Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω και κάτι άλλο;. Η οθόνη του σε κατάσταση αναμονής (δηλαδή σβηστή) έχει ενδείξεις ώρας ημερομηνίας, αναπάντητης κλήσης και sms, όπως δηλαδή του Ν85;

 

Για αυτό μήπως ξέρουμε κάτι;:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για αυτό μήπως ξέρουμε κάτι;:confused:

 

οχι βεβαια... κανενα touch κινητο δεν εχει active την οθονη οταν ειναι κλειδωμενο...

 

η μπαταρια κραταει μια μερα σε μενα που μιλαο περιπου 40-45 λεπτα και μπαινω μια δυο φορες στο νετ με την φωτεινοτητα στο αυτοματο...

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

 

Μετά από 2-3 επαναφορτίσεις κατάλαβα ότι η μπαταρία του "στρώνει" και αποδίδει πολύ καλύτερα! Με περίπου μιας ώρας ομιλία είμαι κλεισμένες 2 μέρες και πάω για τρίτη και δεν έχει πέσει ούτε μια γραμμή!!!

 

Σημαντικό ίσως το ότι το φόρτισα από τον φορτιστή του και όχι από USB και ότι έχω απενεργοποιημένο το αυτόματο του φωτισμού και στο lowest ρύθμιση. ΕΠίσης έχω απενεργοποιήσει και την δόνηση στην οθόνη. Όλα τα άλλα ανοικτά. Περίπου κάνα μισάωρο wifi και αρκετές φωτογραφίες και βίντεο. Σας ενημερώνω για περαιτέρω.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι με 5-6 επαναφορτησης θα στρωσει. Και εμενα την πρωτη ημερα το Ν79 καρατησε 12 ωρες την αλλη 1 μερα μετα 2 και τωρα 5 μερες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό κάνει παπάδες λίγο που το έπαιξα! Και θα ξαναπάω μέσα στην επόμενη βδομάδα να το μελετήσω. Είστε τυχεροί όσοι το έχετε γιατί μπορείτε να περιμένετε καταπληκτικά widgets τώρα που ξεκινάει το Samsung Innovation Quest 2009!

 

Μια ερώτηση γι'αυτούς που το έχουν: το widget με την τούρτα τί κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

 

Μετά από 2-3 επαναφορτίσεις κατάλαβα ότι η μπαταρία του "στρώνει" και αποδίδει πολύ καλύτερα! Με περίπου μιας ώρας ομιλία είμαι κλεισμένες 2 μέρες και πάω για τρίτη και δεν έχει πέσει ούτε μια γραμμή!!!

 

Σημαντικό ίσως το ότι το φόρτισα από τον φορτιστή του και όχι από USB και ότι έχω απενεργοποιημένο το αυτόματο του φωτισμού και στο lowest ρύθμιση. ΕΠίσης έχω απενεργοποιήσει και την δόνηση στην οθόνη. Όλα τα άλλα ανοικτά. Περίπου κάνα μισάωρο wifi και αρκετές φωτογραφίες και βίντεο. Σας ενημερώνω για περαιτέρω.

Στο Symbian υπαρχει επιλογη για να μειωσεις την ισχυ του wifi. Δοκιμασε το κι αυτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περιπτωση να βαζουν ελληνικα εφοσον δεν εχει βγει ακομα το ελληνικο product code. Στην αντιπροσωπεια ακομα δεν εχει ερθει, θα το εχει το e-click??

H περιπτωση του εν λογω καταστηματος ειναι η γνωστη τακτική που δυστυχως την εχουν υιοθετησει και άλλα e-shops. Η απαντηση ΠΑΝΤΑ ειναι οτι εχουν πουληθει ολα τα κομματια και θα φερουνε απο βδομαδα (μπουρδες-αντε να φερανε 2-3 κομματια απο Ισπανια).....και λογικα περιμενουν να εμφανιστει το product code με τα ελληνικα. Και για του λογου το αληθες, αν το εχει παρει κανενας το HD απο το e-click με ελληνικο μενου, ας μας το πει. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?:p

Γνωστη τακτική....μη μασατε και περιμενετε να βγει κανονικα και επισημα απο την αντιπροσωπεια.

Samsung i8910HD den einai aparaitito na perimenoume tin elliniki antiprosopeia efoson vgei Central european pack me elliniko interface mesa.

Oson afora to e-click.gr to xperia mipos to diathese me elliniko menou 40 imeres nwritera?

Samsung 8910HD yparxoun etoimoparadota 100 temaxia mono gia simera kai sta 2 katastimata.

to e-click.gr pote den fernei mikres posotites kai einai i monadiki etereia stin ellada(Depsi)opou exei sinepsei simfonies gia tin elliniki agora me tous megeliterous oikous tis EUropaikis agoras.

Prosfata proxoreise kai se dhmiourgia service (LEVER 1) .

me ektimisi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό κάνει παπάδες λίγο που το έπαιξα! Και θα ξαναπάω μέσα στην επόμενη βδομάδα να το μελετήσω. Είστε τυχεροί όσοι το έχετε γιατί μπορείτε να περιμένετε καταπληκτικά widgets τώρα που ξεκινάει το Samsung Innovation Quest 2009!

 

Μια ερώτηση γι'αυτούς που το έχουν: το widget με την τούρτα τί κάνει;

 

Κοιτάζει στο ημερολόγιο και βλέπει τα γενέθλια που έχουμε ορίσει. και σου δίνει δυντότητα για κλήση, sms/mms και απλά υπενθυμίζει.

 

Στο Symbian υπαρχει επιλογη για να μειωσεις την ισχυ του wifi. Δοκιμασε το κι αυτο ;)

 

Από που? Δεν έχει κάποια επιλογή... η εγώ δεν το έχω βρεί ?

 

Samsung i8910HD den einai aparaitito na perimenoume tin elliniki antiprosopeia efoson vgei Central european pack me elliniko interface mesa.

Oson afora to e-click.gr to xperia mipos to diathese me elliniko menou 40 imeres nwritera?

Samsung 8910HD yparxoun etoimoparadota 100 temaxia mono gia simera kai sta 2 katastimata.

to e-click.gr pote den fernei mikres posotites kai einai i monadiki etereia stin ellada(Depsi)opou exei sinepsei simfonies gia tin elliniki agora me tous megeliterous oikous tis EUropaikis agoras.

Prosfata proxoreise kai se dhmiourgia service (LEVER 1) .

me ektimisi

 

Σύντομα φίλε Θανάση (σωστά το είπα?) θα περάσω από εκεί για να το αφήσω στο service για Ελληνικά. Είμαι ο Νεκτάριος που μιλήσαμε με email ... Ευχαριστώ και από εδώ :)

 

Εγω πιστευω οτι με 5-6 επαναφορτησης θα στρωσει. Και εμενα την πρωτη ημερα το Ν79 καρατησε 12 ωρες την αλλη 1 μερα μετα 2 και τωρα 5 μερες.

 

 

ΑΚΡΙΒΩΣ. Σήμερα λοιπόν να υπενθιμήσω ότι είμαι στην τρίτη μέρα (το βράδυ θα κλείσει η τρίτη μέρα και θα προχωρήσουμε στην τέταρτη) και έχει πέσει μια γραμούλα. Να τονίσω ότι επανέφερα την οθόνη σε φουλ φωτισμό και έκανα και πλοήγηση κάνα μισάωρο μέσα στον Πειραιά. Προσθέστε και κάνα 15λεπτο επίσης ομιλίας. Προφίλ εξωτερικών χώρων με αρκετές αναπάντητες κλήσεις πάνω στην μηχανή (τρώει αρκετο ρεύμα η δόνηση και το ringtone στο τέρμα ;)

 

Τι πράμα είναι αυτό ρε παιδιά (άσχετο) πως λοκάρει έτσι? με το που φορτώσεις το samsung lbs και το navigation σε πάει στον χάρτη ΑΜΕΣΩΣ ΜΕ ΣΤΙΓΜΑ ΠΕΤΡΙΝΟ!!!!. Οι ρυθμίσεις είναι data για 7 ημέρες και ηλεκτρονική πυξίδα ενεργοποιημένη. Με το που το ανοίξω σε καθαρό ουρανό πάνω στην μηχανή μου ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΙΓΜΑ ούτε σε δέκατα δευτερολέπτου. ΑΜΕΣΩΣ. Μαγικό απλά.

 

Ανυπομονώ να του περάσω τα Ελληνικά να δω συμπεριφορά.

 

 

συνεχίζουμε ....

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά το εργαλείο. :)

 

Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή navigation; Έχεις ενεργοποιημένο το υποβοηθούμενο gps;

 

Απ' όσο ξέρω και εγώ, δεν υπάρχει ρύθμιση για μείωση της ισχύς του wi-fi. Ας μας ενημερώσει ο φίλος Hetfield89.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζει στο ημερολόγιο και βλέπει τα γενέθλια που έχουμε ορίσει. και σου δίνει δυντότητα για κλήση, sms/mms και απλά υπενθυμίζει.

 

Ευχαριστώ, αυτό φαντάστηκα κι εγώ! :superman:

 

Μια καλή ιδέα για τον διαγωνισμό της Samsung (το Innovation Quest που έγραψα πριν) για όσους γνωρίζουν HTML/CSS/Javascript θα μπορούσε να είναι η δημιουργία ενός widget που να κάνει κάτι παρόμοιο για τις ονομαστικές εορτές. Ουσιαστικά θα μπορούσε να δουλεύει ως parser από το eortologio.gr και να σου κατεβάζει τα ονόματα που γιορτάζουν για τη βδομάδα που έρχεται!

 

Ξέρει κανείς από WRT; Υπάρχει κανείς που ετοιμάζει κάτι αντίστοιχο για το N97;

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά το εργαλείο. :)

 

Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή navigation; Έχεις ενεργοποιημένο το υποβοηθούμενο gps;

 

Απ' όσο ξέρω και εγώ, δεν υπάρχει ρύθμιση για μείωση της ισχύς του wi-fi. Ας μας ενημερώσει ο φίλος Hetfield89.

 

Θέλω κι εγώ να ρωτήσω ποιας εταιρείας τους χάρτες είχε ενσωματωμένους το κινητό σου (το Omnia HD) και από ποιες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδιά, πότε υπολογίζεται ότι θα μπορούμε να το αγοράσουμε κι εμείς.

Με ελληνικά εννοείται....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μωλις το παραγγειλα και εγω απο ε-κλικ ..Ειμαι απο Κυπρο και οσους ρωτησα στο νησι μου για την αφιξη του δεν ειχαν ιδεα!Λοιπον 589ευρωπουλα και το περιμενω το αργοτερο σε 2 μερες! Ξερει κανεις τι περιλαμβανει το πακετο?
OMONOIA - THIRA 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μωλις το παραγγειλα και εγω απο ε-κλικ ..Ειμαι απο Κυπρο και οσους ρωτησα στο νησι μου για την αφιξη του δεν ειχαν ιδεα!Λοιπον 589ευρωπουλα και το περιμενω το αργοτερο σε 2 μερες! Ξερει κανεις τι περιλαμβανει το πακετο?

Ξέρεις, αν θα έχει ελληνικά ή όχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρε ο αδερφός μου από το e-click Πειραιώς 90 στο Μοσχάτο.Νομίζω μόνο εκεί έχουν διαθέσιμα και αρκετά μάλιστα.

Μια ματιά που προλαβα να ριξω μιλάμε για απίστευτο τηλέφωνο!!Στα θετικά του για μένα το γεγονός οτι εχει Symbian και οχι Wm!!

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά το εργαλείο. :)

 

Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή navigation; Έχεις ενεργοποιημένο το υποβοηθούμενο gps;

 

Απ' όσο ξέρω και εγώ, δεν υπάρχει ρύθμιση για μείωση της ισχύς του wi-fi. Ας μας ενημερώσει ο φίλος Hetfield89.

 

Το ειχα κανει στο Nokia 5800 (εχουν την ιδια εκδοση symbian με το omnia hd) αλλα δε θυμαμαι πως ακριβως.

 

Στο e51 ομως εχει ως εξης:

 

Ρυθμισεις>Συνδεση>Ασυρματο LAN>Επιλογες>Προχωρημενες Ρυθμισεις

Απενεργοποιουμε την αυτοματη διαμορφωση και μας εμφανιζονται διαφορες επιλογες. Μια απο αυτες ειναι και το επιπεδο ισχυος μεταδοσης με 3 επιλογες: 4,10 και 100mW.

 

Για χρηση εντος σπιτιου συστινω ανεπιφυλακτα τα 4 mW. Για εξωτερικους χωρους με μετρια ισχυ σηματος συστινω 10mW. Αν και σε ασυρματα δικτυα, οπως π.χ. στο κεντρο της Αθηνας δουλευει κανονικα και με 4mW.

 

Εγω στο e51 ειδα διαφορα στη διαρκεια ζωης. Εκτος απο αυτο, το κινητο ζεσταινοταν οταν χρησιμοποιουσα το wifi. Οταν κατεβασα την ισχυ επαψε κατι τετοιο να υφισταται.

 

Δοκιμαστε και πειτε μας :)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανα Νέο πότε θα κυκλοφορίσει απο τους παρόχους και απο ποιούς.

Εχω 700 Euro Επιδότηση μην πάνε χαμένα .

Το βολικότερο για εμένα θα ήταν να έρθει απο WIND

Link to comment
Share on other sites

Το ειδατε αυτο;

http://dailymobile.se/2009/06/23/benchmark-test-nokia-n97-vs-samsung-omnia-i8910-hd/

Διπλασια ταχυτητα απο ν97

Old habits die hard
Link to comment
Share on other sites

Το ειδατε αυτο;

http://dailymobile.se/2009/06/23/benchmark-test-nokia-n97-vs-samsung-omnia-i8910-hd/

Διπλασια ταχυτητα απο ν97

 

Ναι ε;

Και να σκεφτείς ότι είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο.....:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

........ ήσουν

:lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Ωραίος......

 

 

Εκτός αν αργήσει (το ελληνικό πάντα) τόσο πολύ και δεν μπορώ να περιμένω άλλο....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ματιά που προλαβα να ριξω μιλάμε για απίστευτο τηλέφωνο!!Στα θετικά του για μένα το γεγονός οτι εχει Symbian και οχι Wm!!

 

Κι εγώ τελικά το θεωρώ θετικό το παραπάνω. Για δύο λόγους.

 

Πρώτον γιατί έτσι του φόρεσαν μια capacitive οθόνη (σαν του iPhone) και με τα μεγάλα icons είναι πανεύκολο να το δουλεύεις χωρίς ακίδα. Δεύτερον γιατί το Symbian με έναν καλό συνδυασμό CPU/GPU δίνει πραγματικά μεγάλη ταχύτητα στο μηχάνημα.

 

Καμία σχέση με τα πρώτα βίντεο (θα είχαν ακόμα beta OS) που κυκλοφόρησαν τον Φεβρουάριο. Η οθόνη είναι εκπληκτική- το βίντεο με το ελικόπτερο φτάνει να δεις- και τα widgetάκια πανέμορφα και λειτουργικά. Άντε τώρα και applications/games γιατί εκεί είναι που δεν παίζει η Symbian...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...