Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλοριζικο....

η κατασκευη του πως ειναι??

αν μπορεσεις ανεβασε και μια φοτο μερα/βραδυ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλοριζικο....

η κατασκευη του πως ειναι??

αν μπορεσεις ανεβασε και μια φοτο μερα/βραδυ.:)

ευχαριστω, πολυ καλη ποιοτητα σαν του ιννοβ.

θα προσπαθησω να βαλω φωτο αν προλαβω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

εχουν σχολιαστει τα παντα για την συσκευη αλλα φωτο απο βραδυ δεν εχουμε δει ακομα. Να δουμε τι ψαρια πιανει το led
Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι πείραξα, και κάθε φορά που θέλω να κάνω ένα update στον καιρό ή στα mail μου και γενικότερα στο ίνερνετ, αντί να με ρωτάει όπως του έχω ορίσει για το access point, πάει κατ ευθείαν στο wap της vodafone, παρακάμπτοντας το wlan δίκτυό μου....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι πείραξα, και κάθε φορά που θέλω να κάνω ένα update στον καιρό ή στα mail μου και γενικότερα στο ίνερνετ, αντί να με ρωτάει όπως του έχω ορίσει για το access point, πάει κατ ευθείαν στο wap της vodafone, παρακάμπτοντας το wlan δίκτυό μου....

 

Κάνε καμία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

εχουν σχολιαστει τα παντα για την συσκευη αλλα φωτο απο βραδυ δεν εχουμε δει ακομα. Να δουμε τι ψαρια πιανει το led

εβγαλα φωτο το δωματιο των μικρων ωρα 10 το βραδυ με απολυτο σκοταδι.

το δωματιο εχει χρωμα μωβ ειναι σκουρο δηλαδη.

η φωτο με το φλας δειχνει τα παντα μεσα, οπως και του ν82

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα φωτο το δωματιο των μικρων ωρα 10 το βραδυ με απολυτο σκοταδι.

το δωματιο εχει χρωμα μωβ ειναι σκουρο δηλαδη.

η φωτο με το φλας δειχνει τα παντα μεσα, οπως και του ν82

 

φιλε μου χωρις να εχω το κινητο αλλα και χωρις καμια διαθεση να σε αμφισβητησω,

 

ειναι δυνατον να ειναι μια νυχτερινη φωτο απο ενα τηλ με απλο φλας:confused: εφαμιλη με του απαιχτου ακομη (μαζι με το C905)σε αυτον τον τομεα, Ν82?? :confused:

 

κοιτα τις φωτογραφιες στον υπολογιστη σου ,αποκλειεται να εχουν την ιδια διαυγεια με του Ν82;) σιγουρα ο θορυβος θα ειναι πολυ περισσοτερος στο samsung:!:

η λογικη τουλαχιστον αυτο λεει..

 

φιλικα Δημητρης:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου χωρις να εχω το κινητο αλλα και χωρις καμια διαθεση να σε αμφισβητησω,

 

ειναι δυνατον να ειναι μια νυχτερινη φωτο απο ενα τηλ με απλο φλας:confused: εφαμιλη με του απαιχτου ακομη (μαζι με το C905)σε αυτον τον τομεα, Ν82?? :confused:

 

κοιτα τις φωτογραφιες στον υπολογιστη σου ,αποκλειεται να εχουν την ιδια διαυγεια με του Ν82;) σιγουρα ο θορυβος θα ειναι πολυ περισσοτερος στο samsung:!:

η λογικη τουλαχιστον αυτο λεει..

 

φιλικα Δημητρης:)

δεν ειδα την φωτο στον υπολογιστη, οτι ειδα στην οθονη του τηλεφωνου.

στο ιδιο τεστ ιννοβ και 5800 δεν εβλεπες μεσα τιποτα πολυ θορυβος.

το κακο ειναι οτι εχω δωσει το ν82 να βαλω φωτο και απο τα δυο. αν την εχω κρατησει με τις αλλες φωτο απο το τηλεφωνο θα την βαλω.

το θεμα ειναι οτι το φλασ του ειναι πολυ δυνατο και αυτο ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειδα την φωτο στον υπολογιστη, οτι ειδα στην οθονη του τηλεφωνου.

στο ιδιο τεστ ιννοβ και 5800 δεν εβλεπες μεσα τιποτα πολυ θορυβος.

το κακο ειναι οτι εχω δωσει το ν82 να βαλω φωτο και απο τα δυο. αν την εχω κρατησει με τις αλλες φωτο απο το τηλεφωνο θα την βαλω.

το θεμα ειναι οτι το φλασ του ειναι πολυ δυνατο και αυτο ειναι καλο.

 

μπορεις να συγκρινεις με αλλες φωτογραφιες που εχεις βγαλει με το Ν82 ;)

 

σιγουρα θα εχεις μετρο συγκρισης με καποια παρομοια φωτο;).

 

ειναι κριμα παντως που δεν εχουν βαλει σε μια τετοια καμερα ξενον φλας :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να συγκρινεις με αλλες φωτογραφιες που εχεις βγαλει με το Ν82

 

καλό ειναι πάντως σε τέτοιου είδους συγκρίσεις να έχουμε κ φωτο

για να μπορούμε να συγκρίνουμε...

ευχαριστώ

:D

Link to comment
Share on other sites

οκ , θα κοιταξω να δω τι φωτο με φλασ εχω με το ν82 και θα βγαλω και με το σαμσουνγκ καποια αναλογη.
Link to comment
Share on other sites

οκ , θα κοιταξω να δω τι φωτο με φλασ εχω με το ν82 και θα βγαλω και με το σαμσουνγκ καποια αναλογη.

 

Άντε να δούμε κι εμείς τι εννοείς!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει μεσα στη συσκευασια καλωδιο tv-out.

μπορω να χρησιμοποιησω ενα καλωδιο 3,5mm audio jack που βγαζει τα 3 βυσματα (λευκο κοκκινο κιτρινο) και να το ενωσω με την tv?

πχ με το καλωδιο απο το νοκια 5800?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει μεσα στη συσκευασια καλωδιο tv-out.

μπορω να χρησιμοποιησω ενα καλωδιο 3,5mm audio jack που βγαζει τα 3 βυσματα (λευκο κοκκινο κιτρινο) και να το ενωσω με την tv?

πχ με το καλωδιο απο το νοκια 5800?

 

Στο innov8 γίνεται αυτό που λες oπότε πιθανόν να γίνεται και στο omnia hd. Δοκίμασέ το. Που μπορούμε να βρούμε τέτοιο καλώδιο (3,5mm jack που βγάζει τα 3 βύσματα);

Link to comment
Share on other sites

Στο innov8 γίνεται αυτό που λες oπότε πιθανόν να γίνεται και στο omnia hd. Δοκίμασέ το. Που μπορούμε να βρούμε τέτοιο καλώδιο (3,5mm jack που βγάζει τα 3 βύσματα);

 

εχω απο νοκια 5800, θα το δοκιμασω να δω. στο ιννοβ ειχε μεσα στη συσκευασια τετοιο καλωδιο.

παντου βρισκεις τετοια, στα μαγαζια με ηλεκτρονικα εχουν, στο saturn κλπ

Link to comment
Share on other sites

εχω απο νοκια 5800, θα το δοκιμασω να δω. στο ιννοβ ειχε μεσα στη συσκευασια τετοιο καλωδιο.

παντου βρισκεις τετοια, στα μαγαζια με ηλεκτρονικα εχουν, στο saturn κλπ

 

Ούτε το innov8 έχει τέτοιο καλώδιο στην συσκευασία. Ότι κάνει των nokia το είδα εδώ: http://www.gersbo.dk/2008/11/tv-out-on-samsung-i8510-innov8-using-nokia-video-connectivity-cable.html

 

Καλώδιο που να βγάζει από καρφί και τα τρία βύσματα δεν έχω δει. Έχω δει το κλασικό που από καρφί βγάζει μόνο τα δύο του ήχου. Θα το ψάξω όμως γιατί θέλω να πάρω για το innov8.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αναμενεται να υπαρξει moultitouch support για το Omnia HD, η οχι?

 

To ρώτησε ένας φίλος πριν και το επαναφέρω.Θα υπάρξει τελικά; Επίσης διαβάζοντας στο ιντερνετ σχόλια από κατόχους παραπονιούνται πέρα από το θέμα του ήχου στο βίντεο και για άλλα δυο θέματα. Πρώτον για το θέμα του 3d task manager και δεύτερον λένε οτι σε hd αναλυση video το frame rate είναι κάτω κι από 24fps. Για όσους δε ξέρουν αυτό μεταφράζεται περίπου στο οτι ουσιαστικά το video μερικές φορές είναι σα να παρουσιάζει λόξιγγα:lol: δηλαδή δεν έχει φυσιολογική ροή η κίνησή του. έβλεπα διάφορα βίντεο στο youtube και το παρατήρησα κι εγώ σε κάποια που ο χειριστής δεν κινούσε αρκετά αργά τη συσκευή. Για παράδειγμα εδώ

ή και εδώ http://www.youtube.com/watch?v=7yF3m0sioFs&NR=1 και εδώ

(μην ξεχάσετε να πατήσετε το κουμπάκι hd κάτω δεξιά. Αν το δείτε θα καταλάβετε τι λέω. Δε μιλάω για την ποιότητα αφού είναι γνωστό οτι αυτή υποβαθμίζεται μερικώς από το ίδιο το youtube, αλλά για την ομαλότητα της λήψης. Οσοι το έχουν ήδη στα χέρια τους ας μας πούν τα σχόλιά τους:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το innov8 έχει τέτοιο καλώδιο στην συσκευασία. Ότι κάνει των nokia το είδα εδώ: http://www.gersbo.dk/2008/11/tv-out-on-samsung-i8510-innov8-using-nokia-video-connectivity-cable.html

 

Καλώδιο που να βγάζει από καρφί και τα τρία βύσματα δεν έχω δει. Έχω δει το κλασικό που από καρφί βγάζει μόνο τα δύο του ήχου. Θα το ψάξω όμως γιατί θέλω να πάρω για το innov8.

 

δες εδω εχει πολλα

http://www.google.gr/search?hl=el&q=3.5mm+jack+to+3+rca&meta=&aq=f&oq=

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αναμενεται να υπαρξει moultitouch support για το Omnia HD, η οχι?

Πολύ πιθανόν να το δούμε σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση. ήδη, στο Ν97, οι φήμες πληθαίνουν ότι θα προστεθεί multitouch.

δεν εχει μεσα στη συσκευασια καλωδιο tv-out.

μπορω να χρησιμοποιησω ενα καλωδιο 3,5mm audio jack που βγαζει τα 3 βυσματα (λευκο κοκκινο κιτρινο) και να το ενωσω με την tv?

πχ με το καλωδιο απο το νοκια 5800?

Όχι, δεν μπορείς. Η σύνδεση tv-out στο HD δεν γίνεται με καλώδια αλλά ασύρματα. Δεν υπάρχει όμως ακόμα βάση για σύνδεση HDMI.

Σε hd αναλυση video το frame rate είναι κάτω κι από 24fps. Για όσους δε ξέρουν αυτό μεταφράζεται περίπου στο οτι ουσιαστικά το video μερικές φορές είναι σα να παρουσιάζει λόξιγγα

Έγραψα σε 720p βίντεο, τό είδα στο pc αλλά σε κανένα σημείο του δεν παρατήρησα κάποιο κόλλημα στην εικόνα που να υποδηλώνει χαμηλό framerate. Η εικόνα ήταν άψογη. Άλλωστε τα 20-24frames, δεν είναι καθόλου λίγα. Μια χαρά θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση...Εχω αρχίσει να το σκέφτομαι σοβαρά πλέον. Ελεγα να πάω για σερβις το κινητό που ήδη έχω αλλά έλεγα να πάρω και βιντεοκάμερα χωρίς όμως να έχω τρελές απαιτήσεις από αυτή, οπότε μαλλον το hd με καλύπτει.Το σκέφτομαι ακόμα βέβαια...Σε οτι αφορά το browsing στο ίντερνετ το έχεις με συμβόλαιο σε κάποια εταιρία ή χρησιμοποιείς αυτό που έχουν οι καρτοκινητές;Συνάντησες καθόλου πρόβλημα με σελίδες που να μην παίζουν;κυρίως περιεχόμενο flash 3 και streaming video;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι πείραξα, και κάθε φορά που θέλω να κάνω ένα update στον καιρό ή στα mail μου και γενικότερα στο ίνερνετ, αντί να με ρωτάει όπως του έχω ορίσει για το access point, πάει κατ ευθείαν στο wap της vodafone, παρακάμπτοντας το wlan δίκτυό μου....

Δοκίμασε κάτι άλλο: Πήγαινε Ρυθμίσεις - Συνδεσιμότητα - Προορισμοί - Διαδίκτυο και θέσε το δίκτυο wi-fi ως προτεραιότητα 1.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν να το δούμε σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση. ήδη, στο Ν97, οι φήμες πληθαίνουν ότι θα προστεθεί multitouch.

 

Όχι, δεν μπορείς. Η σύνδεση tv-out στο HD δεν γίνεται με καλώδια αλλά ασύρματα. Δεν υπάρχει όμως ακόμα βάση για σύνδεση HDMI.

 

Έγραψα σε 720p βίντεο, τό είδα στο pc αλλά σε κανένα σημείο του δεν παρατήρησα κάποιο κόλλημα στην εικόνα που να υποδηλώνει χαμηλό framerate. Η εικόνα ήταν άψογη. Άλλωστε τα 20-24frames, δεν είναι καθόλου λίγα. Μια χαρά θα έλεγα.

 

Έχω να σας πω μερικά πράγματα για τα frames που ίσως δεν γνωρίζετε.

 

Τα frames δεν είναι τίποτα άλλο από απλές φωτογραφίες που η μία διαδέχεται την άλλη. Για να ξεγελαστεί το ανθρώπινο μάτι και ο ανθρώπινος εγκέφαλος και να νομίζει ότι βλέπει μια συνεχόμενη κίνηση χρειάζεται να προβληθούν ακριβώς 25 frames μέσα σε 1 δευτερόλεπτο.

Οι τηλεοπτικοί σταθμοί που παρακολουθείτε στο σπίτι σας, για να είναι σίγουροι ότι η εικόνα τους θα έχει ομαλότητα κίνησης, προβάλλουν 30 frames μέσα σε 1 δευτερόλεπτο, δηλαδή 5 περισσότερα από ό,τι απαιτείται.

Τα DVD players με προοδευτική σάρωση (progressive scan) προβάλλουν 60 frames μέσα σε 1 δευτερόλεπτο με αποτέλεσμα ακόμη καθαρότερη εικόνα.

 

Είναι λοιπόν κατανοητό ότι τα 24 frames/δευτερόλεπτο που υπόσχεται το omnia hd θα δημιουργούν κάποιο μικρό πρόβλημα, καθώς δεν πρόκειται να ξεγελούν πάντα τον εγκέφαλό μας. Το πρόβλημα θα είναι περισσότερο φανερό όταν η κάμερα κινείται γρήγορα και τα frames θα είναι πολύ διαφορετικά μεταξύ τους.

 

Αν ο περιορισμός των 24 frames δεν είναι θέμα hardware, ίσως μια μελλοντική αναβάθμιση να λύσει και αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...