Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες SOS το τηλέφωνο κανει επανεκίνηση όταν ενώ γράφω sms ή χρησιμοποιώ το browser δέχομαι εισερχόμενη κλήση !!!!

η έκδοση που έχω περάσει είναι η V10B_02

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες SOS το τηλέφωνο κανει επανεκίνηση όταν ενώ γράφω sms ή χρησιμοποιώ το browser δέχομαι εισερχόμενη κλήση !!!!

η έκδοση που έχω περάσει είναι η V10B_02

 

Έκανες factory reset μετά το φλασάρισμα? Αν όχι, κάνε και λογικά τα προβλήματα θα λυθούν.

Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγειλα αυτη απο ebay: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180347183801 αλλα ερχεται απο χονγκ κονγκ και ακομα ειναι στο δρομο....εδω και τρεις εβδομαδες....οταν τελικα ερθει (και αν..) θα σας πω εντυπωσεις.....

 

 

το ποσό καταβάλετεκ κατα την παραγγελία ή στην παραλαβή????

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

στο ebay πληρωνεις μεσω paypal (δηλαδη πιστωτικη καρτα)...εχω αγορασει πολλα πραγματα απο ebay και ειμαι 100% ευχαριστημενος...δεν υπαρχει περιπτωση να μην ερθει αυτο που παρηγγειλες...και αν δεν ερθει υπαρχει ασφαλεια αγορων που σε καλυπτει

 

ΥΓ: και το αρενα απο εκει θα το παιρνα αν δεν ειχα επιδοτηση ; -)

Link to comment
Share on other sites

μολις τσιμπισα αυτη http://cgi.ebay.com/Pure-Silicone-Silicon-Case-Skin-LG-KM900-KM-900-Arena_W0QQitemZ400056853419QQcmdZViewItemQQptZAU_MobilePhoneAccessories?hash=item5d253f23ab&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1205%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50

 

τωρα αναμενω ποτε θα ερθει...απο αυστραλια ωαχαχαχαχαχαχχαχαχα

 

θα σας πω more οοοοοοοοοταν με το καλο την παραλαβω

Link to comment
Share on other sites

μολις τσιμπισα αυτη http://cgi.ebay.com/Pure-Silicone-Silicon-Case-Skin-LG-KM900-KM-900-Arena_W0QQitemZ400056853419QQcmdZViewItemQQptZAU_MobilePhoneAccessories?hash=item5d253f23ab&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1205%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50

 

τωρα αναμενω ποτε θα ερθει...απο αυστραλια ωαχαχαχαχαχαχχαχαχα

 

θα σας πω more οοοοοοοοοταν με το καλο την παραλαβω

 

 

ΚΑΙ εγω αυτή σκέφτομαι να τσιμπήσω....καλούλα φένεται!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι κι εγώ κάτοχος του Arena εδώ και ένα μήνα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.Έχω πάρει και μία θήκη απο το ebay:

http://cgi.ebay.com/Vertical-Leather-Flip-Case-Cover-for-LG-KM990-Arena-UK_W0QQitemZ120431507937QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item1c0a46f9e1&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|301%3A0|293%3A1|294%3A30

η οποία εφαρμόζει άψογα στο κινητό και έχει κλίπ περιστρεφόμενο για ζώνη.Για το φίλο που ρώτησε περί πληρωμής..φυσικά μέσω paypal και για να είσαι σίγουρος ότι θα έρθει θα τσεκάρεις το feedback του πωλητή πάνω δεξιά.Όσο πιό πολλές συναλλαγές έχει και υψηλό ποσοστό τότε μην φοβάσαι...

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε tornados θα κοιτάξω να πάρω μια, μιας και δεν θέλω να μου πάθει τίποτα....

 

υπάρχει καποια υπηρεσία instant messege που να μπορώ να χρησιμοποιώ σαν msn απο το κινητό??

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα το κινητο στο service και σε 50 λεπτα, και φυσικά τσάμπα, το είχα στα χέρια μου, σε αναλόγη περίπτωση στην SE το είχαν 5 μέρες.

 

Το προβλήμα είναι ότι η αναβάθμισή σταμάτησε στο 8% και μετα δεν μπορούσε να συνδεθεί με το PC, η λύση γινέται με τον επεναπρογραματίσμο στο σερβις, εχούν τις ανάλογες συσκευές.

 

το νετ υπαρχέι και το τεχνικό εγχειρίδιο της lg με πολλές πληροφόριες τεχνικές και μη.

 

Κάπου διαβασά σε κάτι χαρακτηρηστικά οτί εμπέκεται το όνομα Mark Levinson στον ήχο του κινητου, όσοι καταλάβαν ας πουν.

 

Παντώς το κινητό είναι πραγματίκο Iphone killer και σε καλή τιμη τώρα κατο απο τα 390Ε, αμά το εβγαζε η Νοκια ή η ΣΕ θα έκανε χαλαρα 500+, μπάβο στην LG, πάντα τέτοια

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε tornados θα κοιτάξω να πάρω μια, μιας και δεν θέλω να μου πάθει τίποτα....

 

υπάρχει καποια υπηρεσία instant messege που να μπορώ να χρησιμοποιώ σαν msn απο το κινητό??

ευχαριστω...

 

Το Ebuddy είναι τέλειο. Υποστηρίζει msn,yahoo, κ.α καθώς και instant messaging στο facebook. Απλά, πήγαινε μέσω κινητού στο get.ebuddy.com και κατέβασέ το (δεν εχει το αρενα στις συσκευές. Εγώ διάλεξα cookie και δουλέυει τέλεια. Όταν εγκατασταθεί, κάνεις account στο ebuddy και μετά στο πρόγραμμα βάζεις τα άλλα σου accounts πχ msn κ.α και είσαι οκ)

@ Feanor83: Ορίστε το εν λόγω manual [http://rs340.rapidshare.com/files/221184356/EN_KM900_SVC_ENG_090227_1.0_.rar] Περιέχει κυριολεκτικά ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Περισσότερες πληροφορίες για mark levinson εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι κι εγώ κάτοχος του Arena εδώ και ένα μήνα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.Έχω πάρει και μία θήκη απο το ebay:

http://cgi.ebay.com/Vertical-Leather-Flip-Case-Cover-for-LG-KM990-Arena-UK_W0QQitemZ120431507937QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item1c0a46f9e1&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|301%3A0|293%3A1|294%3A30

η οποία εφαρμόζει άψογα στο κινητό και έχει κλίπ περιστρεφόμενο για ζώνη.Για το φίλο που ρώτησε περί πληρωμής..φυσικά μέσω paypal και για να είσαι σίγουρος ότι θα έρθει θα τσεκάρεις το feedback του πωλητή πάνω δεξιά.Όσο πιό πολλές συναλλαγές έχει και υψηλό ποσοστό τότε μην φοβάσαι...

Ελπίζω να βοήθησα

 

Μόλις αγόρασα απο ebay τη θήκη ,(£11.95 GBP),δείχνει πολυ καλή σε ευχαριστώ πολύ .Κατι αλλο τώρα που έχει να κάνει με το πρόγραμμα πλοήγησης του ΑΡΕΝΑ ,χτές επεστρεφα από Πάτρα και το δοκίμασα στην Εθνική δεν ειναι βέβαια και τίποτα σπουδαίο αλλα τη δουλειά του την κάνει δεν εχασε καθόλου σήμα ακομη και μεσα στα τούνελ της Κακιάς Σκάλας .Ελπιζω σε επόμενες αναβαθμισεις να λυθουν τα προβλήματα και να ενημεροθούν οι χάρτες.Εκείνο που δεν καταφερα ακόμα ειναι να μπορέσω να βρω πόλεις-οδούς κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

@kyris:

[Τα πλεονεκτήματα απο το handy-faq.de, ένα forum αδιαμφισβήτητου κύρους!]

The whole cell phone seems faster (liquid) to work, the programs will open faster and responds better to the touch. This can also when writing an SMS. The camera should now work faster.

 

- The beginning point is when scrolling in contacts (and music, "all tracks") are displayed

- The tags of m4a files can be read

- The cube is now controlled turn

- Music can be explained by the bar before / rewind

- The gap between songs is shorter (as long as the display is on)

- The songs I have previously sometimes a strange sound made at the end, they do no longer

- The Screen widget allows the lower bar in the edit view, move ...

- Internet browser was faster

- T9 remains on or off (like the keyboard at the last SMS / note left)

- Number of the SMS center will now be maintained

. (not yet confirmed, I had the problem with the previous firmware is not, is also on the SIM card

. dependent on new cards are less problems)

- Some users reported subjetiev seems to have the battery would last longer

- Pixel Viewer (for Word, Excel, PDF files) from version 2.1.51 (5195) to version 2.1.53 (5284) renewed

- Java memory was increased from 5 to 55 MB expanded (info comes from the O2 software)

+ άλλες πολλές βελτιώσεις που θα έρθουν με το νέο software. Με τη λογική σου, ούτε οι χρήστες του iphone πρέπει να κανουν update στην έκδοση 3 (έλεος). Φαίνεται οτι δεν προσπεράσαμε εμείς τα λεγόμενά σου αλλά εσύ τα δικά μας δηλαδή των "ειδικών" που σου είπαν πολλά επιχειρήματα και λόγους για να κανει κανείς αναβάθμιση.

 

(Όσον αφορά τα vista είναι μακράν καλύτερα απο τα xp και το γνωρίζω γιατί τα έχω απο το 2005 που ήταν ακόμη σε beta στάδιο. Εάν έχεις καλό υπολογιστή τα vista είναι μια χαρά. Αν το μηχάνημα είναι αρχαίο τότε τα vista είναι χάλια. Η πλειοψηφία είχε στην αρχή παλιά pc's και δυσφήμισε τόσο πολύ τα vista που επέφεραν τεράστιο πλήγμα στη Microsoft. Όμως, αποδείχθηκε οτι οσοι έλεγαν οτι τα vista είναι χάλια, παραδέχθηκαν έμμεσα οτι είναι καταπληκτικά. Βλέπε Mojave Experiment)

ta vista htan pligma gia thn microsoft giati htan kakoftiagmena, to mojave experiment htan mia apath kai misi

 

ego exo vista sp2 se polu isxiro mixanima, alla kai pali perimeno to RTM ton win7 gia na ta ksefortotho gia panda

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησε κανείς με επίσημη αναβάμιση πιο γρήγορο τράβηγμα φωτογραφιών; Μου την έχει δώσει το συγκεκριμμένο θέμα (τραβάς φωτο, ακούς το κλικ και η φωτό βγαίνει μετά από 1''). Χάνω και το transmitter αν έχει βελτιωθεί αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησε κανείς με επίσημη αναβάμιση πιο γρήγορο τράβηγμα φωτογραφιών; Μου την έχει δώσει το συγκεκριμμένο θέμα (τραβάς φωτο, ακούς το κλικ και η φωτό βγαίνει μετά από 1''). Χάνω και το transmitter αν έχει βελτιωθεί αυτό το πρόβλημα.

 

φιλε με το φλασαρισμα που εκανα σε εκδοση v10b_02 το τραβηγμα διορθωνεται...κλικ και ετοιμη! και εχω και fmt ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως κανω hard reset ??.... πολλα κολήματα το κινητο

 

1809#*900# -> factory reset κ οτι δεδομενα εχεις τα χανεις...οποτε κανε ενα backup Πρωτα

Link to comment
Share on other sites

1809#*900# -> factory reset κ οτι δεδομενα εχεις τα χανεις...οποτε κανε ενα backup Πρωτα

 

σε ευχαριστώ πολυ.... εκανα update και αρχισε τα κολλήματα ελπιζω να στρωσει τώρα

Link to comment
Share on other sites

Παρ' ολο που έχω φλασάρει το αρενα έχει ακόμη τα ιντερνετ προφιλ της Wind και δεν μπορώ να τα σβήσω. Εχω κάνει και reset.

Το έχει κανένας άλλος αυτό?

 

Αν και προέρχομαι από χρήσεις συσκευών HTC αρκετά δυνατών με windows mobile (HTC Touch HD, με άπειρα φλασαρίσματα και δοκιμές εφαρμογών κλπ το Αρένα μ' αρέσει πολύ και από άποψη hardware αλλά και λειτουργικού και δυνατοτήτων.

 

Εντάξει δεν θα το χρησιμοποιήσει κανείς για GPS κλπ αλλά ούτε μπορεί να το "σκαλίσει" ούτε να του βάλει πολλές εφαρμογές αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο εδώ.

 

Ανταποκρίνεται αξιοπρεπώς, έχει από τα καλύτερα UI, ποιότητα κατασκευής απίστευτη, είναι πλήρες απο άποψη επικοινωνιών (WIFI, BT, 3G) και δυνατοτήτων

A-GPS, Dolby Mobile, FM Transmitter και ένα σωρό άλλα καλούδια και gadgets.

 

Επίσης οι φωτογραφίες του και το βίντεο του είναι αρκετά καλά, γιατί εχω δει και φωτογραφίες από πολύ ακριβότερες συσκευές που ήταν χάλια αλλά και οτι ήταν σχεδόν αδύνατο να τραβήξεις φωτό αν δεν είχε πάρα πολυ φως και σε εξωτερικό χώρο μόνο.

 

Και ας μην ξεχνάμε οτι είναι και κινητό έχει πολύ καλή και καθαρή λήψη ως τηλέφωνο.

 

Γενικά το θεωρώ ως μια από τις καλύτερες αγορές που μπορεί να κάνει κάποιος και να μείνει απόλυτα ευχαριστημένος απολαύοντας σύγχρονη τεχνολογία συνδυασμένη με ευκολία χρήσης αλλά και ένα ωραίο και "γερό" gadget.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παρ' ολο που έχω φλασάρει το αρενα έχει ακόμη τα ιντερνετ προφιλ της Wind και δεν μπορώ να τα σβήσω. Εχω κάνει και reset.

Το έχει κανένας άλλος αυτό?

 

Αν και προέρχομαι από χρήσεις συσκευών HTC αρκετά δυνατών με windows mobile (HTC Touch HD, με άπειρα φλασαρίσματα και δοκιμές εφαρμογών κλπ το Αρένα μ' αρέσει πολύ και από άποψη hardware αλλά και λειτουργικού και δυνατοτήτων.

 

Εντάξει δεν θα το χρησιμοποιήσει κανείς για GPS κλπ αλλά ούτε μπορεί να το "σκαλίσει" ούτε να του βάλει πολλές εφαρμογές αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο εδώ.

 

Ανταποκρίνεται αξιοπρεπώς, έχει από τα καλύτερα UI, ποιότητα κατασκευής απίστευτη, είναι πλήρες απο άποψη επικοινωνιών (WIFI, BT, 3G) και δυνατοτήτων

A-GPS, Dolby Mobile, FM Transmitter και ένα σωρό άλλα καλούδια και gadgets.

 

Επίσης οι φωτογραφίες του και το βίντεο του είναι αρκετά καλά, γιατί εχω δει και φωτογραφίες από πολύ ακριβότερες συσκευές που ήταν χάλια αλλά και οτι ήταν σχεδόν αδύνατο να τραβήξεις φωτό αν δεν είχε πάρα πολυ φως και σε εξωτερικό χώρο μόνο.

 

Και ας μην ξεχνάμε οτι είναι και κινητό έχει πολύ καλή και καθαρή λήψη ως τηλέφωνο.

 

Γενικά το θεωρώ ως μια από τις καλύτερες αγορές που μπορεί να κάνει κάποιος και να μείνει απόλυτα ευχαριστημένος απολαύοντας σύγχρονη τεχνολογία συνδυασμένη με ευκολία χρήσης αλλά και ένα ωραίο και "γερό" gadget.

 

Σας ευχαριστώ

Κι εγώ που έχω cosmote πάντα μου έχει έτοιμα τα προφίλ ίντερνετ, mms κ.α, παρ'όλο που έκανα πολλά φλασαρίσματα και το κινητό είναι αγορασμένο unbranded. Προφανώς η LG του φόρτωσε απο την αρχή τις ρυθμίσεις για κάθε πάροχο, πράγμα υπέροχο καθώς με τα sonyericsson που είχα πρίν, έπρεπε χειροκίνητα να βάζω τις ρυθμίσεις αυτές. Μπράβο στην LG!

 

Για το update, τώρα, είναι θέμα χρόνου καθώς βγήκε η νέα ασιατική έκδοση με νεα χαρακτηριστικά και πολλές βελτιώσεις. Επίσης, πληροφορήθηκα οτι υπάρχει μία σουιδική έκδοση που επιτρέπει να βλέπουμε video απο youtube μέσω Wifi. Η νέα έκδοση μπορεί να έχει και αυτή τη λειτουργία και αναμένεται τέλη Ιουνίου-Αρχές Ιουλίου.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο gadget το αρενα αλλα θα γινει ακομα καλυτερο οταν διορθωθουν τα προβληματα και πεσει κι αλλο η τιμη του.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να χει το κινητό μου το fm transmitter και να κάνω την αναβάθμιση που προσφέρεται από το lg pc suite και να χαθεί το fm transmitter????
Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει κ ειναι πολυ πιθανη αυτη η περιπτωση επειδη στην ελλαδα επισημα απαγορευεται ο πομπος ραδιοφωνου..την εχουν πατησει κ αλλοι απο εδω φιλε μου...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...