Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η φωτογραφία και το βίντεο είναι σαφώς καλύτερα απο του Η1.

Παρ' όλα αυτά, ενώ πήρα τη συσκευή (μόλις εχτές απο έναν φίλο) με βασικό κριτήριο εκτός των άλλων τη φωτογραφία και το βίντεο, μάλλον η συσκευή με απογοήτευσε, σε σχέση με το Ν97 μινι που έδωσα. Θεωρούσα οτι ως HD βίντεο και 8ΜΡ κάμερα της Samsung (κρίνοντας απο το ΟΜΝΙΑ ΙΙ, ΟΜΝΙΑ PRO που είχα) θα έχω πολύ καλά αποτελέσματα, που όμως δεν τα βλέπω...

Μου κάνει πραγματικά εντύπωση! Μπορεί να φταίει η ρομ; (ΗΧ-V4)

Κρατώ μια επιφύλαξη για το βίντεο, που δεν παίζει καλά στον υπολογιστή μου (παίζει σε αργή κίνηση) αλλά τις φωτο τις περίμενα καλύτερες..

 

Με ποιό πρόγραμμα μπορούμε να παίξουμε σωστά τα mp4 στον υπολογιστή;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικά του έβαλα την τελαυταία μαγειρεμένη rom του γερμανου.σαφως καλυτερο!παντως επιδή εχει και ο πατερας μου ν97 με το τελυταιο λογισμικο, το ν97 είναι πολύ πολύ πιο γρήγορο στο θέμα της έκθεσης του.ανοιγει φωτο 12mp συνολικού μεγέθους 10gb μέσα σε 3δευτερόλεπτα
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία και το βίντεο είναι σαφώς καλύτερα απο του Η1.

Παρ' όλα αυτά, ενώ πήρα τη συσκευή (μόλις εχτές απο έναν φίλο) με βασικό κριτήριο εκτός των άλλων τη φωτογραφία και το βίντεο, μάλλον η συσκευή με απογοήτευσε, σε σχέση με το Ν97 μινι που έδωσα. Θεωρούσα οτι ως HD βίντεο και 8ΜΡ κάμερα της Samsung (κρίνοντας απο το ΟΜΝΙΑ ΙΙ, ΟΜΝΙΑ PRO που είχα) θα έχω πολύ καλά αποτελέσματα, που όμως δεν τα βλέπω...

Μου κάνει πραγματικά εντύπωση! Μπορεί να φταίει η ρομ; (ΗΧ-V4)

Κρατώ μια επιφύλαξη για το βίντεο, που δεν παίζει καλά στον υπολογιστή μου (παίζει σε αργή κίνηση) αλλά τις φωτο τις περίμενα καλύτερες..

 

Με ποιό πρόγραμμα μπορούμε να παίξουμε σωστά τα mp4 στον υπολογιστή;

 

Το θέμα της φωτογραφίας και του βίντεο είναι σχετικά πονεμένο για το omnia HD....

Εκεί που πραγματικά υστερεί είναι στις νυχτερινές φωτογραφίες ή όπου απλώς δεν υπάρχει καλός φωτισμός.Δυστυχώς δεν φταίει η ρομ και εκτός από το να παίξεις λίγο με τις ρυθμίσεις (ISO,sharpness, etc) δεν μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω...

 

Όλοι οι σοβαροί media players παίζουν *.mp4. Εγώ χρησιμοποιώ ως βασικό τον Media Player Classic- Home Cinema και σας δευτερεύων έχω τον kmplayer. :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

γιατι μετα την αναβαθμιση οταν είμαι στην έκθεση και χαζευω μου λεει μνημη πληρης?μετά αμέσως ξεκολλάει.δεν τρεχει αλλο προγραμμα ομως.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της φωτογραφίας και του βίντεο είναι σχετικά πονεμένο για το omnia HD....

Εκεί που πραγματικά υστερεί είναι στις νυχτερινές φωτογραφίες ή όπου απλώς δεν υπάρχει καλός φωτισμός.Δυστυχώς δεν φταίει η ρομ και εκτός από το να παίξεις λίγο με τις ρυθμίσεις (ISO,sharpness, etc) δεν μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω...

 

Όλοι οι σοβαροί media players παίζουν *.mp4. Εγώ χρησιμοποιώ ως βασικό τον Media Player Classic- Home Cinema και σας δευτερεύων έχω τον kmplayer. :)

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, και για να μην αδικώ τη συσκευή, εκτός απο τις φωτο που περίμενα καλύτερες, την βρίσκω πολύ καλή απο ποιότητα κατασκευης! Απο τις καλύτερες που έχω πιάσει στα χέρια μου. Επίσης μου φαίνεται αρκετά καλή στα μενού κλπ, φανταστική οθόνη και καλή απόκριση, GPS δεν μπορώ να πω οτι είναι απο τα πιο γρήγορα στο κλείδωμα, ήχος καλός, γενικά εύχρηστη με βασικό οτι σου φτιάχνει το κέφι με την οθόνη της. :)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

γιατι μετα την αναβαθμιση οταν είμαι στην έκθεση και χαζευω μου λεει μνημη πληρης?μετά αμέσως ξεκολλάει.δεν τρεχει αλλο προγραμμα ομως.

 

Την V4 πέρασες ε;

Έχει πολύ καιρό να μου το βγάλει αυτό το μήνυμα πάντως.Αφού δεν δημιουργεί κάποιο άλλο πρόβλημα μην σε ανησυχεί πάντως.

Υπάρχει και ο πολύ καλός Resco photo viewer 6 πάντως.Ρίξτου μια ματιά αν και είναι δοκιμαστικός για 14 μέρες.... :rolleyes:

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, και για να μην αδικώ τη συσκευή, εκτός απο τις φωτο που περίμενα καλύτερες, την βρίσκω πολύ καλή απο ποιότητα κατασκευης! Απο τις καλύτερες που έχω πιάσει στα χέρια μου. Επίσης μου φαίνεται αρκετά καλή στα μενού κλπ, φανταστική οθόνη και καλή απόκριση, GPS δεν μπορώ να πω οτι είναι απο τα πιο γρήγορα στο κλείδωμα, ήχος καλός, γενικά εύχρηστη με βασικό οτι σου φτιάχνει το κέφι με την οθόνη της. :)

 

Όντως η συσκευή έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής αλλά έχει πολύ ελλιπή υποστήριξή...

Το GPS είναι με τα φεγγάρια του, άλλες φορές κλειδώνει μέσα σε 1 λεπτό και άλλες παιδεύεται πάνω από 5 λεπτά και δεν μπορεί να πιάσει σήμα.Έχω παρατηρήσει ότι αυτό αλλάζει αναλόγως με τη χρήση του GPS.

H Οθόνη πάλι απλά τα σπάει... :dance:

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την V4 πρέπει να κάνω πρώτα hard format; Στην V3-29 που πέρασα δεν χριάστηκε να κάνω κάτι ανάλογο. Είναι έτσι;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι απαραίτητο αλλά σε συμβουλεύω να το κάνεις γιατί παίζει αρκετά προγράμματα-παιχνίδια μετα να μη δουλεύουν, άλλα να κολάνε κλπ., δυστυχώς και γώ μπαίνω κάθε φορά στη διαδικασία να τα ξανακάνω εγκατάσταση όλα απτην αρχή για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα στο βίντεο.πολύ χειρότερη ποιοτητα απο την μαμησια ρομ

 

Την V4 πέρασες;

Τι εννοείς "πολύ χειρότερη ποιότητα";

Από άποψη ήχου (που δεν παίζει φάση) ή από άποψη εικόνας ή συγχρονισμού του ήχου του βίντεο με την εικόνα;

 

Για να περάσω την V4 πρέπει να κάνω πρώτα hard format; Στην V3-29 που πέρασα δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι ανάλογο. Είναι έτσι;

 

Όχι δεν είναι απαραίτητο αλλά σε συμβουλεύω να το κάνεις γιατί παίζει αρκετά προγράμματα-παιχνίδια μετα να μη δουλεύουν, άλλα να κολάνε κλπ., δυστυχώς και γώ μπαίνω κάθε φορά στη διαδικασία να τα ξανακάνω εγκατάσταση όλα απτην αρχή για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Όντως πλέον δεν χρειάζεται και εγώ που δεν έκανα δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα, εκτός του ότι κάποιες εφαρμογές όταν πήγαινα να τις κάνω εγκατάσταση μου έλεγε ότι υπήρχαν ήδη ενώ στην ουσία δεν υπήρχε τίποτα!!!

 

Όποτε αφού φλασάρουμε που φλασάρουμε δεν είναι και μεγάλος κόπος να κάνουμε και τα 2-3 φορματ για κάθε ενδεχόμενο! :)

 

================================================

 

Η V4 κατ'εμε είναι πολύ σταθερή και γρήγορη αλλά σε πολλούς έχει βγάλει προβλήματα το contents pack.Ο hyperx λοιπόν επιταχύνει την έκδοση της V5 έκδοσης του στην οποία από ότι φαίνεται το καινοτόμο στοιχείο είναι ότι ο επεξεργαστής επιτέλους θα κλοκάρει στα 600MHz σταθερά αντί για τα 550Mhz που δουλεύει τώρα!!

Τελικά σωστή ήταν η παρατήρηση που είχα κάνει πέρσι τον Οκτώβριο! :ninja:

Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται! :p

 

Σύμφωνα με τον german:

 

Maybe i will have soon an solution for everybody:

On startup you will get an reduced speed, for max. battery. (speedyGO! gives a score of about 290)

Now with the “FORCE” speed you can get the max. speed. (speedyGO! gives a score of about 660)

 

Μου κάνει εντύπωση βέβαια ή τόσο ραγδαία αύξηση των επιδόσεων με μόλις 50MHz αύξηση στον επεξεργαστή, αλλά δεν μπορώ να πω ότι με χαλάει! :D

Edited by MaFiOzOS_88
Νews!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

για το θέμα του βίντεο εννοώ οτι τα frames είναι πεσμένα πολύ.συνεχώς κόβεται!

επισης στην σελίδα του ο γερμανός λεει να μην κανουμε φορματ την e:/ after flashing.Τι προβλημα μπορεί να δημιουργηθει?

Edited by geobai
Link to comment
Share on other sites

ο επεξεργαστής επιτέλους θα κλοκάρει στα 600MHz σταθερά αντί για τα 550Mhz που δουλεύει τώρα!!

Τελικά σωστή ήταν η παρατήρηση που είχα κάνει πέρσι τον Οκτώβριο! :ninja:

Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται! :p

 

Για να δουμε και τα επιπλεον 50hz :D

Αντε, κανα-δυο εκδοσεις ακομα (V5 & V6 κλπ) και μετα μαλλον μετακομιζουμε στο N8 :shifty:

το οποιο μαλλον θα παρει και ο Γερμανος οποτε θα συνεχιστει το πανηγυρι!

Αν και μπορει να μη χρειαστει, μιας και η Νοκια βγαζει συχνα αναβαθμισεις :happy:

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία του internet browsing με τον opera 10 είναι ό,τι καλύτερο έχω δει σε οποιαδήποτε συσκευή μέχρι σήμερα!

Επίσης, κατεβάζοντας δεδομένα GPS, ο χρόνος κλειδώματος είναι λιγότερο απο λεπτό. Μεγάλη διαφορά.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία του internet browsing με τον opera 10 είναι ό,τι καλύτερο έχω δει σε οποιαδήποτε συσκευή μέχρι σήμερα!

Επίσης, κατεβάζοντας δεδομένα GPS, ο χρόνος κλειδώματος είναι λιγότερο απο λεπτό. Μεγάλη διαφορά.

Όντως!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Μαφιοζε ανεφερες ποιο πανω οτι οταν πηγες να εγκαταστησεις ορισμενες εφαρμογες σου εβγαλε οτι υπηρχαν ηδη...το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κι εγω....η μονη λυση ειναι το hard format?

Ενα αλλο προβλημα το κυριοτερο απο ολα ειναι οτι η μπαταρια μου απλα καταβροχθιζεται σε χρονο ρεκορ....κοινως με το ζορι αντεχει 24 ωρες...συμβαινει σε κανεναν αλλο?

Εχω περασει την V4 του γερμανου και το contens pack...

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την V4 πρέπει να κάνω πρώτα hard format; Στην V3-29 που πέρασα δεν χριάστηκε να κάνω κάτι ανάλογο. Είναι έτσι;

 

δεν χρειαζεται hard format, μονο στην περιπτωση που ειχες βαλει πιο πριν την v4 beta

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με "τρωει"που δεν μπορει να δουλεψει προγραμμα ηχογραφησης συνομιλιας σε αυτο το κινητο...και λογο επαγγελματος το χρειαζομαι.....αν συνεχισει ετσι με βλεπω να μετακομιζω σε ν97
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με "τρωει"που δεν μπορει να δουλεψει προγραμμα ηχογραφησης συνομιλιας σε αυτο το κινητο...και λογο επαγγελματος το χρειαζομαι.....αν συνεχισει ετσι με βλεπω να μετακομιζω σε ν97

 

Πρόγραμμα ηχογράφησης έχει από εκεί και πέρα αν θες ηχογράφηση την ώρα που μιλάς με τον άλλον απο το κινητό αυτό έχει απαγορευτεί οποίο κινητό και να πάρεις δε θα έχει.Η πλακα ειναι οτι θες να πας σε N97 που εχεις ιδιο λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία του internet browsing με τον opera 10 είναι ό,τι καλύτερο έχω δει σε οποιαδήποτε συσκευή μέχρι σήμερα!

Επίσης, κατεβάζοντας δεδομένα GPS, ο χρόνος κλειδώματος είναι λιγότερο απο λεπτό. Μεγάλη διαφορά.

 

Ωστόσο, δεν παίζει τα video. Αν το έκανε και αυτό, θα ήταν τέλειος.

 

Γιατί όμως δεν σκέφτηκαν να το κάνουν να παίζει και τα video;

Link to comment
Share on other sites

για το θέμα του βίντεο εννοώ οτι τα frames είναι πεσμένα πολύ.συνεχώς κόβεται!

επισης στην σελίδα του ο γερμανός λεει να μην κανουμε φορματ την e:/ after flashing.Τι προβλημα μπορεί να δημιουργηθει?

 

Από την V3 έκδοση (αν δεν με απατά η μνήμη μου) έχουμε fixed 24 fps στην εγγραφή βίντεο...πως γίνεται να έχεις χαμένα frames εσύ; :p

 

Για να δουμε και τα επιπλεον 50hz

Αντε, κανα-δυο εκδοσεις ακομα (V5 & V6 κλπ) και μετα μαλλον μετακομιζουμε στο N8

το οποιο μαλλον θα παρει και ο Γερμανος οποτε θα συνεχιστει το πανηγυρι!

Αν και μπορει να μη χρειαστει, μιας και η Νοκια βγαζει συχνα αναβαθμισεις

 

Άσε Ulysse το έχω ερωτευτεί και εγώ το Ν8 (τελικά τα βρίσκουμε σε πολλά πράγματα ε; :p) και με προβληματίζει πρώτον το οικονομικό (θα πρέπει να δώσω πιθανότατα το i8910) και δευτερον, το Symbian^3 δεν μου έχει γεμίσει και πολύ το μάτι, αλλά θα δείξει...

 

Βλέποντας τα δείγματα από τα βίντεο και τις φωτογραφίες πάντως μου τρέχουν τα σάλια...απλά απίστευτη ποιότητα ήχου, εικόνας, βίντεο ΚΑΙ xenon flash!!!! :drool: :drool:

 

Η εμπειρία του internet browsing με τον opera 10 είναι ό,τι καλύτερο έχω δει σε οποιαδήποτε συσκευή μέχρι σήμερα!

Επίσης, κατεβάζοντας δεδομένα GPS, ο χρόνος κλειδώματος είναι λιγότερο απο λεπτό. Μεγάλη διαφορά.

 

Ναι ο opera mobile 10 είναι εξαιρετικός και εγώ τον προτιμώ έναντι του μανίσιου browser.Το gps+ είναι καλό feature αλλά σε χρεώνει ένα μικροποσό κάθε φορά που το χρησιμοποιείς, οπότε αν το χρησιμοποιείς συχνά... :lock:

 

Μαφιοζε ανεφερες ποιο πανω οτι οταν πηγες να εγκαταστησεις ορισμενες εφαρμογες σου εβγαλε οτι υπηρχαν ηδη...το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κι εγω....η μονη λυση ειναι το hard format?

Ενα αλλο προβλημα το κυριοτερο απο ολα ειναι οτι η μπαταρια μου απλα καταβροχθιζεται σε χρονο ρεκορ....κοινως με το ζορι αντεχει 24 ωρες...συμβαινει σε κανεναν αλλο?

Εχω περασει την V4 του γερμανου και το contens pack...

 

Η μόνη λύση είναι όταν κάνεις εγκατάσταση κάποια εφαρμογή που είχες παλιά και ενώ πλέον δεν την έχεις σου λέει να αντικατασταθεί η όχι, εσύ επιλέγεις "να αντικατασταθεί" και όλα καλά! :)

Τελικά όντως κάτι δεν πάει καλά με αυτό το contents pack (πιθανότατα).Υπάρχει ακόμη ένα παλικάρι (στο bytheway τα λέγαμε, δεν θυμάμαι αν έχει λογαριασμό στο myphone) o bill_viper ο οποίος είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα...δυστυχώς παρά τις συμβουλές μας το έλυσε αλλάζοντας το i8910 του με ένα SE vivaz... :/

Γενικά η μπαταρία κρατάει 3 μέρες μέσο όρο (αναλόγως την χρήση πάντα)

 

Μήπως εγκατέστησες κάνα Garmin;;;

 

Ωστόσο, δεν παίζει τα video. Αν το έκανε και αυτό, θα ήταν τέλειος.

 

Γιατί όμως δεν σκέφτηκαν να το κάνουν να παίζει και τα video;

 

Γιατί αυτή την δουλεία την κάνει άψογα ο skyfire!!! :lol:

Και εγώ όσο τον αγαπώ τον Opera mobile μου λείπει η δυνατότητα να δω embeded video στα διάφορα sites... :/

 

==========================

 

Βγήκε και το changelog της V5 αλλά αν δεν καταφέρει να φτιάξει το patch για τα 600Mhz ο hyperx εγώ δύσκολα θα την αλλάξω την V4... ;)

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

N8 μάλλον βλέπω και εγώ ;)

Χτες μου έβγαλε πάλι ένα πρόβλημα που δεν έχω ξαναδεί(v4)..όταν κάνω restart το κινητό, μου βγάζει αυτή την μπλε γραμμή χωρίς όμως να μπαίνει...Ο μόνος τρόπος για να μπει είναι να βγάλω την κάρτα F και την ξαναβάζω αφού μπει...του έκανα soft format και forrmat την κάρτα χωρίς όμως προκοπή...καμιά ιδέα ; (εκτός από hard format ή reflash!!!)

 

Και άλλη μια απορία..το κινητάκι μας παίρνει 16αρα κάρτα;;;;;;

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αν πας Ρυθμίσεις/Προσωπικό/Προφίλ και κάνεις Διαμόρφωση του Γενικού προφίλ στην επιλογή "Ήχος" και λέει "Αυξανόμενη ένταση" επέλεξε το σκέτο "Ήχος".

 

το έλεγξα αυτό που μου είπες μαφιόζε και ήταν στο σκέτο ήχος. δεν ξέρω γιατί αλλά έχω την εντύπωση ότι καθυστερεί σε σχέση με το παλιό κ750 που έχω που χτυπάει αμέσως!

 

άλλη μία ερώτηση. έχω ένα bluetooth. που πρέπει να πάω για να το συνδέσω με το 8910?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα άνοιξε το bluetooth απο τις ρυθμίσεις -> συνδεσιμότητα και μετά βγες και στην οθόνη αναμονής πάτα επάνω δεξιά, θα σου ανοίξει το μενού, πάτα στο bluetooth και ανοίγει η εφαρμογή με επιλογές σύνδεσης.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

το έλεγξα αυτό που μου είπες μαφιόζε και ήταν στο σκέτο ήχος. δεν ξέρω γιατί αλλά έχω την εντύπωση ότι καθυστερεί σε σχέση με το παλιό κ750 που έχω που χτυπάει αμέσως!

 

Μπορεί όντως στο k750 να ξεκινάει πιο απότομα και να σου δημιουργέι την εντύπωση ότι στο i8910 αργεί να ξεκινήσει.Ε γιαυτό δεν μπορείς να κάνεις κάτι! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...