Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαινεται πως εγω ειμαι απο του πλεον τυχερους διοτι εχω ηδη vodafone...αν και αυτο που με προβληματιζει ειναι το ποτε θα διατεθει στην αγορα και το 16 γιγα...διοτι η αναμονη ειναι κακο πραγμα...:(

οσο για την τιμη του και παλι ειμαι σχετικα τυχερος ....διοτι εαν ισχυει αυτο που μου ειπαν την τελευταια φορα εχω 640 € επιδοτηση!!!αλλα ειδωμεν....παντως η samsung που πηρα τηλεφωνο...αν και δεν γνωριζαν επακριβως μου ειπαν οτι λογικα θα διατεθουν και τα δυο (8 γιγα -16 γιγα ) την ιδια ημερομηνια...ΕΙΔΩΜΕΝ........

 

Δεν εχουν σκοπο προς το παρον οπως εκαναν και με το Innov8 να φερουν στην Ελληνικη αγορα την εκδοση των 16 γιγα γιατι υπαρχει ενα θεμα με την τιμη πωλησης του . Λογικο ειναι επισης απο την στιγμη που σαν συσκευες δεν ειναι φθηνες να μην θεωρουν οτι θα δικαιολογησει καποιος το επιπλεον ποσο για την μεγαλυτερη μνημη .

Ειμαστε ακομα λιγο μακρια απο την ημερα που ο κοσμος θα ξερει πραγματικα πως να εκμεταλευτει 16 γιγα αποθηκευτηκου χωρου και εδω που τα λεμε και οι ιδιες οι συσκευες ειναι ακομα λιγο μακρια απο το να προσφερουν αρκετους τροπους να εκμεταλευτεις τετοια χωρητικοτητα

Link to comment
Share on other sites

εγω περασα απο μια vodafone στο περιστερι το πρωι κ μ πε ο τυπος οτι τους ηρθε mail απο τα κεντρικα κ οτι η συσκευη θα κυμαινεται στα 490:wacko: μα ειναι δυνατον??? μαλλον μπαρουφες ελεγε. μετα πηγα κ απο πλαισιο περιστεριου κ το ειχαν στο φυλλαδιο ιουλιου για εξωφυλλο.. ελεγε "προπαραγγειλτε το τωρα".. ειχε τιμη 599 σκετη συσκευη οπως ειπε κ το παιδι πιο πανω.. ειχε κ μ συνδεση αλλα μονο σε βοδαφονε.. στη κοσμοτε ειχε παυλα. το θεμα ειναι οτι απο καταστημα βοδαφονε που εχει παλι 599 σκετη συσκευη,δινει κ χαρτες ndrive δωρο,ενω στο πλαισιο δ νομιζω οτι ισχυει αυτη η προσφορα..δ βαζω κ το χερι μου στη φωτια παντως η πωλητρια του πλαισιου δ ηξερε τπτ για χαρτες

 

2 ερωτησεις παιδες γτ μπερδευτηκα.. στα χαρακτηριστικα του που δινει το πλαισιο παντα αναφερει " Επιπλέον είναι το πρώτο κινητό που διαθέτει μεγάλη οθόνη αφής 3,7" 16 εκ. χρωμάτων με τεχνολογία Active Matrix OLED και ειδική αντιχαρακτική επίστρωση για μεγαλύτερη προστασία.. το τελευταιο ισχυει?? δ χαρασσεται η οθονη του δλδ?

τελος το συγκεκριμενο του πλαισιου εχει τη ρομ της vodafone? ή διφορετικη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω το ομνια Hd και αυτο που με προβληματιζει ειναι ο ήχος στο βιντεο πραγμα που αναμενω να λυθει με την αναβαθμιση, θα ήθελα να βρω ενα τροπο να το ενωνω με την τηλεοραση μου και να φαινεται καθαρη , κατι σαν 3,5mm jack to hdmi, υπαρχει κατι εαν γνωριζεται?επειδη οταν το εκανα αυτο με το tv-out cable που εχω του νοκια ν95 δεν μου αρεσε το τελικο αποτελεσμα στην 42πλασμα μου
OMONOIA - THIRA 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω το ομνια Hd και αυτο που με προβληματιζει ειναι ο ήχος στο βιντεο πραγμα που αναμενω να λυθει με την αναβαθμιση, θα ήθελα να βρω ενα τροπο να το ενωνω με την τηλεοραση μου και να φαινεται καθαρη , κατι σαν 3,5mm jack to hdmi, υπαρχει κατι εαν γνωριζεται?επειδη οταν το εκανα αυτο με το tv-out cable που εχω του νοκια ν95 δεν μου αρεσε το τελικο αποτελεσμα στην 42πλασμα μου

 

καποιος φιλος απο το κλαμπ, ειχε πει οτι το βιντεο hd δεν βγαινει μεσω του 3,5mm jack αλλα μεσω bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

φωτο απο το ν82 στο λιμανι στο νυδρι βραδυ.

 

http://s1d3.turboimagehost.com/t/1861555_07082008059.jpg

 

εδω φωτο απο τελειως σκοτεινο δωματιο το βραδυ με το ι8910

 

http://s1d3.turboimagehost.com/t/1861568_Photo022.jpg

 

δυο αλλες φωτο μια απογευματινη και μια βραδυνη δεν τις φορτωνει διοτι ειναι μεγαλυτερες απο 3 ΜΒ.

 

τελικα φαινονται οι φωτο απο το turboimagehost. εδω ειναι ανεβασμενες με φουλ μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε μια ματια σε αυτο το λινκ...εχει διαθεσιμη την ελληνικη ρομ απο βονταφον,για κατεβασμα.... http://samsungi8910omnia.com/forum/omnia-hd-firmware-discussion/omnia-hd-i8910-firmwares/
Link to comment
Share on other sites

Λίγες (επιβεβαιωμένες) πληροφορίες.

 

1.Κυκλοφορει μέχρι τέλος της άλλης βδομάδας

2.Αποκλειστικά απο Vodafone, δεν πρόκειτε μελλοντικά να το πάρει άλλο δίκτυο

3.Δεν είναι κλειδωμένο (προφανώς) στο δίκτυο της Vodafone αλλά δεν θα έχει και τις customιες της Vodafone.

4.Δεν πρόκειτε να έρθει η 16gb έκδοση

5.Θα συνοδεύεται απο λογισμικό πλοήγησης, εξεληνισμένο, με ελληνικούς χάρτες (όχι Garmin)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έβαλε κανείς την ελληνική ρομ να μας πει σχόλια και παρατηρήσεις σε σχέση με την προηγούμενη;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο τεχνικη υποστηριξη πως παει η samsung ρε παιδια ,ρωταω γιατι ποτε δεν εχω παρει κινητο samsung.

εχει καλη online εξυπηρετηση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχθές έβαλα την ελληνική ρομ κ ουσιαστικά δεν έχω δει κάποιες διαφορές,ολα ίδια μου φαίνονται,ίσως να είναι πολύ ελάχιστα ποιο αργό άλλα κ πάλι γιαυτό δεν είμαι σίγουρος.πρέπει να έχω δυο i8910 δίπλα δίπλα για να δω αν όντως ισχύει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχθές έβαλα την ελληνική ρομ κ ουσιαστικά δεν έχω δει κάποιες διαφορές,ολα ίδια μου φαίνονται,ίσως να είναι πολύ ελάχιστα ποιο αργό άλλα κ πάλι γιαυτό δεν είμαι σίγουρος.πρέπει να έχω δυο i8910 δίπλα δίπλα για να δω αν όντως ισχύει

 

Την έβαλες μόνος σου από το παραπάνω λινκ;

Ηταν ομαλή η μετάβαση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχει απολύτως κανένα λογότυπο πάνω,είναι ακριβός όπως ήταν κ η αγγλική έκδοση. Ακολούθησα πλήρως της οδηγίες αυτού του site που γράφω παρακάτω για το φλασαρισμα κ όλα έγιναν πολύ ομαλά

 

http://samsungi8910omnia.com/how-to-flash-and-debrand-your-samsung-i8910-debrand-tutorial/

 

Κ κατέβασα την ελληνική ρομ από εδώ που πρότεινε κ ένας φίλος ποιο πάνω:

 

http://samsungi8910omnia.com/forum/omnia-hd-firmware-discussion/omnia-hd-i8910-firmwares/

Link to comment
Share on other sites

απο τεχνικη υποστηριξη πως παει η samsung ρε παιδια ,ρωταω γιατι ποτε δεν εχω παρει κινητο samsung.

εχει καλη online εξυπηρετηση;

 

Τη Samsung την έχει ο Φουρλής. Από κινητά τηλέφωνα δεν είχα βέβαια πάρε δώσε μέχρι σήμερα παρά μόνο από άλλα καταναλωτικά ηλεκτρονικά προιόντα αλλά το επίπεδο των υπηρεσιών ήταν πάντα σε ψηλό επίπεδο και σε καμία περίπτωση με το απαράδεκτο της Νοκια (Alpha copy). Αυτό που με ανησυχεί μόνο είναι ο τρόπος των αναβαθμίσεων με μελλοντικά firmware.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

και εγω περασα ελληνικα χθες. δεν παρατηρησα κατι διαφορετικο με πριν.

 

Την ίδια ρομ έβαλες κι εσύ φίλε μου;

Από το ίδιο λινκ εννοώ; Αλλωστε δε γνωρίζω να έχει κυκλοφορήσει ακόμα καμιά άλλη....

Μόλις τώρα με ενημέρωσαν ότι το δικό μου το οποίο και θα παραλάβω αύριο, θα έχει περασμένα ελληνικά....!!!

Απίστευτη εξυπηρέτηση.... μπράβο παιδιά...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη Samsung την έχει ο Φουρλής. Από κινητά τηλέφωνα δεν είχα βέβαια πάρε δώσε μέχρι σήμερα παρά μόνο από άλλα καταναλωτικά ηλεκτρονικά προιόντα αλλά το επίπεδο των υπηρεσιών ήταν πάντα σε ψηλό επίπεδο και σε καμία περίπτωση με το απαράδεκτο της Νοκια (Alpha copy). Αυτό που με ανησυχεί μόνο είναι ο τρόπος των αναβαθμίσεων με μελλοντικά firmware.

 

 

Την υποστηριξη των κινητων της Samsung την εχει η Omnitech οχι ο φουρλης . :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι που πλησιαζει η ωρα της διαθεσης του με ελληνικα για αυτο.

Σήμερα πηγε ο αδερφός μου μεσω του http://www.d-click.gr περασε Ελληνικά.

Εκεινού του τα πέρασαν τσάμπα γιατι το αγορασε απο κει αλλα απο οσο ακουσε με 10 ευρω μεσα σε 10 λεπτα περνουν Ελληνικα σε ολα τα HD.Επισης απο Δευτερα θα τα φερουν και επισημα με Ελληνικο μενου στα 575ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα με πηραν τηλεφωνο σημερα απο το καταστημα e-click του μοσχατο(απο το οποιο αγορασα το ομνια) και μου ειπαν οτι οποτε θελω να παω να περασουν τα ελληνικα στη συσκευη και οτι η ολη διαδικασια διαρκει 10-15 λεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Samsung Omnia HD i8910 greek rom - Οδηγίες εγκατάστασης Ελληνικής (ΚΑΙ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗΣ) ρομ!

 

Έφτιαξα αυτόν τον οδηγό με εύκολα βήματα πλήρως στα Ελληνικά για τους φίλους που προβληματίζονται με την Αγγλική γλώσσα.

 

Μόλις τελείωσα το δικό μου και πλέον είναι Ελληνικό και ταχύτατο.

 

:D

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Samsung Omnia HD i8910 greek rom - Οδηγίες εγκατάστασης Ελληνικής (ΚΑΙ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗΣ) ρομ!

 

Έφτιαξα αυτόν τον οδηγό με εύκολα βήματα πλήρως στα Ελληνικά για τους φίλους που προβληματίζονται με την Αγγλική γλώσσα.

 

Μόλις τελείωσα το δικό μου και πλέον είναι Ελληνικό και ταχύτατο.

 

:D

 

Θα μας κάνεις ένα μίνι συγκριτικό ως προς την προηγούμενη ρομ;

Ευχαριστούμε.....!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

101% ίδιες οι ρομ παιδιά. Καμία απολύτως διαφορά! Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ενώ είναι επιλεγμένο το format στο εργαλείο φλασαρίσματος προφανώς απλά κάνει φορμάτ την ρομ προτού προχωρησει σε φλασάρισμα και δεν πειράζει στο παραμικρό την storage memory.

 

Δυνατότητες, εργαλεία, εμφάνιση κλπ κλπ είνα ακριβώς ίδια με την X6 που είχα πριν την unbraded της orange. Από θέμα ταχύτητας προφανώς λόγο φλασαρίσματος δείχνει να πηγαίνει ΠΟΛΥ ποιο γρήγορα και ομαλά με ΜΕΓΑΛΗ πτώση ταχύτητας στην θέαση φωτογραφιών και στο browsing σε αυτές μέσα από το άλμπουμ που όμως είμαι 100% σίγουρος ότι αργεί λόγο του ότι φτιάχνει όλα τα thumbnails από την αρχή (και είχα πολύ πράμα μέσα ) .

 

Σε γενικές γραμμές πλέον η αναζήτηση στα Ελληνικά και μέσα στο λειτουργικό και μέσα στο περβόητο route66 είναι εφικτή εφόσον πλέον το πληκτρολόγιο είναι Ελληνικό και που αυτός ήταν ο κύριος λόγος της αναβάθμισης για μένα εφόσον δεν με ενοχλούν καθόλου τα αγγλικά ως γλώσσα σε όποιο κινητό και να είχα.

 

Όλα καλά λοιπόν so far.. Οτιδήποτε περίεργο συναντησω στην πορεία ενημερώνω,.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

101% ίδιες οι ρομ παιδιά. Καμία απολύτως διαφορά! Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ενώ είναι επιλεγμένο το format στο εργαλείο φλασαρίσματος προφανώς απλά κάνει φορμάτ την ρομ προτού προχωρησει σε φλασάρισμα και δεν πειράζει στο παραμικρό την storage memory.

 

Δυνατότητες, εργαλεία, εμφάνιση κλπ κλπ είνα ακριβώς ίδια με την X6 που είχα πριν την unbraded της orange. Από θέμα ταχύτητας προφανώς λόγο φλασαρίσματος δείχνει να πηγαίνει ΠΟΛΥ ποιο γρήγορα και ομαλά με ΜΕΓΑΛΗ πτώση ταχύτητας στην θέαση φωτογραφιών και στο browsing σε αυτές μέσα από το άλμπουμ που όμως είμαι 100% σίγουρος ότι αργεί λόγο του ότι φτιάχνει όλα τα thumbnails από την αρχή (και είχα πολύ πράμα μέσα ) .

 

Σε γενικές γραμμές πλέον η αναζήτηση στα Ελληνικά και μέσα στο λειτουργικό και μέσα στο περβόητο route66 είναι εφικτή εφόσον πλέον το πληκτρολόγιο είναι Ελληνικό και που αυτός ήταν ο κύριος λόγος της αναβάθμισης για μένα εφόσον δεν με ενοχλούν καθόλου τα αγγλικά ως γλώσσα σε όποιο κινητό και να είχα.

 

Όλα καλά λοιπόν so far.. Οτιδήποτε περίεργο συναντησω στην πορεία ενημερώνω,.

Να ΄σαι καλά φίλε....

:):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...