Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και λίγες μέρες, κυκλοφόρησε ο νέος χάρτης για το sygic και, χρήστες που έχουν χειριστεί και τους δύο, λένε ότι είναι καλύτερος του auto drive. Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά, μετά από μεγάλη αποχή, μόλις χθες έβαλα το sygic (μόλις βγήκε νέα έκδοση) και είναι απλά άψογο. Καμία σχέση με το απαράδεκτο garmin, όπου στο 90% των περιπτώσεων, κολλάει την συσκευή.

 

Ποιο χάρτη έχει το Sygic; Στην ιστοσελίδα τους βρίσκω το Sygic Drive 7.1 με τον NaviGreece 2009.01 και γράφει:

 

Ο χάρτης NaviGreece 2009.01 περιλαμβάνει:

 

1) 312.000 χλμ. πλοηγήσιμου οδικού δικτύου,

 

2) 793 Δήμοι και Κοινότητες

 

3) 393 πόλεις με πλήρη κυκλοφοριακά δεδομένα (αρίθμηση, μονοδρομήσεις, ονοματολογία) ,

 

3) Αναλυτική πλοήγηση σε 13.400 πόλεις, χωριά και οικισμούς ,

 

4) Πάνω από 107.500 σημεία ενδιαφέροντος .

 

5) Πλήρη κάλυψη (>97%) για 28 νομούς της Ελλάδας και για όλα τα Ελληνικά νησιά,

 

6) Πάνω από 72 % της συνολικής οδικής κάλυψης της Ελλάδας,

 

7) Γεωγραφική κάλυψη του 98,3% του πληθυσμού της .

 

8) Off road διαδρομές σε 18 νομούς.

 

 

Ο auto drive hellas περιλαμβάνει:

 

Περιλαμβάνει την ευρύτερη περιοχή της Αθήνας, του Πειραιά και της Θεσσαλονίκης, όλες τις πρωτεύουσες των νομών της Ελλάδας, και συνολικά 4087 πλοηγήσιμες πόλεις/κωμοπόλεις

(δείτε τον αναλυτικό πίνακα για τις μεγαλύτερες πόλεις)

 

379.000 πλοηγήσιμα χιλιόμετρα οδικού δικτύου και 12.500 χωριά

 

41.000 τοπωνύμια (πχ κορυφές βουνών, λιμάνια, όρμοι, κόλποι κλπ) και όλο το υδατογραφικό δίκτυο (ποτάμια, λίμνες, πηγές)

 

Πολλά επιπλέον σημεία ενδιαφέροντος με τις εξής γενικές κατηγορίες:

 

Αθλητισμός, Αυτοκίνητα-Τρένα-Τραμ-Μετρό, Αεροδρόμια, Λιμάνια, Γειτονιές, Δημόσιες υπηρεσίες, Διασκέδαση, Εκπαίδευση, Εστίαση, Πάρκα-πλατείες, Θρησκευτικοί χώροι, Ιδιωτικές Επιχειρήσεις, Ιδρύματα, Ξενοδοχεία, Παραλίες, Τουρισμός Αναψυχή, Υγεία

 

Συνολικά, περιλαμβάνονται περισσότερα από 182.000 σημεία ενδιαφέροντος.

 

Συμπέρασμα: καμία σχέση!

 

Εκτός κι αν εννοείς κάτι πιο νέο από αυτό που παραθέτω για το Sygic, οπότε θα εκτιμούσα πολύ αν έγραφες περισσότερες λεπτομέρειες γιατί με ενδιαφέρει. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ισως εχεις δικιο φιλε mustang αλλα και παλι δεν μπορει να εισαι σιγουρος.ενημερωσε μας οταν επικοινωνησεις με τη smartek και πες μας τι σου ειπαν.να δουμε αν θα τηρησουν τις 2 μερες.

 

ακριβως 2 ημερες πηγα σημερα το μεσημερι κ το πηρα με καινουρια οθονη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως 2 ημερες πηγα σημερα το μεσημερι κ το πηρα με καινουρια οθονη

 

να αυτα βλεπω και χαιρομαι. δλδ να υποθεσω οτι οποτε εχεις προβλημα ξανα(δε στο ευχομαι φυσικα) θα πηγαινεις κατευθειαν στη samsung/smartek?

α και αν μπορεις δωσε μου διευθυνση εκει που το πηγες

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δωσε μας ενα τηλεφωνο επικοινωνιας και την διευθυνση τους!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα στην αντιπροσωπεια της samsung, επειδη το κινητο σβηνει μονο του συνεχεια το μητρωο και μου ειπαν πως θελει αναβαθμιση. και λεω καλα εχει βγει καινουριο firmware? και μου λενε ναι βεβαια, απλα υπαρχει μονο στα service και δεν το βγαζουμε στο internet. μπορει να ισχυει κατι τέτοιο?

 

Αν εχεις νεοτερα, ενημερωσε μας σε παρακαλω να το στειλουμε κι εμεις για αναβαθμιση :)

Αληθεια, γνωριζει καποιος αν εχει στην Θεσσαλονικη αντιπροσωπεια η samsung? Γενικα, αν ειναι να το δωσω στο service που θα πρεπει να το παω να το παραδωσω?:worry:

Link to comment
Share on other sites

γουσταρω vodafone.τους περνω πριν λιγο γιατι υποτιθεται σημερα θα ερχοταν το τηλεφωνο και λενε α δυστυχως την αλλη βδομαδα.δεν αντεχω αλλοοοοοοοοοοο
Link to comment
Share on other sites

Ρε ειναι τραγικοι οι ανθρωποι λεμε!

Για αυτο εχει παει στην τριτη θέση η voda!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

να αυτα βλεπω και χαιρομαι. δλδ να υποθεσω οτι οποτε εχεις προβλημα ξανα(δε στο ευχομαι φυσικα) θα πηγαινεις κατευθειαν στη samsung/smartek?

α και αν μπορεις δωσε μου διευθυνση εκει που το πηγες

 

εννοειτε οτι αν χρειαστει θα το παω ξανα. Σε καθε δημο σχεδον κ νομο υπαρχει επισημο service http://www.samsung.com/gr/support/search/supportSearchResultView.do?group=&group_cd=&type=&type_cd=&subtype=&subtype_cd=&model_nm=&dType=&mType=&model_cd=&menu=repairlocation&prd_ia_cd=&disp_nm=GT-I8910

 

εκει που λεει πολη αγ.Νικολαος πατηστε για να βρειτε την πιο κοντινη σε σας αντιπροσωπια, ειναι απο το σαιτ της samsung-greece

 

εγω το πηγα στο Χαιδαρι φειδιππιδου 7

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο χάρτη έχει;
Ο χάρτης είναι ο NaviGreece 2009.09 ή αλλιώς NaviGreece_Q3_2009 και είναι της creative image. Για περισσότερα όμως, ας συνεχίσουμε στο επίσημο θέμα του Sygic.
Link to comment
Share on other sites

Βιντεο με τις πιο τελευταιες βελτιωσεις, και fixes

 

Προφανως στα ονειρα μας θα το δουμε εμεις εδω αυτο το firmware :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσα στην Έκθεση μου έχει βγάλει στα καλά καθούμενα ένα αρχειάκι μουσικό με το σήμα αυτό της εγγραφής φωνής επί 10 φορές!!! Προσπαθώ να το σβήσω να το μεταφέρω να το κάνω οτιδήποτε και αυτό δεν κουνιέται..μόλις το εοιλέξω αυτό αλλάζει το σήμα του σε ....κλειδί....σαν να είναι δηλαδή κλειδωμένο... και όποα επιλογή κα να κάνω μου λέει οτι είναι αδύνατη...

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς????

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσα στην Έκθεση μου έχει βγάλει στα καλά καθούμενα ένα αρχειάκι μουσικό με το σήμα αυτό της εγγραφής φωνής επί 10 φορές!!! Προσπαθώ να το σβήσω να το μεταφέρω να το κάνω οτιδήποτε και αυτό δεν κουνιέται..μόλις το εοιλέξω αυτό αλλάζει το σήμα του σε ....κλειδί....σαν να είναι δηλαδή κλειδωμένο... και όποα επιλογή κα να κάνω μου λέει οτι είναι αδύνατη...

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς????

ναι μου το εκανε και μενα και ο μονος τροπος να φυγει ειναι το hard format

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις νεοτερα, ενημερωσε μας σε παρακαλω να το στειλουμε κι εμεις για αναβαθμιση :)

Αληθεια, γνωριζει καποιος αν εχει στην Θεσσαλονικη αντιπροσωπεια η samsung? Γενικα, αν ειναι να το δωσω στο service που θα πρεπει να το παω να το παραδωσω?:worry:

 

στον πειραια πηγα στην omnitech και μου το ειπαν , αλλα δεν το εδωσα γιατι θα κανει 7 εργασιμες και δεν ειχα κανει back up.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ...με το hard format θα χάσω το ndrive (το έχω φορτώσει από web) και τις όποιες εφαρμογές, παιχνίδια, τραγούδια, ρυθμίσεις έχω στο κνητό ;

...το hard format πως γίνεται ;:cry:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα στην αντιπροσωπεια της samsung, επειδη το κινητο σβηνει μονο του συνεχεια το μητρωο και μου ειπαν πως θελει αναβαθμιση. και λεω καλα εχει βγει καινουριο firmware? και μου λενε ναι βεβαια, απλα υπαρχει μονο στα service και δεν το βγαζουμε στο internet. μπορει να ισχυει κατι τέτοιο?

 

Χμ...εκτός αν έχεις το παλιότερο ελληνικό firmware (αυτό που κυκλοφορεί στο ίντερνετ) κ εννοούν ότι θα σου βάλουν το ποιο καινούργιο της vodafone αυτό που βγήκε τον ιουνιο που δεν υπάρχει στο ίντερνετ μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Χμ...εκτός αν έχεις το παλιότερο ελληνικό firmware (αυτό που κυκλοφορεί στο ίντερνετ) κ εννοούν ότι θα σου βάλουν το ποιο καινούργιο της vodafone αυτό που βγήκε τον ιουνιο που δεν υπάρχει στο ίντερνετ μέχρι στιγμής

ειναι δηλαδη ελληνικό firmware Vodafone live! ????

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ...με το hard format θα χάσω το ndrive (το έχω φορτώσει από web) και τις όποιες εφαρμογές, παιχνίδια, τραγούδια, ρυθμίσεις έχω στο κνητό ;

...το hard format πως γίνεται ;:cry:

 

Θα κανεις ενα backup μεσω του pc studio και μετα θα τα ξαναπερασεις. οι εφαρμογες που προϋπηρχαν ειναι σε ενα φακελο και τις κανεις παλι εγκατασταση. για να κανεις hard format πατας

*#7370# μπορει να σου ζητησει τον κωδικο κλειδωματος ο default ειναι 0000 0000.

Link to comment
Share on other sites

Βιντεο με τις πιο τελευταιες βελτιωσεις, και fixes

 

Προφανως στα ονειρα μας θα το δουμε εμεις εδω αυτο το firmware :rolleyes:

 

Yπάρχει με αγγλικά μενού αλλά "πειραγμένο" καθώς κάποια δικά μας σαϊνια έχουν συμπεριλάβει ΕΛΛΗΝΙΚΟ Τ9 και full QWERTY ενώ υπάρχει και κανονικότατη αναζήτηση στα ελληνικά στις επαφές. Επίσης οι ελληνικές σελίδες στο web φαίνονται κανονικότατα στα ελληνικά !!!!!

 

Δίνω και LINK

 

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=14097

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει με αγγλικά μενού αλλά "πειραγμένο" καθώς κάποια δικά μας σαϊνια έχουν συμπεριλάβει ΕΛΛΗΝΙΚΟ Τ9 και full QWERTY ενώ υπάρχει και κανονικότατη αναζήτηση στα ελληνικά στις επαφές. Επίσης οι ελληνικές σελίδες στο web φαίνονται κανονικότατα στα ελληνικά !!!!!

 

Δίνω και LINK

 

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=14097

 

Στο βιντεο λεει οτι ειναι η ιταλικη εκδοση, στο link ειναι η ρωσικη, δεν ξερω αν εχει διαφορα, απλα το επισημαινω... Αξιζει τελικα το update? Ειναι ευκολο?? Μπορει καποιος να με καθοδηγησει στο thread με τις αναλυτικες οδηγιες παρακαλω?

.
Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο λεει οτι ειναι η ιταλικη εκδοση, στο link ειναι η ρωσικη, δεν ξερω αν εχει διαφορα, απλα το επισημαινω... Αξιζει τελικα το update? Ειναι ευκολο?? Μπορει καποιος να με καθοδηγησει στο thread με τις αναλυτικες οδηγιες παρακαλω?

 

H "φτιαγμένη" με τα ελληνικά είναι η ρώσσικη που είναι η ίδια (μόνες διαφορές σε ό,τι έχουν προσθέσει από ντόπιες εφαρμογές και widgets οι ρώσσοι ή οι ιταλοί αντίστοιχα).

 

Για αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης (θέλει οπωσδήποτε ΧΡ, κανονικά ή virtual) ΕΔΩ...

 

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=12487

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις ενα backup μεσω του pc studio και μετα θα τα ξαναπερασεις. οι εφαρμογες που προϋπηρχαν ειναι σε ενα φακελο και τις κανεις παλι εγκατασταση. για να κανεις hard format πατας

*#7370# μπορει να σου ζητησει τον κωδικο κλειδωματος ο default ειναι 0000 0000.

 

OK το hard format έγινε αλλά΄τα εικονίδια είναι ακόμα εκεί (με άλλο σχέδιο) χωρίς να μπορώ να τα διαγράψω...:blink:

Τι στο καλό φταίει ;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως γίνεται να απενεργοποιήσεις το Α-gps ώστε όταν χρησιμοποιείς τους χάρτες της N drive να μην συνδέεται στο internet?
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό σε λειτουργία μαζικής μνήμης και στον φάκελο NDrive(στην κάρτα μνήμης)>images favourites>24,32,48,σε αυτούς τους υποφάκελους βρίσκονται όλα τα αρχεία εικόνας που εμφανίζονται σε διαφορετικές διαστάσεις διότι και με τον προσανατολισμό οθόνης πρέπει να ανταποκρίνονται σωστά στην απεικόνιση τους>επιλέγοντας τα όλα σε κάθε φάκελο ξεχωριστά πας με δεξί κλικ>Ιδιότητες>βάλτα όλα στο Μόνο για ανάγνωση και Κρυφό>Εφαρμογή>ΟΚ και αυτό ήταν,δεν θα τα βλέπεις στην Εκθεση:);).

 

Εγώ πάω στο menuμαζική αποθήκευση σε αυτους τους φακέλους που λες επιλέγω το hidden και το read only και δεν βγαίνουν (τα εμφανίζει πάλι στην έκθεση).

Μήπως θέλει να έχεις επιλεγμένο και το archive ή κάποια άλλη ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδαν καν ποιο firmware εχω! μου ειπαν οτι υπαρχει καινουριο...

 

Τι να πω....μακάρι...πρέπει κάποιος να το τσεκαρη για να μάθουμε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...