρατούσε μια μερα μάλλον....

 

Έχεις ΣΙΓΟΥΡΑ πρόβλημα με το firmware της συσκευής σου φίλε μου. Όπως είπα παραπάνω τα νούμερα που παραθέτεις είναι παντελώς "ανάποδα" με την πραγματικότητα (έστω με τις συσκευές που δίνει το Πλαίσιο!). Έχω κάνει 2 ώρες πλοήγηση με φωτεινότητα στο τέρμα και ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ. και στο τέλος της μέρας και μ αρκετή ομολία επιτέλους έχασε μια γραμούλα. Α.. ενδοιάμεσα και λίγο wifi και παίξιμο με την συσκευή. Και φυσικά πάντα με την φωτεινότητα στο τέρμα.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ κινητό από το 1996, έχω αλλάξει πάνω απο 12 συσκευές από τότε και οι περισσότερες είχανε μπαταρία λιθίου. Μέγιστη διάρκεια ζωής σε μπαταρία είχα ΜΟΝΟΝ όταν φόρτιζα τη συσκευή αφού είχε εξαντληθεί τελείως η μπαταρία. Όταν φόρτιζα την μπαταρία από την μέση ή γενικά σε ενδιάμεσα διαστήματα, είχε σαν αποτέλεσμα την ελαχιστοποίηση της διάρκειάς της μέχρι το ήμισυ ή και παρακάτω, ακόμα και στο τελευταίο Nokia N95 8GB που χρησιμοποιούσα και είχε μπαταρία 1300mAh.

Κατόπιν τούτου, προσωπικά, θα φορτίζω την μπαταρία, εάν δύναται, όταν αδειάζει εντελώς και το τηλέφωνο σβήνει.

 

Οχι. Σε καμια περιπτωση δεν ισχυει αυτο και πρακτικα η συνεχης πληρης αποφορτιση της μπαταριας λιθιου μπορει να μειωσει σημαντικα τον κυκλο ζωης της. Σε πανω απο 100 κινητα τηλεφωνα (smartphone και μη) εδω και 9 χρονια, η μπαταρια λιθιου "συμπεριφερεται" καλυτερα οταν φορτιζεται με επιπεδο φορτιου >= 10% (μεχρι να ολοκληρωθει ομως ο κυκλος φορτισης και οχι για λιγα λεπτα - π.χ. κατα το συγχρονισμο) και ιδανικα να συνοδευεται απο εναν πληρη κυκλο φορτισης-αποφορτισης καθε λιγο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

στο 5800 εχεω βαλει τετοια,πολυ καλη.

θα παραγγειλω και για το ι8910 διοτι αυτη που μου ηρθε με την θηκη σημερα ειναι μετριας ποιοτητας.

 

Έχω το Samsung F700v με οθόνη 3,2 ιντσών για 16 μήνες. Χωρίς να το προσέχω ιδιαίτερα και βάζοντάς το στην τσέπη μου δεν έχει απολύτως καμία γρατσουνιά στην οθόνη. Έίναι ανθεκτικές από την κατασκευή τους νομίζω.

 

Το πίσω καπάκι του ωστόσο (γυαλιστερό σαν του omnia hd) έχει γρατσουνιστεί. Είναι λοιπόν απαραίτητη αυτή η "αόρατη ασπίδα"; Στο κάτω κάτω αν πρόκειται μόνο για το καπάκι, το αλλάζεις με ένα καινούριο μετά από ένα χρόνο.

 

Αυτή η "αόρατη ασπίδα" πόσο αόρατη είναι τελικά; Δεν φαίνεται καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ΣΙΓΟΥΡΑ πρόβλημα με το firmware της συσκευής σου φίλε μου. Όπως είπα παραπάνω τα νούμερα που παραθέτεις είναι παντελώς "ανάποδα" με την πραγματικότητα (έστω με τις συσκευές που δίνει το Πλαίσιο!). Έχω κάνει 2 ώρες πλοήγηση με φωτεινότητα στο τέρμα και ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ. και στο τέλος της μέρας και μ αρκετή ομολία επιτέλους έχασε μια γραμούλα. Α.. ενδοιάμεσα και λίγο wifi και παίξιμο με την συσκευή. Και φυσικά πάντα με την φωτεινότητα στο τέρμα.

 

Μην πέρνεις και όρκο....κι έγω απο το Πλαισιο το πήρα...ισως επειδη έχω Cosmote να τρωει λίγο παραπάνω λόγω συχνότητας. Ως γνωστο η cosmote τρώει πιο πολύ μπαταρία:mad:

The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung F700v με οθόνη 3,2 ιντσών για 16 μήνες. Χωρίς να το προσέχω ιδιαίτερα και βάζοντάς το στην τσέπη μου δεν έχει απολύτως καμία γρατσουνιά στην οθόνη. Έίναι ανθεκτικές από την κατασκευή τους νομίζω.

 

Το πίσω καπάκι του ωστόσο (γυαλιστερό σαν του omnia hd) έχει γρατσουνιστεί. Είναι λοιπόν απαραίτητη αυτή η "αόρατη ασπίδα"; Στο κάτω κάτω αν πρόκειται μόνο για το καπάκι, το αλλάζεις με ένα καινούριο μετά από ένα χρόνο.

 

Αυτή η "αόρατη ασπίδα" πόσο αόρατη είναι τελικά; Δεν φαίνεται καθόλου;

με την θηκη δεν κανω γρατζουνιες σε κανενα κινητο που ειχα οποτε το πισω μερος ειναι οκ. λενε οτι η οθονη ειναι ανθεκτικη αλλα καλο ειναι να εχεις μια προστασια.

Link to comment
Share on other sites

http://www.zagg.com/invisibleshield/samsung-omnia-hd-sgh-i8910-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php Για μενα ειναι απο τα κορυφαια screen protector,το ειχα στο 5800 το παρηγγειλα και για το omnia hd.

 

Μεταξυ Full Body Coverage και Screen Coverage, ποια ειναι προτιμοτερη?:worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα!!! ειναι ολα τα λεφτα μπραβο για πρωτη φορα στη samsung!!!! προσφερει ολα οσα υποσχεθικε.... πεταξα το ν97 που ειχα.... αυτο τα λεει ολα... ποιοτητα κατασκευης που ξεχνας οτι εχεις δει μεχρι σημερα....

 

 

Που το πεταξες φιλε να ερθω να το μαζεψω;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ Full Body Coverage και Screen Coverage, ποια ειναι προτιμοτερη?:worry:

 

εννοείται το full και δεν το ρωτάς !!!!! Εαν τα αγοράσεις από εκεί έχει τελωνείο θα σου έρθουν πιο ακριβά!!!

Link to comment
Share on other sites

εννοείται το full και δεν το ρωτάς !!!!! Εαν τα αγοράσεις από εκεί έχει τελωνείο θα σου έρθουν πιο ακριβά!!!

 

Tελωνείο συνήθως χρεώνεσαι για προϊόντα αξίας πάνω από 100 USD.

 

Δεν νομίζω να υπάρξει επιπλέον χρέωση για αγορά των 28 δολλαρίων...

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ Full Body Coverage και Screen Coverage, ποια ειναι προτιμοτερη?:worry:

 

Γνώμη μου είναι να μην πάρεις την full γιατί και έχει μεγαλύτερη δυσκολία στην εγκατάσταση αλλά και εγκλωβίζει αέρα σε σημεία που έχουν ανάγλυφα! Προσθέτει επίσης και αρκετό όγκο στην συσκευή!

 

Πάρε καλύτερα μόνο για την οθόνη! Πλαστικά για την μπαταρία θα βρεις αν σου γρατσουνιστεί με 4€ όποια στιγμή θελήσεις!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...