Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Samsung ξεκιναει την επισημη διανομη υλικου απο 3d Devs...

Κατι σαν το Apple store....

Kαθε developer θα μπορει να πουλαει την εφαρμογη του μεσω του του AppStore, ανοιγοντας τον δρομο σε αυτονομους προγραμματιστες να προωθησουν τις δουλεις2 τους.

Εαν στηριξουν οι χρηστες την προσπαθεια αυτη, ισως να μοιασει λιγο στο απιστευτο Αpple store....

 

http://www.gsmarena.com/samsung_apps...-news-1045.php

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μήπως έχει βρεί κανεις πως βγαίνει το σπαστικο κλείδωμα τον πληκτρων οταν κανεις κληση? Το ιδιο είχε και το omnia με τα windows!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

omn1a, κάνε μια επανεκκίνηση στην συσκευή σου και ξαναδοκίμασε να κάνεις αναζήτηση δικτύων wi-fi.

 

Επίσης, άνοιξε το Δεδομένα GPS, πάτησε Κατάσταση Δορυφόρων και δες αν δουλεύει κανονικά η αναζήτηση δορυφόρων. Αν οι μπάρες αυξομειώνονται, τότε είσαι οκ. Μόλις βρει στίγμα, άνοιξε το NDrive και, λογικά, θα σου δείξει αμέσως που είσαι.

 

οταν λες επανεκκινηση εννοεις να το κλεισω και να το ξανανοιξω?

 

επισης το κατασταση δορυφορων που το βρισκω?

 

menu > Samsung LBS > GPS+ > εδω? μου βγαζει ληψη δεδομενων και ελεγχος εγκυρης ωρας...

thanks για την απαντηση και σορρυ αν πεταω ασχετα δεν ασχολουμε πολυ με κινητα :X

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα μενού που λέγεται Τοποθεσία. Εκεί θα βρεις το Δεδομένα GPS.

 

Μην χρησιμοποιείς Bold σε όλα σου τα ποστ και σε ολόκληρα τα μηνύματά σου. Είναι σαν να φωνάζεις. Μπορείς να τα χρησιμοποιείς όταν θέλεις να τονίσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα μενού που λέγεται Τοποθεσία. Εκεί θα βρεις το Δεδομένα GPS.

 

Μην χρησιμοποιείς Bold σε όλα σου τα ποστ και σε ολόκληρα τα μηνύματά σου. Είναι σαν να φωνάζεις. Μπορείς να τα χρησιμοποιείς όταν θέλεις να τονίσεις κάτι.

 

σορρυ, λοιπον δες βρηκα το δεδομενα GPS, το πατησα αλλα τα μονα που εχει μεσα ειναι τα εξης

1) πλοηγηση

2) θεση

3) μηκος διαδρομ.

 

κατασταση δορυφορων δεν υπαρχει πουθενα ουτε στο επιλογς > ρυθμισεις:cry:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την λίστα, πατώντας επιλογές, δες σου έχει το Κατάσταση Δορυφόρων; Αν μπεις στο θέση και πατήσεις επιλογές, πάλι δεν το έχει;
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την λίστα, πατώντας επιλογές, δες σου έχει το Κατάσταση Δορυφόρων; Αν μπεις στο θέση και πατήσεις επιλογές, πάλι δεν το έχει;

 

πατωντας επιλογες μου βγαζει

ανοικτες εφαρμογες (ασχετο)

ρυθμισεις (εδω εχει κατι για φωτισμο κτλπ ακυρο)

ρυθμισεις εντοπισμου θεσης

βοηθεια (ασχετο)

εξοδος (ασχετο)

 

στο ρυθμισεις εντοπισμου θεσης εχει

μεθοδοι εντοπ. θεσης

διακομ. εντοπ θεσης

επιλογες σημειογραφιας

 

οταν μπω στο θεση λεει

πλατος: χωρις συνδεση

 

και οταν πατησω επιλογες εχει

ανοικτες εφαρμογες

βοηθεια

εξοδος

 

τι στο καλο? σε μενα ετυχε το χειροτερο της παρτιδας?:cry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα μεγαλο διλημα. εχω την καρτα sim με τον αυθεντικο χαρτη garmin version 5.00.50 και την καρτα με το ndrive που μου εδωσαν με το ι8910 κατα την γνωμη σας ποιο αξιζει να χρησιμοποιησω απο τα δυο
Link to comment
Share on other sites

omn1a, μάλλον δεν την έχει καθόλου την επιλογή αυτή. Ίσως προστεθεί σε μελλοντική αναβάθμιση. Περίεργη όμως η επιλογή της Samsung να μην την βάλει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα μεγαλο διλημα. εχω την καρτα sim με τον αυθεντικο χαρτη garmin version 5.00.50 και την καρτα με το ndrive που μου εδωσαν με το ι8910 κατα την γνωμη σας ποιο αξιζει να χρησιμοποιησω απο τα δυο

Ε οχι και διλημα !!! Garmin με τα χιλια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

omn1a, μάλλον δεν την έχει καθόλου την επιλογή αυτή. Ίσως προστεθεί σε μελλοντική αναβάθμιση. Περίεργη όμως η επιλογή της Samsung να μην την βάλει.

 

το παω πισω δηλαδη ε? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να την πας πίσω; Δεν είναι πρόβλημα της συσκευής σου αλλά επιλογή του κατασκευαστή. Και με το NDrive μπορείς να δεις στο περίπου αν ψάχνει και πόσους δορυφόρους έχει βρει ανα πάσα στιγμή αν πατήσεις πάνω στο σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κοιταξει κανεις αν γινεται συνδεση του κινητου με την τηλεοραση με το καλωδιο που εχει το n95??Ειναι το κλασικο ''καρφι'' και του 8910.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πατωντας επιλογες μου βγαζει

ανοικτες εφαρμογες (ασχετο)

ρυθμισεις (εδω εχει κατι για φωτισμο κτλπ ακυρο)

ρυθμισεις εντοπισμου θεσης

βοηθεια (ασχετο)

εξοδος (ασχετο)

 

στο ρυθμισεις εντοπισμου θεσης εχει

μεθοδοι εντοπ. θεσης

διακομ. εντοπ θεσης

επιλογες σημειογραφιας

 

οταν μπω στο θεση λεει

πλατος: χωρις συνδεση

 

και οταν πατησω επιλογες εχει

ανοικτες εφαρμογες

βοηθεια

εξοδος

 

τι στο καλο? σε μενα ετυχε το χειροτερο της παρτιδας?:cry:

 

 

 

 

φιλε την εχει αυτην την επιλογη, απλα πρεπει να πας στο menu τοποθεσια

μετα στα δεδομενα gps πατας για να μπεις στο menu και σου βγαζει υπολογισμος δεδομενων gps και αμεσως μετα σε βγαζει σε ενα menu που εχει 3 επιλογες

1.πλοηγηση

2.θεση

3.μηκος διαδρομης

βεβαια θα εισαι σε ανοιχτο χωρο για να βρει δορυφορο

και μετα θα μπεις στο 2.θεση

εφοσον εχει βρει δορυφορο θα σου γραφει κατι νουμερα στο μηκος,ακριβεια,υψομετρο κτλπ

και τελος αν πατησεις επιλογες θα σου βγαλει μια επιλογη ''κατασταση δορυφορων''

προσοχη,αν δεν εχει βρει δορυφορο δεν θα σου βγαλει αυτην την επιλογη...

λογικο ειναι αφου δεν θα εχει συνδεθει με καποιον δορυφορο για να σου εχει βγαλει και την κατασταση του

 

Δες αυτο http://www.008soft.com/mkv-to-avi.htm

(δεν το εχω δοκιμασει, απλα το βρηκα στο νετ)

 

 

το εχω βρει και εγω αλλα δεν εχω καταφερει να κανω δουλεια....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να την πας πίσω; Δεν είναι πρόβλημα της συσκευής σου αλλά επιλογή του κατασκευαστή. Και με το NDrive μπορείς να δεις στο περίπου αν ψάχνει και πόσους δορυφόρους έχει βρει ανα πάσα στιγμή αν πατήσεις πάνω στο σήμα.

 

μα αυτο σου λεω δεν βρισκει το NDrive τιποτα, μιση ωρα εψαχνε...

αμα θελει τοσο για να πιασει δορυφορο καλυτερα να παρω χαρτη και να χαρασω πορεια με μαρκαδορο ελεος...

επισης ειπα οτι δεν δουλευει και το wifi απλως ηταν στην προηγουμενη σελιδα και δεν το ειδες...

 

φιλε την εχει αυτην την επιλογη, απλα πρεπει να πας στο menu τοποθεσια

μετα στα δεδομενα gps πατας για να μπεις στο menu και σου βγαζει υπολογισμος δεδομενων gps και αμεσως μετα σε βγαζει σε ενα menu που εχει 3 επιλογες

1.πλοηγηση

2.θεση

3.μηκος διαδρομης

βεβαια θα εισαι σε ανοιχτο χωρο για να βρει δορυφορο

και μετα θα μπεις στο 2.θεση

εφοσον εχει βρει δορυφορο θα σου γραφει κατι νουμερα στο μηκος,ακριβεια,υψομετρο κτλπ

και τελος αν πατησεις επιλογες θα σου βγαλει μια επιλογη ''κατασταση δορυφορων''

προσοχη,αν δεν εχει βρει δορυφορο δεν θα σου βγαλει αυτην την επιλογη...

λογικο ειναι αφου δεν θα εχει συνδεθει με καποιον δορυφορο για να σου εχει βγαλει και την κατασταση του

 

ναι αυτα τα βρηκα, δορυφορο δεν βρηκα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω προβληματιστεί!

 

Απο που να το αγορασω απο Plaisio ή απο Vodafone?

 

Τα updates ειναι καλύτερα απο Plaisio (not vodafone modified updates) ????????

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

 

ναι αυτα τα βρηκα, δορυφορο δεν βρηκα...

 

Μείνε στην επιλογή "θέση" και... υπομονή.

 

Πάντως περίεργο, που δεν σου βρίσκει δορυφόρους σχεδόν άμεσα. Σε αυτό το θέμα το κινητό είναι ΑΠΑΙΧΤΟ !!!!!!

 

Το δοκίμασα και γω πριν λίγο (χωρίς περασμένο Garmin ή ΝDrive) και μπήκε μέσα σε 1-2 λεπτά.

 

iplocker στη vodafone παιρνεις τηλεοραση ρε

 

Με εγγραφή σε πακέτο, όχι έτσι χύμα αγορά συσκευής.

 

Πάντως το firmware του ΠΛΑΙΣΙΟΥ έχει τα συν του (όπως βίντεο χωρίς πρόβλημα ήχου).

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μείνε στην επιλογή "θέση" και... υπομονή.

 

Πάντως περίεργο, που δεν σου βρίσκει δορυφόρους σχεδόν άμεσα. Σε αυτό το θέμα το κινητό είναι ΑΠΑΙΧΤΟ !!!!!!

 

Το δοκίμασα και γω πριν λίγο (χωρίς περασμένο Garmin ή ΝDrive) και μπήκε μέσα σε 1-2 λεπτά.

 

τι να πω πρεπει να ειναι μαπα το δικο μου ρε συ θα το παω πισω

Link to comment
Share on other sites

τι να πω πρεπει να ειναι μαπα το δικο μου ρε συ θα το παω πισω

 

Βάλτο να ψάξει δορυφόρους μπροστά στον πωλητή και απόδειξέ του το πρόβλημα.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απάντηση σου.

 

Δεν πάω για την τηλέοραση μιας και αυτη θέλεθ τουλάχιστον 45 ευρω πάγιο το μήνα για να την πάρεις.

 

Μου αρέσει μόλις βγαινει update στο firmwire απο Samsung να μπορω να κάνω και αναβάθμιση την συσκευή και όχι να περιμένω Vodafone να κάνει και αυτη το δικό της update.

 

Σχόλια και άλλων περι της επιλογής μου αυτης?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απάντηση σου.

 

Δεν πάω για την τηλέοραση μιας και αυτη θέλεθ τουλάχιστον 45 ευρω πάγιο το μήνα για να την πάρεις.

 

Μου αρέσει μόλις βγαινει update στο firmwire απο Samsung να μπορω να κάνω και αναβάθμιση την συσκευή και όχι να περιμένω Vodafone να κάνει και αυτη το δικό της update.

 

Σχόλια και άλλων περι της επιλογής μου αυτης?

Συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου.Εγω απο το πλαισιο το πηρα σκετη συσκευη,δεν εχω καν συνδεση..ειμαι με καρτοκινητο και ειμαι μια χαρα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έβρισκε και μένα την Θέση το GPS μέχρι που το έκλεισα βγήκα στον

δρόμο, το άνοιξα και βουαλα! το GPS βρήκε δορυφόρους αμέσως.

 

Το i8910 το αγόρασα πριν απο2 μέρες σαν συσκευή απο Vodafone reseller 565€ (έχω συμβόλαιο Cosmote), όταν ρώτησα γιατί δεν μου έδωσε το nDrive, μου απάντησε ο μαγαζάτορας,

ότι το πουλάει ξεχωριστά. Τσιτσιρομάλλιασα!... είναι φυσιολογική αυτή πρακτική?

(η version μου είναι Ι8910ΧΧΙΕ9 28/5/09).

Link to comment
Share on other sites

 

το εχω βρει και εγω αλλα δεν εχω καταφερει να κανω δουλεια....

 

Αυτο?-> http://www.aone-media.com/videoconverter.htm

ειναι ενα προγραμμα με συχνα updates, το εχω δοκιμασει σαν μετατροπεα ειναι αρκετα χρηστικος, απλα δεν εχω δοκιμασει να κανω απο mkv σε avi

κανε μια δοκιμη αν θες :)

Link to comment
Share on other sites

Μείνε στην επιλογή "θέση" και... υπομονή.

 

Πάντως περίεργο, που δεν σου βρίσκει δορυφόρους σχεδόν άμεσα. Σε αυτό το θέμα το κινητό είναι ΑΠΑΙΧΤΟ !!!!!!

 

Το δοκίμασα και γω πριν λίγο (χωρίς περασμένο Garmin ή ΝDrive) και μπήκε μέσα σε 1-2 λεπτά.

 

 

 

Με εγγραφή σε πακέτο, όχι έτσι χύμα αγορά συσκευής.

 

Πάντως το firmware του ΠΛΑΙΣΙΟΥ έχει τα συν του (όπως βίντεο χωρίς πρόβλημα ήχου).

 

 

Οντως, το GPS ειναι σφαιρα....

 

Τα τηλ. απο vodafone και πλαισιο, εχουν ιδιο FIRMWARE...δηλ. της vodafone...

 

 

Το i8910 το αγόρασα πριν απο2 μέρες σαν συσκευή απο Vodafone reseller 565€ (έχω συμβόλαιο Cosmote), όταν ρώτησα γιατί δεν μου έδωσε το nDrive, μου απάντησε ο μαγαζάτορας,

ότι το πουλάει ξεχωριστά. Τσιτσιρομάλλιασα!... είναι φυσιολογική αυτή πρακτική?

(η version μου είναι Ι8910ΧΧΙΕ9 28/5/09).

 

ΠΡΟΣΕΞΕ...Νομιζω οτι υπαρχει θεμα...

 

Ειναι πιθανον να μην σου πουλησαν ελληνικη συσκευη της Vodafone...

 

Αν δεις στα POST #1278, #1279, #1280, οι συσκευες που εχουν εισαχθει με ελληνικο firmware-απο την vodafone προς το παρον, φορανε διαφορετικο firmware (νεοτερο)

 

Το firmware που φοραει η συσκευη σου, εχει κυκλοφορησει σαν ROM πριν καν ερθει Ελλαδα η συσκευη, και το περνανε οσοι το εισαγουν απευθειας-και περνανε μετεπειτα αλλη ROM...

 

Κατα 90% (αφηνω και ενα περιθωριο να κανω λαθος), η συσκευη ΔΕΝ ειναι της vodafone...................

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...