Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε κι εγώ μπορώ να δώ ελληνικούς υπότιτλους σε ταινίες που βλέπω πχ. στον φορητό με Ελληνικά κανονικά. Έχω καλέσει εδώ και 5 ημέρες το επίσημο Ελληνικο Helpdesk της Samsung και μου κρατήσανε τα στοιχεία ώστε να με ειδοποιήσουν όταν θα υπάρχει λύση.

Πιστεύω ότι είναι θέμα γραμματοσειράς, λείπουν οι Ελληνικές γραμματοσειρές με αποτέλεσμα η συσκευή να μην δείχνει Ελληνικούς υπότιτλους.

Έχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικές ταινίες με τους υποτίτλους τους αλλά τζίφος.

 

Αν κάποιος έχει τρόπο να εγκαταστήσουμε & χρησιμοποιήσουμε Ελληνικές γραμματοσειρές στη συσκευή θα του είμουν ευγνώμων!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

.

 

Με την κάρτα μνήμης μέσα στο κινητό, υπάρχει σε σας ένα μικρό κίτρινο εικονίδιο δίπλα στο σήμα της μπαταρίας ??? Πώς φεύγει από κει ???

 

Το εικονιδιο σημαινει οτι υπαρχει καρτα στο κινητο και δεν φευγει παρα μονο αν δεν εχεις καρτα μεσα, το εχουν πολλα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Το εικονιδιο σημαινει οτι υπαρχει καρτα στο κινητο και δεν φευγει παρα μονο αν δεν εχεις καρτα μεσα, το εχουν πολλα κινητα.

 

Όου, ομολογώ δεν το ήξευρα. :rolleyes: Κόντεψα να γυρίζω τα μέσα έξω της συσκευής για να βγάλω άκρη... :p

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ μπορώ να δώ ελληνικούς υπότιτλους σε ταινίες που βλέπω πχ. στον φορητό με Ελληνικά κανονικά. Έχω καλέσει εδώ και 5 ημέρες το επίσημο Ελληνικο Helpdesk της Samsung και μου κρατήσανε τα στοιχεία ώστε να με ειδοποιήσουν όταν θα υπάρχει λύση.

Πιστεύω ότι είναι θέμα γραμματοσειράς, λείπουν οι Ελληνικές γραμματοσειρές με αποτέλεσμα η συσκευή να μην δείχνει Ελληνικούς υπότιτλους.

Έχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικές ταινίες με τους υποτίτλους τους αλλά τζίφος.

 

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα για ανοιξε ενα υποτιτλο με το notepad και κανε save as και πειραματισου λιγο με το encoding (Ansi-Unicode-Unicode big endian-UTF-8)

Ετσι μου χε παιξει υποτιτλους ενα DVD Player που μου τους εβγαζε κινεζικα,

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν παίζει Ελληνικά, δυστυχώς, το προσπάθησα αυτό που είπεσ... Λείπει η Ελληνική γραμματοσειρά και πρέπει να βρούμε τρόπο να τις περάσουμε. Για την εμφάνιση υποτίτλων το τηλέφωνο συμπεριλαμβάνει 6 γραμματοσειρές αλλά καμία δεν έχει Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

τα τρια πληκτρα κατω απο την οθονη δεν εχουν φως?

 

δεν εχουν.

 

Όχι, δεν παίζει Ελληνικά, δυστυχώς, το προσπάθησα αυτό που είπεσ... Λείπει η Ελληνική γραμματοσειρά και πρέπει να βρούμε τρόπο να τις περάσουμε. Για την εμφάνιση υποτίτλων το τηλέφωνο συμπεριλαμβάνει 6 γραμματοσειρές αλλά καμία δεν έχει Ελληνικά.

 

πως γινεται καποια να παιζουν ελληνικα και καποια οχι? ιδιες ρομ δεν εχουν?

Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί για άνοιγμα νέας ενότητας Samsung Symbian αλλά, μετά την ανακοίνωση ότι η εταιρία θα ασχοληθεί με το android και ότι το HD, θα είναι το τελευταίο της μοντέλο με symbian, η ιδέα εγκαταλήφθηκε.

 

Όσον αφορά τα θέματα περί εφαρμογών θεμάτων, παιχνιδιών, hack κτλ, τα πάντα, σχεδόν, είναι ίδια με τα 5th edition της Nokia. Οπότε χρησιμοποιούμε τα ήδη υπάρχοντα θέματα όπου υπάρχει μεγαλύτερη κίνηση. Έτσι, θα τα έχουμε όλα συγκεντρωμένα, θα παίρνουμε πιο γρήγορα απαντήσεις και θα διαβάζουν πολλοί περισσότεροι χρήστες τις πληροφορίες που περιέχονται στο καθένα.

 

Εγκατέλειψε η Samsung το Symbian Foundation?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ μπορώ να δώ ελληνικούς υπότιτλους σε ταινίες που βλέπω πχ. στον φορητό με Ελληνικά κανονικά. Έχω καλέσει εδώ και 5 ημέρες το επίσημο Ελληνικο Helpdesk της Samsung και μου κρατήσανε τα στοιχεία ώστε να με ειδοποιήσουν όταν θα υπάρχει λύση.

Πιστεύω ότι είναι θέμα γραμματοσειράς, λείπουν οι Ελληνικές γραμματοσειρές με αποτέλεσμα η συσκευή να μην δείχνει Ελληνικούς υπότιτλους.

Έχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικές ταινίες με τους υποτίτλους τους αλλά τζίφος.

 

Αν κάποιος έχει τρόπο να εγκαταστήσουμε & χρησιμοποιήσουμε Ελληνικές γραμματοσειρές στη συσκευή θα του είμουν ευγνώμων!!!

 

Για να μπορείς να δεις ελληνικούς υπότιτλους, θα κάνεις τα εξής:

- Αντιγράφεις την τανία μαζί με το αρχείο srt στο κινητό και πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα.

- Ανοίγεις το αρχείο των υποτίτλων με το notepad, επιλέγεις από το μενού Save As και στην επιλογή econding (κάτω από την ονομασία) επιλέγεις UTF-8.

 

Πλέον θα παίζει μιά χαρά με ελληνικούς υπότιτλους!!!

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέλειψε η Samsung το Symbian Foundation?

Δεν ξέρω περισσότερα πάνω στο θέμα. Ελπίζω να δούμε κάποια μελλοντική συσκευή βασισμένη στο SF. Αν κρίνω από το ΗD, η SΑΜ έχει πολλά να προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ δε μπορούσα να τρέξω σωστά τους ελληνικούς υπότιτλους, και απλά άνοιξα με το Notepad των Windows το αντίστοιχο αρχείο .srt και το αποθήκευσα με κωδικοποίηση UT-8 και μετά οι υπότιτλοι έτρεχαν μια χαλρα στο πρόγραμμα Αναπαγ.Βίντεο στο κινητό.

Δοκιμλαστε το και εσείς και πείτε μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1+ βδομάδα συμβίωσης με το HD,ας γράψω και γω μια μικρή κριτική.

 

Στα ΥΠΕΡ του συγκαταλέγονται:

 

-η κορυφαία οθόνη,για την οποία διάβαζα πως είναι αδύνατον να τη δεις κάτω από το άμεσο φως του ήλιου και άλλα διάφορα.Ναι,είναι λιγότερο ευανάγνωστη από μια LCD οθόνη,αλλά οι διαφορές δεν είναι τόσο χαοτικές,ώστε να την καθιστούν τόσο δύσκολη κάτω απ'τον ήλιο.

 

-η πολύ καλή κάμερα την ημέρα.Η λεπτομέρειά της,ιδίως σε μακρινά τοπία,είναι εξαιρετική.Όμως,θα ήθελα λίγο πιο ζωντανά χρώματα και ελπίζω η Samsung να...πείραξε λίγο τα χρώματα στην αναβάθμιση που περιμένουμε,διότι δεν είναι πολύ ζωντανά στην οθόνη υπολογιστή και θέλουν επιπλέον saturation για να δείξουν όμορφα.Παρ'όλα αυτά,οι φωτογραφίες ημέρας είναι εξαιρετικές σε λεπτομέρεια,διάφανες και χωρίς θόρυβο.

 

-τα εξαιρετικά του ηχεία για ακρόαση μουσικής/ταινιών.Παίζουν πολύ δυνατά,δεν παραμορφώνουν και είναι σε πολύ καλά σημεία ώστε να καλύπτονται από χέρια και διάφορες επιφάνειες όσο το δυνατόν λιγότερο.

 

-η μπαταρία του επίσης είναι εξαιρετικής απόδοσης.Με συνεχή χρήση,ενεργοποιημένο το Wi-Fi για σάρωση δικτύων,λειτουργία GSM/3G,τη φωτεινότητα στο 100%,λίγο browsing,κλήσεις περίπου μισής ώρας,καμιά 10αριά μηνύματα και την οθόνη always on,κρατάει άνετα μία μέρα,από νωρίς το πρωί έως αργά το βράδυ.Δεδομένης της οθόνης και των ενεργειακών απαιτήσεων του τηλεφώνου,δεν περίμενα κάτι πολύ καλύτερο.Αφού καταφέρνει με όλη αυτήν τη χρήση και βγάζει πλήρως μια μέρα,είμαι υπερ-ευχαριστημένος.

 

-η ποιότητα εικόνας του βίντεο είναι όντως χωρίς προηγούμενο,αλλά υπάρχει το "πρόβλημα" με τον amr ήχο,που ούτως ή άλλως αλλάζει η κωδικοποίησή του με την προσεχή αναβάθμιση σε .aac

 

- η 16άρα κάρτα που του πέρασα είναι σχεδόν γεμάτη και πάει σφαίρα το τηλέφωνο.Ούτε καθυστερήσεις,ούτε επανεκκινήσεις. :D

 

 

Τώρα,ως ΑΡΝΗΤΙΚΑ σημεία βρήκα τα εξής:

 

-το κύριο μειονέκτημά του για μένα είναι η ποιότητα λήψης του πομποδέκτη του.Είχα δει σε κάποια μοντέλα Samsung από γνωστούς μου ότι είχαν σχετικά ασθενές σήμα,αλλά πίστευα ότι η εταιρία είχε προνοήσει γι'αυτό..Λάθος μου...Στα ίδια σημεία,με το C905 μου-αλλά και με οποιοδήποτε άλλο Sony Ericsson έχω-το Samsung είναι κάτω κατά περίπου -10 dBm σε ένταση :down: Πλήρης απογοήτευση σ'αυτό το θέμα.Μαζί μου παίρνω πάντα το C905,καθώς σε κάποια δύσκολα σημεία με το Samsung δεν έχω σήμα,ενώ με το SE 1-2 γραμμούλες τις έχω και μπορώ να βγάλω άνετα κλήση.Αυτό πρέπει να το προσέξει η Sammy...Τηλέφωνα κατασκευάζει πάνω απ'όλα..Αν ο πομποδέκτης τους είναι άχρηστος,τι να τα κάνεις;Το HD βίντεο δεν υποκαθιστά κάτι...

 

-η ακουστική κατά τη διάρκεια κλήσης.Ο ήχος είναι ελαφρώς "μονότονος" και υποτονικός.Δεν είναι κάτι τρομερά ενοχλητικό,όμως αισθάνεσαι λίγο παράξενα μέχρι να συνηθίσεις την ακουστική του.

 

Και τέλος,υπάρχουν κάποια αμφιλεγόμενα σημεία..Δεν μπορούσα να αποφασίσω για την ένταξή τους ούτε στα θετικά ούτε στα αρνητικά.

 

-ο ήχος του media player.Μπορεί οι περισσότεροι να μη συμφωνήσετε μαζί μου,ομως ο ήχος του W980 μου φαίνεται καλύτερος.Του Samsung είναι πιο περιορισμένο το stereo,δεν είναι τόσο διευρυμένο όσο του W980.Φυσικά και μου αρέσει ο ήχος τόσο του Omnia HD όσο και του W980,αλλά προτιμώ αυτόν του W980.Σε καμία περίπτωση δε σημαίνει πως το HD δεν έχει καλή ηχητική ποιοτητα,κάθε άλλο μάλιστα.Απλά εμένα δε με πείθει.Σημειωτέον,ακούω μόνο με bluetooth ακουστικά μουσική,άρα αναφέρομαι στη δοκιμή του ίδιου σετ ακουστικών και στις 2 αυτές συσκευές.

 

-ο browser,ενώ σε μένα λειτουργεί μια χαρά και δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα/κόλλημα σε οποιαδήποτε σελίδα κι αν μπήκα,θέλει ακόμη δουλειά..Καταρχήν,είναι αδύνατον να πατήσεις επάνω σε πολύ μικρά links με το δάχτυλο,με αποτέλεσμα να χρειάζεται πρώτα μεγέθυνση η σελίδα και έπειτα να κάνεις την επιλογή σου.Π.χ. στο site του myphone,το να αλλάξεις σελίδα σε ένα θέμα είναι μια πρόκληση..Αυτή η διαδικασία όμως καθιστά το browsing κουραστικό και καταστρέφει την ύπαρξη της οθόνης αφής.Ίσως το default μέγεθος των σελίδων να έπρεπε να οριστεί κάπως μεγαλύτερο..Υπήρχαν φορές που ήθελα να σερφάρω και πήρα το C905 με τον Opera επειδή δεν μπορούσα να διανοηθώ ότι θα ξαναπεράσω απ'όλη αυτήν τη διαδικασία του zooming όταν θα θελήσω να πατάω διάφορα μικρά σε μέγεθος κουτάκια και links.

 

 

Συνολικά,είναι μια πολύ αξιόλογη πρόταση και σαφώς και την προτείνω ανεπιφύλακτα με μόνα χλωμά σημεία κατά την άποψή μου τον πομποδέκτη και την ποιότητα λήψης του καθώς και τον browser ο οποίος χρήζει άμεσης βελτίωσης σε βασικά θεματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορείς να δεις ελληνικούς υπότιτλους, θα κάνεις τα εξής:

- Αντιγράφεις την τανία μαζί με το αρχείο srt στο κινητό και πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα.

- Ανοίγεις το αρχείο των υποτίτλων με το notepad, επιλέγεις από το μενού Save As και στην επιλογή econding (κάτω από την ονομασία) επιλέγεις UTF-8.

 

Πλέον θα παίζει μιά χαρά με ελληνικούς υπότιτλους!!!

 

ευχάριστο τους έβαλα τους υπότιτλους .......!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sorry για το off topic

η tv που δίνη η vodafone έχει βάση για τον τοίχο ???..δεν την έχω παραλαβή ακόμα για να το τεστάρω ...;p

 

στα video πού κάνω record με το κινητό αναβοσβήνουν 4-5 pixel αλλα μονο στα video που κάνω record από το κινητό. στα βιντεάκια που έχω περάσει (ταινίες, video clip όχι record από το κινητό) και σε φωτό που έχω βγάλει από το κινητό δεν φαίνεται τίποτα να αναβοσβήνει πως εξηγείται αυτό?:s

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν παίζει Ελληνικά, δυστυχώς, το προσπάθησα αυτό που είπεσ... Λείπει η Ελληνική γραμματοσειρά και πρέπει να βρούμε τρόπο να τις περάσουμε. Για την εμφάνιση υποτίτλων το τηλέφωνο συμπεριλαμβάνει 6 γραμματοσειρές αλλά καμία δεν έχει Ελληνικά.

 

ρε παιδια για να καταλαβω...μιλατε για τις ταινιες που εχουν υποτιτλους...η χωρις?

γιατι εμενα που εβαλα μια ταινια με υποτιτλους...τους βλεπω μια χαρα!

...htc one...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να καταλαβω...μιλατε για τις ταινιες που εχουν υποτιτλους...η χωρις?

γιατι εμενα που εβαλα μια ταινια με υποτιτλους...τους βλεπω μια χαρα!

 

εαν τους έχει ενσωματομένους δεν έχεισ πρόβλημα

εάν δεν τους έχει πρέπει να αλλάξεισ κάποια πράγματα στο αρχείο υπότιτλων

 

 

 

στα video πού κάνω record με το κινητό αναβοσβήνουν 4-5 pixel αλλα μονο στα video που κάνω record από το κινητό. στα βιντεάκια που έχω περάσει (ταινίες, video clip όχι record από το κινητό) και σε φωτό που έχω βγάλει από το κινητό δεν φαίνεται τίποτα να αναβοσβήνει πως εξηγείται αυτό?:s

 

έχει πρόβλημα το κινητό σου. επσιτροφή στο μαγαζί που το αγόρασες και αντικατάσταση!!! είχα ένα προβληματικό pixel και μου το έκαναν αντικατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ δε μπορούσα να τρέξω σωστά τους ελληνικούς υπότιτλους, και απλά άνοιξα με το Notepad των Windows το αντίστοιχο αρχείο .srt και το αποθήκευσα με κωδικοποίηση UT-8 και μετά οι υπότιτλοι έτρεχαν μια χαλρα στο πρόγραμμα Αναπαγ.Βίντεο στο κινητό.

Δοκιμλαστε το και εσείς και πείτε μου.

 

σωστός φίλε!!! επιτελους το λύσαμε και αυτό! εγο πήγαινα να τα παιξω απο το real player ο βλακας! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αισίως 100 σελίδες !!!!!! Άντε, να τις χιλιάσουμε !!!!! :D

 

Και μία ερώτηση για όσους ξέρουν.... Έχει φτιάξει κανείς προφίλ διακομιστή (μου το ζητάει πχ. όταν πάω να αναζητήσω νεώτερες εκδόσεις του firmware και θέλει σύνδεση) και τί ακριβώς επιλογές συμπληρώνει ??? (έχω voda και προς το παρόν με a la cart)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

έχει πρόβλημα το κινητό σου. επσιτροφή στο μαγαζί που το αγόρασες και αντικατάσταση!!! είχα ένα προβληματικό pixel και μου το έκαναν αντικατάσταση!

και μενα παιδια το ιδιο κανει, οταν τραβαω βιντεο και ιδιαιτερο σκοτεινο βιντεο καποα pixel ειναι ασπρα, αν το πας πισω, πες τι σου ειπαν.

ομως οταν στελνω το βιντεο που εχω τραβηξει στο pc παλι φαινονται στα ιδια σημεια τα pixel ασπρα. με αυτο τι γινεται?τι φταιει μηπως εχει σκονη η καμερα ή ειναι θεμα λογισμικου?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να καταλαβω...μιλατε για τις ταινιες που εχουν υποτιτλους...η χωρις?

γιατι εμενα που εβαλα μια ταινια με υποτιτλους...τους βλεπω μια χαρα!

με υποτιτλους λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Αισίως 100 σελίδες !!!!!! Άντε, να τις χιλιάσουμε !!!!! :D

 

Και μία ερώτηση για όσους ξέρουν.... Έχει φτιάξει κανείς προφίλ διακομιστή (μου το ζητάει πχ. όταν πάω να αναζητήσω νεώτερες εκδόσεις του firmware και θέλει σύνδεση) και τί ακριβώς επιλογές συμπληρώνει;

 

Παρόλο που υποστηρίζεται η δυνατότητα αναβάθμισης μέσω δικτύου, από το λειτουργικό, δεν την προσφέρει η SΑΜSUΝG. Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων. Ίσως κάτι γίνει σε μελλοντική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

και μενα παιδια το ιδιο κανει, οταν τραβαω βιντεο και ιδιαιτερο σκοτεινο βιντεο καποα pixel ειναι ασπρα, αν το πας πισω, πες τι σου ειπαν.

ομως οταν στελνω το βιντεο που εχω τραβηξει στο pc παλι φαινονται στα ιδια σημεια τα pixel ασπρα. με αυτο τι γινεται?τι φταιει μηπως εχει σκονη η καμερα ή ειναι θεμα λογισμικου?

 

και εμενα το ιδιο κανει αλλα το βλεπεις μονο βραδυ... βασικα πρεπει να ειναι θεμα software το κανουν και πολλα Ν...

Link to comment
Share on other sites

και μενα παιδια το ιδιο κανει, οταν τραβαω βιντεο και ιδιαιτερο σκοτεινο βιντεο καποα pixel ειναι ασπρα, αν το πας πισω, πες τι σου ειπαν.

ομως οταν στελνω το βιντεο που εχω τραβηξει στο pc παλι φαινονται στα ιδια σημεια τα pixel ασπρα. με αυτο τι γινεται?τι φταιει μηπως εχει σκονη η καμερα ή ειναι θεμα λογισμικου?

 

Αν δεν υπαρχει το ιδιο προβλημα στις φωτογραφιες μην το επιστρεψεις, θα ειναι το ιδιο και το επομενο. Επισης το ιδιο ισχυει αν δεν εμφανιζεται το προβλημα στις φωτο/βιντεο που υπαρχει επαρκης φωτισμος (με λιγα λογια αυτο που βλεπεις απλα μπορει να ειναι ο λεγομενος "ψηφιακος θορυβος"). Σε διαφορετικη περιπτωση ειναι προβλημα του φακου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εμένα το κάνει αλλα δεν νομίζω οτι είναι πρόβλημα της συσκευής.Αν δεν το κάνει την ημέρα και στις photo δεν παίζει να μην το κάνουν και άλλα μοντέλα. Ας επιβεβαιώσει κάποιος οτι με αντικατάσταση συσκεύης ξεπέρασε το συγκεκριμένο πρόβλημα!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εμένα το κάνει αλλα δεν νομίζω οτι είναι πρόβλημα της συσκευής.Αν δεν το κάνει την ημέρα και στις photo δεν παίζει να μην το κάνουν και άλλα μοντέλα. Ας επιβεβαιώσει κάποιος οτι με αντικατάσταση συσκεύης ξεπέρασε το συγκεκριμένο πρόβλημα!

 

Εχει αγοράσει κανείς θήκη όπως αυτη του iphone να μας πεί αν είναι πρακτική?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...