Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ιταλική ρομ είχα μέχρι προχτές, την καινούργια με aac ήχο,αλλα τι να τον κάνεις τον aac ήχο όταν ακόμα κ σε τελείως ήσυχο περιβάλλον ακούς ένα φύσημα από τα ηχεία κ με το ζόρι ακούγονται η φωνές?δεν ξέρω τι φταίει,κ μερικοί άλλοι έχουν παρόμοιο πρόβλημα στο ιντερνετ που κοίταξα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ειδα σημερα στο πλαισιο.

ειναι τελειο(οθοναρα)

η υποδοχη hdmi που ειναι??

κοιτουσα-κοιτουσα

και δεν την βρηκα.:wacko:

 

Αυτό που πουλάει το πλαίσιο έχει μέσα και χάρτες????

Link to comment
Share on other sites

Την ιταλική ρομ είχα μέχρι προχτές, την καινούργια με aac ήχο,αλλα τι να τον κάνεις τον aac ήχο όταν ακόμα κ σε τελείως ήσυχο περιβάλλον ακούς ένα φύσημα από τα ηχεία κ με το ζόρι ακούγονται η φωνές?δεν ξέρω τι φταίει,κ μερικοί άλλοι έχουν παρόμοιο πρόβλημα στο ιντερνετ που κοίταξα

 

Τι να σου πω στο μενου εχεις κοιταξει οπως ειπες μηπως θελει καποια ρυθμιση π.χ ειναι πολυ ανεβασμενο το μικροφωνο κατα την ηχογραφηση..

 

Δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν ειχα χρονο ουτε την ιταλικη να δοκιμασω να δω αν φτιαχνει ο ηχος..Αν δοκιμασω θα γραψω και εγω την διαπιστωση μου για το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πουλάει το πλαίσιο έχει μέσα και χάρτες????

Έχει μέσα χάρτες.

Σήμερα το πήρα σκέτη συσκευη απο Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αλλο ρε παιδια;

 

Σερφαρωντας με τον default browser μπορειτε ευκολα να σκρολαρετε στην οθονη με το χερι; Ωρες ωρες κολλαει ασχημα και δεν μπορω καν να σκρολλαρω..

 

Δεν ξερω αν εχω συνηθισει απο την φανταστικη εμπειρια iphone για σερφαρισμα, αλλα μου φαινεται υπερβολικα προβληματικο σε αυτο τον τομεα..

 

Μηπως φταιει ο browser; Τι αλλο μπορω να δοκιμασω; Οπερα π.χ;

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αμα το πλασιο σημερα ειναι ανοικτο??

λογου καλοκαιριου.

το χειμωνα ξερω ειναι μεχρι τις 20.00

σκεφτομαι να παω να το παρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αλλο ρε παιδια;

 

Σερφαρωντας με τον default browser μπορειτε ευκολα να σκρολαρετε στην οθονη με το χερι; Ωρες ωρες κολλαει ασχημα και δεν μπορω καν να σκρολλαρω..

 

Δεν ξερω αν εχω συνηθισει απο την φανταστικη εμπειρια iphone για σερφαρισμα, αλλα μου φαινεται υπερβολικα προβληματικο σε αυτο τον τομεα..

 

Μηπως φταιει ο browser; Τι αλλο μπορω να δοκιμασω; Οπερα π.χ;

 

 

Εχω δει κατι βιντεακια στο youtube που οντως κολλαει ενοχλητικα.

 

Με αυτο το κινητο επρεπε να "πετανε" η σελιδες αλλα για ακομα μια φορα η Apple σε αυτο τον τομεα παλι γυαλια τους εβαλε... Οσο και να ψαξεις φιλε, δε νομιζω να βρεις τετοια εμπειρια σε browsing οσο το iphone...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καμμενο pixel έχει κι έμενα...μην κανετε ετσι...ουτε καν φαίνεται...μπορει να σου δωσουν άλλο και να έχει 2 τι θα γίνει μετα?

 

Αλλου είναι τα προβληματα....αντε να βγεί το νεο firmware....

The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε και στα δικά μοθ χέρια και αρχίζει το ξεσκόνισμα...

ξερεις κανείς αν μπορω να μεταφέρω απο το SE P1i που έχω

ολα τα δεδομενα στο Ομνια και πως?

Για δοκίμασε με την ενσωματωμένη εφαρμογή Μεταφορά που υπάρχει στο HD.

 

Ρυθμίσεις - Συνδεσιμότητα - Μεταφορά δεδομένων - Μεταφορά.

Να ρωτησω κατι αλλο ρε παιδια;

 

Σερφαρωντας με τον default browser μπορειτε ευκολα να σκρολαρετε στην οθονη με το χερι; Ωρες ωρες κολλαει ασχημα και δεν μπορω καν να σκρολλαρω..

 

Δεν ξερω αν εχω συνηθισει απο την φανταστικη εμπειρια iphone για σερφαρισμα, αλλα μου φαινεται υπερβολικα προβληματικο σε αυτο τον τομεα..

 

Μηπως φταιει ο browser; Τι αλλο μπορω να δοκιμασω; Οπερα π.χ;

Ναι, ο browser φταίει. Η samsung δεν έκανε και την καλύτερη υπολοποίηση εδώ. Λογικά, με ένα software update, θα διορθωθεί. Την κατάσταση θα σώσει το kinetic scrolling. Ελπίζω να το δούμε κάποια στιγμή και στο HD. Υπάρχει ήδη στο Ν97 και στο Satio.

 

Ο mini opera λειτουργεί πολύ καλύτερα. Δοκίμασέ τον.

Υπαρχει τιποτα σαν το app store για symbian ;

Όχι, υπάρχει μόνο το Ovi Store αλλά είναι αποκλειστικά για τις συσκευές της Nokia. Οπότε, θα δουλέψεις μόνο με ότι εφαρμογές μπορείς να βρεις σε σχετικά φόρουμ. :google:

Link to comment
Share on other sites

Και με την 16 και με την 32GB, δε νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα. Να προτιμήσεις όμως Sandisk class 6 (για την 16άρα).
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει εγγυηση; Το θεμα ειναι οτι μεσα σε μερικες μερες απο την αγορα της συσκευης, οτι και να παθει σου δινουν αλλη απευθειας. Δεν μπαινει εγγυηση μεσα...

 

Α ρε Αμερικη που τους χρειαζεται...

 

Μονο που δεν σου κανει την δουλεια κατι/δε σ'αρεσει μπορεις νομιζω σε 30 ημερες να το πας και να στο αλλαξουν Η να σου δωσουν τα λεφτα σου πισω.

 

Και εδω παρακαλαμε να γινει αλλαγη συσκευης που αγοραστηκε μολις πριν 3-4 μερες...

 

και όμως ακριβώς έτσι. Μου λέει ο υπεύθυνος στο κατάστημα vodafone. Νομίζω ότι δεν θα στο αλλάξουν επειδή έχει ένα pixel, έτσι γίνεται όπως γνωρίζω (λέει) . Αν και με το που ΄πηρα τηλέφωνο στην samsung είπαν να το πάω για service ...... Εαν δεν το αλλάξουν θα γινει πανικός πάντος :P :P :P :P. Ξέρει κανείς κανενα απο samsung :P :P :P ??

 

Συγκεκριμένα το pixel όταν είχα τραβίξει άσπρη φωτογραφία δεν φαινόταν ότι ειναι καμένο... ΌΤαν η οθόνη γινόταν μαύρη τότε φαινόταν!!!

Link to comment
Share on other sites

το ηχείο στο πάνω μέρος ακουγεται δυνατα καθαρά?

λεχω την εντυπωση ότι το δικο μου δεν ακουγεται καθολου!

Link to comment
Share on other sites

το ηχείο στο πάνω μέρος ακουγεται δυνατα καθαρά?

λεχω την εντυπωση ότι το δικο μου δεν ακουγεται καθολου!

 

και τα 2 ηχεία ακουγονται το ίδιο !!!! Έχει πρόβλημα το δικό σου :S :S!!!

Link to comment
Share on other sites

και όμως ακριβώς έτσι. Μου λέει ο υπεύθυνος στο κατάστημα vodafone. Νομίζω ότι δεν θα στο αλλάξουν επειδή έχει ένα pixel, έτσι γίνεται όπως γνωρίζω (λέει) . Αν και με το που ΄πηρα τηλέφωνο στην samsung είπαν να το πάω για service ...... Εαν δεν το αλλάξουν θα γινει πανικός πάντος :P :P :P :P. Ξέρει κανείς κανενα απο samsung :P :P :P ??

 

Συγκεκριμένα το pixel όταν είχα τραβίξει άσπρη φωτογραφία δεν φαινόταν ότι ειναι καμένο... ΌΤαν η οθόνη γινόταν μαύρη τότε φαινόταν!!!

 

Καλά στη Vodafone ψώνισες από σβέρκο,μόνο στο ΠΛΑΙΣΙΟ κάνουν άμεση αντικατάσταση(έστω και μετά από έλεγχο σε 1 ώρα στη χειρότερη) και δε παιδεύεσαι αδίκως να αποδείξεις τα αυτονόητα που απορρέουν από την νομοθεσία σχετικά με το πρώτο 7ήμερο άμεσης αντικατάστασης κλπ.,δυστυχώς αυτό λίγοι το γνωρίζουν και τη πατάνε μετά την αγορά:mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια email μπορεις να φτιαξεις ευκολα

και οσα θελεις οπως π.χ.με τα nokia??

εχει βαλει κανεις καμια εφαρμογη για facebook??

εκτος απο αυτο που εχει που δεν ειναι καν app.

απο μπαταρια βγαζει 2/3μερες??

με τα ηχεια τι γινεται??βλεπω/ακουω πολλα προβληματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά στη Vodafone ψώνισες από σβέρκο,μόνο στο ΠΛΑΙΣΙΟ κάνουν άμεση αντικατάσταση(έστω και μετά από έλεγχο σε 1 ώρα στη χειρότερη) και δε παιδεύεσαι αδίκως να αποδείξεις τα αυτονόητα που απορρέουν από την νομοθεσία σχετικά με το πρώτο 7ήμερο άμεσης αντικατάστασης κλπ.,δυστυχώς αυτό λίγοι το γνωρίζουν και τη πατάνε μετά την αγορά:mad:

 

υπάρχει το πρώτο εφταήμερο???? δήλάδη εάν δεν μου το αλλάξουν θα τους πω σύμφωνα με την νομοθεσία ωφείλεται να μου δώσεται άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

ωραια... πρωι πρωι τη Δευτερα

δουλεια δεν είχαμε

δουλεια αποκτήσαμε...

αντε τρεχα στο πλαίσιο για αλλαγή!

ελπίζω μονο να μην έχω αλλα...

Link to comment
Share on other sites

ακουστε και αυτο το κουλο τωρα...

χωρις καρτα sim τα ηχεία παίζουν μια χαρα ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ!

βάζω τις κάρτες μέσα (wind, cosmote)

και ουπς! χανεται το πανω ηχειο!!!

 

το χρησιμοποιεί κανείς το κινητό με sim εκτός vodafone???

και με κάρτα της vodafone αφωνο μενει!!!

 

πως γίνεται hard reset και επαναφορά στις εργοστ.ρυθμίσεις??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω οσους εχουν το κιν , : περνάει στην οθονη αναμονής κινούμενη εικονα (Animation - gif file ) ως ταπετσαρία γιατι το Ν95 8GB που εχω δεν υποστηρίζει (οταν βαζω μια κινούμενη ως φόντο την δείχνει στατικη χωρίς κίνησή) και εχω ακούσει ότι η πλατφόρμα Symbian δεν μπορεί να δεχτεί Ssaver κινούμενα.

Μήπως σε αυτήν την εκδοση διορθώθηκε το προβλημα αυτο ?

Παντως και γω μες την βδομαδα θα το παρω, αν και στην αρχή σκεφτόμουν να περιμένω το OMNIA II , αλλα μαλλον το HD ειναι καλύτερο.

Παντως ρε παιδια πολλα προβληματακια αναφερονται ( μια καμενο πιξελ, μια δεν παιζει το ενα ηχειο, μια κολαει ο browser, μια η φωτινοτητα της οθονη πεφτει μετα απο χρονια ) και αρχιζω να το σκεφτομαι , οντος αξιζει τα λεφτα του ???

Για εσεις που το εχετε βαλτε καμια φωτο να δουμε ποιότητά κάμερας και κανα βίντεο να δούμε ανάλυση εγραφης βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

μετά απο προσεκτική είσοδο της κάρτας

και ως δια μαγείας θα έλεγα...

έχω πανω ηχειο...

θα μας τρελανει αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξαφνικά απόψε το βράδυ, το κινητό δεν μου εμφανίζει τις φωτογραφίες και τα βίντεο της κάρτας μνήμης. Δεν είναι πρόβλημα του κινητού μάλλον, γιατί έβαλα την κάρτα και σε άλλο κινητό αλλά ούτε εκεί τα είδα.

Παρ όλα αυτά η κάρτα μου εμφανίζει μειωμένη χωριτικότητα (άρα υπάρχουν ακόμα), ενώ ορισμένα θεματάκια που είχα αποθηκευμένα σε αυτήν κι αυτά υπάρχουν.

Επίσης, τράβηξα και μια φωτογραφία (η οποία έχει οριστεί να αποθηκεύεται στην κάρτα), αλλά η φωτογραφία δεν υπάρχει....

Υπάρχει περίπτωση να έκανα κάτι και να "κλείδωσα" την κάρτα;

Πως θα ανακτήσω τα αρχεία μου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το X-plore, και δες αν υπάρχουν τα αρχεία στην κάρτα μνήμης, είτε και ως κατεστραμμένα αρχεία. Τι κάρτα μνήμης χρησιμοποιείς;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...